Esileht Ajaviite- ja muud jutud ETV kodukas on nagu puder ja kapsad!

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: ETV kodukas on nagu puder ja kapsad!

Postitas:
Kägu

Kas kedagi veel häirib etv.err.ee koduka uus kujundus? Vana kujundus oli küll visuaalselt ajast ja arust, aga vähemasti oli see lihtne ja loogiline, kerge oli soovitud infot leida, samuti järelvaatamisest saateid vaadata. Praegune on aga nagu mingi puder ja kapsad, väga raske on saadetes orienteeruda. Esileht on paksult videolinke täis, mõttetu ja kirju.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mu meelest lihtne, loogiline ja kena. Mida täpsemalt sa ei leia või mis arusaamatu on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtsin ise ka hoogu, et sama teema teha. Pole üldse rahul uue lehega. ETV2 on samasugune (ETV+ muidugi ka, aga seda ma ise ei kasuta). Minu arust nende jaoks, kes kasutavad ERR telekanalite vaatamiseks peamiselt netti ja arvutit (mitte nutiseadet) on see nii kasutusvaenulik. Ma võin kujunduse osas aru saada neist, kellele on see mugav nutiseadmes vaatamiseks, äkki ongi suund sellele võetud, aga kõvasti on lisaks igasuguseid varasemaid häid funktsioone ära kaotanud.
Alustuseks muutsid nad muidugi ära Vikerraadio lehe, aga kuna seal on siiski enam-vähem normaalne funktsionaalsus, ei ole nii hullu. ETV/ ETV2 oma on küll suur tagasikäik. Ma ei tea, kust kirumist peale hakata. Sisuliselt kõik hea, mis varasemas kujunduses ja funktsioonides olemas oli, on kadunud. Ainus hea asi on see, et hommikul saab enne Terevisiooni juba ETV lehelt kanali käima panna. Varem oli nii, et enne 06.55’t, kui käisid veel ERR.ee uudised, sai seda striimida vaid siis, kui valisid “Otse” ülemiselt menüüst. Aga no see funktsioon on ka nii tühine, et sisuliselt pole uues lehes midagi head juurde tulnud. Kõik hea on pigem kadunud. Kirjutasin neile sellest otse e-mailile ka, aga ei mingit paremuse poole minekut, isegi kirjale ei vastatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtsin ise ka hoogu, et sama teema teha. Pole üldse rahul uue lehega. ETV2 on samasugune (ETV+ muidugi ka, aga seda ma ise ei kasuta). Minu arust nende jaoks, kes kasutavad ERR telekanalite vaatamiseks peamiselt netti ja arvutit (mitte nutiseadet) on see nii kasutusvaenulik. Ma võin kujunduse osas aru saada neist, kellele on see mugav nutiseadmes vaatamiseks, äkki ongi suund sellele võetud, aga kõvasti on lisaks igasuguseid varasemaid häid funktsioone ära kaotanud.

Alustuseks muutsid nad muidugi ära Vikerraadio lehe, aga kuna seal on siiski enam-vähem normaalne funktsionaalsus, ei ole nii hullu. ETV/ ETV2 oma on küll suur tagasikäik. Ma ei tea, kust kirumist peale hakata. Sisuliselt kõik hea, mis varasemas kujunduses ja funktsioonides olemas oli, on kadunud. Ainus hea asi on see, et hommikul saab enne Terevisiooni juba ETV lehelt kanali käima panna. Varem oli nii, et enne 06.55’t, kui käisid veel ERR.ee uudised, sai seda striimida vaid siis, kui valisid “Otse” ülemiselt menüüst. Aga no see funktsioon on ka nii tühine, et sisuliselt pole uues lehes midagi head juurde tulnud. Kõik hea on pigem kadunud. Kirjutasin neile sellest otse e-mailile ka, aga ei mingit paremuse poole minekut, isegi kirjale ei vastatud.

