Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtlustoetus töötukassalt.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Ettevõtlustoetus töötukassalt.

Postitas:

Tere, uuriksin , kas siin foorumis leidub inimesi , kes on alustanud ettevõtlust Töötukassa toel . Ma saan aru, et peaksin uurima oma konsultandi käest, aga sinnaminekuni on pea kuu aega . Minu küsimus oleks , kas Töötukassa toetust võib kasutada omakapitalina või mitte? Ma ei kujuta ette, kuidas ma nõutava üsna kopsaka summa töötuna välja võtaksi. Tean, et paljud võtavad selletarvis laenu, mulle laenu ei anta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.10 10:57; 27.10 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

osakapital ei ole enam kohustuslik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel vastajal on vale info – osakapital on endiselt kohustuslik, kuid seda ei pea kohe sisse maksma. Ettevõtte saab asutada osakapitali sisse maksmata, kuid osakapital on bilansis ikka olemas ja sissemakse tuleb teha hiljem. Senikaua püsib üleval ka ettevõte nõue omaniku vastu osakapitali sissemaksmata osa väärtuses.

Ei, töötukassa toetust ei tohi kasutada osakapitali sissemakse tegemiseks. Toetuseraha kasutamine on mõeldud eelkõige põhivara soetamiseks, mille abil hakkab ettevõte midagi tootma või teenust osutama. Seda, milleks veel toetusraha kasutada võib, saad lugeda juba konkreetsetest juhenditest.

Osakapitali raha puudumine ei ole tänapäeval enam takistuseks ettevõtte asutamisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Eelmisel vastajal on vale info – osakapital on endiselt kohustuslik, kuid seda ei pea kohe sisse maksma. Ettevõtte saab asutada osakapitali sisse maksmata, kuid osakapital on bilansis ikka olemas ja sissemakse tuleb teha hiljem. Senikaua püsib üleval ka ettevõte nõue omaniku vastu osakapitali sissemaksmata osa väärtuses.

Ei, töötukassa toetust ei tohi kasutada osakapitali sissemakse tegemiseks. Toetuseraha kasutamine on mõeldud eelkõige põhivara soetamiseks, mille abil hakkab ettevõte midagi tootma või teenust osutama. Seda, milleks veel toetusraha kasutada võib, saad lugeda juba konkreetsetest juhenditest.

Osakapitali raha puudumine ei ole tänapäeval enam takistuseks ettevõtte asutamisel.[/tsitaat]
Aga kui firma näiteks lõpetab tegevuse ja firmal pole võlgasid kas siis saab selle 2500 ¤ pangakontolt tagasi. Ettevõtte nõue omaniku vastu kui sissemakse pole tasutud, aga kui omanik ongi ettevõtte ainus töötaja ja määrab endale igakuise palga ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.10 07:19; 11.10 14:41; 12.10 07:44; 12.10 07:47; 15.10 06:33; 18.10 07:54; 25.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega see sissemakstud 2500 euri ei pea pangakontole alatiseks rahana jääma. Seda raha võib kasutada milleks iganes, soovitavalt (põhi)vara soetamiseks. Ettevõtte bilanss peab olema tasakaalus. Küsimuse püstitusest saan aru, et küsijal ei ole varasemat kokkupuudet ettevõtlusega ega algteadmisi raamatupidamisest. See ei ole patt, kuid raske on seda siin paari lausega lahti kirjutada kuidas asjad toimivad.

Kui firma lõpetab ja võlgasid ei ole, siis loomulikult saab selle raha või muu vara tagasi. Aga üht ettevõtet on mõistlik luua ikka perspektiiviga ja mitte planeerida ette lõpetamist kahe aasta pärast.
Ei ole vahet, kas ettevõttel on üks omanik või mitu omanikku, kas omanikud on ka töötajad ja saavad töötasu või mitte. Osakapitali seisukohalt ei oma see tähtsust. Ettevõte peab teenima tulu ja teenitud tulust kantakse kulud, mille hulka kuuluvad ka palgad, maksud, kaubakulud ja palju muud. Kui osakapitaliks sissemakstud rahast hakkad kohe palka ja riigimaksusid kandma ning ettevõte tulu ei teeni, oled kahe kuu pärast pankrotis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

