Esileht Ilu ja tervis Ferritiin. Kuidas tõsta?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )

Teema: Ferritiin. Kuidas tõsta?

Postitas:
Kägu

Näit oli 6. Arst arvas, et suurt probleemi pole aga nyyd loen, et alla 10 yhiku pole ju ok! Hemoglobiin oli normis.

kas tohutu väsimus võib olla selle taga siis ka? Lisaks kylm olla?

kuidas olete ravinud ja kaua on aega läinud, et parem hakkaks?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rauda tuleb süüa, mis muud. Retafer. Jah, väsimus ja külm võivad sellest olla, aga võivad ka muust olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rauatablette võta lisaks. Nende imendumist soodustab apelsinimahl ja takistab kofeiin. Peaks võtma kas tund aega enne söömist või kaks tundi pärast söömist (et paremini imenduks) ja soovitatavalt koos apelsinimahlaga.

Punane liha, maks, spinat ja kaerahelbed on samuti rauarikkad. Püüa neist miski regulaarselt oma menüüsse lisada.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://nogelorganics.com/raua-toidulisandid/

Need siin on olnud siiani tõhusaimad, kahjuks laost otsas hetkel. Tõstsin ferritiininäidu 12 pealt (mullu oktoobris) 40-le (tänavu juunis), hetkeseisu ei tea, aga võtan seda kangemat edasi. Tahaks 100 kanti saada. Iiveldust ega kõhukinnisust nagu eriti ei tekita.

+1
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Rauasiirupit jõin, sest arvasin, et väsimus on tingitud raua puudusest (on varemgi juhtunud seoses vererohkete päevadega). Ühe pudeli jõudsin ära võtta, ferritiin seerumis näitas üle 200. Rohkem ei võtnud…

Väsimus oli hoopis borrelioosist.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 3. Käsimüügiraud ei aita midagi, lase kirjutada retseptiga. Ferrum Lek oli vist see, mida mina võtsin. Aitab paari kuuga.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 3. Käsimüügiraud ei aita midagi, lase kirjutada retseptiga. Ferrum Lek oli vist see, mida mina võtsin. Aitab paari kuuga.

Huvitav, miks seda kommentaari miinustatakse? See on õige, et siirupid jmt sellised vahendid ei aita.

Erinevad arstid on mulle kinnitanud, et vaid Ferrum Lek ja Retafer toimivad õigesti. Isiklik kogemus on ka seda kinnitanud, et leebed ja nn looduslikud vahendid tõsise rauapuuduse puhul ei tööta.

Minu teadda peaks nii Ferrum Lek kui ka Retafer olema saadaval retseptita ehk siis ka need on käsimüügis.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 3. Käsimüügiraud ei aita midagi, lase kirjutada retseptiga. Ferrum Lek oli vist see, mida mina võtsin. Aitab paari kuuga.

Huvitav, miks seda kommentaari miinustatakse? See on õige, et siirupid jmt sellised vahendid ei aita.

Erinevad arstid on mulle kinnitanud, et vaid Ferrum Lek ja Retafer toimivad õigesti. Isiklik kogemus on ka seda kinnitanud, et leebed ja nn looduslikud vahendid tõsise rauapuuduse puhul ei tööta.

Minu teadda peaks nii Ferrum Lek kui ka Retafer olema saadaval retseptita ehk siis ka need on käsimüügis.

Sa lihtsalt ei ole raudbisglütsinaati proovinud, see on võrdlemisi uus asi. Mulle ka mingid siirupid ei toiminud. Arst reeglina ei soovitagi kindla firma toidulisandeid.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 3. Käsimüügiraud ei aita midagi, lase kirjutada retseptiga. Ferrum Lek oli vist see, mida mina võtsin. Aitab paari kuuga.

Huvitav, miks seda kommentaari miinustatakse? See on õige, et siirupid jmt sellised vahendid ei aita.

Erinevad arstid on mulle kinnitanud, et vaid Ferrum Lek ja Retafer toimivad õigesti. Isiklik kogemus on ka seda kinnitanud, et leebed ja nn looduslikud vahendid tõsise rauapuuduse puhul ei tööta.

Minu teadda peaks nii Ferrum Lek kui ka Retafer olema saadaval retseptita ehk siis ka need on käsimüügis.

Aga seepärast miinustataksegi, et seal esitati valeinfot – justkui käsimüügist ei kõlbaks miski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli ferritiin 3. Käsimüügiraud ei aita midagi, lase kirjutada retseptiga. Ferrum Lek oli vist see, mida mina võtsin. Aitab paari kuuga.

Huvitav, miks seda kommentaari miinustatakse? See on õige, et siirupid jmt sellised vahendid ei aita.

