Esileht Tööelu, raha ja seadused. FB laenugrupid

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )

Teema: FB laenugrupid

Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi sellist ID-kaarti näinud ega mitte midagi kuulnud kolmest rukkilillest.

Küsisin – ei mu abikaasa, lapsed, sugulased ega tuttavad tea kah. Kas praegu räägitakse sellest koolis/ülikoolis? Mujal ju mitte.[/quote]

Palu näha mõne alla 18-aastase lapse ID kaarti. Kas su oma lapsed dokumentideta üles kasvanud, ka nende ID kaarte pole teil peres olnud? Kummaline.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas mitte ükski seadus ei kehti neile? Praegu maadlen juhtumiga, kus anti äsja 18 aastaseks saanud kerge vaimupuudega erikoolis käivale noorele laenu ja nüüd need “ärikad” pressivad küll vanavanematelt ja muudelt sugulastel seda raha välja. Noore eestkostja hoopis KOV. Ähvardasid noort ka kohtutäituriga, tahaks näha kuidas nad KOVi kohtusse annavad. Ja kuuldavasti ei ole see üldse ainuke juhtum.

Uuri natuke seda teemat. Olen üsna kindel, et tegemist on illegaalse äriga, st. puudub FI luba, makse ei maksta jne..

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust ma peaksin sellist asja teadma, kui mul tutvusringkonnas ei ole piiratud teovõimega inimesi?

Mul ka ei ole ühtegi piiratud teovõimega tuttavat inimest.

Tutvusringkonnas pole ühtegi last? Kummaline…

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust ma peaksin sellist asja teadma, kui mul tutvusringkonnas ei ole piiratud teovõimega inimesi?

Mul ka ei ole ühtegi piiratud teovõimega tuttavat inimest.

Tutvusringkonnas pole ühtegi last? Kummaline…

Sa inspekteerid tihti oma tuttavate laste ID-kaarte? Või kas sinu laste ID-kaardid satuvat tihti su sõbrannade kätte? Ma käisin oma alaealise õega reisil ja mult küsiti, kas volitus on olemas. Oli, aga õe ID-kaarti ma küll käes hoidnud pole.

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa inspekteerid tihti oma tuttavate laste ID-kaarte? Või kas sinu laste ID-kaardid satuvat tihti su sõbrannade kätte? Ma käisin oma alaealise õega reisil ja mult küsiti, kas volitus on olemas. Oli, aga õe ID-kaarti ma küll käes hoidnud pole.

Minu kommentaari point polnud ju selles. Point oli selles, et väideti, et tutvusringkonnas pole ühtegi piiratud teovõimega inimest. Seega inimene väitis, et tema tutvusringkonnas ei ole ühtegi last, sest lapsed teatavasti on piiratud teovõimega. Ju siis on tegu üksiku pensionäriga, kellel lapselapsi pole ja peamine suhtlusringkond koosneb pensionäridest vms.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu kommentaari point polnud ju selles. Point oli selles, et väideti, et tutvusringkonnas pole ühtegi piiratud teovõimega inimest. Seega inimene väitis, et tema tutvusringkonnas ei ole ühtegi last, sest lapsed teatavasti on piiratud teovõimega. Ju siis on tegu üksiku pensionäriga, kellel lapselapsi pole ja peamine suhtlusringkond koosneb pensionäridest vms.

Ja mis siis kui oligi? Miks seda nämmutama pead?

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et keegi pole midagi kuulnud-näinud ei vabasta teda vastutusest. See on täiesti ona viga.

Inimene kes oma raha ullikestele laiali jagab lootes kerget teenistust, saab varem või hiljem oma õppetunni. See raha laenaja peab seadusi järgima mitte teovõimetu kes sellepärast ongi teovõimetu, et ta ei jaga mida ta teeb.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et minu laps võib käo loogika järgi vabalt laenu võtta. Kraamisin ta ID kaardi lagedale, et neid lillekesi vaadata, aga tema kaardil on allkiri mis allkiri. Lapse käega kritseldatud.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub, et minu laps võib käo loogika järgi vabalt laenu võtta. Kraamisin ta ID kaardi lagedale, et neid lillekesi vaadata, aga tema kaardil on allkiri mis allkiri. Lapse käega kritseldatud.

