Esileht Ilu ja tervis Ferritiin ja tasakaaluhäire

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Ferritiin ja tasakaaluhäire

Postitas:
Kägu

Mul algas seletamatu tasakaaluhäire 3 aastat tagasi. Ja siis tekkisid rütmihäired mis on põhjustatud kardioloogi sõnul mitraalklapi prolapsi tõttu ( tehti ehho ).
Pool aastat peale sümptomite tekkimist lasin omale teha vereproovi paketi. Seal olid ka ferritiin ja hemoglobiin.
Hemoglobiin oli 135 ja ferritiin 37.
Nüüd lugesin ühte soome artiklit, et osadel tekivad sümptomid juba siis kui ferritiin on alla 50 ja kui see langeb umbes 30ni siis rauatagavarad on tühjad. Ma siis pm sõidan aurude peal veel ringi?
Aga äkki see tasakaaluhäire ongi sellest tingitud, et minu jaoks on see ferritiin madal? Varem kunagi pole seda ferritiini mul kontrollitud. Rasedustega on olnud ainult hemoglobiin madal.
Sümptomite pärast mulle mingit ravi pole määratud ja seega pole ka nö raviarsti kellega nõu pidada kas võiks ehk rauda juurde võtta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

võid ju ise proovida pikemalt nt Floradixi rauasiirupit võtta. Pikemalt sellepärast, et see on suht lahja võrreldes retseptiravimitega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul hemoglobiin 167, ferritiin 3,2.
Ühtegi sümptomit pole, aga hakkasin igaks juhuks rauatablette võtma. Ma ei kujuta ette, kuhu see rauanäit saab kukkuda, miinustess?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rauda ei maksa ise sedamoodi suvaliselt juurde võtta, see kahju, mida organismile põhjustad võib olla kordades suurem kui kasu. Loomulikult seda juhul kui hoolid oma pikaajalisest tervisest. Kindlasti tasub seda arutada pädeva arstiga.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ferritiin ja pearinglus ei ole seotud. Sümptomid tekivad ikka amdalast hemoglobiinist., Ja hemopglobiin hakkab langema siis, kui rauatagavarad (e. ferritiin) on madalad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei, ferritiin ja pearinglus ei ole seotud. Sümptomid tekivad ikka amdalast hemoglobiinist., Ja hemopglobiin hakkab langema siis, kui rauatagavarad (e. ferritiin) on madalad.

Hemoglobiin võib täitsa korras olla tühjade rauatagavaradega. Minul on oma näide selline, kus perearst tegi mu kehva enesetunde peale tavalist vereanalüüsi ja hgb oli alati normaalne, kui lõpuks üks eriarst avastas, et sõidan ka “aurude peal”, ferritiin ülimadal.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Hemoglobiin võib täitsa korras olla tühjade rauatagavaradega. Minul on oma näide selline, kus perearst tegi mu kehva enesetunde peale tavalist vereanalüüsi ja hgb oli alati normaalne, kui lõpuks üks eriarst avastas, et sõidan ka “aurude peal”, ferritiin ülimadal.

ja kuidas sul ferritiin normi sai? Mis sümptomid olid ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

on eraldi raua analüüs ja eraldi ferritiini analüüs.
minul näitas ferritiin viimati normi keskel olevat: 90 millegagi (norm piir 10-150),
samas raud ise täiesti alumise piiri peal: umbes 9 (norm piirid 9-30,4)
ei tundu loogiline, aga nii oli.

Please wait...
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Esileht Ilu ja tervis Ferritiin ja tasakaaluhäire