Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 153 )

Teema: Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?

Postitas:
Kägu

Kallis üksikemad eluasemelaenuga, kuidas te saate kirvena selga kukkunud euribori tõusuga hakkama ?

1-2 lapsega

+14
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

+17
-50
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul on õnneks laenu ja sissetuleku suhe selline, et väga hullusti ei tohiks Euribori tõus olukorda muuta. Üksikvanema toetuse tõus katab vahe kindlasti ja muudki elukalliduse tõusu lisaks.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Ei ole alati vaba valik, ära ise vingu.

+31
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis üksikemad eluasemelaenuga, kuidas te saate kirvena selga kukkunud euribori tõusuga hakkama ? 1-2 lapsega

Laenu võttes oli ju teada, et mingil hetkel 6 % on. Kohe tõuseb veel kaks korda enne suve.

+3
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda  paljulapselised. Huhh ????

+23
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Anna lapsed mehele ja koli ise väiksemale pinnale, las ta olla ise vahelduseks üksikisa.

+10
-22
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Sa ju pole üksikvanem vaid last üksi kasvatav vanem.
Sul on lapsel isa olemas, kellelt elatis välja nõuda või laps tõesti talle kasvatada anda, kui ikka ise ei suuda ja ei saa hakkama.

Millal saadakse aru, et lahku läinud vanemad pole üksikvanemad?

+42
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Anna lapsed mehele ja koli ise väiksemale pinnale, las ta olla ise vahelduseks üksikisa.

Enne maksab elatist, aga hoidjat temast pole, paraku, erinevatel põhjustel

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen üksikvanem. Kodulaenu tõus on kõige muu kõrval nii marginaalselt väike asi, et seda ei pane tähelegi. Küttepuude ja elektri hind seevastu on niisugune asi, et kui see samas vaimus jätkub, siis ma ei teagi, tuleb Eestist kuskile soojemasse kliimasse ära kolida.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Anna lapsed mehele ja koli ise väiksemale pinnale, las ta olla ise vahelduseks üksikisa.

Enne maksab elatist, aga hoidjat temast pole, paraku, erinevatel põhjustel

Mille siis probleem? Maksab elatist ja saad oma laenu maksutud. Või kellelt sa selleks abi ootad?

Sa ju pole üksikema. Soovid riigilt lahutustoetust?

+23
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Minu valik, kui lapse isa surnud on? Ok.

+25
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Minu valik, kui lapse isa surnud on? Ok.

Ah, igaks juhuks täpsustan, sest sa tundud suht rumal olevat: lapse tegemise hetkel ta oli elus

+9
-16
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Ei ole alati vaba valik, ära ise vingu.

Millal ei ole? Vallalisena ei pea lapsi saama!

+7
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Siis sa pole ju üksikema.

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Anna lapsed mehele ja koli ise väiksemale pinnale, las ta olla ise vahelduseks üksikisa.

Enne maksab elatist, aga hoidjat temast pole, paraku, erinevatel põhjustel

Mille siis probleem? Maksab elatist ja saad oma laenu maksutud. Või kellelt sa selleks abi ootad?

Sa ju pole üksikema. Soovid riigilt lahutustoetust?

Tead et elatis langes ja kommunaalid on laes ning kütus  ning toit jm samuti. Euribor on kink juurde

 

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üksikemadus on vaba valik, seega pole vingumiseks põhjust.

Minu valik, kui lapse isa surnud on? Ok.

Siis sa saad ju toitjakaotuspensioni. See on juba riigipoolne toetus. Mida sa veel lisaks soovid? See pole üksikemadus ju. Tehke terminid lõpuks selgeks.

Üksikema on see, kelle lapse sünnitunnistusel pole isa. Miks teda pole? Sest naine otsustas üksi lapse saada ja on üksikema. On ju valik.

+30
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead et elatis langes ja kommunaalid on laes ning kütus  ning toit jm samuti. Euribor on kink juurde

Kujutad sa ette, mul tõusid need samuti. Need ei tõusunud ainult üksi last kasvatavatel vanematel ega üksikvanematel.

 

 

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teda pole? Sest naine otsustas üksi lapse saada ja on üksikema. On ju valik.

No see asi nii lihtne ka ei ole, et naine muudkui aga otsustas, et juhhei, hakkan üksikemaks ja siis kohe hakkaski.

Üks põhjus on tõesti see, kui keegi teeb endale ise katseklaasilapsed.

Kui aga laps on siiski eostatud mõne meesterahvaga, siis on põhjused enamasti palju valusamad, kui niisama mõte, et oujee, hakkan õige üksikvanemaks.

+15
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks arvad, et kõikidel üksikemadel peab ilmtingimata rahaliselt raske olema?

