Esileht Koroonaviirus COVID-19 Euroopas reisimine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Euroopas reisimine

Postitas:
Kägu

Peagi Prantsusmaale minek. Lugesin reisitargalt lehelt, et läbipõdemise tõend peab olema vähem kui 4k tagasi väljastatud. Mul reisi ajaks on 5k täis ja kuna eestis see veel kehtib, ei ruttaks tõhusustoosile.

Kas saab ka pcr testiga minna ja kas tagasitulles pean selle uuesti tegema kui see on kehtivuse kaotanud?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Peagi Prantsusmaale minek. Lugesin reisitargalt lehelt, et läbipõdemise tõend peab olema vähem kui 4k tagasi väljastatud. Mul reisi ajaks on 5k täis ja kuna eestis see veel kehtib, ei ruttaks tõhusustoosile.

Kas saab ka pcr testiga minna ja kas tagasitulles pean selle uuesti tegema kui see on kehtivuse kaotanud?

Iga riigi puhul on nõudmised erinevad. Uuri otse prantsuse saatkonnast või prantsuse ametlikelt lehtedelt, mida ja kuidas nad nõuavad. Need nõudmised võivad ka igal ajahetkel muutuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned riigid testivad pisteliselt lennujaamas nii kui nii uuesti. Vahet pole kas oled enne testinud, vaktsineeritud või põdenud. Lihtsalt nii pisteliselt võivad teha ikkagi.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulin Pariisist. Seal hakkas alates 15.2 kehtima uued nõudmised, loe neist täpsemalt. Kui aeg on möödas põdemisest/vaktsiinist, siis ole valmis, et sind siseruumidesse ei lasta. Tegelikkuses ka piiksutavad su tõendit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas saab ka pcr testiga minna ja kas tagasitulles pean selle uuesti tegema kui see on kehtivuse kaotanud?

https://reisitargalt.vm.ee/riigid/prantsusmaa/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned riigid testivad pisteliselt lennujaamas nii kui nii uuesti. Vahet pole kas oled enne testinud, vaktsineeritud või põdenud. Lihtsalt nii pisteliselt võivad teha ikkagi.

Kes iganes seda postitust miinustas ja miks….

Pistelise testi tegin kreekas ja nägin kuidas tehti ka hispaanias. Seega miks miinustati?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned riigid testivad pisteliselt lennujaamas nii kui nii uuesti. Vahet pole kas oled enne testinud, vaktsineeritud või põdenud. Lihtsalt nii pisteliselt võivad teha ikkagi.

Kes iganes seda postitust miinustas ja miks….

Pistelise testi tegin kreekas ja nägin kuidas tehti ka hispaanias. Seega miks miinustati?

Kuidas sinu postitus teemasse puutus?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mõned riigid testivad pisteliselt lennujaamas nii kui nii uuesti. Vahet pole kas oled enne testinud, vaktsineeritud või põdenud. Lihtsalt nii pisteliselt võivad teha ikkagi.

Kes iganes seda postitust miinustas ja miks….

Pistelise testi tegin kreekas ja nägin kuidas tehti ka hispaanias. Seega miks miinustati?

Kuidas sinu postitus teemasse puutus?

Teemaalgatuse küsimus seisnes ju hoopis milleski muus – kas testiga saab riiki. Pistelised testid ei ole isegi mitte nurkapidi seotud riiki sisenemise võimalustega.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  • täielikult vaktsineeritud isikud, kes esitavad kehtiva EL COVID tõendi vaktsineerimise ja/või läbipõdemise kohta. Alates 15.02.2022 loetakse kehtivaks tõend, millel on kirjas: tõhustusdoos (või tõhustusdoosi asemel läbipõdemine [täisvaktsineerimise järel] või on vaktsineerimiskuuri lõpetamisest möödunud vähem kui neli kuud.

See tähendab, et vaktsiin kehtib 4 kuud ainult 🙂 Hea teada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Prantsusmaal. Läbipõdemistõend kehtib siin jah 4 kuud. Testiga võid küll riiki sisse saada, aga igal pool mujal nõutakse riigisiseselt vaktsiinipassi (st testiga ei saa sisse) – meelelahutus, söögikohad, muuseumid, riigisisene transport (nt. pikamaarongid) jne. 2 doosiga vaktsiinipass kehtib 4 kuud, kolmega minu teada 9 kuud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Prantsusmaal. Läbipõdemistõend kehtib siin jah 4 kuud. Testiga võid küll riiki sisse saada, aga igal pool mujal nõutakse riigisiseselt vaktsiinipassi (st testiga ei saa sisse) – meelelahutus, söögikohad, muuseumid, riigisisene transport (nt. pikamaarongid) jne. 2 doosiga vaktsiinipass kehtib 4 kuud, kolmega minu teada 9 kuud.

