Esileht Ajaviite- ja muud jutud Facebooki grupp MTÜ heategevus eestis

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Facebooki grupp MTÜ heategevus eestis

Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et need administraatorid on tublid, et üldse sellist gruppi oma vabast ajast haldavad, aga püüdsin siis seal telekat ära anda kellegile, kel vaja. Ja no johhaidii, ma enam ei imesta, miks inimesed abi paluda ei julge kui kohe, kui kuskil kommentaarides keegi soovi avaldab, ilmub kuri admin, kellele pead terve oma eluloo ära rääkima, et miks ikka abi vaja on jne. Kui sellega ei nõustu, visatakse grupist välja.

Ka mulle kirjutas admin postkasti, et ma ei tohi mitte mingil juhul ühegi soovijaga ise suhelda, et nemad otsustavad nädala jooksul, et kes selle teleka saab ja annavad teada. Ütlesin, et mul on juba ühe soovijaga kokku lepitud, et tuleb õhtul järgi ja viib ära. Selle peale vastati, et kui ma ei taha õiget abivajajat otsida, siis minu koht ei ole siin grupis ja mingu ma tasuta asjade gruppi pakkuma. Ja mind visati sealt välja.

Wtf?

+42
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mind visati ka seetõttu välja et polnud aega oodata kui nad valivad ja andsin asja kiirelt ära (mikrolaineahi).
Teisalt saan aru, et on hulga ka krabajaid kes võtavad igalt poolt kus aga saab.

+12
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad pingutavad jah üle selle “tõelise abivajaja” otsimisega. Adminnidele peab esitama pikad aruanded oma kehvast seisust, hädadest ja muredest.
Mul sõbranna pakkus seal grupis külmkappi- tal väike korter ja kaks külmikut ei mahu kuhugi. Uus oli juba ostetud. Ootas ka seda õiget abivajajat, nagu adminnid käskisid, ja kui pea kuu ajaga ei suudetud kedagi leida, kes viitsiks järgi tulla, siis andis lihtsalt ühele soovijale ära. Adminni käest sai kurja kirja, et ta ikka pole suure südamega inimene ja ei soovi tõeliselt aidata ja miks ja kellele see külmkapp läks. Niigi seisis kapp kogu selle aja pm. keset elutuba. Soovitati kah mitte enam asju pakkuda, kui “nii kiire” on.

Need amdminnid on endale hauganud jube suure tüki ja ei suuda kuidagi seda gruppi ohjata. Arusaadav, et transporti pole enamikel kuskilt võtta, aga abistajatega peaks ka arvestama- kõigil ei ole ruumi asju hoiustada. Kuhu panna korteris kaks diivanit, külmikut või riidekappi?
Ja peale lendavad nad ka hirmus tigedalt- eks neil ka närvid läbi, sest osa seltskonda ootab, et neile asju leitakse ja teine seltskond jälle soovib oma asjadest kiiresti vabaneda.

+33
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma lahkusin ise sellest grupist. Alguses tundus kõik nii ninnu nännu heategijad aga siis, sama kogemus mis eespool juba kirjutatud. Ise, vähemalt üks administraator, müüb teises grupis oma Guessi jms riideid.🙄
Kaks gruppi on tegelikult, kes omavahel tülli läksid selle sama kauba jaotamise pärast.

+12
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neid äraanmise gruppe on veel. Ma liituks mõne teise grupiga lihtsalt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nojah, telekas ei kuulugi üldse hädavajalike esemete hulka – saab ka ilma hakkama. Tõesti valesse gruppi sattusid.
Ma ise olen tasuta asjade grupis ja kui seal midagi pakutakse, siis vahel soovitatakse ka neid heategevusgruppe. No milleks? Kui pakkuja tahab just abivajajat leida, siis liitub ise sellise grupiga ja pakub seal. Kui tahab lihtsalt kiiresti asjast vabaneda, siis selleks ongi tasuta grupp.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tahab lihtsalt kiiresti asjast vabaneda, siis selleks ongi tasuta grupp.