võib ikka kasutada osakapitali sissemakseks. Ja edasi selle raha eest ostad siis põhivahendeid või mis äriplaanis oli kirjas. Mul ka tütar sai toetuse, ma ise raamatupidaja. Sellest on foorumites palju juttu.
rmp.ee ja finance.ee
sealt võib ka lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]võib ikka kasutada osakapitali sissemakseks. Ja edasi selle raha eest ostad siis põhivahendeid või mis äriplaanis oli kirjas. Mul ka tütar sai toetuse, ma ise raamatupidaja. Sellest on foorumites palju juttu.
rmp.ee ja finance.ee
sealt võib ka lugeda. [/tsitaat]

Ei või, loe Töötukassa reeglitest. Seal on selgelt kirjas, et osakapitali sissemakseks seda raha kasutada ei tohi. Foorumites võib palju kirjas olla, aga foorumis esindavad kirjutajad oma isiklikku arvamust (nii nagu siin praegu). Tugineda tuleb siiski toetuse andja poolt kehtestatud reegelitele ja need on kirjas Töötukassa kodulehel (ka töötutele väljastatakse kirjalikult kõik juhendid). Kontrollisin praegu, et see punkt on ka toetuse saajaga sõlmitava lepingu lisas kirjas.
Olen samuti raamatupidaja ja finantsist ning igapäevatöös koostan äriplaane ning nõustan kliente samal teemal juba aastaid. Tean täpselt, et osakapitaliks seda raha kasutada ei tohi. Jah, sissemakstud summad lähevad küll enamasti põhivara soetamiseks (ükskõik kas sissemaksed osakapitali või Sihtfinantseerimine Töötukassast). Aga põhimõtteliselt peavad need olema erinevad summad.
Kui oled raamatupidaja siis mõtle veidi bilansi skeemi peale – osakapital ja sihtfinantseerimine on absoluutselt kaks erinevat asja. Üks on omakapitali osa, teine pikaajaline kohustus. Neid ei tohi segamini ajada, siin on põhimõtteline vahe!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötukassa toetus ei ole sihtfinantseerimine. See antakse eraisikule.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat , ei leia kuidagi seda lauset toetuse kasutamise alt, et ei tohi kasutada osakapitali sissemakseks.
On küll lause, et toetuse saaja ei tohi võõrandada talle kuuluvat osa toetuse abil loodud äriühingu osa enne 1 aasta möödumist….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetus antakse eraisikule, sest ettevõtet ei ole ju veel loodud. Aga töötukassaga sõlmitavas lepingus on selgelt kirjas, millise ettevõtte tarbeks see toetus antakse. Kui äriplaanis on kirjas, et soovin asutada OÜ Mina ja tegelikult kasutan toetuse OÜ Tema tarbeks, siis nõutakse toetuseraha Töötukassa poolt lihtsalt tagasi, sest ei ole kasutatud sihtotstarbeliselt. Ja kui eraisik oma arvelduskontol oleva raha eest ostab mida iganes olgu see siis põhivara või muu, siis on see eraisiku ostetud kraam aga mitte ettevõtte põhivara. Selleks, et asjad oleksid selged ja korrektselt kajastatud, tulebki toetuseraha kajastada ettevõttes sihtfinantseerimisena. Eraisik saabki toetuse oma arvelduskontole, asutab ettevõtte ära ja kannab selle raha ettevõtte kontole selgitusega \”toetus\” vms.

Nendes lepingutes, mis minu klientidel on sõlmitud, on punkt sees, et osakapitali sissemakseks kasutada ei tohi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Toetus antakse eraisikule, sest ettevõtet ei ole ju veel loodud. Aga töötukassaga sõlmitavas lepingus on selgelt kirjas, millise ettevõtte tarbeks see toetus antakse. Kui äriplaanis on kirjas, et soovin asutada OÜ Mina ja tegelikult kasutan toetuse OÜ Tema tarbeks, siis nõutakse toetuseraha Töötukassa poolt lihtsalt tagasi, sest ei ole kasutatud sihtotstarbeliselt. Ja kui eraisik oma arvelduskontol oleva raha eest ostab mida iganes olgu see siis põhivara või muu, siis on see eraisiku ostetud kraam aga mitte ettevõtte põhivara. Selleks, et asjad oleksid selged ja korrektselt kajastatud, tulebki toetuseraha kajastada ettevõttes sihtfinantseerimisena. Eraisik saabki toetuse oma arvelduskontole, asutab ettevõtte ära ja kannab selle raha ettevõtte kontole selgitusega \”toetus\” vms.

