Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtja ja kodulaen

Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )

Teema: Ettevõtja ja kodulaen

Postitas:

Jah. Ja ega mul väga kahju pole makse ka maksta.

Imelik jutt ühelt ettevõtjalt muidugi. Dividendid oleks ju mõistlikumad.

ju tal oli juba ammu plaan laenu võtta.
mul tuttav eraettevõtja, aastaid tegutseva eduka ja tuntud firma omanik, kellel kinnisvara mitmesaja tuhande euro eest, ei saanud ühestki pangast sentigi laenu, sest maksis endale miinimumpalka ???? pluss siis võttis dividendidena aastas umbes 30-40000 välja.
müüs siis hädaga ühe oma korteri maha, et lapsele teise linna uus osta

Selles jutus midagi ei klapi, ilmselt asjatundmatu väljamõeldis. Nimelt dividendid lähevad sissetulekuna arvesse laenu taotlemisel. 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.05 18:21; 07.05 22:18; 09.05 22:59; 10.05 02:59; 10.05 03:04; 10.05 16:14; 10.05 19:34; 10.05 19:36; 10.05 23:01; 12.05 03:49; 12.05 03:59; 14.05 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt veidi ebapopulaarne arvamus, aga ära ostagi korterit, vaid üüri. Allesjääv raha, samuti raha, mille oma (eduka) firma tegevusest saad, investeeri. Investeerida ongi firma alt mõttekam.
Mõne aja pärast ületab su investeerimisest saadav tulu üürimaksed ja vara kasvab järjest kiiremini.
Kui vara piisavalt, siis võid ju eluaseme osta ka, kui muidu ei saa.

Korter on mul juba olemas, investeerimisega tegelen ka juba mõned aastad ja mune ühes korvis ei hoia nö. Üüritud on elus piisavalt, ei taha enam üüripindasid näha ka. Ostetav kinnisvara on ka sellist laadi, mida üüriturult ei leiaks (renoveeritud talukompleks). Eks vanus sealmaal, et tahaks midagi püsivamat kus tead mille nimel rabad. Juured kuhugile maasse lõpuks. Üüripindadel seda tunnet pole kunagi olnud.

Täna käisin kahes pangas ära põgusal konsultatsioonil. Swedbank ja LHV. Ega midagi targemaks ei saanudki. LHV on muidu kodupank, aga nad endiselt ei tegele väljaspool Tallinnat ja Tartut asuva kinnisvaraga. Swedbank on oma klienditeenindusega nii palju alt vedanud viimaste aastate jooksul, et sealt ilmselt põhimõtteliselt juba laenu ei taha. Kui kuldkliendihaldur 3 kuu jooksul meilidele ja telefonile ei vasta, siis sellise pangaga pole midagi teha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.05 18:21; 07.05 22:18; 09.05 22:59; 10.05 02:59; 10.05 03:04; 10.05 16:14; 10.05 19:34; 10.05 19:36; 10.05 23:01; 12.05 03:49; 12.05 03:59; 14.05 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ja ega mul väga kahju pole makse ka maksta.

Imelik jutt ühelt ettevõtjalt muidugi. Dividendid oleks ju mõistlikumad.

ju tal oli juba ammu plaan laenu võtta.
mul tuttav eraettevõtja, aastaid tegutseva eduka ja tuntud firma omanik, kellel kinnisvara mitmesaja tuhande euro eest, ei saanud ühestki pangast sentigi laenu, sest maksis endale miinimumpalka ???? pluss siis võttis dividendidena aastas umbes 30-40000 välja.
müüs siis hädaga ühe oma korteri maha, et lapsele teise linna uus osta

Selles jutus midagi ei klapi, ilmselt asjatundmatu väljamõeldis. Nimelt dividendid lähevad sissetulekuna arvesse laenu taotlemisel. ????

Tõsi või? Olen ka üritanud kodulaenu võtta, olen eraettevõtja, puhas kasum kasvab aastast aastasse märgatavalt. Maksan endale veidi üle miinimumpalka. Ja Swedbank ütles konkreetselt, et sissetulekuks loetakse ainult ja AINULT ametliku palka. Kõik muud laekumised ei võeta arvesse. Võta sa kinni siis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:40; 15.05 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laenuhaldurina ütlen, et sa eksid. Kodulaen on sihtotstarbega laen, mis tähendab, et seda saad vaid oma kodu ostuks või ehitamiseks. Vähemalt taotlemise momendil peab see nii olema. Kui sa hiljem kolid mujale ja üürid enda kodulaenuga ostetud vara välja, siis on teine asi. Aga üldiselt, ega pank sellele hea pilguga ei vaata. Kui see asjaolu pangale teatavaks saab (aga saab, sest laenu tagatisvara väljaüürimine tuleb ju pangaga kooskõlastada), siis on pangal õigus leping muuta teist tüüpi kinnisvara tagatisel laenuks, millel on kõrgem intress kui kodulaenul. Üldiselt seda muidugi ei tehta, aga põhimõtteliselt on pangal see õigus olemas, sest laenu sihtotstarve on ju muutunud.

