Esileht Ajaviite- ja muud jutud FB kuulutused

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: FB kuulutused

Postitas:
Kägu

Õudselt häirib, et mu seinal olevat uudisvoogu risustavad mõttetud postitused. näiteks selline: Nägime tee ääres Matsküla ja Ivaski vahel jooksmas kahte koera, pruuni ja valget. Jagage, ehk leiame omaniku!
Mida f….?! Mis Metsküla, mis Ivaski? Metskülasid on Eestis igas maakonnas. (olgu öeldud, täpselt sellist kuulutust pole olemas, võtsin need kohanimed suvaliselt google mapsiga. Aga umbes taoline kuulutus, ainult teiste väikeste külade nimedega, just hetk tagasi mu uudisvoogu risustas)
Asukoht!! Alati, kui kaotate midagi või leiate midagi, pange asukoht kirja nii, et see ka teist 100 km kaugusel elavale tuttavale oleks arusaadav. Näiteks toodud väljamõeldud kuulutuses näiteks niimoodi: Soomaa lähedal Ivaski ja Metsküla vahel. Või: Põhja-Sakala vallas Metsküla ja Ivaski vahel.
Kõige mõtekam oleks üldse selliseid kuulutusi jagada kohalikus grupis. Kas siis asumi või valla või mis iganes kohalikke koondavad grupid teil seal olemas on.
Vahel on nii, et kaotaja või leidja panebki teate kuhugi kohalikku gruppi. Sel puhul on ka täiesti arusaadav, et ta piirdub “Metsküla ja Ivaskiga”, sest kohalikus grupis kõik teavad, millise kohaga tegu. Aga siis leidub keegi üliaktiivne tüüp, kes selle kuulutuse sealt kohalikust grupist välja jagab, kõigile oma tuttavatele. Sellisel juhul on juba tolle üliaktiivse tüübi asi lisada algsele postitusele sündmuskoha täiendav kirjeldus juurde. Kui kohalikus grupis piisas “Metskülast ja Ivaskist”, siis välja jagades enam ei piisa.
Siis teine asi, kui jagate oma tuttavate kuulutusi edasi, siis lisage kogu info! Inimesed, kes seda teie jagatuna loevad, EI PEA minema algse postitaja seinale (neile täiesti võõra inimese seinale) ja kommentaaridest lugema täiendavat infot. Kui teie jagate kuulutust edasi, siis on teie vastutus täiendada seda ka kommentaarides oleva lisateabega.
Üldse teiste kuulutuste edasi jagamine peaks toimuma ainult kokkuleppel algse kuulutuse postitajaga või kui ta ongi pannud juba oma teatesse palve seda jagada. Aga ka siis võiks suhtuda asja ettevaatlikult, sest kõike jama ei ole mõtet jagada. Kui keegi on kaotanud võtmed Saku vahel, siis tuleks seda kuulutada Saku grupis, mitte üle Eestimaa ja välismaalgi risustada inimeste uudisvoogu mingite Saku vahel kaotatud võtmetega.
Hoiame üheskoos FB uudisvood puhtamatena!

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks sa ise oma uudistevoogu ei puhasta. Sul on ju nii suured võimalused. Hetkel tundub, et sa ei teagi oma võimalustest, näed, et teised teevad. Kui sinu sein on sodi täis, on see ikka sinu enda töö ja tegemata jätmine. See on hetkel sama kui sa tuled mulle ütlema, et minu kodus maha kukkunud praht kukub sinu koju. Õpi oma uudiste voogu koristama. Sinust sõltub, mida sa näed või mitte.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleks mul sinu mured

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See kuulutusi puudutav jutt on tegelikult õige küll. Küll on kadunud aastaid tagasi leitud inimesed, küll eelmisel aastal putku pannud koerad. Enne jagamist võiks väheke süveneda küll, täitsa nõus.

+2
-1
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud FB kuulutused