Esileht Tööelu, raha ja seadused. FB laenugrupid

Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )

Teema: FB laenugrupid

Postitas:
Kägu

Kas sul tõesti pole tutvusringkonnas mitte ühtki alaealist, ei lapsi, õdesid-vendi? Õhegi lapseID kaarti sa pole iialgi näinud ega taotlenud? Lapsevanemad teavad seda küll. Kuna alaealised on piiratud teovõimega, siis nendegi ID-kaardil on 3 rukkilille sellel kohal kus sinu kaardil (kui sa ise pole piiratud teovõimega) on allkiri

Minu lapse praegu kehtival ID-kaardil, mille ta sai 13 aastaselt, on tema allkiri. Varasemal (või sellest veel eelmisel) oli tõesti allkirja kohal 3 rukkilille, mis vanusest sai laps juba allkirja kirjutada ei mäleta, mingi pooleldi trükitähtedes kritseldus on ka meeles, seega võis ka eelmisel ID kaardil olla (siis umbes 8 aasatselt saadud).

Meie 13-aastasel on jälle 3 rukkilille. ID kaart on aasta vana.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ähvardus nimed netti üles panna tähendab, et nad kirjutavad postituse sinna  facebooki petturite gruppi. Muid kohti nagu väga pole sellisel “biznizel” avalikustamiseks. Telefonis pressitakse ilmselgelt just sellepärast, et on aru saadud, et polegi tegelikult mingit alust kelleltki midagi nõuda ja loodetakse, et vanem inimene ei saa midagi pihta ja ähmiga maksabki selle kolmekordse summa. KOV-ile nad kindlasti selliseid kõnesid ei tee. Vanaema või nt teemaalgataja saavad ise hoopis sinna petturite gruppi liituda ja teha ise ennetavalt koos tüüpide nimedega postitus imelisest äripraktikast. Pärast seda pole neil enam midagi kobiseda. Kui on isu Kov-iga 300 euro pärast kohut käia, siis ega pole keelatud. Üldiselt ma arvan, et KOV teeb lihtsalt politseisse avalduse ja äri lõpeb üsna kähku.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul tõesti pole tutvusringkonnas mitte ühtki alaealist, ei lapsi, õdesid-vendi? Õhegi lapseID kaarti sa pole iialgi näinud ega taotlenud? Lapsevanemad teavad seda küll. Kuna alaealised on piiratud teovõimega, siis nendegi ID-kaardil on 3 rukkilille sellel kohal kus sinu kaardil (kui sa ise pole piiratud teovõimega) on allkiri

Minu lapse praegu kehtival ID-kaardil, mille ta sai 13 aastaselt, on tema allkiri. Varasemal (või sellest veel eelmisel) oli tõesti allkirja kohal 3 rukkilille, mis vanusest sai laps juba allkirja kirjutada ei mäleta, mingi pooleldi trükitähtedes kritseldus on ka meeles, seega võis ka eelmisel ID kaardil olla (siis umbes 8 aasatselt saadud).

Meie 13-aastasel on jälle 3 rukkilille. ID kaart on aasta vana.

See olenebki sellest, et kas laps sai seal oma allkirja panemisega ise hakkama või jäeti veel kolmeks aastaks rukililled. Suuresti oleneb ilmselt ka sellest, et kas inimene kes teiega tegeles viitsib jamada lastega või mitte. Kuni 15 aastaste id kaartidel on ilmselt rukkililled okei, kuid vanemate laste kaarte tehes ka iseteeninduses võiks tõesti vanemad lasta lapsel see allkiri sinna kuidagi ära kritseldada. Vaatasin ekstra järgi, et minu 16. aastaselt saadud id kaart kehtis 5 aastat, ehk kuni mu 21. eluaastani. Pisut piinlik oleks ilmselt olnud reisides või pangas või kooli vahetades esitada täisealisena dokument, millel allkirja asemel kolm rukkilille, eriti kui see võib tähendada piiratud teovõimet.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

KOVi jurist vestles selle laenuandjaga, loodetavasti jäetakse nüüd sugulased rahule. Igatahes alus KOV teada anda kui veel vanainimest tülitatakse ja eks nad siis võtavad järgmised sammud ette.
Ei uskunud et siin hoopis teine teema välja areneb aga kontrollisin üle, noore ID kaardil tõesti 3 rukkilille, nii et siin pole laenuandja poolt küll mitte ühtegi väidet ega vabandust.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas saab sellist asja mitte teada?

