Esileht Pereelu ja suhted Fassaadipaarid

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Fassaadipaarid

Postitas:

Minul vist on fassaadelu. Seltskonnas viskame mehega nalja ja tundume nii hästi läbi saavat. Kodus ei räägi päevade kaupa üle paari lause. Ühiseid pilte ka kuskile ei pane.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemad koguaeg seltskonnas “kisklesid” aga kodus olid suht rahulikud ja üksmeelel. Täielik müstika mu jaoks. Ja elasid kuni ema surmani ütleks et õnnelikult koos. Mulle tundub et nad mõlemad olid mingi Aspergeri vms sündroomiga ja misiganes avalik koht tekitas neis ärevust ja sellest ka selline käitumine

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Fassaadipaariks olemise põhjus on ühe poole vajadus olla kodus emotsionaalselt vägivaldne,  välja aga püütakse näidata, et meil on kõik hästi. Selliste energia vampiiride eest igal pool hoiatatakse, et seal pole midagi teha, ainult pane jooksu. Samas kui sul on ühised lapsed ja pikem kooselu seljataga siis ise sealt välja enam ei rabele, sest selline teise inimese energiast toituv manipulaator on elukaaslase aja jooksul vaimselt nii tümaks teinud, et ei saa aru, et see ei ole enam ammu paarisuhe ja teda peetakse vaid ühepoolseks tarbimiseks. mingu olukord kui hulluks tahes. Seepärast on vaja ka fassaadi hoida, et olukord oleks kontrolli all ja kõik toimiks nii nagu manipulaator seda tahab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui me mehega kusagil toredas kohas oleme või midagi vahvat teeme, siis viimane asi mis meelde tuleks, on FB.
Ja pilte teeme ka vähe. Tegevuses sees olles ei tule nagu meeldegi ja pärast on hilja.
Mulle piisab, et ise teame, kus ja mida teinud oleme ning on mida meenutada.
Et siis üldsuse arvates meil ei ole ilmselt mingit elu, fassaadist rääkimata, kuna FB-s haigutab vaikus ja seltskonnas käitume tsiviliseeritult (ei kraakle ega käperda).

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei pane kunagi sotsiaalmeediasse ühiseid pilte. Ei täägi ka. Kui vaja, vaikime nädalaid. Kui vaja, oleme riius. Kui pole riius, oleme meelad. Samuti võiks mõni väita, et näete need on fassaadipaar. Isiklikult mul suva. Oleme tavaline pikaajalises suhtes paar.  Küll aga paneb mind muigama, kui mõni paar fb-s pidevalt pilte paneb. Südamed siia, sinna. I love you, you love me. Selline ülevoolav sotsiaalmeedias suhte poseerimine. Ma pole aru saanud, milleks see vajalik on.

Mul on üks tuttav üksikema, kes elab just sellist ülevoolavat sotsiaalmeedia elu. Meespeaosalised vahetuvad aeg ajalt. Päris naljakas on jälgida.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teate paare,kes on nö fassaadipaarid?

Mul on enda sugulaste seas sattunud paar sellist paari. Ühtede puhul ei ole neid päriselus kuidagi lähedaselt üksteise külge liibumas näinud. Aga FB ja Instagram on aastaid selliseid lembepilte täis olnud,alati saatmas tekst kuidas on ikka biiiig laaaaav.

Teise paariga olen lähemalt kokku puutunud, juba aastaid. Nii palju kui pidudel ja muidu neid näinud, ikka paar korda kuus, siis alati olnud närviline ja pinges õhkkond. Küll nähvatakse üksteisele, küll süüdistatakse ja ka tülitsetakse täiesti avalikult teiste sugulaste ees, vahel ka roppusi kasutades. Ka neid pole näinud kuidagi miilustamas. Ainult selline pingeline klähviv õhkkond, kui neid koos näinud. Sh siis lastega.

Aga Facebooki ilmuvad muudkui sellised harmoonilised pere -ja paaripildid. Sotsiaalmeedias siis jääb mulje nagu oleks suur üksmeel ja harmoonia. Millegipärast päriselus pole seda paari nähes seda üksmeelt kunagi näinud.

Paneb imestama.