Nendes lepingutes, mis minu klientidel on sõlmitud, on punkt sees, et osakapitali sissemakseks kasutada ei tohi. [/tsitaat]

Just, taotleja saab uue OÜ asutada ja teha sinna toetusest sissemakse.
Toetust ei kasutada OLEMASOLEVA äriühingu osanikuks või aktsionäriks astumiseks.
Vaatasin oma toetuse saamise otsuse üle ja seal kasutamisel all ei ole kuskil sõna, et ei tohi kasutada oma firma alustamisel osakapitali sissemakseks. Sellest on nii palju kirjutatud.
Ma paluksin tõesti töötukassa lehelt seda viidet, et ei tohi kasutada.
Kahju küll kui selline nõustaja on…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See toetuse summa on sihtotstarbeline raha ehk SIHTFINANTSEERIMINE. Osakapital on omaniku panus, sihtfinantseerimine on riigipoolne tugi. Need on kaks põhimõtteliselt väga erinevat asja ja raamatupidaja kes minuga siin väitleb, peaks seda teadma. Selle kohta kehtib ka RTJ 12.

Isegi Töötukassa äriplaani näidisel on bilansis eraldi ridadena välja toodud aktivas \”sihtfinantseerimise abil soetatud põhivara\” ning passivas \”tulevaste perioodide tulud sihtfinantseerimisest\”.
Äriplaani näidisvorm selle lehe allosas http://www.tootukassa.ee/index.php?id=12511&highlight=äriplaani,näidis
Ehk siis aktivas tuleb sihtfinantseeritud vara (või veel soetamata vara asemel on raha) kajastada eraldi real ning passivas kajastada sihtfinantseerimine pikaajaliste kohustuste all nii nagu ma seda juba eelpool väitsin. Rõhutan veelkord, sihtfinantseerimine ei võrdu osakapital ja seega ei saa seda summat sisse maksta osakapitalina.

Töötukassa koduleht suunab edasi EAS-i lehele, kus on samuti juhend sihtfinantseerimise kajastamise kohta (täpsemalt punktis 3): http://www.eas.ee/images/doc/ettevotjale/alustamine/start/raamatupidamise_juhend.pdf

Need alustajad, kes minu abiga äriplaanid saanud, on tegutsenud juba mitmeid aastaid. Nad on läbinud ka Töötukassa järelvalve perioodi, osa neist on ka auditeeritud. Ja seni on nii audiitorid kui Töötukassa ametnikud aktsepteerinud neid aruandeid.
Ma rõhutan veelkord, need lepingud, mis on minu käest läbi käinud, on kõik sisaldanud punkti, et osakapitaliks seda summat kasutada ei tohi. Minu viimastes lepingutes on tõesti selline punkt mustvalgel kirjas. Kontrollisin seda enne, kui siia postitasin.
Enamasti asutatakse ettevõtted osakapitaliga 2500 euri. Toetuse summa on pea kaks korda suurem. Juba siit tuleb loogika vahe. Ei ole ma siiani näinud ühtegi toetust saanud alustajat, kes oleks registreerinud firma osakapitaliga 4474 või muu sarnane summa. Ikka 2500-ga alustatakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raamatupidamine käib ikka seaduseid ja RTJ-te mööda, mitte nii nagu töötukassa või EAS nõuab või oma aruannetes näha tahab. Vajadusel kirjutatakse nendele ametitele bilanss nendele sobival kujul.
EAS-ist saadud toetus on teine, selle saab juba tegutsev firma.
Mul on mitmed tuttavad saanud toetust, kellele ka raamatupidamisi teen ja kõik on toetusest maksnud osakapitali sissemakse. Mitte selles summas, mis saadi loomulikult. Ülejäänud läheb otse panka firma arvele.
Ei ole töötukassa tahtnud mingit bilanssi ega ka küsinud osakapitali sissemakse kohta. Töötukassale lähevad omad aruanded, tõestamaks, et on tehtud need ostud, milleks toetus taotleti.

