Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribori tõusuga seotud kodulaenu tagasimakse suurenemine

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )

Teema: Euribori tõusuga seotud kodulaenu tagasimakse suurenemine

Postitas:
Kägu

Kui lepingus on ette nähtud, et euribor fikseeritakse 2 korda aastas n ja n päevadel, siis ei pea tõesti midagi teavitama, sest lepingus on kõik kirjas. Vaatad ise e-pangast, mis uus intress on. Kas suurem makse on oktoobris või alles novembris – see sõltub, kas intressi fikseerimiskuupäev on enne või pärast laenumakset (meil on laenumakse kpv ja uus makse on järgmisest kuust).

Meil tõusis 75 euri 🙁

Milline see sinu intress saab olema, selgubki alles intressi fikseerimise kuupäeval, kuna euribor muutub ju koguaeg. Hetkel küll kahjuks ainult tõuseb.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki siis võtad selle minuti ja “satud” sinna, kui sind midagi huvitab. On ikka naljakaid inimesi olemas.

Et muudkui käin vaatamas, kas miskit on saadetud, selle asemel, et seda meililt lugeda, kui saadetakse? Ise oled naljakas. Miks ma oma asjad keerulisemaks peaksin tegema?

Mismõttes keerukaks? sa pead ise oma lepingut teadma ja mis seal kirjas on, mis kuupäevadel midagi toimub: Ega pank ei pea sinu tööd ära tegema – oma lepingut pead ikka ise tundma. Ja kui on teada, et nt 02.10 fikseeritakse uus euribor, siis ongi su oma asi, kas sa tunned huvi ja vaatad, mis see on, või ei tunne huvi ja ei vaata – pank võtab oma raha nagunii arvelt maha. Sinu asi on tagada, et see raha seal õiges summas olemas oleks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidi, rikkad inimesed ei kai kindlasti iga päev internetipangas sees, selleks, et veenduda, kas ikka saab poodi minna. Mida ma seal kontrollin täpsemalt? Aktsiate juurde ostuga ootan, sest hinnad kukuvad veelgi, siis on tõesti põhjust korra panka logida ja ostud sooritada. Laene pole.

Sa ülekandeid ei tee üldse? Ei hoia silma peal oma raha liikumistel – no näiteks, et ei oleks valesid kandeid?

Mul on juhtunud päris mitu korda topeltbroneeringuid, mida on olnud vaja tühistada. Samuti on mul krediitkaardi kontolt olnud valesid tehinguid, mida mina ei ole teinud. Kui ma kord kuus internetipangas käiksin, siis jääksid sellised asjad ilmselt märkamata, sest tehinguid on mul väga palju.

Mida puutub siia rikkus? Kui inimene nii püstirikas on, siis ei peaks ta ka seda märkama ja sellest numbrit tegema, kui kodulaenu makse mõnikümmend eurot tõuseb. See on ju teada igale inimesele, et hetkel euribor tõuseb ning laenu- ning liisingumaksed suurenevad. Miks rikkal inimesel on vaja seda infot lisaks veel meili peale saada, mis on üldteada tõde?

Ma polegi see, kes teavitusi meilile küsib pangast. Mina ei küsi ja internetipangas kain heal juhul korra kuus kui sedagi.

Reisin pidevalt, kordagi pole mingeid topeltbroneeringuid vms esinenud. Aga kontrollingi kord kuus v siis kui panka satun. Topeltbroneeringute puhul muidugi privaatpangandus helistab, nii saan teada.

Kahtlastel saitidel ei shoppa, tegelikult üldse ei osta midagi suvalistelt netisaitidelt, asju on niigi üle pea ja vajaduse.

Ja nagu ütlesin, mul pole laene ega liisinguid, mida pangas vaatamas käia. Kõik laenuvabad, nii kinnisvarad kui autod.

Usu mind, mul on parem kontroll oma finantside üle kui sinul ja ma ei käi pangas igapäevaselt vaatamas.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vastupidi, rikkad inimesed ei kai kindlasti iga päev internetipangas sees, selleks, et veenduda, kas ikka saab poodi minna. Mida ma seal kontrollin täpsemalt? Aktsiate juurde ostuga ootan, sest hinnad kukuvad veelgi, siis on tõesti põhjust korra panka logida ja ostud sooritada. Laene pole.

Sa ülekandeid ei tee üldse? Ei hoia silma peal oma raha liikumistel – no näiteks, et ei oleks valesid kandeid?

