Esileht Veebikonstaabel Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Postitas:
Kägu

Tere! Kirjutan ühe probleemiga. Nimelt on juhtunud selline intsident, kus minu kasupoja naine on muukinud sisse minu Facebooki kontole ja nüüdseks levitab kõiksugu inimestele mu kontolt saadud infot. Just postkasti sisu. Kuna sõprusringkond on mul suur, inimesed on mind usaldanud siis kirjade sisu on selline, mis ei tohiks mitte kuidagi kolmandatate isikute valdusesse sattuda. Nii eraelulisi teemasi kui ka ärilis saladusi. Otseselt avalikult kuskile foorumisse või sellisesse kohta need andmed ei ole lekkinud kuid minu sõbralistis olevatele inimestele on ta juba kirjutanud a.la \”Näe ta tegi nii ja ta tegi naa. Vaata kui halb inimene ta tegelikult on.\” Ühesõnaga mustab mind teemades mis postkastis olevate põhjal on välja mõeldud. Kuid kõik mis mul seal kirjas oli, ei ole 100% tõde.
Olen selle naisega ka näost näkku suhelnud ja temal jääb ülbust veel ülegi. Väidab, et ma olevat talle kunagi oma parooli andnud ning isegi ei eita enda tegevust. Vaid lausa ähvardab, et teeb postkasti sisu avalikuks kuna olen seal ka temast rääkinud. Ei mäleta kas olen talle parooli andnud või ei. Kunagi olid meie suhted head aga nähes millise inimesega tegu on, siis katkestasin suhted. Lausa on mind ähvardanud, et annab minu laimamise eest kohtusse jne. Aga mina laimanud teda ei ole, vaid arutanud oma parimate sõpradega reaalsetest probleemidest selle naisega.
Siit siis küsimus: Mida ma peaksin edasi tegema? Kui reaalne on see, et seaduse silm ta vastutusele võtab ja mis moodi ma peaksin talitlema, et ta mu postkasti sisu enam edasi ei levita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
evmv

RE: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Las targemad parandavad aga minu meelest – nii kaua kuni ta ei esine sinu-na – pole Eesti seaduse silmis midagi valesti. Kui läheb identiteedi varguseks, siis on teine tera.

Aga, see pole SINU Facebooki konto. See on Facebooki konto, mida sina kasutad. Seal on suur vahe. See konto pole sinu oma. EULA loe täpselt läbi, seal on suure tõenäosusega ka vastus sinu probleemile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Muuda oma facebooki parool KOHE ära ja muuda KOHE ära ka kõik need parooli meelde tuletamise vahendid, millele tal võib ligipääs olla (e-maili aadressid, mobiilinumbrid). Vaevalt, et ta on nii ettenägelik, et on su postkasti sisu omale kuskile kõrvale pannud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kago

RE: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Lõik lehelt http://revolutsioon.ee/kuidas-facebooki-kasutada/

———
…vaata FBs olles aadressiribale. Kas aadress algab http:// või https://? Kui näed esimest varianti, siis mine Konto -> Konto seaded -> Konto turvalisus -> Muuda (Account -> Account settings -> Account security) ja lülita sisse: Turvaline sirvimine (https) (Secure Browsing (https)) ja samas kohas ka Login Notifications. HTTPSi kasutamine tagab selle, et sinu ühendus on turvaline ja sinu saadetud infot pole võimalik \”pealt kuulata\”. Ära murra pead, kuidas see täpselt töötab, lihtsalt lülita see sisse. Login Notifications tagab selle, et kui mõnest võõrast arvutist logitakse sinu kontole sisse, siis saadetakse sulle selle kohta e-kiri.
———-

Ilma seda tegemata saab igast sinu koduvõrgus olevast arvutist jälgida ilma mingeid paroole teadmata sinu ja FB vahel liikuvat teksti. Wifi-võrgus siis saavad sinu teksti vaadata kõik samas wifis olijad.
Ega siis netipangad ilmaasjata https-ühendust ei kasuta…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Kõik need toimetused on tehtud juba. Kohe kui teada sain et sees käidud muutsin ära. Aga jama on selles, et see naine kopeeris enda arvutisse kõik mu kirjavahetuse ja nüüd levitab ta seda enda nime alt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
andero-

RE: Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

Tere,

EV Põhiseaduse § 43. Igaühel on õigus tema poolt või temale posti, telegraafi, telefoni või muul üldkasutataval teel edastatavate sõnumite saladusele. Erandeid võib kohtu loal teha kuriteo tõkestamiseks või kriminaalmenetluses tõe väljaselgitamiseks seadusega sätestatud juhtudel ja korras.

Ning:
§ 156. Sõnumisaladuse rikkumine

(1) Kirjavahetuse ja sidevahendi abil edastatud sõnumi saladuse rikkumise eest…

Seega on üsnagi reaalne selle kodaniku vastutusele võtmine. Soovitaksin Teil ennetavalt teha kas screenshotid, või veel parem PDF failid Teie postkastist avalikkusele kopeeritud sisust. Ennetamaks seda, et kodanik sisu ära kustutab ja muid tõendeid peale Teie ütluste ei jää.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Facebooki konto-sse sisse häkkimine.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.