See on sealsete adminnide lemmiklause. Nad tunduvad eeldavat, et sa hoiad ka suuremõõtmelisi asju kuid ja kuid. Inimesed soovivad aidata ja annaks asjad hea meelega puudust kannatavatele, aga igal asjal on siiki piir.
Ka väiksemate asjade puhul on sageli teemaks see, et abivajaja elab kohas, kus pole ühtegi pakiautomaati. Saan aru, et üksik vanainimene võib- olla kaugemale ei liigu, aga kui toiduabi või riideid soovib pere, kus on väikesed lapsed, siis mingi liikumisvõimekus peaks ikka olema.

Pakun ka edaspidi seal grupis asju, aga kui mõistliku aja jooksul ei reageerita siis lihtsalt kustutan kuulutuse ja pakun mujale. Vahel seal ärkab keegi pool aastat või aasta hiljem ja tõstab iidvana kuulutuse üles- kas on veel alles? Ja siis kargavad ligi adminnid- kuhu jäi ja kes sai. Pigem on tark kuulutus kustutada, kui ei taha õiendada saada või grupist lennata.

+16
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tahaks et kuskil oleks koht kus saab annetada üksikutele vanainimeste. Nemad FB-s ei käi ja asju ei küsi, kuid kindlasti oleksid väga õnnelikud veekeedukannu või diivani üle. Kahjuks ei tea kust seda sihtrühma üles leida 🙁

+15
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina tahaks et kuskil oleks koht kus saab annetada üksikutele vanainimeste. Nemad FB-s ei käi ja asju ei küsi, kuid kindlasti oleksid väga õnnelikud veekeedukannu või diivani üle. Kahjuks ei tea kust seda sihtrühma üles leida 🙁

Mina pigem aitaks ka vanainimest, nemad vajavad oluliselt rohkem abi, kui need süüdimatud sarisünnitajad(nemad lihtsalt saavad tänu lastele sebida igaltpoolt abi).
Ma elan Kadriorus ja siin on üks vanamees, kes otsib prügikastidest koguaeg pudeleid. Olin teda mitu korda näinud ja ükskord ma võtsin südame rindu ja küsisin, et kas ta vajab natuke raha. Ta ei vastanud mu küsimusele küll, aga rääkis, et tal suri abikaasa ära ja ta peab üksi maksma arveid, ning toiduks ei jätku raha. Ma ise ei hakanud rohkem uurima, vaid andsin talle nii palju, kui mul sula oli. Ma ei kirjuta seda siin selleks, et “vaadake mind, ma aitan ja nüüd kiitke!” vaid selleks, et märgake neid, meil on vanu inimesi, kes vajavad abi. Me ise saame ükskord ka vanaks.

+35
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen Tasuta asjade Turg (puuetega inimestele ja nende peredele) liige. Peamiselt jälgija, kui paaril korral vajanud ka mööbliabi. Ja ütlen ausalt- seal grupis on ka küll süsteem, et peab ütlema, miks oled abivajaja, aga nad võtavad väga palju asju välja ka avalikust profiilist fb-s või googlest. Ja väga viisakad on. Olen ka ise asju sealkaudu ära andnud ja kindel selles, et need läksid õigesse kohta.
Teemaalgatuses olevat gruppi isegi ei teadnud.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selle kiiresti toimiva tasuta asjade grupi nimi on?

Mulle tundub väga ebaeetiline ja pisut eemaletõukav, et abivajaja peab mingile “administraatorile” detailselt oma isiklikku infot jagama. Ja mõnes grupis veel guugeldatakse sind, et kas oled piisavalt kehvas seisus?!? Need inimesed ei ole ju sotsiaaltöötajad ega muud ametiisikud, kel oleks õigus sellisele infole ligi pääseda, samuti pole neil pädevust otsustada. Igaüks võib ju ei tea mis loo kokku luuletada.