Mul on juhtunud päris mitu korda topeltbroneeringuid, mida on olnud vaja tühistada. Samuti on mul krediitkaardi kontolt olnud valesid tehinguid, mida mina ei ole teinud. Kui ma kord kuus internetipangas käiksin, siis jääksid sellised asjad ilmselt märkamata, sest tehinguid on mul väga palju.

Mida puutub siia rikkus? Kui inimene nii püstirikas on, siis ei peaks ta ka seda märkama ja sellest numbrit tegema, kui kodulaenu makse mõnikümmend eurot tõuseb. See on ju teada igale inimesele, et hetkel euribor tõuseb ning laenu- ning liisingumaksed suurenevad. Miks rikkal inimesel on vaja seda infot lisaks veel meili peale saada, mis on üldteada tõde?

Ma polegi see, kes teavitusi meilile küsib pangast. Mina ei küsi ja internetipangas kain heal juhul korra kuus kui sedagi.

Reisin pidevalt, kordagi pole mingeid topeltbroneeringuid vms esinenud. Aga kontrollingi kord kuus v siis kui panka satun. Topeltbroneeringute puhul muidugi privaatpangandus helistab, nii saan teada.

Kahtlastel saitidel ei shoppa, tegelikult üldse ei osta midagi suvalistelt netisaitidelt, asju on niigi üle pea ja vajaduse.

Ja nagu ütlesin, mul pole laene ega liisinguid, mida pangas vaatamas käia. Kõik laenuvabad, nii kinnisvarad kui autod.

Usu mind, mul on parem kontroll oma finantside üle kui sinul ja ma ei käi pangas igapäevaselt vaatamas.

Kui sul pole laene ega liisinguid, siis mida imet sa selles teemas targutad? Vaja meile oma elulugu rääkida?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahtlastel saitidel ei shoppa, tegelikult üldse ei osta midagi suvalistelt netisaitidelt, asju on niigi üle pea ja vajaduse.

Ehkki praalid, kuidas oled “rahaasjade kunn”, siis tegelikult oled ikka nii eluvõõras. Selleks, et sinu krediitkaarti kuritarvitada ei pea sugugi kahtlastel saitidel käima.

Minu krediitkaarti kuritarvitati nii, et ma ei olnud sellega kordagi mitte ühtegi tehingut teinud – ei poes ega kuskil netilehel. Kaart oli ilusti rahakoti vahel ja koguaeg minu järelvalve all. Kurikaelad oskavad ka numbreid tuletades su kaardiga toiminguid teha.

Hiljem on mu kaarti veel kuritarvitatud. Samuti mu tuttavatel. Õnneks on kõik alati hästi lõppenud ja pank on asjad korda ajanud. Kui ma aga oleksin alles millalgi, kunagi kuu aja pärast vaatama läinud, poleks kindel, kas oleksin üldse märganud ja kas asi oleks siis nii kergelt ja kiirelt lahenenud.

Selles, et privaatpanganduse puhul haldur kohe helistab, kui on topeltbronn, ma ka tõttöelda kahtlen. Pangal ei ole sellist ressurssi ega õigust istuda oma klientide kontol (ilma igasuguse aluseta – milleks on kliendi pöördumine) ja jälgida mingeid seesuguseid makseid. Inimeste raha liikumist jälgitakse küll, aga üldiselt puudutab see siiski kahtlaseid ja ebatavalisi tehinguid, mitte seda, et sul kogemata vorstipoes kaks korda 5 eurot maha arvestati.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma polegi see, kes teavitusi meilile küsib pangast. Mina ei küsi ja internetipangas kain heal juhul korra kuus kui sedagi. Reisin pidevalt, kordagi pole mingeid topeltbroneeringuid vms esinenud. Aga kontrollingi kord kuus v siis kui panka satun. Topeltbroneeringute puhul muidugi privaatpangandus helistab, nii saan teada. Kahtlastel saitidel ei shoppa, tegelikult üldse ei osta midagi suvalistelt netisaitidelt, asju on niigi üle pea ja vajaduse. Ja nagu ütlesin, mul pole laene ega liisinguid, mida pangas vaatamas käia. Kõik laenuvabad, nii kinnisvarad kui autod. Usu mind, mul on parem kontroll oma finantside üle kui sinul ja ma ei käi pangas igapäevaselt vaatamas.

Oi, tarkpea, sul on veel palju õppida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vau! Sa oma rahaasjadel siis ei hoia üldse silma peal? Mingeid tehinguid ei tee?