Erinevad arstid on mulle kinnitanud, et vaid Ferrum Lek ja Retafer toimivad õigesti. Isiklik kogemus on ka seda kinnitanud, et leebed ja nn looduslikud vahendid tõsise rauapuuduse puhul ei tööta.

Minu teadda peaks nii Ferrum Lek kui ka Retafer olema saadaval retseptita ehk siis ka need on käsimüügis.

Aga seepärast miinustataksegi, et seal esitati valeinfot – justkui käsimüügist ei kõlbaks miski.

Aga, miks siis minu kommentaari miinustatakse? Mida mina valesti ütlesin?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasub üle vaadata ka B-grupi vitamiinide tarbimine. Need ja tauatase käivad käsikäes.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sümptome annab ikka aneemia ehk madal hemoglobiin. Ferritiin peegeldab raua VARUSID organismis.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Rauaimendumist takistavad kofeii ja piimatooted, enne ja pärast raua või rauarohketoidu söömist võiks 1-2h vahet olla, muidu ei imendu. Väsimust võib veel suure tõenäousega tekitada erinevate B-grupi vitamiinide puudus (nende varu püsib organismis vaid mõni nädal, enne kui otsa saab, kui toidust juurde ei söö). Ise olen lihtsalt multivitamiini+mineraalide kuuri teinud väsimuse vastu. Seal peaaegu kõik päevased vajalikud vitamiinid sees, ei mina tea täpselt millise üksiku aine puudusest mul väsimus võiks olla 😀 Mul tavaliselt 2-3 päeva pärast juba on tunda, et peas mõtteudu ja kehas väsimus läinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suur tänu kõigile vastuste eest!

Kas korraga tohin võtta c, d, b kompl ja Retaferi? Või on soovitatav miskid ajalised vahed jätta? Võtta päeval või õhtul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin aastaid kimpus sellega. Retafer unusta ära. Saad muud probleemid lisaks, mina nt ravin elu lõpuni hemorroide tänu sellele. Nogel ja B-kompleks koos c-vitamiini rikka toiduga on võti. Ja piimatooted menüüs asendada kasvõi ajutiselt taimsetega kuniks näidud normi saad.

+5
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Aga, miks siis minu kommentaari miinustatakse? Mida mina valesti ütlesin?

Sest see miinuste lugemine ja nende mingite põhjenduste tagaajamine on veider 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle arvan, et see, kes siin seda Nõgelit aktiivselt propageerib, on ise selle äri taga. Kui võrrelda mg, siis igal juhul on Nõgelil see madalam kui näiteks Ferrum Lekil või Retaferil.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just, ja see pole üldse esimene kord, kui seda Nõgeli linki siia topitakse.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle arvan, et see, kes siin seda Nõgelit aktiivselt propageerib, on ise selle äri taga. Kui võrrelda mg, siis igal juhul on Nõgelil see madalam kui näiteks Ferrum Lekil või Retaferil.

Kurb kuulda, et nii arvatakse. Milligrammid loevad siin vähem kui rauaühend. Olen ju ka aastaid igasugu muid rauapreparaate proovinud. Bisglütsinaat lihtsalt imendub paremini. Ega kellelegi peale ei suru, ise võtan edasi.

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olin aastaid kimpus sellega. Retafer unusta ära. Saad muud probleemid lisaks, mina nt ravin elu lõpuni hemorroide tänu sellele. Nogel ja B-kompleks koos c-vitamiini rikka toiduga on võti. Ja piimatooted menüüs asendada kasvõi ajutiselt taimsetega kuniks näidud normi saad.

Eks seepärast sa hemorroide ravidki, et sa piimatooted täitsa ära unustasid. Oluline on vaid mitte koos rauaga piimatooteid tarbida, muul ajal päevast on ok. Mina võtan rauda pärastlõunat, seega hommiku ja vahel ka õhtul enne magamaminekut teen keefirikuuri. See hoiab kõhu kenasti korras, tass keefiri päevas. Ja rauatase tõuseb, kahe kuuga on tõusnud ligi 50 punkti (hemoglobiinist räägin). Depoo vajab veel täitmist.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle arvan, et see, kes siin seda Nõgelit aktiivselt propageerib, on ise selle äri taga. Kui võrrelda mg, siis igal juhul on Nõgelil see madalam kui näiteks Ferrum Lekil või Retaferil.

Kurb kuulda, et nii arvatakse. Milligrammid loevad siin vähem kui rauaühend. Olen ju ka aastaid igasugu muid rauapreparaate proovinud. Bisglütsinaat lihtsalt imendub paremini. Ega kellelegi peale ei suru, ise võtan edasi.

Sa ikka tead, et kõiksugu müüdavate toidulisandite kasulikkus ja toime on kontrollimata? Need vähesed, mida kontrollitakse, nende puhul jälgitakse vaid, et nad ei oleks tervisele ohtlikud. Aga kasu on tõestamata ja enamus ongi tegelikult kasutud.