Kas Eestis pole ikka veel ühtegi Free Your Stuff gruppi tehtud? Mujal Euroopas on igas vähe suuemas linnas olemas. Seal ei ole lubatud nutulaule postitada, kel vaja, see küsib seda, mida vaja on, kel üle, see paneb pildid üles ja valib soovijate hulgast. Või mõni lihtsalt tõstab oma nodi maja ette tänavale ja hõikab välja, et tulge viige keegi ära.

Ülinõme on eeldada, et inimene peaks kuu aega ootama. Miks tavaliselt töökorras või kasutuskõlbulikke asju ära antakse? Sest inimene kas kolib, teeb suuremat remonti, tühjendab lahkunud lähedase elamist, tahab endale lihtsalt uut. Mitte ühelgi neist juhtudest ei ole võimalik asju kuskil pikalt ladustada. Samuti pole ju aus panna soovija kuu aega ootama külmkappi, pliiti või pesumasinat, et siis lõpuks teada saada, et anti kellelegi teisele. No mis sellise “abistamise” mõte on? U et 8 lapsega peres läheb pesumasin katki ja siis oota kuu aega, et VÕIB-OLLA saab sealt grupist uue?
Imelik abistamismetoodika…

+23
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Adminnidel on vaja eelnevalt välja uurida, ega nende isiklikud tuttavad asju endale ei soovi, seepärast võtabki asjaajamine aega.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma lahkusin ise sellest grupist. Alguses tundus kõik nii ninnu nännu heategijad aga siis, sama kogemus mis eespool juba kirjutatud. Ise, vähemalt üks administraator, müüb teises grupis oma Guessi jms riideid.🙄

Kaks gruppi on tegelikult, kes omavahel tülli läksid selle sama kauba jaotamise pärast.

Sooviksin teada kust pärineb selline info, et mindi riidu mingi Guessi kauba pärast?
Administraator müüb ju oma isiklikke riideid. 🙂

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sooviksin teada kust pärineb selline info, et mindi riidu mingi Guessi kauba pärast?

Administraator müüb ju oma isiklikke riideid. 🙂

Guessi riietest ei tea ma midagi, aga need adminnid kaklesid küll nii, et karvad lendasid. Käis avalik süüdistamine, väga ebaviisakas toonis, kommentaaride kustutamine, poriloopimine jm. tsirkus. Ja eesmärk oli muidugi nii abiandjaid kui abivajajaid enda gruppi jätta / meelitada. Nüüd eksisteerib kaks gruppi- Abivajajad-heategevus ja Heategevus Eestis (tegelt on kolmas suurem grupp veel- Elumuutvad abistajad). Jätkub mõlemale nii abistajaid kui abivajajaid. Suhtumine on mõlemas grupis muidugi sama- ise oma asju ära anda ei tohi, kes ja mida saab, otsustab adminn. Nad ise väidavad, et teevad sots. töötajatega koostööd, aga ma ei kujuta hästi ette, kas sots. töötajatel on tõesti õigus sellist infot anda. Võib-olla ongi kui hästi küsida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selle kiiresti toimiva tasuta asjade grupi nimi on?

Mulle tundub väga ebaeetiline ja pisut eemaletõukav, et abivajaja peab mingile “administraatorile” detailselt oma isiklikku infot jagama. Ja mõnes grupis veel guugeldatakse sind, et kas oled piisavalt kehvas seisus?!? Need inimesed ei ole ju sotsiaaltöötajad ega muud ametiisikud, kel oleks õigus sellisele infole ligi pääseda, samuti pole neil pädevust otsustada. Igaüks võib ju ei tea mis loo kokku luuletada.