See käib läbi telefoni äpi. Igapäevased laekumised on teavitustega. Kord kuus käin arvutis TSD-d tegemas ja palkasid maksmas. Mingeid lepinguid ma telost küll lugema ei hakka.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ülekandeid ei tee üldse? Ei hoia silma peal oma raha liikumistel – no näiteks, et ei oleks valesid kandeid?

Mul on juhtunud päris mitu korda topeltbroneeringuid, mida on olnud vaja tühistada. Samuti on mul krediitkaardi kontolt olnud valesid tehinguid, mida mina ei ole teinud. Kui ma kord kuus internetipangas käiksin, siis jääksid sellised asjad ilmselt märkamata, sest tehinguid on mul väga palju.

Mida puutub siia rikkus? Kui inimene nii püstirikas on, siis ei peaks ta ka seda märkama ja sellest numbrit tegema, kui kodulaenu makse mõnikümmend eurot tõuseb. See on ju teada igale inimesele, et hetkel euribor tõuseb ning laenu- ning liisingumaksed suurenevad. Miks rikkal inimesel on vaja seda infot lisaks veel meili peale saada, mis on üldteada tõde?

Kandeid küll üldiselt läbi ei lappa. Kui just midagi niisama silma ei karga. Laene ei ole. On oma kinnisvara+piisvalt üürikinnisvara.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul intress muutus. Iga kord, kui fikseeritud periood läbi saab (mul 6 kuud), siis tuleb euribori muutuse kohta teatis internetipangas (mul SEB). Seal kohe nagu eraldi postkast teavitustega.

Õnneks on praegu intressimakse vaid 15 eurot suurem, samas lubavad euribori tõstmisega jätkata. Kui mina pangast laenu võtsin, siis sealt soovitati oma laenumakse läbi arvutada ka nt 5% euribori puhul. Vaadata, kui kõrge on laenumakse sel juhul ja mõelda, et üks hetk võibki euribor nii suureks tõusta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti vaatab keegi kord kuus broneeringuid üle? Ma vaatan vahepeal nädal hiljem ja ei saa mitte miskit aru – kõik kuupäevad kui miski on broneeritud on vahepeal täiesti lambised ja makse maha mineku aeg. Võimalik kui süveneda oleks seal mingi loogika…

Aga miks tänapäeval nii keeruliseks teha – otseloomikult on telefonis pankade (LHV, SWED) äpp, teavitused on igast laekumisest ja igast maksest peal. Ei häiri kui poes korra tel väriseb ja teada annab, küll aga näeb täpselt ära koheselt, et mis summa ja kuhu maha läks. Pole veel kordagi topeltbronni olnud – küll aga nt on raha maha võetud, makse ei läinud läbi ja siis natukese aja pärast tuleb teavitus, et raha vabanes – tehtud, korras – ei pea meeles pidama, ei pea kontrollimas käima. Näen täpselt kui mõni veebipood lõpuks tagastatud kauba eest raha tagasi kannab vmt.

Krediitkaardiandmeid pole ka kordagi varastatud – küll aga saaks kohe teavituse kui kaardi kaotan ja keegi üritaks viipemakset teha või kasutaks mu kaarti kusagil mujal. Mitte ei avastaks seda kord kuus või siis kui arvan, et raha peaks kaardil olema, aga “läinud”.

Välismaalt ostes ma ei mäletagi, kus viimati sai ainult kaardiandmetega osta – enamasti kui vähegi võimalik teen kõik ostud läbi paypali. Just oli probleem kuidas üks üpriski mainekas veebipood, kes pidi 1-3 päevaga kauba DHLiga saatma ei saatnud seda 2 nädalat välja ja meilidele ei vastanud lihtsalt, avastin paypalis juhtumi, et kaup pole teele pandud ja sain koheselt raha tagasi. Siis järsku veebipood aktiveerus, et ups, teie tellimusega oli mingi error vmt. Aga andku nemad siis paypalile aru kui ei suuda tellimusi täita, mitte mina ei pea üritama igas kanalis nuruda, et kuulge – maksin, aga tahaks kaupa ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul intress muutus. Iga kord, kui fikseeritud periood läbi saab (mul 6 kuud), siis tuleb euribori muutuse kohta teatis internetipangas (mul SEB). Seal kohe nagu eraldi postkast teavitustega.

Õnneks on praegu intressimakse vaid 15 eurot suurem, samas lubavad euribori tõstmisega jätkata. Kui mina pangast laenu võtsin, siis sealt soovitati oma laenumakse läbi arvutada ka nt 5% euribori puhul. Vaadata, kui kõrge on laenumakse sel juhul ja mõelda, et üks hetk võibki euribor nii suureks tõusta.

