Esileht Väikelaps Ferritiin ja toitumine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ferritiin ja toitumine

Postitas:

Olen nõutu. Aastaselt võeti poisilt vereproov ja selgus, et ferritiin madal. Võtsime rauasiirupit. Nüüd võeti uus vereproov ja jälle ferritiin madal – oli 5, peaks olema 20. Arst räägib, et tuleb toitumist jälgida. Seda ma olen ka peale viimast vereanalüüsi teinud. Igapäev on menüüs midagi rauarikast: loomaliha, maks, spinat, mustsõstar, granaatõunamahl, porgand jne.
Ta saab veel rp. On kellelgi lapsega sama olukord olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui minu lapsel oli 8-kuuselt ferritiin 5, hakkas ta kohe rauasiirupit saama, liha sai kahel söögikorral päevas, nende toidukordade kõrvale jõi mahla, et saaks c-vitamiini, piimatooteid ei tarbinud 2 h enne ja pärast neid söögikordi ning rauasiirupi võtmist. Ikka kestis see jama 7 kuud. Mingist jälgimisest niisama ei piisa. Minu soovitus – mine oma murega lastearsti juurde. Kas küsi perearstilt saatekiri või mine tasulisse. Perearstid ravivad lapsi sageli nagu nad oleksid väikest kasvu täiskasvanud. Lastearst võtab asja tõsisemalt käsile. See pidev rauapuudus organismis on koormav ning lapse arengule mitte just kõige parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas on ca aastavanustel lastel rauavaegusaneemia üsna tavapärane ja normikohane, st midagi hullu sellest enamasti ei ole. See tekkib seetõttu, et selleks ajaks on organismi rauavarud ammendunud (mis sünniga kaasa saadud), aga toidust ei suudeta rauda veel väga hästi omastada. Tavaliselt see ca 2-aastaseks saades juba möödanik. Nii et mina ei kiirustaks kohe mingeid siirupeid andma. Eriti, kui laps ei ole viimasel ajal haiglasem, ärrituv vms (muuseas, hambad võib nende siirupitega jälle ära rikkuda just). Küll jälgiks, et laps ei saaks piimatooteid rauarikaste toitude eel ja samaaegselt (kehtib ka imetamise puhul). Lisaks kindlasti c- ja b-vitamiinirikkaid toiduaineid koos rauarikaste toitudega. Näiteks igasugu rohelist, nagu tilli ja peterselli võiks igale asjale kuhjaga peale peenestada. Toidu kõrvale võib mahla anda, või siis vett juua. Hommikupudruks teeks sagedasti tatraputru võiga ja maasikatega vms punase marjaga, sealtki saab rauda. Spinat, brokkoli, rohelised herned on ka väga head rauaallikad. Ja muna kindlasti, eriti just vutimunad!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli sama jama, laps 1,5 a ja saab öösel ka vahel rp, üritan päeval mitte anda. Lisaks ei anna eriti juustu, kohupiima, jogurtit, piima, keefiri…Olukord paremaks läinud.:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mis hemoglobiin algataja lapsel on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hemoglobiin oli 113.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Ferritiin ja toitumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.