Kas Eestis pole ikka veel ühtegi Free Your Stuff gruppi tehtud? Mujal Euroopas on igas vähe suuemas linnas olemas. Seal ei ole lubatud nutulaule postitada, kel vaja, see küsib seda, mida vaja on, kel üle, see paneb pildid üles ja valib soovijate hulgast. Või mõni lihtsalt tõstab oma nodi maja ette tänavale ja hõikab välja, et tulge viige keegi ära.

Ülinõme on eeldada, et inimene peaks kuu aega ootama. Miks tavaliselt töökorras või kasutuskõlbulikke asju ära antakse? Sest inimene kas kolib, teeb suuremat remonti, tühjendab lahkunud lähedase elamist, tahab endale lihtsalt uut. Mitte ühelgi neist juhtudest ei ole võimalik asju kuskil pikalt ladustada. Samuti pole ju aus panna soovija kuu aega ootama külmkappi, pliiti või pesumasinat, et siis lõpuks teada saada, et anti kellelegi teisele. No mis sellise “abistamise” mõte on? U et 8 lapsega peres läheb pesumasin katki ja siis oota kuu aega, et VÕIB-OLLA saab sealt grupist uue?

Imelik abistamismetoodika…

On olemas Tasuta kraam (u 32 000 liiget) ja Tasuta asjad (u 25 000 liiget). Kui on midagi mõistlikku (ei ole päris prügikasti kraam, kuigi mõni võib-olla just otsibki midagi säärast), siis lähevad päris kiiresti asjad minema. Mul on mõnele asjale juba pool tundi hiljem järgi tuldud. Kogemus näitab, et kui päeval kuulutus üles panna, on asi õhtul juba uues kodus.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane http://www.spunk.ee/ seal keegi ei uuri soovija tausta, kas tal ikka tegelikult on vaja.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need toiduabi postitused on ka imelikud. Enamasti elab see abivajaja kuskil x kohas, kuhu keegi isiklikult viia ei saa, samas raha kanda ei ole ka lubatud. Olgu, sellest saan veel aru, kuigi adminnid ju väidetavalt pidid sotstöötajatelt korraliku taustauuringu tegema ja nüüd siis ei usalda kümmet eurotki abivajaja kontole kanda lasta, et too ise poest omale vajaminema ostaks. Ka poodide elektroonilisi kinkekaarte ei ole lubatud otse abivajajale saata, kuna adminnid ei saa siis kontrollida, et mis selle eest täpselt osteti.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen Tasuta asjade Turg (puuetega inimestele ja nende peredele) liige. Peamiselt jälgija, kui paaril korral vajanud ka mööbliabi. Ja ütlen ausalt- seal grupis on ka küll süsteem, et peab ütlema, miks oled abivajaja, aga nad võtavad väga palju asju välja ka avalikust profiilist fb-s või googlest. Ja väga viisakad on. Olen ka ise asju sealkaudu ära andnud ja kindel selles, et need läksid õigesse kohta.

Teemaalgatuses olevat gruppi isegi ei teadnud.

Mul vastupidi väga halb maik sellest grupist. Käivad luuramas teistes gruppides, ega jumala eest ei paku oma asju mujal kui nende juures ja kui nö vahele jääd, tõmmatakse avalikult reetmise eest teibasse kui reetur ning viisakusest on asi kaugel. Kui oled kord sealt midagi saanud, siis nende adminnide silmis ei tohiks kunagi enam teistes gruppides oma asju jagada. Ainult nende juures. Endal pole ühtki kogemust, kust puuetega inimeste grupist keegi järele ka tulnud on. Kõik on ainult lubanud ja lõpuks olen mujale andnud.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Need toiduabi postitused on ka imelikud. Enamasti elab see abivajaja kuskil x kohas, kuhu keegi isiklikult viia ei saa, samas raha kanda ei ole ka lubatud. Olgu, sellest saan veel aru, kuigi adminnid ju väidetavalt pidid sotstöötajatelt korraliku taustauuringu tegema ja nüüd siis ei usalda kümmet eurotki abivajaja kontole kanda lasta, et too ise poest omale vajaminema ostaks. Ka poodide elektroonilisi kinkekaarte ei ole lubatud otse abivajajale saata, kuna adminnid ei saa siis kontrollida, et mis selle eest täpselt osteti.