Iga pank, kes laenu annab peab jälgima, et laenumakse ei ületaks 50% sissetulekutest, tegelikult arvestasid  nad juba aastaid laenu andes 45% ja 5% euribori tõusi võimekusega – et koos sellega 50% jääks.

Kuigi jah, praegune inflatsioon, hindade tõus igal alal jne annab päris suure löögi. Lisas, kel pole ehk ka koroona tõttu veel palgad tõusnud endisele tasemele jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Iga pank, kes laenu annab peab jälgima, et laenumakse ei ületaks 50% sissetulekutest, tegelikult arvestasid nad juba aastaid laenu andes 45% ja 5% euribori tõusi võimekusega – et koos sellega 50% jääks.

Kuigi jah, praegune inflatsioon, hindade tõus igal alal jne annab päris suure löögi. Lisas, kel pole ehk ka koroona tõttu veel palgad tõusnud endisele tasemele jne.

Ma polnud nii jõukas, et kilose laenumaksega uut kinnisvara soetada, ostsin juba olemasolevat magala korterit. Seega vaadati, et kohustused ei ületaks 30% minu sissetulekust. Selleks arvestati 5,5% võimaliku euriboriga (2008 masu maksimum oli 5,4%), millise puhul minu igakuine laenumakse oleks olnud pea 60% suurem, kui see tol hetkel tegelikult tuli. Nüüd augustis euribori tõusu tõttu laenumakset tõsteti u. 10€ võrra, palk on mul aga laenuvõtmise ajast 400€ suurenenud. Laenu järgmise kuu makse suurus swedbangas on kontode koondlehel näha. Kord kuus vaatamisest piisab. Omamoodi huvitav leht on https://www.chathamfinancial.com/technology/european-forward-curves – üritavad seal baasintresside muutust ennustada. Selle järgi võiks jaanuari keskel 6-e kuu euribor 2,2% olla ja mu veebruari laenumakse veel u. 30€ kallimaks minna.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti vaatab keegi kord kuus broneeringuid üle? Ma vaatan vahepeal nädal hiljem ja ei saa mitte miskit aru – kõik kuupäevad kui miski on broneeritud on vahepeal täiesti lambised ja makse maha mineku aeg. Võimalik kui süveneda oleks seal mingi loogika…

Siin Perekoolis on tõesti selline maniakk. Teine hullus, millest siin kuulsin, on see, et netimaksed on suletud. Iga kord, kui mingi e-poe tellimus tehakse, avatakse need pidulikult ainult selleks korraks ning siis kinni tagasi.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul intress muutus. Iga kord, kui fikseeritud periood läbi saab (mul 6 kuud), siis tuleb euribori muutuse kohta teatis internetipangas (mul SEB). Seal kohe nagu eraldi postkast teavitustega.

Õnneks on praegu intressimakse vaid 15 eurot suurem, samas lubavad euribori tõstmisega jätkata. Kui mina pangast laenu võtsin, siis sealt soovitati oma laenumakse läbi arvutada ka nt 5% euribori puhul. Vaadata, kui kõrge on laenumakse sel juhul ja mõelda, et üks hetk võibki euribor nii suureks tõusta.

Iga pank, kes laenu annab peab jälgima, et laenumakse ei ületaks 50% sissetulekutest, tegelikult arvestasid nad juba aastaid laenu andes 45% ja 5% euribori tõusi võimekusega – et koos sellega 50% jääks.

Kuigi jah, praegune inflatsioon, hindade tõus igal alal jne annab päris suure löögi. Lisas, kel pole ehk ka koroona tõttu veel palgad tõusnud endisele tasemele jne.

Seda nad mulle ka rääkisid, et pank arvestab laenu andes u 5%-ilise euriboriga. Seda enam paneb imestama, et mõnele tuleb nüüd laenumakse suurenemine üllatusena ja ei teata, kust saab oma intressi muutust kontrollida.

Minu arust nt keskmise palga saajal sissetulekust 50% kodulaenu peale ära maksta on liiga suur summa. Veel väiksemast palgast ei hakka rääkimagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda nad mulle ka rääkisid, et pank arvestab laenu andes u 5%-ilise euriboriga. Seda enam paneb imestama, et mõnele tuleb nüüd laenumakse suurenemine üllatusena ja ei teata, kust saab oma intressi muutust kontrollida.