Mina ka ei teadnud. Kust ma peaksin sellist asja teadma, kui mul tutvusringkonnas ei ole piiratud teovõimega inimesi? Ja isegi kui näiteks töökaaslane ongi piiratud töövõimega, siis pole mul mingit põhjust vaadata ta ID-kaarti.

Mul ka ei ole ühtegi piiratud teovõimega tuttavat inimest. Minu arvates on see selline tavaline üldteadmine. Selleks ei peagi mingit isiklikku kokkupuudet olema.

Mis see töökaaslase ID-kaardi vaatamine teemasse puutub? Jutt käib ju teadmisest, et teovõimetul inimesel puudub allkirjaõigus ning allkirja asemel on kolm rukkilille.

Kui mõni lapeohtu noor seda ei tea, siis on veel kuidagi arusaadav, aga kui seda ei tea vähegi mingit silmaringi omav täiskasvanu…?

Uih ja aih, kui tark mina ikka olen!

Ilmselgelt tesb see kägu, kellega nii üleolevalt tänitad, midagi, millest sul halli aimugi ei ole. On meeldiv tunda, kuidas sind madaldatakse?
Võin sinu käest päris palju näiteks Lähis-Ida ajaloo kohta küsida ja kergitan siis ka kulmud kuklasse, et “mingit silmaringi omav täiskasvanu” võiks ikka seda-toda teada, sest info on täiesti legaalne ja avalik, ainult et araabiakeelne. Viimane on aga väga laia kasutusalaga keelkond, seega kuidas sa ei oska ega aru saa?
Samamoodi võin hobustest, seentest, okeanoloogiast targutada – see on ju ometi tavaline üldteadmine!

Issand, kuidas ma neid täispuhutud “tarku inimesi” ei kannata, kel kõige lihtsama – empaatiaga – on šitasti..

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hahaa, ma pole oma doktorikraadist hoolimata mitte kunagi märganud vaadata, mis mu laste ID-kaartidel allkirja koha peal on või kus üldse see allkiri seal ID-kaardil trükitud on. Vanasti ikka öeldi just niipidi, et professorid on hajameelsed, vahest on mul siis lootust varsti kandideerimiseö edukaks osutuda? 😀

 

Oma lastele sai taotletud ID-kaardid, kui nad olid 1 a ja 3 a. Fotod tegin fotograafi juures, taotluse internetis ja kaartide järel käisin ka muidugi ilma lasteta — milleks neid tittesid sinna vedada? Olgem ausad, ka 7+ vanuses lapse allkiri või “allkiri” ID-kaardil on pigem ikka niisama lapse enesehinnangu tõstmise või niisama edevuse teema, mingit sisulist vajadust selleks ei ole — ning halvustada lapsi (või nende vanemaid) sellepärast, et nood pole tundnud vajadust lapse ID-kaarti “allkirjaga” ehtida, on lihtsalt rumal. (Mis ei tähenda muidugi ka seda, et minu meelest selle allkirja panemises midagi halba oleks.)

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võin sinu käest päris palju näiteks Lähis-Ida ajaloo kohta küsida ja kergitan siis ka kulmud kuklasse, et “mingit silmaringi omav täiskasvanu” võiks ikka seda-toda teada, sest info on täiesti legaalne ja avalik, ainult et araabiakeelne. Viimane on aga väga laia kasutusalaga keelkond, seega kuidas sa ei oska ega aru saa? Samamoodi võin hobustest, seentest, okeanoloogiast targutada – see on ju ometi tavaline üldteadmine!