Ma olen ka hoogu võtnud, et neile kirjutada. Selle pildiraamatuga pole küll midagi peale hakata, pigem võinuks nad veel vanema versiooni tagasi panna, kus olid ilma piltideta lingid teksti näol.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Uus on alati harjumatu. Aga küll ära harjud, siis kohe loogiline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu arust on just väga hea, kaasaegne, kerge materjali leida ja silmale sõbralik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meeldib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui ma varem etv-d ainult järelvaatamisest aegajalt vaatasin siis see uus kodukas võõrutas mu etv-st täielikult 🙂
See on juba omaette tase, et nii halba kodulehte telekanalile teha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mind ka häirib, vbl on alguse asi. Kirju, lisainfot saadete kohta on raske leida, otsisin sellesama Faasanijahi kohta, et mis aastal tehtud ja kes on autorid, vist ei leidnudki. Uudisklippe ei jäänud silma; nii nagu need varem olid… Hetkel küll ei meeldi. Kui lihtsalt tahta järelvaadata mingit sasdet, siis leiab jah “play”-nupu kohe üles, aga ma otsin sealt muud ka kui järelvaatamist.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ka häirib, vbl on alguse asi. Kirju, lisainfot saadete kohta on raske leida, otsisin sellesama Faasanijahi kohta, et mis aastal tehtud ja kes on autorid, vist ei leidnudki. Uudisklippe ei jäänud silma; nii nagu need varem olid… Hetkel küll ei meeldi. Kui lihtsalt tahta järelvaadata mingit sasdet, siis leiab jah “play”-nupu kohe üles, aga ma otsin sealt muud ka kui järelvaatamist.

No just! Mitte mingit vajalikku infot ei leia. Ja see, mis kirjas, on ka nii napiks vajunud. Nt sarjadel ei saa lugeda järgmise osa tutvustust või siis kogu sarja üldist kirjeldust. Mis aastal sari või konkreetne osa välja on antud, pole ka kirjas. Vahel pole jooksva sarja juures kirjas, mitmenda hooaja mis osaga on tegemist.
Minu puhul pole kindlati tegemist asjaoluga, et uus ja harjumatu. See on uus ja kasutamatu. Eelmise versiooniga harjusin kohe ära ja võtsin omaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja teatritükkidest pannakse üles esimene vaatus, teist vaatust võidki ootama jääda, see oli nii “Eesti matuse” kui ka “”Mees, naine ja kontserdiga”.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin ETV2 pealt praegu vaadata Ringvaate kordust, olen ETV2 lehel, ees on Ringvaate saate “Vaata” nupp ja kui ma sellele vajutan, hakkab mängima ETV’s käiv “Kutsuge ämmaemand”. Pole sõnu. Nii tore ja töötav keskkond.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tahtsin ETV2 pealt praegu vaadata Ringvaate kordust, olen ETV2 lehel, ees on Ringvaate saate “Vaata” nupp ja kui ma sellele vajutan, hakkab mängima ETV’s käiv “Kutsuge ämmaemand”. Pole sõnu. Nii tore ja töötav keskkond.

heh, on tõesti nii. kusjuures, kui OTSE nuppu vajutada, siis tuleb küll etv2-s parasjagu käiv ringvaade.

Please wait...
Postitas:
Kägu

On segane tõesti. Ja miks ma kategooriate nägemiseks pean alla rullima?
Lisaks on kategooriad kummaliselt koostatud, segamini on teemad ja suured kategooriad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

TV3 kodukas on ka pärast uuendamist ära solgitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Olin ka enne tihe etv saadete järelvaataja (ei ela Eestis), aga nüüd peale mitmeid ebaõnnestunud katseid ei hakka enam oma tuju rikkuma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks vastik asi on veel see, et kui jagad mingi saate linki, siis ei löö avades ette mitte see saade, vaid ikka avaleht. Ja otsimine alaku.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ERR kodueleht on umbes nagu 90ndate leht, arusaamatu, segane, katkine, väga aeglane. Aga eesti värk, keegi teenis palju raha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Üks vastik asi on veel see, et kui jagad mingi saate linki, siis ei löö avades ette mitte see saade, vaid ikka avaleht. Ja otsimine alaku.