Täiendan: laps oli kaardi väljastamise hetkel 10-aastane.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps oli ID-kaardi välja andmisel natuke üle 7a ja kaardil on tema allkiri. Keegi kõiketeadja omab vist ainult piiratud teovõimega tuttavaid või laiab niisama oma piiratud teadmistega.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul olid lapsed vist 8 ja 10 kui esimesed id kaardid said. Mõlemal enda käega kirjutatud perekonnanimi allkirjaks.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alates 02.01.2007
*Alla 7-aastase ja allkirjavõimetu isiku allkirjaväljal 3 rukkilille kujutist
*7-14 aastane või piiratud teovõimega täisealine võib allkirjaväljale allkirja kirjutada.

https://www.siseministeerium.ee/sites/default/files/eesti_isikut_toendavad_dokumendid_siiri_leskov_0.pdf

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pole kunagi sellist ID-kaarti näinud ega mitte midagi kuulnud kolmest rukkilillest.

Küsisin – ei mu abikaasa, lapsed, sugulased ega tuttavad tea kah. Kas praegu räägitakse sellest koolis/ülikoolis? Mujal ju mitte.

Palu näha mõne alla 18-aastase lapse ID kaarti. Kas su oma lapsed dokumentideta üles kasvanud, ka nende ID kaarte pole teil peres olnud? Kummaline.

[/quote]
See ajas mind praegu naerma – alla 18-aastastel kõigil kolm rukkilille?
Kummaline tõesti. Palu ise mõne alla 18-aastase ID-kaarti näha.
16-aastasel on õigus osaleda KOVi valimistel ja  autot juhtida.  Kas neid   dokumente täites peaksid ka 16-aastased joonistama allkirja asemele  rukkililled, kuna ID-kaardil  allkirja näidist ei saa olla? 😀

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on 16 ja tal on ID kaardil allkirja asemel kolm rukkilille. Tõsine hämming, et mõni kuuleb “kolmest rukkilillest” esimest korda. Eks see ikka intelligentsi küsimus on.

Mu arvates ei ole siin ühtki vabandust. Mõistagi peale selle, et “ma ei ole eriti tark” inimene.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa inspekteerid tihti oma tuttavate laste ID-kaarte? Või kas sinu laste ID-kaardid satuvat tihti su sõbrannade kätte? Ma käisin oma alaealise õega reisil ja mult küsiti, kas volitus on olemas. Oli, aga õe ID-kaarti ma küll käes hoidnud pole.

Mina ei inspekteeri mitte kunagi oma tuttavate laste ID-kaarte. Piisab vaid oma laste ID-kaartide vaatamisest. Vaata sina ka OMA LAPSE ID-kaarti. Võõraste omasid ei ole vaja passida!

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on 16 ja tal on ID kaardil allkirja asemel kolm rukkilille. Tõsine hämming, et mõni kuuleb “kolmest rukkilillest” esimest korda. Eks see ikka intelligentsi küsimus on.

Miks see intelligentsi küsimus peaks olema, kui väga paljude laste ID-kaartidel on nende oma käega kirjutatud nimi alates 7. eluaastast?

Piisab vaid oma laste ID-kaartide vaatamisest. Vaata sina ka OMA LAPSE ID-kaarti. Võõraste omasid ei ole vaja passida!

Mis ma sellest allkirjast seal ikka rohkem vahin? Rukkililli pole. Tõesti pole aimu, kui mõne võõra laspe ID-kaardil on rukkililled, mina neid ei ole näinud.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ma sellest allkirjast seal ikka rohkem vahin? Rukkililli pole. Tõesti pole aimu, kui mõne võõra laspe ID-kaardil on rukkililled, mina neid ei ole näinud.

Pole näinud, siis pole näinud. Aga mitte teada, et on olemas teovõimetud inimesed inimesed?… No ok, ega see vist erilist tarkust ka ei näita?

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole näinud, siis pole näinud. Aga mitte teada, et on olemas teovõimetud inimesed inimesed?… No ok, ega see vist erilist tarkust ka ei näita?