 

Ma mõistan sinu pahameelt selle targutaja suunal, aga need võrdlused ei päde mitte üks raas. Lähis-Ida ajalugu, hobused, seened ega okeanoloogia ei ole sama kategooria teadmised nagu info isikuttõendava dokumendi kohta Eesti Vabariigis, mille kodanikud käod eelduslikult on. Teave ID-kaardi kohta on täiesti saadaval meie emakeeles.

Tegelikult näitab see arutelu ilmekalt, et kodanikel on oma dokumentide kohta liiga vähe teadmisi. Enamus pole kuulnudki neist rukkililledest, aga igatahes peaks olema! Mina ka, muuseas, ei teadnud seda. Minu arvates võiks juba koolides selliseid asju lastele tutvustada ja näidata erinevaid variante dokumentidest.

Käod siin usinalt vaidlevad, kelle lapsel mis pookstaavidega kaart on, aga teemaalgatuse seisukohalt pole sel mingit vahet. Täisealise teovõimelise inimese id-kaardil igatahes on allkiri, mitte lilled, ja see on oluline ja vajalik info teada.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuni 15 aastaste id kaartidel on ilmselt rukkililled okei, kuid vanemate laste kaarte tehes ka iseteeninduses võiks tõesti vanemad lasta lapsel see allkiri sinna kuidagi ära kritseldada.

No mis see tähendab, lasta kuidagi ära kritseldada? Miks peaks kritseldama? Kas lapsed on tänapäeval jõudnud juba sellisele arengutasemele, et 16-a ei oska enam käsitsi oma nime kirjutada? Kui tõesti allkiri pole veel välja kujunenud, siis kirjutatakse oma käega oma nimi ja see ongi allkiri. Lapsed ikka koolis ehk kontrolltöö peale ja vihikutele veel kirjutavad nimesid? Gümnaasiumiealisel võiks ehk juba selge olla?

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas küll sai ühest teemast hoopis teine teema?? Teemaalgatusega seotud kommentaare vaevalt veerand. Ei olegi tukk aega näinud sellist pööret

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh inimesele, kes tõi teemasse sisse `kolm rukkilille allkirja asemel´. Nüüd said nii mõnedki, kaasa arvatud mina,  jälle ühe tähtsa teadmise juurde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uih ja aih, kui tark mina ikka olen! Ilmselgelt tesb see kägu, kellega nii üleolevalt tänitad, midagi, millest sul halli aimugi ei ole. On meeldiv tunda, kuidas sind madaldatakse? Võin sinu käest päris palju näiteks Lähis-Ida ajaloo kohta küsida ja kergitan siis ka kulmud kuklasse, et “mingit silmaringi omav täiskasvanu” võiks ikka seda-toda teada, sest info on täiesti legaalne ja avalik, ainult et araabiakeelne. Viimane on aga väga laia kasutusalaga keelkond, seega kuidas sa ei oska ega aru saa? Samamoodi võin hobustest, seentest, okeanoloogiast targutada – see on ju ometi tavaline üldteadmine! Issand, kuidas ma neid täispuhutud “tarku inimesi” ei kannata, kel kõige lihtsama – empaatiaga – on šitasti..

Empaatia ei puutu kuidagi teemasse. Nagu ka sinu näited valdkondadest, milles sina oled väidetavalt teistest targem (väidetavalt, sest kust sina tead, kui palju meist siin keegi teab midagi hobustest või seentest?). Minu arust on mingid üldteadmised, mida võiksid kõik täiskasvanud inimesed teada, seda sõltumata haridustasemest või vanusest. Lisaks sellele, mida inimene on õppinud või mille vastu on süvitsi huvi tundnud või millega hobi korras kokku puutunud (Lähis-Ida ajalugu või okeanoloogia) peaks inimesel olema teadmised  teatud üldistest asjadest, ehkki neid igapäevaselt vaja ei olegi.

Eks me kõik oleme oma õpitud ala või ameti asjatundjad-spetsialistid ning võime sellel teemal paljude teiste inimeste ees end targemaks pidada. Ilmselt on minu ametiga seonduvad oskused ja teadmised sinu jaoks ka täiesti tume maa. Aga see ei puutu ju asjasse.