Kõik järelvaadatavad saated ja klipid on neil striiminguserveris jv.err.ee tegelikult täiesti tavaliste puhaste .mp4 failide kujul. Sellele .mp4 baasfailile linkides avaneb kasutajal ainult ja ainult (terves brauseris uhkes üksinduses) just see vajalik video, ilma mingi muu lisaläbuta. Saab ka siis samas paari klõpsuga selle oma arvutisse ära salvestada. Aga neid baasfailide linke tuleb paraku otsida veebilehe koodi läbi analüüsides, mis pole igaühele jõukohane, sest seal on need lingid javascripti ridades juppideks tükeldatud kujul ja tuleb osata neid juppe täislingiks kokku monteerida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik järelvaadatavad saated ja klipid on neil striiminguserveris jv.err.ee tegelikult täiesti tavaliste puhaste .mp4 failide kujul. Sellele .mp4 baasfailile linkides avaneb kasutajal ainult ja ainult (terves brauseris uhkes üksinduses) just see vajalik video, ilma mingi muu lisaläbuta. Saab ka siis samas paari klõpsuga selle oma arvutisse ära salvestada. Aga neid baasfailide linke tuleb paraku otsida veebilehe koodi läbi analüüsides, mis pole igaühele jõukohane, sest seal on need lingid javascripti ridades juppideks tükeldatud kujul ja tuleb osata neid juppe täislingiks kokku monteerida.

Minusugusele lihtsurelikule sellest õpetusest eriti kasu ei ole ja kes sest aru sai, oskab ilmselt ilma õpetamata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik järelvaadatavad saated ja klipid on neil striiminguserveris jv.err.ee tegelikult täiesti tavaliste puhaste .mp4 failide kujul. Sellele .mp4 baasfailile linkides avaneb kasutajal ainult ja ainult (terves brauseris uhkes üksinduses) just see vajalik video, ilma mingi muu lisaläbuta. Saab ka siis samas paari klõpsuga selle oma arvutisse ära salvestada. Aga neid baasfailide linke tuleb paraku otsida veebilehe koodi läbi analüüsides, mis pole igaühele jõukohane

Mul Elisa ei tee seda lehte lahtigi, tühi valge plank.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik järelvaadatavad saated ja klipid on neil striiminguserveris jv.err.ee tegelikult täiesti tavaliste puhaste .mp4 failide kujul.

Minusugusele lihtsurelikule sellest õpetusest eriti kasu ei ole ja kes sest aru sai, oskab ilmselt ilma õpetamata.

No proovin siis anda sammhaaval juhendi, peaks nagu olema keskmise arvutikasutaja inimese jaoks jõukohane:

1. Leia üles järelvaadatav saade

2. Ava selle saate leht

3. Paremklikk videoakna peale

4. View Page Source
(mõnel juhul võib olla: This Frame – View Frame Source)

5. CTRL-F

6. Tekkinud otsinguaknasse kirjuta:
jv.err.ee (või jv.err või jv.)

7. Leitakse (võib olla teise tulemusena) näiteks selline koht koodireas, kopeeri see rida:
“file”:”\/\/jv.err.ee\/etvsaated\/H\/2019-000934-0714_0001_XHD_PEALTNAGIJA_ETV1.mp4″

8. Eemalda reast osa märke, nii et tulemus oleks sellisel kujul:
jv.err.ee/etvsaated/H/2019-000934-0714_0001_XHD_PEALTNAGIJA_ETV1.mp4

9. Sisesta saadud rida oma veebibrauseri aadressireale
(või soovi korral saada see edasi teistele või postita sotsiaalmeediasse)

10. Nii saad vaadata videot puhtalt ilma ERR lehe muude lisanditeta,
Lisaks saad soovi korral ka saate või klipi lihtsasti ära salvestada omale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kõik järelvaadatavad saated ja klipid on neil striiminguserveris jv.err.ee tegelikult täiesti tavaliste puhaste .mp4 failide kujul.

No proovin siis anda sammhaaval juhendi, peaks nagu olema keskmise arvutikasutaja inimese jaoks jõukohane:

1. Leia üles järelvaadatav saade

2. Ava selle saate leht

3. Paremklikk videoakna peale

4. View Page Source

(mõnel juhul võib olla: This Frame – View Frame Source)

5. CTRL-F

6. Tekkinud otsinguaknasse kirjuta:

jv.err.ee (või jv.err või jv.)

7. Leitakse (võib olla teise tulemusena) näiteks selline koht koodireas, kopeeri see rida:

“file”:”\/\/jv.err.ee\/etvsaated\/H\/2019-000934-0714_0001_XHD_PEALTNAGIJA_ETV1.mp4″

8. Eemalda reast osa märke, nii et tulemus oleks sellisel kujul:

jv.err.ee/etvsaated/H/2019-000934-0714_0001_XHD_PEALTNAGIJA_ETV1.mp4

9. Sisesta saadud rida oma veebibrauseri aadressireale

(või soovi korral saada see edasi teistele või postita sotsiaalmeediasse)

10. Nii saad vaadata videot puhtalt ilma ERR lehe muude lisanditeta,

Lisaks saad soovi korral ka saate või klipi lihtsasti ära salvestada omale.