Üüritulu võetakse arvesse vaid teatud juhtudel ja sugugi mitte alati. Mis puhul, siinkohal ei hakka detailidesse laskuma. Aga kui üldse võetakse arvesse, siis vaid kõrvaltuluna. Ehk siis, kui põhisissetulek (töötasu) jääb nipilt-napilt piiri peale. Kindlasti aga ei võeta üüritulu laenu analüüsi tehes arvesse nö. tulevikku silmas pidades – a la inimene ostab endale kodulaenuga korteri, üürib välja ja sellest üüritulust hakkabki laenu maksma. Selleks, et üüritulu üldse arvesse saaks võtta, peab olema ette näidata EELNEV üüritulu laekumine. Vähemalt viimase 6-12 kuu jooksul.

Jaa, me ju räägimegi eelmise kodu üürimisest, kui uus soetatakse. Ja loomulikult kõrvaltulu, kes midagi muud väitis? Eelnev laekumine-piisab üürilepingust ning ühest-kahest ülekandest.

see on selline, lihtsustatud arusaam laenu võtmisest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ja ega mul väga kahju pole makse ka maksta.

Imelik jutt ühelt ettevõtjalt muidugi. Dividendid oleks ju mõistlikumad.

ju tal oli juba ammu plaan laenu võtta.
mul tuttav eraettevõtja, aastaid tegutseva eduka ja tuntud firma omanik, kellel kinnisvara mitmesaja tuhande euro eest, ei saanud ühestki pangast sentigi laenu, sest maksis endale miinimumpalka ???? pluss siis võttis dividendidena aastas umbes 30-40000 välja.
müüs siis hädaga ühe oma korteri maha, et lapsele teise linna uus osta

Selles jutus midagi ei klapi, ilmselt asjatundmatu väljamõeldis. Nimelt dividendid lähevad sissetulekuna arvesse laenu taotlemisel. ????

Tõsi või? Olen ka üritanud kodulaenu võtta, olen eraettevõtja, puhas kasum kasvab aastast aastasse märgatavalt. Maksan endale veidi üle miinimumpalka. Ja Swedbank ütles konkreetselt, et sissetulekuks loetakse ainult ja AINULT ametliku palka. Kõik muud laekumised ei võeta arvesse. Võta sa kinni siis.

Huvitav, et kõikide pankade esindajad ise vastupidist väidavad: http://www.aripaev.ee/uudised/2015/09/14/oled-ettevotja-unusta-kodulaen

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 12 korda. Täpsemalt 07.05 18:21; 07.05 22:18; 09.05 22:59; 10.05 02:59; 10.05 03:04; 10.05 16:14; 10.05 19:34; 10.05 19:36; 10.05 23:01; 12.05 03:49; 12.05 03:59; 14.05 10:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on selline, lihtsustatud arusaam laenu võtmisest.

Mismõttes lihtsustatud arusaam. Sõbranna tegi selle läbi. Oli laenuga korter ning tahtis maja. Sissetulek kahe laenu teenindamist ei katnud. Eelmise, laenuga korteri üüris välja, üüritulu läks sissetulekuna arvesse ning anti teine laen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.05 15:00; 10.05 21:08; 10.05 23:20; 11.05 11:55; 11.05 15:05; 11.05 23:43; 14.05 20:54; 15.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see on selline, lihtsustatud arusaam laenu võtmisest.

Mismõttes lihtsustatud arusaam. Sõbranna tegi selle läbi. Oli laenuga korter ning tahtis maja. Sissetulek kahe laenu teenindamist ei katnud. Eelmise, laenuga korteri üüris välja, üüritulu läks sissetulekuna arvesse ning anti teine laen.

Sinu sõbranna tegi selle läbi üks kord. Aga mina tegelen teemaga iga päev, läbi erinevate klientide, läbi erinevate keisside. Analüüsin iga(töö)päev laenutaotlusi ja ütlen, et üüritulu arvesse võtmine ei ole sugugi reegel. Pigem erand. Nagu enda eelmises kommentaaris ütlesin, siis üüritulu arvestatakse vaid juhul, kui muud ametlikud sissetulekud on piiripealsed. Aga siis ka mitte alati, vaid ainult teatud juhtudel, väga tugevate klientide puhul.