Kas tülitsevad paarid ei võigi omada siis rahulikke hetki. Ilusat perepilti muide ei saa teha, kui suhted väga kehvad on.  Sina jälgijana ei tea iial, mis toimub magamistoas ja mida keegi kellelegi kõrva sosistab.  See, et sina ei ole üksmeelt näinud, ei tähenda ju ometi, et seda pole.  Kas harmooniline on ainult see, mida sina oma silmaga näed ja harmooniaks tunnistad ? Sul on idealistlik pilt abielust, mida kiiremini selle purustad, seda parem. Eriarvamused on harmoonilise suhte lahutamata osa. Kui üks pool ei julge või ei taha eriarvamusi väljendada, vat see on pinnas perevägivallale – vaimsele perevägivallale.  Minu jaoks on fassaadpaar see, kes elavad eraldi, suhteid omavad juba teiste inimestega, aga vastuvõttudel käivad koos. Sinu poolt kirjeldatud perekonnad kindlasti pole fasaadipaarid.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas harmooniline on ainult see, mida sina oma silmaga näed ja harmooniaks tunnistad ? Sul on idealistlik pilt abielust, mida kiiremini selle purustad, seda parem. Eriarvamused on harmoonilise suhte lahutamata osa. Kui üks pool ei julge või ei taha eriarvamusi väljendada, vat see on pinnas perevägivallale – vaimsele perevägivallale.

Hea küll. Nüüd siis tean, et harmoonilises ja toimivas pikaajalises normaalses vägivallatus suhtes siis sõimataksegi üksteist roppustega ning öeldakse asju nagu “mida sina ka tead” ja “sa ei saa mitte millegagi hakkama” ning saadetakse üksteist ebatsensuursetesse kohtadesse. Lisaks eiratakse teise palveid. Lisaks peedistatakse oma kaaslas teise ees, kuidas ta millegagi hakkama ei saanud jälle jne.

Kõlab tõesti väga vägivallatu ja harmoonilise suhtena. See, mida kirjeldasin, on kõik see, mida mina olen siis selle harmoonilise vägivallatu paari juures kohanud. Teiste juuresolekul.

Jah, mul on oluliselt idealistlikum ettekujutus HARMOONILISEST ja vägivallatust suhtest.

Minu meelest on kaaslase teiste ees peedistamine, roppustega üle valamine, kuhugi saatmine ja tema öeldu lihtne ignoreerimine just vägivalla musternäidis.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.10 13:16; 27.10 16:41; 28.10 16:45; 31.10 23:18; 02.11 11:41; 03.11 22:18; 03.11 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui palju teate paare,kes on nö fassaadipaarid?

Mul on enda sugulaste seas sattunud paar sellist paari. Ühtede puhul ei ole neid päriselus kuidagi lähedaselt üksteise külge liibumas näinud. Aga FB ja Instagram on aastaid selliseid lembepilte täis olnud,alati saatmas tekst kuidas on ikka biiiig laaaaav.

Teise paariga olen lähemalt kokku puutunud, juba aastaid. Nii palju kui pidudel ja muidu neid näinud, ikka paar korda kuus, siis alati olnud närviline ja pinges õhkkond. Küll nähvatakse üksteisele, küll süüdistatakse ja ka tülitsetakse täiesti avalikult teiste sugulaste ees, vahel ka roppusi kasutades. Ka neid pole näinud kuidagi miilustamas. Ainult selline pingeline klähviv õhkkond, kui neid koos näinud. Sh siis lastega.

Aga Facebooki ilmuvad muudkui sellised harmoonilised pere -ja paaripildid. Sotsiaalmeedias siis jääb mulje nagu oleks suur üksmeel ja harmoonia. Millegipärast päriselus pole seda paari nähes seda üksmeelt kunagi näinud.

Paneb imestama.

Neid FB kontosid haldavad nende paaride naised, eks? 😀

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin oma elukaaslasest lahku, kui sain aru, et kõik “huvitav elu” ja sügavad vestlused peetakse sõpradega ja kõikide teistega ning mina inimesena ei meeldigi talle, pööritas mu jutu peale silmi koguaeg ja halvustas jne. Aga millegi pärast oli tal vaja enda arvates nii nõmeda inimesega, kui mina, koos elada ja seda “armastuseks” kutsuda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läksin oma elukaaslasest lahku, kui sain aru, et kõik “huvitav elu” ja sügavad vestlused peetakse sõpradega ja kõikide teistega ning mina inimesena ei meeldigi talle, pööritas mu jutu peale silmi koguaeg ja halvustas jne. Aga millegi pärast oli tal vaja enda arvates nii nõmeda inimesega, kui mina, koos elada ja seda “armastuseks” kutsuda.