Käisite just töötukassa lehel ka kontrollimas-teie sõnad, et ikkagi on olemas et ei tohi teha sissemakset toetusest. Ma palun veelkord seda linki töötukassa lehelt.
Selle kohta ma ei oska öelda, mis aastaid tagasi oli kui see toetuse maksmine algas. Aga ju nõustate nüüdki….
Head!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Toetust ei ole kunagi osakapitali sissemakseks antud ja nüüd, kui seda sissemakset enam vajagi ei ole, ei anta ammugi.
Vastupidist väitnud \”raamatupidaja\” oli ilmselt perekooli pläkutaja, see kes on igas pulmas pruut ja matusel kadunuke.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 20:12; 11.10 16:07; 16.10 18:30; 18.10 19:54; 20.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Raamatupidamine käib ikka seaduseid ja RTJ-te mööda, mitte nii nagu töötukassa või EAS nõuab või oma aruannetes näha tahab. Vajadusel kirjutatakse nendele ametitele bilanss nendele sobival kujul.
EAS-ist saadud toetus on teine, selle saab juba tegutsev firma.
Mul on mitmed tuttavad saanud toetust, kellele ka raamatupidamisi teen ja kõik on toetusest maksnud osakapitali sissemakse. Mitte selles summas, mis saadi loomulikult. Ülejäänud läheb otse panka firma arvele.
Ei ole töötukassa tahtnud mingit bilanssi ega ka küsinud osakapitali sissemakse kohta. Töötukassale lähevad omad aruanded, tõestamaks, et on tehtud need ostud, milleks toetus taotleti.

Käisite just töötukassa lehel ka kontrollimas-teie sõnad, et ikkagi on olemas et ei tohi teha sissemakset toetusest. Ma palun veelkord seda linki töötukassa lehelt.
Selle kohta ma ei oska öelda, mis aastaid tagasi oli kui see toetuse maksmine algas. Aga ju nõustate nüüdki….
Head![/tsitaat]

Lihtsalt huvi pärast küsin, et mismoodi see siis kajastatakse, kui \”läheb lihtsalt panka firma arvele\”? D pank, K lihtsalt???

Kulla \”raamatupidaja\”, tee endale põhimõtted selgeks – mis on osakapital, mis on toetus, mis on RTJ ja mida ütlevad seadused. See, kui Sina oled paljudele teinud raamatupidamist, kes on toetuse maksnud sisse osakapitaliks ja siis \”kirjutad Töötukassale kokku sellised bilansid nagu nemad tahavad\”… selle peale tahaks väga halvasti öelda.

Raamatupidamine on täppistöö ja kellelegi ei kirjutata kokku selliseid bilansse nagu keegi kolmas näha soovib! See on keelatud!!!
Raamatupidamine peab olema kajastatud õigesti ja õiglaselt. Alati ja ilma eranditeta! Sinusuguseid isehakanud raamatupidajaid on terve ilm täis, kelle kokkukeeratud jama pärast teised parandama peavad hakkama.