Kui masendav!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Prantsusmaal. Läbipõdemistõend kehtib siin jah 4 kuud. Testiga võid küll riiki sisse saada, aga igal pool mujal nõutakse riigisiseselt vaktsiinipassi (st testiga ei saa sisse) – meelelahutus, söögikohad, muuseumid, riigisisene transport (nt. pikamaarongid) jne. 2 doosiga vaktsiinipass kehtib 4 kuud, kolmega minu teada 9 kuud.

Ja siis imestatakse siin mõni postitus allpool, miks inimesed ei usalda teadlaseid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja milles probleem, et ei taha järgmist vaktsiini teha? Kukude ajupesu mõjub sinu peal hästi? Mina teinud kõik kolm ja seda ennem kui enamikul teine. Haige pole olnud ja saan reisida.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega miks miinustati?

Aga miks sina miinustad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja milles probleem, et ei taha järgmist vaktsiini teha? Kukude ajupesu mõjub sinu peal hästi? Mina teinud kõik kolm ja seda ennem kui enamikul teine. Haige pole olnud ja saan reisida.

ei ole TA aga vastan sulle siiski.

Teemaalgataja kirjutab, et tema tõend eestis nagu ka väga paljudes teistes riikides on täiesti kehtiv. Vaktsineerida haigestumiste hooaja lõpus vaktsiin on ajuvaba. Kevad ja ees suvi, mil haigus taandub loomulikul moel. Kui vaktsineerida, siis ikka nii, et selle mõju oleks kõige vajalikumal perioodil – haigestumiste perioodi alguses, mis on sügisel.

MA saan aru, et sa väga ei viitsi süveneda nagu poliitikudki. Põhiline et oleksid soodsad numbrid andmebaasides ja saaks reisida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi ju vaba valik, Ei taha vaktsiini teha, saab olla rahulikult oma kodumetsade vahel. Kui vastav riik on seadnud omad tingimused, siis nii lihtse see ongi. Ei ole vaja trügida.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi ju vaba valik, Ei taha vaktsiini teha, saab olla rahulikult oma kodumetsade vahel. Kui vastav riik on seadnud omad tingimused, siis nii lihtse see ongi. Ei ole vaja trügida.

absoluutselt. Või reisida sinna, kus on sellised tingimused mis sobivad. Ka selles osas teeb iga riik selle valiku ise. Kes suudab end elatada ilma turismita, võib piirid lukku panna.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja milles probleem, et ei taha järgmist vaktsiini teha? Kukude ajupesu mõjub sinu peal hästi? Mina teinud kõik kolm ja seda ennem kui enamikul teine. Haige pole olnud ja saan reisida.

Olen TA ja selgitan meeleldi. Tegin kohe suvel vaktsiinid kui see lihtrahvale kättesaadavaks sai. Sellest saab kohe kohe 9 kuud mööda. Kuna haigestusin koroonasse sügisel, siis kohe koroonale otsa ei tahtnud tõhusustoosi teha. Juhtus aga nii, et ootan oma kaua, kaua, kaua oodatud esimest last 16ndat nädalat ja esimesel trimestril ei soovitanud ämmaemand end vaktsineerida, isegi paratsetamooli ei võtnud ja kohvi ei joonud, vot niiii oodatud on see laps. Nüüd kui tõesti on võimalus vaktsiini veel veidi edasi lükata ja ehk saan riiki siseneda ka vaktsineeritult ja 5k tagasi läbipõdenult, siis meeleldi kasutaksin seda võimalust ja äkki oleks võimalik vaktsineerida pärast sünnitust. Postitust tehes ei pidanud vajalikuks kogu oma haiguslugu lahtikirjutada aga kui on veel küsimusi, vastan meeleldi.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui see laps nii oodatud on, ja siis minna lendama jne…nojah.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeleldi istuks kodumetsade vahel. Ei lähe lõbureisile vaid väga kurvale kohtumisele ja ilmselt pärast sünnitust ei saa sellist kohtumist enam teha. Ulme, mis hinnangud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kui see laps nii oodatud on, ja siis minna lendama jne…nojah.

Mida teeb lendamine oodatavale lapsele, oskad sa öelda?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan Prantsusmaal. Läbipõdemistõend kehtib siin jah 4 kuud. Testiga võid küll riiki sisse saada, aga igal pool mujal nõutakse riigisiseselt vaktsiinipassi (st testiga ei saa sisse) – meelelahutus, söögikohad, muuseumid, riigisisene transport (nt. pikamaarongid) jne. 2 doosiga vaktsiinipass kehtib 4 kuud, kolmega minu teada 9 kuud.

Prantsusmaa ametlik veebileht tundub ütlevat, et läbipõdemistõend kehtib siiski kuus kuud: https://www.diplomatie.gouv.fr/en/coming-to-france/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered/article/coming-to-france-your-covid-19-questions-answered?var_mode=calcul#sommaire_3

What is a vaccination pass? How is it different from the Covid certificate?

A vaccination pass is necessary in France for everyone aged 16 and older to participate in most social or cultural activities.