Hetkel arvestatakse väljaantavatel 6%-ga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul muutus makse, tervitust ei tulnud. Ju jätsin ka kusagile linnukese märkimata. Vahet pole, maksta tuleb nagunii.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda nad mulle ka rääkisid, et pank arvestab laenu andes u 5%-ilise euriboriga. Seda enam paneb imestama, et mõnele tuleb nüüd laenumakse suurenemine üllatusena ja ei teata, kust saab oma intressi muutust kontrollida.

Teadsin, et tõuseb, aga ei arvanud, et esimese kuue kuuga kohe 1.49% tõuseb. Ei teadnud ka ette, millist rallit elektri, gaasi ja toidu hind tegema hakkab.

Kevadel korterit ostsin, siis prognoos oli, et aasta lõpuks jõuab eurobor plussi ja tõuseb edaspidi maksimum 1% aastas.

Kevadel oleks poes hindu jälgides ühe sissetulekuga hakkama saanud. Praegu on tunne, et vähemalt üks meist peab hakkama talveks lisatööd otsima.

Aga no mis alternatiiv oleks, edasi üürida ja ikka hädas olnud, sest ka üürileanda tahab laenu katmiseks rohkem raha saada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda nad mulle ka rääkisid, et pank arvestab laenu andes u 5%-ilise euriboriga. Seda enam paneb imestama, et mõnele tuleb nüüd laenumakse suurenemine üllatusena ja ei teata, kust saab oma intressi muutust kontrollida.

Teadsin, et tõuseb, aga ei arvanud, et esimese kuue kuuga kohe 1.49% tõuseb. Ei teadnud ka ette, millist rallit elektri, gaasi ja toidu hind tegema hakkab.

Kevadel korterit ostsin, siis prognoos oli, et aasta lõpuks jõuab eurobor plussi ja tõuseb edaspidi maksimum 1% aastas.

Kevadel oleks poes hindu jälgides ühe sissetulekuga hakkama saanud. Praegu on tunne, et vähemalt üks meist peab hakkama talveks lisatööd otsima.

Aga no mis alternatiiv oleks, edasi üürida ja ikka hädas olnud, sest ka üürileanda tahab laenu katmiseks rohkem raha saada?

Sul hiljuti võetud laen? Saaks maksepuhkust taotleda, aga see ilmselt värske laenu puhul oluliselt ei päästa, kuna maksepuhkust saab põhiosast, aga alguses suurema osa on intressid. Kuigi võid arvutada ja kõrvutada – natuke maksepuhkust samas ehk aitaks kulusid jaotada – kui küttearved on nt põhiosaga samas suurusjärgus siis talvel võit seegi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul hiljuti võetud laen? Saaks maksepuhkust taotleda, aga see ilmselt värske laenu puhul oluliselt ei päästa, kuna maksepuhkust saab põhiosast, aga alguses suurema osa on intressid. Kuigi võid arvutada ja kõrvutada – natuke maksepuhkust samas ehk aitaks kulusid jaotada – kui küttearved on nt põhiosaga samas suurusjärgus siis talvel võit seegi.

Miks pank sulle selle puhul tervituse oleks pidanud saatma?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sul hiljuti võetud laen? Saaks maksepuhkust taotleda, aga see ilmselt värske laenu puhul oluliselt ei päästa, kuna maksepuhkust saab põhiosast, aga alguses suurema osa on intressid. Kuigi võid arvutada ja kõrvutada – natuke maksepuhkust samas ehk aitaks kulusid jaotada – kui küttearved on nt põhiosaga samas suurusjärgus siis talvel võit seegi.

Miks pank sulle selle puhul tervituse oleks pidanud saatma?

???

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et ainus õigus, mis mul on, on maksta laen tagasi ennetähtaegselt, kui mulle nende muudatus ei sobi.

Olen seda lauset edasi rääkinud paljudele oma headele tuttavatele, kes Perekooli ei loe, kõik on kõvasti naerda saanud. Nii nunnu kuidagi. Mulle EI SOBI nende muudatus!!

Perekool on tõeline huumoriportaal.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ka meie laenu tagasimakse on tõusnud 550 pealt 600 peale. Eks me näe kuidas edasi.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti vaatab keegi kord kuus broneeringuid üle? Ma vaatan vahepeal nädal hiljem ja ei saa mitte miskit aru – kõik kuupäevad kui miski on broneeritud on vahepeal täiesti lambised ja makse maha mineku aeg. Võimalik kui süveneda oleks seal mingi loogika…

Siin Perekoolis on tõesti selline maniakk. Teine hullus, millest siin kuulsin, on see, et netimaksed on suletud. Iga kord, kui mingi e-poe tellimus tehakse, avatakse need pidulikult ainult selleks korraks ning siis kinni tagasi.