Aitäh sulle vaeva nägemast.
Selle vaeva võiksid nüüd ETV koduka tegijad ka ära näha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle vaeva võiksid nüüd ETV koduka tegijad ka ära näha.

Loomulikult neil oleks väga lihtne lisada (automaatselt programmeerida) iga saate veebilehele ka väike omaette link (kasvõi mingi tagasihoidliku nupu kujul), mis suunab otse sellele puhtale .mp4 videofailile või siis kasvõi nii, et saaks selle faili URL’i tekstilisel kujul rea copy-paste kaudu üle võtta (et siis oma brauseris eraldi avada või edasi postitada mujale).

Tänapäeva veebibrauserites on sisseehitatud videopleier olemas, mis töötab kiiremini ja kergemini kui need erinevatel veebilehtedel sundkorras pakutavad omamoodi disainiga videopleieri-aknad. Veebibrauseri videopleierites on ka video endale salvestamise võimalus olemas (näiteks Chrome brauseris avanevas videopleieris paremal allnurgas kolm täppi, mis avab väikese abimenüü, kus on ka Download valik.

Aga miskipärast ERR/ETV vist ei taha, et nende arhiveeritud saateid ja klippe hakatakse vaatama ilma nende veebilehe muu kaasneva sega-sogata. Kuigi see on arusaamatu, kuna ETV näol pole ju tegemist veebilehe lisareklaamide näitamisest elatuva meediakanaliga.

PS! Eespool pakutud dekodeerimisjuhise juurde veel ühe täiendava nüansi selgitus:

Kõik ETV kõigi kanalite saated ja klipid on arhiveeritud üpris sarnases süsteemis:

jv.err.ee/katalooginimi/kvaliteet/failinimi.mp4

1) katalooginimi – mingi süsteemitu nimetus, näiteks: etvsaated, etvpluss, erryld, jne.

2) kvaliteet – H tähendab HD720p videokvaliteeti, M tähendab kõige kehvemat 180p videokvaliteeti ja kui see vaheparameeter üldse puudub ehk /H/ või /M/ asemel on lihtsalt üksainus / siis on tegemist keskmise SD396p kvaliteediga. Enamusel uuematel arhiveeritud saadetel ja klippidel eksisteerivad paralleelselt kõik need 3 versiooni. Mõistlik oleks peilida ikka seda faili, mille URL reas on sees /H/ ehk siis 720p HD-kvaliteet. Viimaste aastate saated peaksid enamuses sedasi juba eksisteerima.

3) failinimi – see on täiesti süsteemitu, iga saate tegijatel on mingi oma kaootiline läbu-süsteem(itus) ja isegi ühe saatesarja piires sageli ei suudeta ühte süsteemset vormistust säilitada. Eks see kultuuriinimeste värk ole.

NB! See süsteem ei kehti otsevaatamise video puhul (see omaette pleier mis edastab lõputu voona reaalajas järjest kogu telekanali saatekava).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võtsin ise ka hoogu, et sama teema teha. Pole üldse rahul uue lehega. ETV2 on samasugune (ETV+ muidugi ka, aga seda ma ise ei kasuta). Minu arust nende jaoks, kes kasutavad ERR telekanalite vaatamiseks peamiselt netti ja arvutit (mitte nutiseadet) on see nii kasutusvaenulik.

Olin kindel, et keegi sellest siia teema teeb. No nii ebamugav ja halb uuendus. Kõik on segamini nagu puder ja kapsad, nii et enam nagu ei tahagu seda lehte külastada. Elan välismaal ja vaatan ERR-i programme netist ja see uuendus on suur pettumus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

No nii, Palju õnne argipäevaks, jällegi 1. vaatus olemas ja teist pole.
Kusagile kirjutada ka enam ei saa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jäta FB-lehele sõnum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Jubedalt häirib, et kuskil ei näe uute sarjade reklaami! ETV näitab väga häid sarju iseenesest, aga telekava ei oma ning tõesti magan mitmed sarjad lihtsalt maha. Saan jaole siis, kui kolm osa juba käinud:(

Sommide Yle1 on palju parem lahendus:
https://yle.fi/aihe/yle-tv1

Please wait...
Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud ETV kodukas on nagu puder ja kapsad!