Täiesti suvalised näited (hetkel aktuaalsel teemal) – võiks ju teada, millise sageduse järgi toimuvad valimised, kui vanalt tekib Eestis valimisõigus, kes valib presidendi, millistesse riikidesse saab reisida Eesti ID-kaardiga, millises riigis on vaja passi, kes on hetkel valitsuses ministrid jne jne. Selliseid asju tead ju iseenesest?

Jah, see on silmaringi küsimus, mu meelest!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti suvalised näited (hetkel aktuaalsel teemal) – võiks ju teada, millise sageduse järgi toimuvad valimised, kui vanalt tekib Eestis valimisõigus, kes valib presidendi, millistesse riikidesse saab reisida Eesti ID-kaardiga, millises riigis on vaja passi, kes on hetkel valitsuses ministrid jne jne. Selliseid asju tead ju iseenesest? Jah, see on silmaringi küsimus, mu meelest!

Just nii – tead aktuaalseid teemasid. Neid, mis sind igal jumala päeval puudutavad. Kuidas valida, kuidas reisida, kes ministritest mida ütles, mida valitsus parasjagu teeb. Millest meedia iga päev räägib, mis on oluline.
Kelle jaoks on oluline, kas üks naaberküla 7-aastane laps kirjutas ise oma nime ID-kaardile või pandi sinna lilled? Minu laste kaartidel on alati nimi olnud. Mis tähtis teadmine see ikka on?
Kas sellel teemal tõesti kirjutatakse pidevalt, et saaks silmaringist rääkida, et nagu polegi aktuaalse teemaga kursis? Milleks see teadmine tavalisele inimesele üldse oluline peaks olema (no peale nende laenuandjate muidugi)?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti suvalised näited (hetkel aktuaalsel teemal) – võiks ju teada, millise sageduse järgi toimuvad valimised, kui vanalt tekib Eestis valimisõigus, kes valib presidendi, millistesse riikidesse saab reisida Eesti ID-kaardiga, millises riigis on vaja passi, kes on hetkel valitsuses ministrid jne jne. Selliseid asju tead ju iseenesest? Jah, see on silmaringi küsimus, mu meelest!

Just nii – tead aktuaalseid teemasid. Neid, mis sind igal jumala päeval puudutavad. Kuidas valida, kuidas reisida, kes ministritest mida ütles, mida valitsus parasjagu teeb. Millest meedia iga päev räägib, mis on oluline.

Kelle jaoks on oluline, kas üks naaberküla 7-aastane laps kirjutas ise oma nime ID-kaardile või pandi sinna lilled? Minu laste kaartidel on alati nimi olnud. Mis tähtis teadmine see ikka on?

Kas sellel teemal tõesti kirjutatakse pidevalt, et saaks silmaringist rääkida, et nagu polegi aktuaalse teemaga kursis? Milleks see teadmine tavalisele inimesele üldse oluline peaks olema (no peale nende laenuandjate muidugi)?

Ma ei ole see, keda tsiteerid, aga minu arust mõtles tsiteeritu sõna “aktuaalne” all midagi muud. Valimised on hetkel tõesti aktuaalsed, aga valimistevahelisel ajal ei ole tavainimese jaoks valimised enam aktuaalne teema. Vaatamata mitteaktuaalsusele teab ta ju ikka teatud olulisi nüansse, mis puudutab valimisi.

Ei peagi teadma, kas naaberküla 7-aastane kirjutas ise allkirja dokumendile või on tal seal lilled. Küll aga võiks teada, et alaealised ja piiratud teovõimega  inimesed omavad ka dokumenti. Ka need, kes pole võimelised vaimselt või füüsililselt ise allkirja andma. Aga ega nende allkirja koht sellepärast tühi ole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiesti suvalised näited (hetkel aktuaalsel teemal) – võiks ju teada, millise sageduse järgi toimuvad valimised, kui vanalt tekib Eestis valimisõigus, kes valib presidendi, millistesse riikidesse saab reisida Eesti ID-kaardiga, millises riigis on vaja passi, kes on hetkel valitsuses ministrid jne jne. Selliseid asju tead ju iseenesest? Jah, see on silmaringi küsimus, mu meelest!