Paraku on paljude abivajajate kontod kohtutäiturite poolt arestitud. Ja paljud on ka sotstoetuse saajad, iga arvele tulnud sent loetakse sissetulekuks.
Mu meelest teevad nad oma MTÜ arvele küll kogu aeg korjandusi, et toitu osta.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul on ka pigem väga positiivne mulje jäänud nii sellest grupist kui adminnidest. Ausalt, ei kujuta ette kuidas need adminnid oma töö ja pere kõrvalt veel seda gruppi hallata jõuavad, abivajajatega suhelda ja asjade kohale toimetamist vahendada. Mul on hea meel, et selline ühendus on olemas.

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Adminnidel on vaja eelnevalt välja uurida, ega nende isiklikud tuttavad asju endale ei soovi, seepärast võtabki asjaajamine aega.

Puhas vale ju. Milleks sellist paska toota?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasub ühendust võtta mõne pensionäride päevakeskusega, kui sealkäivate inimeste hulgas abivajajat pole, siis küll nad kedagi ikka teavad, kel vaja.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Mul on sotsiaaltöö magistrikraad ja 5+ aastat aktiivset töökogemust(kontorit näen harva) ja minumeelest on selline asi ebaeetiline jumalamängimine, nagu need adminnid teevad.
Abi ei ole ainult vaja suurperedel või puudetega inimesel. Tihti on palju raskemas olukorras just ootamatusse olukorda sattunud inimesed, üksi elavad inimesed, vanurid ja teised, kes pole klassikalised “suur pere / raske puue / üksikema” jmt. Eestis pole lihtne saada toetusi ja ära nendest ei ela ka. Sotsiaaltöötajad on liiga ülekoormatud, et tegeleda näiteks üksiku toimiva pensionäriga või pisikese perega, kel puudub tugivõrgustik ja elavadki külmkapita kuni vajalik raha koos. Lisaks ei saa sotsiaaltöötaja väga midagi teha ka, palgamaksja annab ette, keda aidata ja kuidas.
Ja ausalt, enamasti need “kõige kurvema elulooga” saavad niigi erinevaid toetusi, vaimset ja füüsilist abi päris palju. Jah, alati võiks parem olla, aga see ei tähenda, et “kergemad” juhtumid tuleks maha kanda. Vahel ongi inimesel vaja telekat vaadata või asju külmikusse panna, et oma elujärge parandada ja üldse edasi toimida.
Pluss : ma oskan ilujutte väga veenvalt kirjutada. Vast suudaksin otseselt valetamata end väga haledaks teha, et adminnile südamesse minna. Haige värk.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisan: kui keegi tuleks küsima, et “ou kle uuri läbi andmebaasi, kas tal on ikka vaja seda!” siis oleks see absoluutselt keelatud. Ja seda kontrollitakse ning niikuinii sa ei näe kellegi andmeid, kui ta just sinu otsene klient ei ole. Kui ta sinu klient on ja sa suvalisele FB MTÜle infot jagad, siis jääd tööst ilma ja saad trahvi ka. Jah, alati on võimalus tuttavale sotsiaaltöòtajale helistada ja küsida, et “kle Kati elab sinu vallas, on ta vaene vä?” Ja siis võin öelda, et “Jah, mingi Kati käib ja titekarjaga mööda mu aiast.”
Jessas. Kliendiandmete kaitse peab olema isegi kontoris, kuhu ainult oma töötajad pääsevad, infokaustad peavad olema luku taga jne.
Ainuke asi, mida need adminnid teha saavad, on kohalikku KOVi kirjutada, et teil elab seal inimene, kes vajab sotsiaalabi, olete teadlikud, kas aitate? Aga seda saate ise ka teha, kui tahtmist.
Elumuutvad abistajad on vist ainuke normaalne grupp, kus päriselt ka sotsiaaltöö haridusega inimesed tegutsevad. Kord vähe vabam ka.
Ühesõnaga, taunin täielikult sellise grupi tegevust.
Kui tahate väga, et jõuaks abivajajani, saate pakkuda MTÜdele/ ise küsida inimeselt, et ta oma kurvast elust essee kirjutaks.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea. Mul on sotsiaaltöö magistrikraad ja 5+ aastat aktiivset töökogemust(kontorit näen harva) ja minumeelest on selline asi ebaeetiline jumalamängimine, nagu need adminnid teevad.