Jaa, teovõimetud on olemas, see on tõesti kõigile teada. Aga ka neil on õigus oma ID-kaardile ise allkiri anda, kui nad oskavad. Kas sa linki ei avanud ja ajad ikka oma joru, et teovõimetu kaardil on alati rukkililled?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keegi jaurab ja jaurab siin om kolme rukkilillega! Kahjuks ei näe enam kasutaja teisi kommentaare, aga arvan, et see on üks ja sama vaimselt ebastabiilne inimene. Tõenäoliselt on tema enda IDkaardil ka allkirja asemel rukkililled.

+10
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps on 16 ja tal on ID kaardil allkirja asemel kolm rukkilille. Tõsine hämming, et mõni kuuleb “kolmest rukkilillest” esimest korda. Eks see ikka intelligentsi küsimus on.

Mu arvates ei ole siin ühtki vabandust. Mõistagi peale selle, et “ma ei ole eriti tark” inimene.

Inimene väljendab hämmingut millegi üle, mis ei ole üldlevinud teadmine ning hiljem tuli välja, et pole korrektne, kuid selle pärast ei ole hämmingus, et tema 16 aastane ei ole võimeline veel oma käega allkirja kirjutama (kui suurem enamus teeb seda alates 7. eluaastast).

Prioriteedid mis muu, alati vaja ju pigem perekoolis kõvatada kui oma lähedaste probleemidega tegeleda.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mitte teada, et on olemas teovõimetud inimesed inimesed?

Jaa, teovõimetud on olemas, see on tõesti kõigile teada.

Ei ole olemas teovõimetuid inimesi, on vaid piiratud teovõimega inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekoolile tüüpiliselt on teema muutunud mingiks teemaväliseks jauramiseks….
Eks need laenuandjad püüavadki ullikesi, keda on hea hirmutada ja manipuleerida. Enamus klientuurist vist küll kõigest kerge vaimupuudega ja seega teovõimelised, aga sellegipoolest kesise finantskirjaoskusega. Ja need laenuandjad on sellest muidugi täiesti teadlikud. Sellel konkreetsel juhul vist mitte, sest vaevalt, et see tüüp KOViga maadelda tahab, ju ta pole veel ise aru saanud, et eestkoste all oleva inimese otsa sattus ja leping õigustühine on. Viimane aeg, et ajakirjandus seda asja veits lähemalt uuriks ja nende illegaalsete laenuandjate elu avalikkusele tutvustaks….äkki teemaalgataja saadaks vihje Pealtnägijale, vbl on nad huvitatud

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

äkki teemaalgataja saadaks vihje Pealtnägijale, vbl on nad huvitatud

Hea oleks. Ehk siis hakkaks ka ametnikud liigutama, nagu see meil enamasti toimub. Enne TV-sse või ajakirjandusse jõudmist ei liiguta osad ametnikud lillegi. Pärast seda leiavad järsku aega ja tahtmist oma tegemata tööd tegema hakata.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

3 rukkilille võib olla alaealisel või teovõimetul ka siis kui ilma temata on käidud dokumenti taotlemas ja sellel järel. Kui allkirja andjat ennast pole kaasas, ei saagi seda dokumendile tekkida.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei ole pööranud tähelepanu neile rukkililledele,  samas 12-aastasel on passis allkiri, vaid varasemad passid on rukkililledega.  Seega passi annavad ikkagi ka piiratud teovõimega isikud allkirja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul tõesti pole tutvusringkonnas mitte ühtki alaealist, ei lapsi, õdesid-vendi? Õhegi lapseID kaarti sa pole iialgi näinud ega taotlenud? Lapsevanemad teavad seda küll. Kuna alaealised on piiratud teovõimega, siis nendegi ID-kaardil on 3 rukkilille sellel kohal kus sinu kaardil (kui sa ise pole piiratud teovõimega) on allkiri

Minu lapse praegu kehtival ID-kaardil, mille ta sai 13 aastaselt, on tema allkiri. Varasemal (või sellest veel eelmisel) oli tõesti allkirja kohal 3 rukkilille, mis vanusest sai laps juba allkirja kirjutada ei mäleta, mingi pooleldi trükitähtedes kritseldus on ka meeles, seega võis ka eelmisel ID kaardil olla (siis umbes 8 aasatselt saadud).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene väljendab hämmingut millegi üle, mis ei ole üldlevinud teadmine ning hiljem tuli välja, et pole korrektne, kuid selle pärast ei ole hämmingus, et tema 16 aastane ei ole võimeline veel oma käega allkirja kirjutama (kui suurem enamus teeb seda alates 7. eluaastast). Prioriteedid mis muu, alati vaja ju pigem perekoolis kõvatada kui oma lähedaste probleemidega tegeleda.