Aga selgita mulle, mida ma pean netist ostma? Mul ei ole ühtki asja netist vaja.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti vaatab keegi kord kuus broneeringuid üle? Ma vaatan vahepeal nädal hiljem ja ei saa mitte miskit aru – kõik kuupäevad kui miski on broneeritud on vahepeal täiesti lambised ja makse maha mineku aeg. Võimalik kui süveneda oleks seal mingi loogika…

Siin Perekoolis on tõesti selline maniakk. Teine hullus, millest siin kuulsin, on see, et netimaksed on suletud. Iga kord, kui mingi e-poe tellimus tehakse, avatakse need pidulikult ainult selleks korraks ning siis kinni tagasi.

Aga selgita mulle, mida ma pean netist ostma? Mul ei ole ühtki asja netist vaja.

Siis oled sa lihtalt rumal. Ainult väga rikas või väga rumal ostab tänapäeval kõik asjad poest.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodulaenul swedbanki eluasemelaenu baasintressimäär + 0.

Kui seni oli viimased aastad intressiks 0,… midagi, ehk alla 1%, siis sellest kuust on 2.27%. Päris korralik hüpe. Kuumakse suurenes ca 50 euro võrra. Saame ilusti hakkama, aga jah, sellist hüpet tegelikult ei oodanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kodulaenul swedbanki eluasemelaenu baasintressimäär + 0.

Kui seni oli viimased aastad intressiks 0,… midagi, ehk alla 1%, siis sellest kuust on 2.27%. Päris korralik hüpe. Kuumakse suurenes ca 50 euro võrra. Saame ilusti hakkama, aga jah, sellist hüpet tegelikult ei oodanud.

Mida te siis ootasite? Et kogu elu laseb samamoodi edasi 30 aastat järjest? Ootsite, et maailm ei muutu mitte kunagi?

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis oled sa lihtalt rumal. Ainult väga rikas või väga rumal ostab tänapäeval kõik asjad poest.

Või ei ole shopahoolik. Miks peab üldse midagi pidevalt ostma? Mina olen muidu see, kes oma netimaksed kaardil kinni keeran. Ma ostan netist äärmiselt harva. Ja viimasel ajal on enamusel ostukohtadel ka pangalink küljes, nii et maksan kohe kontolt ära, (nt mööblit ostsin on24-st hiljuti nii) ei kasuta maksmiseks krediitkaarti. Krediitkarti kasutan umbes kaks korda aastas, kui zooplussist kaupa tellin ja siis tõesti keerangi selle kestra lahti. Miks peaks see kaart kogu aeg lahti olema, kui ma seda ei kasuta?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma otseselt ei teeni halvasti aga päris karm tõus on ikka…

Meil see kilone laenumakse ja 190 eurot läheb oktoobris otsa nigu niuhti… täitsa jama ausalt öeldes, kuna kolm last ja elektrihinnad, toiduhinnad jms ju ka tõusnud oluliselt.

Mul on investeerimislaenud ettevõttel ka, seal on siiani olnud maksed väga pisikesed nüüd liiguvad tuntavateks.

Me juba peresiseselt leppisime kokku, et tarbime minimaalselt ja loeme hindasid. Kui töökohad alles, siis peaks ok olema.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või ei ole shopahoolik. Miks peab üldse midagi pidevalt ostma? Mina olen muidu see, kes oma netimaksed kaardil kinni keeran. Ma ostan netist äärmiselt harva. Ja viimasel ajal on enamusel ostukohtadel ka pangalink küljes, nii et maksan kohe kontolt ära, (nt mööblit ostsin on24-st hiljuti nii) ei kasuta maksmiseks krediitkaarti. Krediitkarti kasutan umbes kaks korda aastas, kui zooplussist kaupa tellin ja siis tõesti keerangi selle kestra lahti. Miks peaks see kaart kogu aeg lahti olema, kui ma seda ei kasuta?

Ega krediitkaardiga maksma pea, tavalisega saab ju ka. Seal ka kõik kinni?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil see kilone laenumakse…

Jajah, ettevõtjad just nii väljenduvadki.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 76 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Euribori tõusuga seotud kodulaenu tagasimakse suurenemine