Kodulaenuga korterit ei tohi ju ametlikult välja üürida, see on laenu mittesihtotstarbeline kasutamine. Seega ei lähe sealt tulev üüritulu ka arvasse kui sissetulek, laenumaksed (kui laen makstud pole) lähevad küll kirja kui väljaminekud. Endal läbitud tee.
Mina samadel tingimustel Swedist laenu ei saanud just seetõttu, et kodulaenuga ostetud korteri üüritulu ei lähe arvesse. Palka kunstlikult endale rohkem maksma ei hakanud, maksin sama palju kui muidu (ülejäänud kulud firma kuludesse), 2500eur on mõttetult kulukas maksta. Laenu taotlesin kõvasti vähem.
No ei ole õige jutt. Kodulaenuga soetatud korterit saab välja üürida ning üüritulu läheb loomulikult arvesse.
Laenuhaldurina ütlen, et sa eksid. Kodulaen on sihtotstarbega laen, mis tähendab, et seda saad vaid oma kodu ostuks või ehitamiseks. Vähemalt taotlemise momendil peab see nii olema. Kui sa hiljem kolid mujale ja üürid enda kodulaenuga ostetud vara välja, siis on teine asi. Aga üldiselt, ega pank sellele hea pilguga ei vaata. Kui see asjaolu pangale teatavaks saab (aga saab, sest laenu tagatisvara väljaüürimine tuleb ju pangaga kooskõlastada), siis on pangal õigus leping muuta teist tüüpi kinnisvara tagatisel laenuks, millel on kõrgem intress kui kodulaenul. Üldiselt seda muidugi ei tehta, aga põhimõtteliselt on pangal see õigus olemas, sest laenu sihtotstarve on ju muutunud.
Üüritulu võetakse arvesse vaid teatud juhtudel ja sugugi mitte alati. Mis puhul, siinkohal ei hakka detailidesse laskuma. Aga kui üldse võetakse arvesse, siis vaid kõrvaltuluna. Ehk siis, kui põhisissetulek (töötasu) jääb nipilt-napilt piiri peale. Kindlasti aga ei võeta üüritulu laenu analüüsi tehes arvesse nö. tulevikku silmas pidades – a la inimene ostab endale kodulaenuga korteri, üürib välja ja sellest üüritulust hakkabki laenu maksma. Selleks, et üüritulu üldse arvesse saaks võtta, peab olema ette näidata EELNEV üüritulu laekumine. Vähemalt viimase 6-12 kuu jooksul.
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 22:20; 14.05 22:00;