Mis tegele lähedaste probleemidega? Minu 16-aastasel lapsel on ka kolm rukkilille allkirja asemel. Dokumendi sai aasta tagasi. Käisin dokumendil järel ilma lapseta. Loogiline ju, et kui last ei ole kaasas, siis ei saa ta allkirja ise panna.

 

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene väljendab hämmingut millegi üle, mis ei ole üldlevinud teadmine ning hiljem tuli välja, et pole korrektne, kuid selle pärast ei ole hämmingus, et tema 16 aastane ei ole võimeline veel oma käega allkirja kirjutama (kui suurem enamus teeb seda alates 7. eluaastast). Prioriteedid mis muu, alati vaja ju pigem perekoolis kõvatada kui oma lähedaste probleemidega tegeleda.

Mis tegele lähedaste probleemidega? Minu 16-aastasel lapsel on ka kolm rukkilille allkirja asemel. Dokumendi sai aasta tagasi. Käisin dokumendil järel ilma lapseta. Loogiline ju, et kui last ei ole kaasas, siis ei saa ta allkirja ise panna.

Dokumenti käisid tegemas ka ilma lapseta? Id kaardid ja passid tehakse minu teada ikka varem valmis nagu juhiload ning järgi võib siis volituse alusel minna kes soovib. Kui kaardid pressitaks seal kohe valmis, siis saaks need ka kohe tegemise päeval kätte.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene väljendab hämmingut millegi üle, mis ei ole üldlevinud teadmine ning hiljem tuli välja, et pole korrektne, kuid selle pärast ei ole hämmingus, et tema 16 aastane ei ole võimeline veel oma käega allkirja kirjutama (kui suurem enamus teeb seda alates 7. eluaastast). Prioriteedid mis muu, alati vaja ju pigem perekoolis kõvatada kui oma lähedaste probleemidega tegeleda.

Mis tegele lähedaste probleemidega? Minu 16-aastasel lapsel on ka kolm rukkilille allkirja asemel. Dokumendi sai aasta tagasi. Käisin dokumendil järel ilma lapseta. Loogiline ju, et kui last ei ole kaasas, siis ei saa ta allkirja ise panna.

Dokumenti käisid tegemas ka ilma lapseta? Id kaardid ja passid tehakse minu teada ikka varem valmis nagu juhiload ning järgi võib siis volituse alusel minna kes soovib. Kui kaardid pressitaks seal kohe valmis, siis saaks need ka kohe tegemise päeval kätte.

Käis ilma lapseta kaarti tegemas ja nüüd on pildi asemel ka rukkilill.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene väljendab hämmingut millegi üle, mis ei ole üldlevinud teadmine ning hiljem tuli välja, et pole korrektne, kuid selle pärast ei ole hämmingus, et tema 16 aastane ei ole võimeline veel oma käega allkirja kirjutama (kui suurem enamus teeb seda alates 7. eluaastast). Prioriteedid mis muu, alati vaja ju pigem perekoolis kõvatada kui oma lähedaste probleemidega tegeleda.

Mis tegele lähedaste probleemidega? Minu 16-aastasel lapsel on ka kolm rukkilille allkirja asemel. Dokumendi sai aasta tagasi. Käisin dokumendil järel ilma lapseta. Loogiline ju, et kui last ei ole kaasas, siis ei saa ta allkirja ise panna.

Dokumenti käisid tegemas ka ilma lapseta? Id kaardid ja passid tehakse minu teada ikka varem valmis nagu juhiload ning järgi võib siis volituse alusel minna kes soovib. Kui kaardid pressitaks seal kohe valmis, siis saaks need ka kohe tegemise päeval kätte.

Käis ilma lapseta kaarti tegemas ja nüüd on pildi asemel ka rukkilill.

????????????????

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 79 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. FB laenugrupid