Just nii – tead aktuaalseid teemasid. Neid, mis sind igal jumala päeval puudutavad. Kuidas valida, kuidas reisida, kes ministritest mida ütles, mida valitsus parasjagu teeb. Millest meedia iga päev räägib, mis on oluline.

Kelle jaoks on oluline, kas üks naaberküla 7-aastane laps kirjutas ise oma nime ID-kaardile või pandi sinna lilled? Minu laste kaartidel on alati nimi olnud. Mis tähtis teadmine see ikka on?

Kas sellel teemal tõesti kirjutatakse pidevalt, et saaks silmaringist rääkida, et nagu polegi aktuaalse teemaga kursis? Milleks see teadmine tavalisele inimesele üldse oluline peaks olema (no peale nende laenuandjate muidugi)?

<p style=”text-align: left;”>Ma ei ole see, keda tsiteerid, aga minu arust mõtles tsiteeritu sõna “aktuaalne” all midagi muud. Valimised on hetkel tõesti aktuaalsed, aga valimistevahelisel ajal ei ole tavainimese jaoks valimised enam aktuaalne teema. Vaatamata mitteaktuaalsusele teab ta ju ikka teatud olulisi nüansse, mis puudutab valimisi.

Ei peagi teadma, kas naaberküla 7-aastane kirjutas ise allkirja dokumendile või on tal seal lilled. Küll aga võiks teada, et alaealised ja piiratud teovõimega inimesed omavad ka dokumenti. Ka need, kes pole võimelised vaimselt või füüsililselt ise allkirja andma. Aga ega nende allkirja koht sellepärast tühi ole.

Pisut rumal võrdlus. Ei tahaks uskuda, et keegi siin arvas, et alaealised või piiratud teovõimega inimesed dokumenti ei oma. Lisaks on totter rääkida “üldlevinud teadmisest” kui seesamune üldlevinud teadmine ei kehti kõigi alaealiste ning piiratud teovõimega inimestele, vaid ainult neile kes allkirja andmisega ise hakkama ei saa/on alla 7a vanad/ei viibi dokumendi vormistamise hetkel kohal.</p>

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore vaidlus kõrvalteemal.

Tegelikult tuli siin ju hästi välja, et tegelikult need kolm rukkilille ei anna ammendavat ja lõplikku vastust. Nad näitavad vaid, et inimene ei andnud allkirja. Tõsi, rukkililled peaksid tegema ettevaatlikuks, aga kindlasti ei ole nende piisav info, et otsustada inimese otsustusõiguse üle.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tore vaidlus kõrvalteemal.

Tegelikult tuli siin ju hästi välja, et tegelikult need kolm rukkilille ei anna ammendavat ja lõplikku vastust. Nad näitavad vaid, et inimene ei andnud allkirja. Tõsi, rukkililled peaksid tegema ettevaatlikuks, aga kindlasti ei ole nende piisav info, et otsustada inimese otsustusõiguse üle.

Kui laenuandja sõlmib teadlikult (st nähes, et dokumendil on rukkililled) laenulepingu inimesega, kellel on piiratud teovõime, siis annab see siiski vägagi ammendava vastuse.

Kui dokumendil on rukkililled, siis on vaieldamatult inimese teovõime piiratud. Jah, see ei anna vastust selle kohta, millises ulatuses täiskasvanud inimese teovõime piiratud on, aga kui laenuandja läheb teadlikult lepingusse inimesega, kelle teovõime on piiratud, siis peaks ta paratamatult arvestama sellega, et tegemist on tühise tehinguga.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui laenuandja sõlmib teadlikult (st nähes, et dokumendil on rukkililled) laenulepingu inimesega, kellel on piiratud teovõime, siis annab see siiski vägagi ammendava vastuse. Kui dokumendil on rukkililled, siis on vaieldamatult inimese teovõime piiratud. Jah, see ei anna vastust selle kohta, millises ulatuses täiskasvanud inimese teovõime piiratud on, aga kui laenuandja läheb teadlikult lepingusse inimesega, kelle teovõime on piiratud, siis peaks ta paratamatult arvestama sellega, et tegemist on tühise tehinguga.