Mis puutub EAS-i ja Töötukassasse, siis reeglid ja põhimõtted on sarnased. Isegi Töötukassa lehel soovitatakse kasutada EAS-i alustabeleid. Paljud lingid viivad edasi EAS-i lehele. Rahad tulevad samadest allikatest, sihtgrupp on erinev kuid põhimõtted on samad. Töötukassa puhul ei tohi etevõte olla varem asutatud, EAS annab toetust tegutsevale või asutamisjärgus ettevõttele. Summad on ka erinevad, kuid üldpõhimõtted samad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean väga hästi kandeid, ära muretse. Ka mul on auditeeritavaid firmasid ja kõik on olnud alati ok.
Praegu oli jutt toetusestosakapitali sissemaks. Jah, see toetus pole osakapitali sissemaksuks antud, vaid põhiliselt põhivara soetamiseks, samuti ka firma loomiseks.Praegu saab jah luua firma osakapitali koheselt sissemaksmata, aga varem oli tarvis maksta. Kui töötu saab toetuse, et alustada oma firmat, siis ta ka maksab osakapitali sisse oma kontol olevast toetusest ja firmas juba tegutseb selle toetuse rahaga nagu ette nähtud. Töötukassale bilanssi ei esitata.
Ja milleks sellest nii pikalt jahuda. Sellest on nii palju juttu olnud ja palju artikleid ilmunud raamatupidajate lehtedel.
Ütle mulle RTJ, kus on kirjas, et kui inimene kannab oma kontolt raha firmasse, et see on sihtfinantseerimine. Mis sest, et töötukassa lehel on selline vorm. Jah, mina täitsin ka selle vormi, sest nemad niimoodi nõuavad bilanssi äriplaanis.
Milleks kalduda kõrvale küsimusest.
Ei ole näinud veel viidet töötukassa lehelt, kus on kirjas, et toetusest ei tohi maksta osakapitali sisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.10 09:40; 10.10 13:42; 10.10 14:00; 10.10 17:02; 10.10 20:04; 11.10 06:17; 17.10 19:52; 25.10 20:21; 27.10 18:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lõpetasin värskelt ettevõtluskursuse töötutele, kus käisid rääkimas ka Töötukassa inimesed. Toetus on mõeldud selle hädavajaliku soetamiseks, ilma milleta ei saa firma tegevust alustada. Nt tootmisvahendid, mingid arvutuprogrammid vms. Need tuleb ka Töötukassale esitatavas äriplaanis sendipealt ära näidata ja pärast ka välja osta. Töötukassa ei anna lihtsalt raha, mida võid enda äranägemise järgi pärast kulutada. Täiesti kindlasti ei ole toetus mõeldud osakapitali jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 10:59; 11.10 22:38; 12.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee endale selgeks RTJ12 \”Valitsusepoolne abi\”. Raha laekub toetuse ehk sihtfinantseerimisena küll eraisiku (töötu) arvelduskontole. Selle raha kasutamise eesmärk on kirja pandud äriplaanis, see raha on mõeldud konkreetse ettevõtte tarbeks. Eraisik kannab selle raha edasi oma loodavale ettevõttele, kus see kajastatakse sihtfinantseerimisena.
Selle toetuse saamisega kirjutab töötu alla lepingule ja võtab OMA LOODAVALE ETTEVÕTTELE kohustused Töötukassa ees vähemalt 5-aastaks (vähemalt niikaua peavad säilima toetuse eest soetatud varad). Ettevõtte bilansis kajastatakse sihtfinantseerimine pikaajaliste kohustuste all.
Töötu võib soovi korral enda osaluse selles ettevõttes müüa peale aastast järelvalveperioodi, kuid kohustus Töötukassa ees selle ettevõtte suhtes jääb ikkagi.

Milleks nii pikalt jahuda? Aga selleks, et lükata ümber Sinu vale väide, et toetust võib kasutada osakapitali sissemakseks. EI VÕI. Saa ükskord aru, et osakapital on osakapital ja toetus ei ole osakapital!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 09.10 22:51; 10.10 09:29; 10.10 13:29; 10.10 16:47; 10.10 19:23; 10.10 22:52; 11.10 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks on vajalik see 2500 ¤, ikka loodava ettevõtte tarvis, vajaliku inventari ostmiseks jne. Samal põhjusel annab töötukassa selle raha. Miks ei või seda siis kasutada sissemaksena, kui nagunii läheb ju kasutusse ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.10 07:19; 11.10 14:41; 12.10 07:44; 12.10 07:47; 15.10 06:33; 18.10 07:54; 25.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Milleks on vajalik see 2500 ¤, ikka loodava ettevõtte tarvis, vajaliku inventari ostmiseks jne. Samal põhjusel annab töötukassa selle raha. Miks ei või seda siis kasutada sissemaksena, kui nagunii läheb ju kasutusse ?
[/tsitaat]

Kas sina põmmpea oled tõesti raamatupidaja??