Abi ei ole ainult vaja suurperedel või puudetega inimesel. Tihti on palju raskemas olukorras just ootamatusse olukorda sattunud inimesed, üksi elavad inimesed, vanurid ja teised, kes pole klassikalised “suur pere / raske puue / üksikema” jmt. Eestis pole lihtne saada toetusi ja ära nendest ei ela ka. Sotsiaaltöötajad on liiga ülekoormatud, et tegeleda näiteks üksiku toimiva pensionäriga või pisikese perega, kel puudub tugivõrgustik ja elavadki külmkapita kuni vajalik raha koos. Lisaks ei saa sotsiaaltöötaja väga midagi teha ka, palgamaksja annab ette, keda aidata ja kuidas.

Ja ausalt, enamasti need “kõige kurvema elulooga” saavad niigi erinevaid toetusi, vaimset ja füüsilist abi päris palju. Jah, alati võiks parem olla, aga see ei tähenda, et “kergemad” juhtumid tuleks maha kanda. Vahel ongi inimesel vaja telekat vaadata või asju külmikusse panna, et oma elujärge parandada ja üldse edasi toimida.

Pluss : ma oskan ilujutte väga veenvalt kirjutada. Vast suudaksin otseselt valetamata end väga haledaks teha, et adminnile südamesse minna. Haige värk.

Väga nõus sinuga. Seal on jah esikohal paljulapselised, lisaks on kirjeldused sageli imalad- küll otsitakse asju printsessile/printsile, väiksele neiule või noormehele (kuulutuse lõpus selgub, et tegu 3- kuuse imikuga), aitame tublile emmele soojad papud leida (otsitakse naiste saapaid suurus 41) jne. jne. Eriti häiriv on see pidev emmetamine adminnide poolt. Võõras abivajaja pole ometi adminni emme. Saan aru, et püütakse haledusttekitavaid tekste koostada, aga sellega minnakse ikka liiale ja vahu hulgas jääb vajalik info sageli kaduma. Selle asemel, et kirjutada otsitava eseme mõõdud või täpne otstarve ja niimoodi kiiresti abi leida, klopitakse mingi vaht kokku ja abistajad ikka ei tea, mis sisetalla mõõduga saapaid või kui pikki pükse otsitakse.

+12
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuulen küll esimest korda sellest grupist aga olen ise asju ära andnud ja kuulnud ka oma tuttavatelt kuidas nemad on ära andnud asju. Ja mõnes mõttes saan selle adminni töö mõttest aru, et abi saaksid võimalikult paljud inimesed mitte 3 kõige aktiivsemat kes kogu aeg netis ja kõikidele asjadele on nemad soovijad ja kuna nad esimesena soovivad siis saavadki endale kauba. Mõnel inimesel on kohe selline haigus, et temal on vaja, ükskõik mida aga vaja. Samas mõistan ka äraandjat, kõik ei ela majades, kus hoovi peal abihooned kus saab asju hoiustada pikalt.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei ole sellele grupile mitte midagi ette heita. Mul on hea meel, et on olemas inimesed, kes kontrollivad ning asju ajavad. Mitte ei tahaks näha kuskil minu poolt ära antavat eset müügis. Mul on tavaliselt kuulutused üleval korraga vähemalt kolmes heategevus liikus grupis ning keegi pole mulle turja karanud, et nii ei tohi. Ja mitte kunagi ei ole mulle öeldud, et oota, me otsime abivajaja.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ei ole sellele grupile mitte midagi ette heita. Mul on hea meel, et on olemas inimesed, kes kontrollivad ning asju ajavad. Mitte ei tahaks näha kuskil minu poolt ära antavat eset müügis. Mul on tavaliselt kuulutused üleval korraga vähemalt kolmes heategevus liikus grupis ning keegi pole mulle turja karanud, et nii ei tohi. Ja mitte kunagi ei ole mulle öeldud, et oota, me otsime abivajaja.