Seega, väita, et üüritulu võetakse kindlasti arvesse, on lihtsalt vale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.05 22:20; 14.05 22:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah. Ja ega mul väga kahju pole makse ka maksta.

Imelik jutt ühelt ettevõtjalt muidugi. Dividendid oleks ju mõistlikumad.

ju tal oli juba ammu plaan laenu võtta.
mul tuttav eraettevõtja, aastaid tegutseva eduka ja tuntud firma omanik, kellel kinnisvara mitmesaja tuhande euro eest, ei saanud ühestki pangast sentigi laenu, sest maksis endale miinimumpalka ???? pluss siis võttis dividendidena aastas umbes 30-40000 välja.
müüs siis hädaga ühe oma korteri maha, et lapsele teise linna uus osta

Selles jutus midagi ei klapi, ilmselt asjatundmatu väljamõeldis. Nimelt dividendid lähevad sissetulekuna arvesse laenu taotlemisel. ????

Tõsi või? Olen ka üritanud kodulaenu võtta, olen eraettevõtja, puhas kasum kasvab aastast aastasse märgatavalt. Maksan endale veidi üle miinimumpalka. Ja Swedbank ütles konkreetselt, et sissetulekuks loetakse ainult ja AINULT ametliku palka. Kõik muud laekumised ei võeta arvesse. Võta sa kinni siis.

Huvitav, et kõikide pankade esindajad ise vastupidist väidavad: http://www.aripaev.ee/uudised/…..a-kodulaen

Mina ei väidagi midagi, mul on lihtsalt huvitav, miks sellisel juhul Swedbank väitis, et muud sissetulekud peale palka ei lähe arvesse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.05 20:40; 15.05 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei väidagi midagi, mul on lihtsalt huvitav, miks sellisel juhul Swedbank väitis, et muud sissetulekud peale palka ei lähe arvesse.

No aga sul polnudki ju muid laekumisi-ise ütlesid, et maksid endale miinimumpalka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.05 15:00; 10.05 21:08; 10.05 23:20; 11.05 11:55; 11.05 15:05; 11.05 23:43; 14.05 20:54; 15.05 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen huviga, sest mul on samuti ühemehefirma ja kavatsen lähikuudel taotleda kodulaenu. Olen suhelnud kahe pangaga. Minu jaoks oli ebameeldiv üllatus, et kui firma maksab mulle igakuiselt laenu tagasi, siis need laekumised on panga silmis eimiski. Seda ka siis, kui ettevõte on mulle kokku võlgu palju suurema summa kui minu taotletav kodulaen. Sama lugu on ka teiste laenudega, mida mulle tagasi makstakse. Näiteks olen laenanud sugulasele, kes maksab korrapäraselt ja korralikult osadena tagasi, aga paraku see ei lähe kuidagi arvesse ei minu sissetulekuna ega varana. Sellepärast lõpetasin aasta alguses endale laenu tagasimaksmise ning võtan hoopis dividende. Enda firma dividendid ka alati ei pidavat arvesse minema, kuid vähemalt on mingi šanss et lähevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutan siis veel omadest kogemustest :

1. Ärge näidake oma sissetulekuid kunstlikult kõrgetena. Konsultant ei ole teie vaenlane vaid teie sõber (jah, neil on reeglid, mis meie ei pruugi meeldida aga nii see on). Konsultant annab reaalse ülevaate, mis seisus teie varalised seisud on ja kui palju reaalselt suudaksite maksta. Üritab välistada juhtumeid, kus teie ei suuda enam laenu teenindada/pank ei saaks raha tagasi. Jah, hetkel võite mõelda, mis see ikka ole – maksan 1000 euri laenu korraga, aga reaalselt, kui palk on 1500 – elada on ka vaja. (tulevad teemad – kus tõsteti kunstlikult oma sissetulekuid – peale arvete maksmist raha alles 80€ – appi, mis nüüd saab).

2. Mina olen saanud oma üüritulu alati sissetuleku hulka, kuna see on pidev ja pikaajaline olnud. Nt korter, millel vahetunud mitmed üürilised, siis selle oma jäi välja, kuna ei tundunud püsiv olevat (umbes nii seletati mulle). Ü

3. Dividendid on alati sissetuleku hulka kuulunud. Minul on ka töövõimetoetus( uudse nimega) – kuigi see ei pruugi ka nii püsiv olla, aga võetud arvesse.

4. Ja lõpetuseks, mina ka kaaluksin – kas odavam on üürida või omada. Mis tootlus oleks sellel rahal muidu jne. Lihtsalt omada omamise pärast ei ole ka mõtekas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.05 21:06; 08.05 00:42; 17.05 17:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 31 kuni 41 (kokku 41 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtja ja kodulaen

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.