Mitte alati ei tähenda kolm rukkilille teovõimetust.  Näiteks füüsilise puude puhul tõendavad kolm rukkilille dokumendil allkirja-, mitte teovõimetust.

Ehk siis, inimesel on pea selge ja ta saab aru, mida laenu võtmine tähendab, aga ta ei suuda füüsiliselt allkirja anda.

https://www.delfi.ee/artikkel/5449569/rukkililled-passis-kulvavad-segadust

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uih ja aih, kui tark mina ikka olen! Ilmselgelt tesb see kägu, kellega nii üleolevalt tänitad, midagi, millest sul halli aimugi ei ole. On meeldiv tunda, kuidas sind madaldatakse? Võin sinu käest päris palju näiteks Lähis-Ida ajaloo kohta küsida ja kergitan siis ka kulmud kuklasse, et “mingit silmaringi omav täiskasvanu” võiks ikka seda-toda teada, sest info on täiesti legaalne ja avalik, ainult et araabiakeelne. Viimane on aga väga laia kasutusalaga keelkond, seega kuidas sa ei oska ega aru saa? Samamoodi võin hobustest, seentest, okeanoloogiast targutada – see on ju ometi tavaline üldteadmine! Issand, kuidas ma neid täispuhutud “tarku inimesi” ei kannata, kel kõige lihtsama – empaatiaga – on šitasti..

Empaatia ei puutu kuidagi teemasse. Nagu ka sinu näited valdkondadest, milles sina oled väidetavalt teistest targem (väidetavalt, sest kust sina tead, kui palju meist siin keegi teab midagi hobustest või seentest?). Minu arust on mingid üldteadmised, mida võiksid kõik täiskasvanud inimesed teada, seda sõltumata haridustasemest või vanusest. Lisaks sellele, mida inimene on õppinud või mille vastu on süvitsi huvi tundnud või millega hobi korras kokku puutunud (Lähis-Ida ajalugu või okeanoloogia) peaks inimesel olema teadmised teatud üldistest asjadest, ehkki neid igapäevaselt vaja ei olegi.

Eks me kõik oleme oma õpitud ala või ameti asjatundjad-spetsialistid ning võime sellel teemal paljude teiste inimeste ees end targemaks pidada. Ilmselt on minu ametiga seonduvad oskused ja teadmised sinu jaoks ka täiesti tume maa. Aga see ei puutu ju asjasse.

Täiesti suvalised näited (hetkel aktuaalsel teemal) – võiks ju teada, millise sageduse järgi toimuvad valimised, kui vanalt tekib Eestis valimisõigus, kes valib presidendi, millistesse riikidesse saab reisida Eesti ID-kaardiga, millises riigis on vaja passi, kes on hetkel valitsuses ministrid jne jne. Selliseid asju tead ju iseenesest?

Jah, see on silmaringi küsimus, mu meelest!

Puudega inimese allkirjaõigus ei ole ei aktuaalne ega igapäevane neile, kel sellega pidevat kokkupuudet ei ole. Seega oli jah kogu postitus ennastupitav.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palu näha mõne alla 18-aastase lapse ID kaarti. Kas su oma lapsed dokumentideta üles kasvanud, ka nende ID kaarte pole teil peres olnud? Kummaline.

Just vaatasin oma alla 18-aastaste laste ID-kaarte. Kõigil on laste allkirjad olemas, sest nad on osanud dokumendi taotlemise ajal juba kirjutada. Ei mingeid rukkililli kusagil..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 61 kuni 79 (kokku 79 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. FB laenugrupid