Oot, sa elasid siis koguaeg ta sõnade, mitte tegude järgi? See puhtalt oma viga ju.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.10 08:37; 01.11 23:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea küll. Nüüd siis tean, et harmoonilises ja toimivas pikaajalises normaalses vägivallatus suhtes siis sõimataksegi üksteist roppustega ning öeldakse asju nagu “mida sina ka tead” ja “sa ei saa mitte millegagi hakkama” ning saadetakse üksteist ebatsensuursetesse kohtadesse. Lisaks eiratakse teise palveid. Lisaks peedistatakse oma kaaslas teise ees, kuidas ta millegagi hakkama ei saanud jälle jne.

Kõlab tõesti väga vägivallatu ja harmoonilise suhtena. See, mida kirjeldasin, on kõik see, mida mina olen siis selle harmoonilise vägivallatu paari juures kohanud. Teiste juuresolekul.

Siiani sa nii täpselt polnud kirjeldanud. Kas sõimaja on siis pigem üks pool või mõlemad?
Põhjuseid võib olla siiski erinevaid, mitte ainult üks nagu sina arvad.
Alates et selline avalik “esinemine” sütitab mingil kiiksuga moel just nende omavahelist kirge kuni selleni, et üks pool on tõeline ahistaja ja teise elu ongi selline pidev vaimse terrori all kannatamine. Kui pigem tegu viimasega, võiksid tagarääkimise asemel lähedasele inimesele pakkuda võimalust muresid jagada ja abi saada.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 11:22; 02.11 09:09; 02.11 12:42; 03.11 08:50; 03.11 22:46; 04.11 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma mõtlesin, et mõeldud on  neid, kes on tegelikult lahku läinud, aga jätavad mulje, nagu oleks nad paar.

Vanematekodus tehti mõnda aega nii. Suhteliselt imelik oli teismeliste lastena perekondlikel üritustel viibida. Meie ju teadsime (peale meie ka vanaema), et isa elab aastaid mujal ja teisega ja et ta tuli natuke aega enne teisi külalisi kohale.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid FB kontosid haldavad nende paaride naised, eks? ????

Muidugi. Selliseid fotosid jagavad ikka naised. Isegi FB taustapilt ja profiilipilt on nt musitavast paarist, mitte iseendast. Meeste kontodel sotsiaalmeedias pole naisest ega neist paarina pea mingeid pilte. Naispooltel on kõik kohad neid aga täis.

Ja selle kakleva paari puhul sõimlevad ikka mõlemad. Aga meespool on see, kes tundub vähem austavat ja lugu pidavat oma naisest. Ei ole tahtlik avalik esinemine, vaid puudub lihtsalt häbi ja piiritunnetus. Lasevad omavahel nii nagu teisi poleks juures lihtsalt.

Fasaadipaarideks nimetasin neid 2 sellepärast, et mõlemate puhul on tegemist mu sugulastega ja enam-vähem tean, kuidas tegelikud suhted on. Olen ise näinud ning teistelt sugulastelt kuulnud. Fassaadi siis luuakse justnimelt sotsiaalmeedias. Sõpradele, tuttavatele ja ei tea kellele. Kes nende inimestega päriselt kokku puutuvad lähemas võtmes, teavad ju, et see on vaid fassaad.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.10 13:16; 27.10 16:41; 28.10 16:45; 31.10 23:18; 02.11 11:41; 03.11 22:18; 03.11 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meeste kontodel sotsiaalmeedias pole naisest ega neist paarina pea mingeid pilte. Naispooltel on kõik kohad neid aga täis.
Ja selle kakleva paari puhul sõimlevad ikka mõlemad. Aga meespool on see, kes tundub vähem austavat ja lugu pidavat oma naisest.

Ja ometi sina tümitad täiendavalt seda naist, kes üksikutest helgetest hetkedest pilte on soovinud jagada. Miks?
Kas sa tõesti ei saa aru, miks ta seda teeb? Mida sa üldse öelda tahad? Et pesku kogu must pesu avalikult ja mingu lahku ära? Et üldse ei tohiks perepilte teha, kui suhtes kõik 100% hästi pole? Sa ise ka ju pole nii naiivne, et kellegi perepilti vaadates arvad, et sellel paaril hommikust õhtuni ongi selline muinasjutt, kus mees ulatab naisele kohvitassi, teda teise käega õrnalt toetades, lapsed mänglemas jalge ees.
Las pildistavad jumala eest! Las jagavad! Las tunnevad end hästi need üürikesed hetked, kui pooltuttavad laike laovad!
Mis värk sul on selle *fassaadiga*?