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks teda pole? Sest naine otsustas üksi lapse saada ja on üksikema. On ju valik.

No see asi nii lihtne ka ei ole, et naine muudkui aga otsustas, et juhhei, hakkan üksikemaks ja siis kohe hakkaski.

Üks põhjus on tõesti see, kui keegi teeb endale ise katseklaasilapsed.

Kui aga laps on siiski eostatud mõne meesterahvaga, siis on põhjused enamasti palju valusamad, kui niisama mõte, et oujee, hakkan õige üksikvanemaks.

Katseklaasilaste emad on tõenäoliselt rahaliselt kindustatud, sest nad on ju arvestanud, et peavad üksi hakkama sama.

Milline valus põhjus sunnib vallalisena last saama?

+11
-15
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui aga laps on siiski eostatud mõne meesterahvaga, siis on põhjused enamasti palju valusamad, kui niisama mõte, et oujee, hakkan õige üksikvanemaks.

Alati on võimalus kohtu kaudu isaduse tõestamist nõuda, kui polnud vabatahtlik üksikemadus. Valus või mitte.

Ega vaid kunstlik viljastamine valitud  üksikemaduse pole.

Ausalt ei suuda uskuda, et kõik mõne meesterahvaga lapse saanud üksikemad on osutunud rasestumisvastaste vahendite mittetoimimise % ohvriks.  Kui kondoom veab alt, saab SOS-pilli võtta jne

Kui ikka mehega kaitsmata vahekorda astutakse, ollakse nõus  lisaks haigustele ka riskima rasedusega. Seega ikka nagu on oma otsus. Mehe poolt samuti tuleb sellega arvestada, et võib isaks saada nii.

Päris juhusliku ja tundmatu mehega, kelle suhtes isaduse tuvastamine võib kättesaamatuks jääda, veel seda harrastada, on ikka täiesti otsus juba.

 

 

+12
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda  paljulapselised. Huhh ????

Mõistan, kedagi kinni ei hoia. Nii paraku tehkase jah.  Mis aga on kummaline, et suurperetoetust sisse tuuakse. See ei too ju meest tagasi. Kas elamist saaks müüa? võtta väiksem?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud vaba valik see üksikemadus. Mees hakkas vaatama ca 15a nooremat. Mul on laen võetud alles 2a tagasi ja nüüd päris julm see euribor. Lastetoetusest saavad ära toimetada vaid niiöelda paljulapselised. Huhh ????

Anna lapsed mehele ja koli ise väiksemale pinnale, las ta olla ise vahelduseks üksikisa.

tahaks näha meest, kes koos noore naisega on nõus lapsed võtma. enamus laenuvõtjaid ju lootis, et saavad alati  soodsa laenuga elatud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastates teemaalgataja küsimusele, siis euribor ei sega. Kodulaenu on veel paar aastat maksta, laenumakse ei tõusnud märkimisväärselt. Halliks ajavad aga kõik muud hinnatõusud, eriti toit ja kütus.

ja loomulikult on mul hea meel, et üksikvanema toetus ka lõpuks üle vaadati, abiks ikka.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millal saadakse aru, et lahku läinud vanemad pole üksikvanemad?

Kui teine osapool ei maksa elatist ja ei panusta lapse kasvatamisse mingil moel, siis inimene on ju üksikvanem. See riigi poolt makstav 100 eurot ei kompenseeri mitte kuidagi lapse peale kuluvat ressurssi. Selline inimene on üksikvanem.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis aga on kummaline, et suurperetoetust sisse tuuakse. See ei too ju meest tagasi. Kas elamist saaks müüa? võtta väiksem?

Meest tagasi ei too, aga kui makstakse 910 eurot, siis saab ikka paremini hakkama, kui kahelapselisena 160 eurog. Sa ise ei arva nii või?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meest tagasi ei too, aga kui makstakse 910 eurot, siis saab ikka paremini hakkama, kui kahelapselisena 160 eurog. Sa ise ei arva nii või?

Ei arva, selle raha eest sellist elu ei taha elada. Miski raha ei kaalu praegust elustiili üles.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui teine osapool ei maksa elatist ja ei panusta lapse kasvatamisse mingil moel, siis inimene on ju üksikvanem. See riigi poolt makstav 100 eurot ei kompenseeri mitte kuidagi lapse peale kuluvat ressurssi. Selline inimene on üksikvanem.

Elatis on 190, seega väga vahet pole ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elatis on 190, seega väga vahet pole ju.

Sõltub millal peale pandud, varem oli ikka suurem. Kui kohtuotsus ringitegemata, siis on rohkem.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 153 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribor tõuseb, üksikemad, kuidas hakkama saate ?