A digital or paper version of one of the following may be provided as a vaccination pass:

• A vaccine certificate showing full vaccination,<br class=”autobr” style=”box-sizing: border-box;” />• A certificate of recovery from COVID (from 11 days to 6 months prior),<br class=”autobr” style=”box-sizing: border-box;” />• A certificate of medical reasons for not being vaccinated.

Mul on ka reis Prantsusmaale tulemas varsti ning mul on läbipõdemistõend, mis selleks hetkeks on kehtinud rohkem kui neli kuud. Seega selle infot kohaselt ei tohiks praeguste tingimuste puhul probleeme tekkida. Tahaks väga loota, et kui midagi muutub, et siis ikkagi piirangute lõdvendamise ja mitte karmistamise suunas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oh tänud. Huvitav, kus seda üle veel uurida, helistada saatkonda?

 

Üleüldse, kus nende tõendite kohta info saada. No näiteks öeldi ju et kui kahele doosile järgneb läbipõdemine, siis see võrdsustab tõhususdoosiga aga digiloost saan kätte 2 erinevat tõendit, see mis tõendab kahte doosi ja see mis tõendab läbipõdemist. Kui mul oleks justkui tõhususdoos tehtud, peaks ka tõend olema pikema kehtivusajaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Segaduses lammas muretseb kuupäevade pärast , aga sellepärast ei muretse, mida kõike eksperimentaalsed geeniravi süstepurakad sisaldavad.Nrrmmmaaallne!

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olen see, kes Prantsusmaal elabb ja selgitan veidi täpsemalt siinseid reegleid:

Läbipõdemistõendi kehtivus sõltub sellest, kas enne viiruse läbi põdemist oldi vaktsineeritud või mitte. Kahe doosiga vaktsineeritutel on läbipõdemine võrdsustatud kolmanda doosiga, nii et vakts. pass + läbipõdemine annab pikema kehtivusajaga tõendi (lähen ise sinna kategooriasse ja minul hetkel kehtib tõend septembrikuuni, põdesin detsembris). Sellesse kategooriasse peaks siis ka teemaalgataja minema, nii et ta saab üsna muretult Prantsusmaale reisida.

Minu abikaasa polnud vaktsineeritud ja me põdesime samal ajal. Tema tõend kehtib 4 kuud (aprillis saab kehtivus läbi).

Prantsusmaal kasutusel olevas äpis on tõendile kehtivusaeg kohe ära märgitud, nii kui tõendi äppi alla laadid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina see, kes eelmise postituse kirjutas. Tahtsin veel lisada, et Prantsusmaal on tõendite jaoks äpp TousAntiCovid ja seal äpis saab ise selle uue tõendi (QR koodi) endale teha ühendades vakts. passi ja läbipõdemise tõendi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleüldse, kus nende tõendite kohta info saada. No näiteks öeldi ju et kui kahele doosile järgneb läbipõdemine, siis see võrdsustab tõhususdoosiga aga digiloost saan kätte 2 erinevat tõendit, see mis tõendab kahte doosi ja see mis tõendab läbipõdemist. Kui mul oleks justkui tõhususdoos tehtud, peaks ka tõend olema pikema kehtivusajaga.

Jah, selline jutt on tõesti olnud, kuid EU-üleselt ei ole selle kohta veel mingit kokkulepet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen see, kes Prantsusmaal elabb ja selgitan veidi täpsemalt siinseid reegleid:

Läbipõdemistõendi kehtivus sõltub sellest, kas enne viiruse läbi põdemist oldi vaktsineeritud või mitte. Kahe doosiga vaktsineeritutel on läbipõdemine võrdsustatud kolmanda doosiga, nii et vakts. pass + läbipõdemine annab pikema kehtivusajaga tõendi (lähen ise sinna kategooriasse ja minul hetkel kehtib tõend septembrikuuni, põdesin detsembris). Sellesse kategooriasse peaks siis ka teemaalgataja minema, nii et ta saab üsna muretult Prantsusmaale reisida.

Minu abikaasa polnud vaktsineeritud ja me põdesime samal ajal. Tema tõend kehtib 4 kuud (aprillis saab kehtivus läbi).

Kas võiksid palun anda viite mõnele Prantsusmaa valitsusasutuse lehele, kus see kirjas on? Mina pole siiani leidnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et kus on kirjas see, et läbipõdemistõen 6 kuud kehtib ainult siis, kui sellele eelneb vaktsineerimine ja et muidu kehtib 4 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

St et kus on kirjas see, et läbipõdemistõen 6 kuud kehtib ainult siis, kui sellele eelneb vaktsineerimine ja et muidu kehtib 4 kuud.

Siin on valitsuse ametlik lehekülg, prantsuse keeles küll. Uued reeglid hakkasid kehtima 15. veebruarist.

https://www.gouvernement.fr/actualite/comment-obtenir-son-certificat-de-retablissement

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koroonaviirus COVID-19 Euroopas reisimine