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 11:22; 02.11 09:09; 02.11 12:42; 03.11 08:50; 03.11 22:46; 04.11 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et ei peaks perepilte panema, aga kui keegi postitab pidevalt “minu musu tõi jälle sületäie roose”, siis võid enam vähem kindel olla, et kodus käib pidevalt kisma, mees petab, ja need roosid toodi käsu peale, et oleks, millega selfitada.

Nähtud asi, muidu ei räägiks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen jälle aru saanud, et fassaad(abi)elu tähendab just seda, kus kõikidele ümbritsetavatele jäetakse nii seltskonnas, fb-s kui ka igal pool mujal,  normaalse, kena perekonna mulje. Aga koduseinte vahel, kus teised ei näe, käib kisma. Või siis ei käigi kismat, vaid koos elab hoopis sellesse staadiumisse jõudnud paar, kus eksisteeritakse ehk ühel pinnal, aga kumbki teineteist ei armasta ja elab oma elu. Aga väljaspoole, teistele näidatakse end koos ikka kui perekond.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga teemaalgataja, kas keegi on nendele tülitsevatele paaridele ka vastava märkuse teinud kunagi nende aastate jooksul? Et võtku vaiksemalt, piinlik on jne
Äkki nad tõesti ei taju, KUI ebamugavaks nad kõigi jaoks koosviibmise teevad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 11:22; 02.11 09:09; 02.11 12:42; 03.11 08:50; 03.11 22:46; 04.11 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

lugesin, et faasanipraad

Ja mina lugesin faasaniparaad 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis värk sul on selle *fassaadiga*?

Mis värk on siin Perekoolis ükskõik millega, millest teema tehakse? Mis värk on ajaviite alateemas selle TL ja Mallukaga. Lausa 100lk jutti kuude kaupa muudkui pekstakse keelt.

Ma ei pea seda jälgima, aga kui on tegemis lähisugulasega, siis võimatu täiesti eemale hoida ja käib pinda see võlts näitemäng ja tüütu kisma. See värk ongi. Mulle üleüldiselt ei meeldi võltsid inimesed. Ja siis häiribki, kuidas kuskil sotsiaalmeedias pidevalt esitletakse ebaõiget pilti.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.10 13:16; 27.10 16:41; 28.10 16:45; 31.10 23:18; 02.11 11:41; 03.11 22:18; 03.11 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei pea seda jälgima, aga kui on tegemis lähisugulasega, siis võimatu täiesti eemale hoida ja käib pinda see võlts näitemäng ja tüütu kisma.

Aga olete siis neile märkust teinud selle kisma osas?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 11:22; 02.11 09:09; 02.11 12:42; 03.11 08:50; 03.11 22:46; 04.11 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga olete siis neile märkust teinud selle kisma osas?

Ei ole. Kuna ma olen natuke kaugem sugulane, mehe kaudu seotud, siis ma ei tunne, et on minu koht midagi öelda. Ja lähemad sugulased otseselt midagi ei ütle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 27.10 13:16; 27.10 16:41; 28.10 16:45; 31.10 23:18; 02.11 11:41; 03.11 22:18; 03.11 23:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Facebook ongi fassaadiraamat. Kui sa seda kuidagi tegelikkuse peegelduseks pead, siis on oma viga 🙂

Samas see on tavaline viga, isegi psüühiliste probleemide nagu ärevus depressiooni tekitaja, sest tekib mulje et teistel läheb palju paremini kui sinul. Ära muretse, ei lähe. Kõik oleme inimesed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma olen natuke kaugem sugulane, mehe kaudu seotud, siis ma ei tunne, et on minu koht midagi öelda. Ja lähemad sugulased otseselt midagi ei ütle.

Mehe õde/vend oma mehe/naisega?
Aga mis su vend ütleb selle kraaklemise kohta, kas see paar ongi koguaeg niimoodi suhelnud omavahel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 28.10 11:22; 02.11 09:09; 02.11 12:42; 03.11 08:50; 03.11 22:46; 04.11 07:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean mõnda sellist paari. Aga mind see ei häiri, sest väline hiilgus pole mind kunagi eriti erutanud.  Seetõttu ma sotsiaalmeediasse panen haruharva pilte endast , perest koos mitte kunagi. Sest ausalt öeldes, keda see ikka huvitab. Aga kui ma näen mänguplatsil või tänaval või poes pere koos, kes on harmoonilised, siis see paistab kaugele välja, seda ei saa teeselda. Vot see mulle meeldib ja selle peale võin kadedust tunda, sest ise nii hästi ei oska.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

TL ja J

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted Fassaadipaarid