Esileht Lapse ootamine fb-hcg kõrge?

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: fb-hcg kõrge?

Postitas:

Tere! Oskab keegi kommenteerida I trimestri skriiningu verenäitajaid? Helistasin küll ka nõuandeliinile, aga seal öeldi, et numbrid üksi ei näita midagi, vaid et riskid kalkuleeritakse koos UH-ga (milleni mul on kolm nädalalt närveldamist). Samas lugesin kusagilt, et kõrgem fb-hcg tase võib viidada kromosoomiveale. Nimelt mul esimese lapsega oli fb-hcg sel ajal 19,64, nüüd teise lapsega aga 36,71, ehk kaks korda kõrgem. Kusagilt ei leia ma ka neid normi vahemikke. Palju teil on olnud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seal ei ole ja ei saagi normivahemikke. Näit oleneb esiteks, kui suure raseduse juures näit on võetud (päevade täpsusega), ema kehakaalust, sellest, kas ta on (olnud) suitsetaja, kas tegu on IVF-rasedusega ja veel mitmest muust tegurist. Ära vaata neid numbreid ja võta rahulikult!

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 12:57; 26.11 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul isiklik kogemus antud näitaja väga madala väärtusega (rasedust oli 11+ 3 PAPP-A 0,2 ja fb-hCG – 1,5) ja aimasin ise juba nende tulemuste põhjal, et kõik ei ole korras. Selgus, et rasedus oli peetunud kahkeksandal/üheksandal nädalal. Antud kõrget tulemust ma ei oska kommenteerida, aga väide, et need ei näita mitte midagi ja lihtsalt numbrid…..ei ole nõus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need midagi ei näitaks, ei mõõdetakski neid näitajaid. Aga hindamiseks korrutatakse neid koefitsientidega vastavalt paljudele parameetritele. Ning need koefotsiendid ei modifitseeri absoluutseid väärtusi mitte lihtsalt natuke ilu pärast, vaid samast mõõdetud väärtusest võib modifitseerimise järel olenevalt parameetritest saada mitu korda erinevad standardiseeritud väärtused (MoM-ides), mida omakorda arvestatakse riskihindamisel koos UHst saadud parameetritega. Ehk siis sisuliselt ikkagi ei ole nende absoluutsete väärtustega üldjuhul mitte midagi mõistlikku peale hakata.

Mul endal oli teise raseduse ajal näiliselt ekstreemselt madal PAPP-A väärtus, mis pärast modifitseerimist liikus normi alumisele piirile ning koos UH parameetritega jäi vaid madal kromosoomihaiguste risk. Tütar on nüüd varsti 4-aastane ja täiesti terve.

Ehk ikkagi, ei ole mõtet vaevata oma pead nende laborivastustega, sellest pole abi!

Arst

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.11 12:57; 26.11 20:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Natuke võib ikka uurida, aitab end arstilt saadavaks infoks ette valmistada. Minul oli väga madal papp-a. Sai palju googeldatud ja erinevaid tabeleid uuritud. Teadsime seetõttu juba enne visiiti, millised on tõenäolisemad riskid. Visiidil arvutati näit MoMidesse ja tulemus oli veelgi madalam, 0,11 vist. Meil oli õnneks õnnelik lõpp – madal papp-a võib viidata tõsistele geenihaigustele, aga ka muule, mis ei pruugi üldse halvasti lõppeda. Kui oleks olnud esimene variant, siis ilma varasema infota oleks arsti juures kukkumine ikka väga kõrgelt olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane, õnnestunud rasedus oli see näit 76 koma miskit. Eelviimane ebaõnnestunud rasedus oli see näit 6.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli f-bhcg üldse 241… Olin ka paanikas. MoMides tuli see näitaja pärast riskide kalkuleerimist midagi 6, ülejäänud MoMid 1 lähedal. Haiguste riskid tulid sellele vaatamata kõik väga madalad – 1:10 000. Tegin igaks juhuks ka NIPT testi (Panorama mikrodeletsioonidega), mis oli korras. Laps ka siiani teadaolevalt terve 🙂 Ei tea, kas sellel on mingi seos või mitte, aga mul oli küll meeletu, meeletu iiveldus ja oksendamine 7.-14. nädalatel, siis lõppes ära. Samuti ükski arst ei kergitanud selle näidu peale kulmugi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Lapse ootamine fb-hcg kõrge?