Põhimõtteliselt võib iga inimene mingid ravimtaimed kokku uhmerdada ja kapslisse panna ning siis need kui tohutu imetoote pähe maha müüa.

Selle Nõgeli asemel võid ju ka nõgese teed omale teha. Ei ole sinna mingeid ime koostisosi sisse pandud.

Soovitan vaadata vastavat Laseri saadet, kus oli väga pikalt ja põhjalikult sellistest toidulisanditest juttu.

Retafer ja Ferrum Lek on selles mõttes kindel valik, et nende kasu on tõestatud.

 

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina jälle arvan, et see, kes siin seda Nõgelit aktiivselt propageerib, on ise selle äri taga. Kui võrrelda mg, siis igal juhul on Nõgelil see madalam kui näiteks Ferrum Lekil või Retaferil.

Kurb kuulda, et nii arvatakse. Milligrammid loevad siin vähem kui rauaühend. Olen ju ka aastaid igasugu muid rauapreparaate proovinud. Bisglütsinaat lihtsalt imendub paremini. Ega kellelegi peale ei suru, ise võtan edasi.

Sa ikka tead, et kõiksugu müüdavate toidulisandite kasulikkus ja toime on kontrollimata? Need vähesed, mida kontrollitakse, nende puhul jälgitakse vaid, et nad ei oleks tervisele ohtlikud. Aga kasu on tõestamata ja enamus ongi tegelikult kasutud.

Põhimõtteliselt võib iga inimene mingid ravimtaimed kokku uhmerdada ja kapslisse panna ning siis need kui tohutu imetoote pähe maha müüa.

Selle Nõgeli asemel võid ju ka nõgese teed omale teha. Ei ole sinna mingeid ime koostisosi sisse pandud.

Soovitan vaadata vastavat Laseri saadet, kus oli väga pikalt ja põhjalikult sellistest toidulisanditest juttu.

Retafer ja Ferrum Lek on selles mõttes kindel valik, et nende kasu on tõestatud.

Nõgeli puhul on kasu samuti tõestatud, kui vereanalüüs näitab ferritiinitaseme kindlat ja järjepidevat tõusu. Mulle tehakse neid analüüse mitu korda aastas.

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Uhh äkki püsiks teemas? Ei viitsi vaidlusi ega reklaame siit ridade vahelt lugeda ????

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uhh äkki püsiks teemas? Ei viitsi vaidlusi ega reklaame siit ridade vahelt lugeda ????

Aru ma ei saa, vaidlus ongi ju teemas? Või milles teema oligi – “millega tõsta ferritiini taset”. Kuidas pole teemas, kui inimesed vaidlevad, milline vahend selleks hea on ja milline mitte?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Nõgeliga tõusis raud kuuga 3lt 17-ni.</p>

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mul lapsel tõusis Retaferiga esimesel kuul 1->16. Ja sealt edasi võta, mida tahad 16->18->20->… Ei pea sümptomite jaoks hemoglobiin madal olema. Madalal ferritiinil on endal terve hulk sümptomeid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgel ei sobi siis on ka teisi ökopoodides müüdavaid rauapreparaate, näiteks terranova easy iron. Ei näe mingit mõtet süüa kahtlaseid lisaaineid sisse nende retaferidega ja saada hemorroide kui on ka paremaid valikuid.

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hemorroidid on ikka pigem isiklik eelsoodumus, kui mõne ravimi süü. Ka reageerivad inimesed rauale erinevalt. Otsisin lapsele erinevaid asju. Ühe sama asja puhul oli neid, kes kiitsid ja teised laitsid maha, et raisatud raha. Paraku peab lihtsalt katsetama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgel ei sobi siis on ka teisi ökopoodides müüdavaid rauapreparaate, näiteks terranova easy iron. Ei näe mingit mõtet süüa kahtlaseid lisaaineid sisse nende retaferidega ja saada hemorroide kui on ka paremaid valikuid.

Jeerum küll, hemorroidid ei tulene ju Retaferist, vaid kõhukinnisusest ning raud igas vormis tekitab kõhukinnisust. Retafer tekitab seda rohkem, sest selles on rohkem rauda lihtsalt – aga tõsise rauapuuduse puhul ei ole su toidulisanditeks kvalifitseeruvatest nunnudest tablettidest lihtsalt kasu. Võtad Retaferi ja hoolitsed, et kõht kinni ei jää, kogu lugu.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ferritiin 13 ja perearst ütles kohe, et rauavaegus on. Võtan retaferi, kõhtu kinni ei tee, aga tulemusi veel mõõtnud ei ole.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Ferritiin. Kuidas tõsta?