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 20:12; 11.10 16:07; 16.10 18:30; 18.10 19:54; 20.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen selle toetuse saanud ja tegutsen ettevõtjana. Seda summat VÕIB kasutada osakapitalina. See on kümneid kordi töötukassast üle küsitud ja varasemate taotlejsate käest. Miks te levitate valet infot?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.10 19:26; 26.10 09:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millal sa selle toetuse said? Kuna enam ei nõuta kohe alguses ettevõtte asutamisel osakapitali sissemakset, siis ei anta ka selle jaoks Töötukassast toetust. See tuleb teenida tegevuse käigus. Seda rääkisid Töötukassa esindajad paar nädalat tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 10:59; 11.10 22:38; 12.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Millal sa selle toetuse said? Kuna enam ei nõuta kohe alguses ettevõtte asutamisel osakapitali sissemakset, siis ei anta ka selle jaoks Töötukassast toetust. See tuleb teenida tegevuse käigus. Seda rääkisid Töötukassa esindajad paar nädalat tagasi.[/tsitaat]
Selle võib teenida tegevuse käigus, aga ei PEA ! Kui selle 2500 jätad algul sisse panemata, siis see on nagu võlg, mis tuleb hiljem tasuda. Selle kohustus ikkagi on, lihtsalt teed selle hiljem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.10 07:19; 11.10 14:41; 12.10 07:44; 12.10 07:47; 15.10 06:33; 18.10 07:54; 25.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas sina põmmpea oled tõesti raamatupidaja??[/tsitaat]
Aga tee siis selgeks, milleks on see 2500 vajalik ? Selleks, et seisaks firma arvel, kui nt firma lõpetab tegevuse ja on võlad ? Siis saad vastutada ju ka oma varaga, nagu FIE.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.10 07:19; 11.10 14:41; 12.10 07:44; 12.10 07:47; 15.10 06:33; 18.10 07:54; 25.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult läheb see toetus osakapitali sissemakseks (olenevalt toetuse suurusest kas osa osakapitali ja osa sihtfin. või kogu summa osakapitali). Summa tuleb kanda arv,kontole (kui läbi ettevõtjaportaali teha, siis tuleb ka konto avada), hiljem saab seda siis kasutada põhivahendite ostuks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 08:43; 12.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas asi pole mitte selles, mis tohib või ei tohi vaid selles et kui ikka vaja, siis tehakse lihtsalt ära.
See Ei tohi, Ei saa, Pole võimalik, see kõik on väga iseloomulik Eesti Vabariigile. Ja eriti just riigiasutuste töötajatele. Tavaliselt tehakse seda vist sellepärast, et oma ebakompetentsust varjata.
Kuna ise pole raamatupidaja siis küsiks 2 küsimust kh:
1. Mis on või milline näeb välja nn topeltraamatupidamine 🙂
2. Kas see , et omal ajal suutis Viiol Kultuurkapitalilt 8 milj Eek varastada, on kuidagi raamatupidaja tegemata töö?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsisin Töötukassast üle ja siin on nende vastus mustvalgelt:

Osakapitali sissemakse jaoks ettevõtluse alustamise toetust ei anta, kuna tegemist ei ole otsese kuluga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.10 10:59; 11.10 22:38; 12.10 10:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult ei saa eraldi osakapitali sissemakseks pluss põhivara soetamiseks. Selle toetusega lood ettevõtte ehk tekitad osakapitali ja siis selle eest ostad põhivara.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.10 08:43; 12.10 12:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Loomulikult ei saa eraldi osakapitali sissemakseks pluss põhivara soetamiseks. Selle toetusega lood ettevõtte ehk tekitad osakapitali ja siis selle eest ostad põhivara.[/tsitaat]
See teeb ju sama välja- Lood ettevõtte ja tekitad põhivara, millest tekib osakapital. Sõnad lihtsalt teistpidi keeratud 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 10.10 07:19; 11.10 14:41; 12.10 07:44; 12.10 07:47; 15.10 06:33; 18.10 07:54; 25.10 20:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See teeb ju sama välja- Lood ettevõtte ja tekitad põhivara, millest tekib osakapital. Sõnad lihtsalt teistpidi keeratud :)[/tsitaat]
Ega ikka teki, hoopis kohustus tekib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.10 20:12; 11.10 16:07; 16.10 18:30; 18.10 19:54; 20.10 18:07;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Ettevõtlustoetus töötukassalt.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.