Kontrollivad? Kuidas? Kirjutab adminnile keegi, kes väidab end olevat paljulapseline töötu üksikema Uugametsast. Kuidas nad seda infot kontrollivad? Helistavad Uugametsa sotstöötajatele? Taolise info jagamine on ebaseaduslik ja ebaeetiline.
Luuravad sotsmeediakontodel? Sinna on võimalik panna endast just selline info, nagu soovitakse. Kirjutavad FB sõbralistis olevatele inimestele? Jällegi äärmiselt ebaeetiline. Või mis moodi see kontrollimine käib? Seda on adminnidelt tihti küsitud- vastus muidugi ei anta või on see- “meil on oma kanalid”.
Adminnid on tavalised pereemad, kel palju vaba aega. Seal pole vist ühtegi, kes teaks midagi sotsiaaltòöst, psühholoogiast, seadustes. Vahel on adminnide postitused nii absurdsed, et nad tunduvad täiesti eluvõõrad. Õnneks on grupis tähelepanelikke liikmeid, kes teevad märkusi kui ära antakse iidvana turvahäll või imikule ohtlikud kandmistraksid. Vastused neile on sageli äärmiselt mürgised- kõike võetakse isikliku solvanguna adminnide ja nende töö kohta.
See, et asju palutakse hoida kellelegi konkreetsele, on pigem tavapärane ja kuulutuste all avalik. Kuidas sina seda ei näe? Teistes gruppides oma asjade pakkumine on tungivalt ebasoovitav. Tavaline vastus igas taolises grupis on- “meil on siin endalgi abivajaid palju”. Mujal pakkumise ja ka loovutamise pärast tuleb kõvasti pahandust. Kui ühes grupis adminn X tahab sinu asja oma abivajajale aga sina juba lubasid selle ära teises grupis adminnile Y, siis tõenäoliselt sa sealt esimesest grupist ka lendad. Nagu eelnevalt öeldud- adminnid läksid omavahel tugevalt raksu ja lõid lahku. Vähemalt väärtuslikumat kraami üritab iga grupp endale hoida.
Sinu annetatud asjad ei ole enam sinu omad ja nende uus omanik otsutab ise, mida nendega teeb- kasutab ise või müüb maha. Ühes taolises grupis nägin paari aasta eest sellist nahaalsust, et annetaja nõudis abivajajalt pilte, et kas lapsed ikka kannavad tema annetatud riideid. Täiesti õudne olukord- kõigepealt räägid võhivõõrastele adminnidele oma raskest elust ja pärast annad abistajale aru fotode näol. Kõik see kotitäie kasutatud riiete nimel.
Idee on neil üllas ja kindlasti on seal palju tänulikke abisaajaid, aga kohati läheb lahmimiseks, solvamiseks ja liigseks arupärimiseks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Riiete ja jalanõude puhul on kahtlemata lihtsam viia need kuhugile riiete konteineritesse. Ma ei mõtle prügikasti vaid nendesse konteineritesse, kus need lähevad järgmisele ringile… Ilmaski ei viitsiks lasteriiete pärast mingeid puid ja maid jagada. Tausta uurida. Saatmisega tegeleda jne.

+3
0
Please wait...

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Facebooki grupp MTÜ heategevus eestis