Esileht Ilu ja tervis Ferritiin. Kuidas tõsta?

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Ferritiin. Kuidas tõsta?

Postitas:
Kägu

Mul on ferritiin 13 ja perearst ütles kohe, et rauavaegus on. Võtan retaferi, kõhtu kinni ei tee, aga tulemusi veel mõõtnud ei ole.

Huvitav küll. Norm on alates 10, kuidas 13 saab vaegus olla?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ferritiinil ametlikult on madal norm, aga tegelikult kõlbab see 10 ainult mingile osale. Just mõni päev tagasi lugesin ühe Eesti arsti juttu, kes ütles, et alla 50 võiks juurde võtta. Jooksjate foorumites oli juttu minimaalselt 40-50st. Mu lapsel on 30 juures hakanud eluvaim sisse tulema, aga jooksmiseks veel vähe.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgel ei sobi siis on ka teisi ökopoodides müüdavaid rauapreparaate, näiteks terranova easy iron. Ei näe mingit mõtet süüa kahtlaseid lisaaineid sisse nende retaferidega ja saada hemorroide kui on ka paremaid valikuid.

Jeerum küll, hemorroidid ei tulene ju Retaferist, vaid kõhukinnisusest ning raud igas vormis tekitab kõhukinnisust. Retafer tekitab seda rohkem, sest selles on rohkem rauda lihtsalt – aga tõsise rauapuuduse puhul ei ole su toidulisanditeks kvalifitseeruvatest nunnudest tablettidest lihtsalt kasu. Võtad Retaferi ja hoolitsed, et kõht kinni ei jää, kogu lugu.

Vale. Heemne raud ei tekita kõhukinnisust.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgel ei sobi siis on ka teisi ökopoodides müüdavaid rauapreparaate, näiteks terranova easy iron. Ei näe mingit mõtet süüa kahtlaseid lisaaineid sisse nende retaferidega ja saada hemorroide kui on ka paremaid valikuid.

Just! Võtke tõsise raua puuduse puhul mingit terranova easy ironit, mille rauasisaldus on 20 mg. Samal ajal, kui Retafer annab ühe tabletiga 100 mg. Nagu juba öeldud, siis raud tekitab ikka kõhukinnisust. Ei ole vahet, on see ökopoe raud või Retafer. Ja hemorroide tekitab ka kõhukinnisus, mitte ainult see üks, konkreetne, arstide poolt soovitatud rauapreparaat.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõgel ei sobi siis on ka teisi ökopoodides müüdavaid rauapreparaate, näiteks terranova easy iron. Ei näe mingit mõtet süüa kahtlaseid lisaaineid sisse nende retaferidega ja saada hemorroide kui on ka paremaid valikuid.

Just! Võtke tõsise raua puuduse puhul mingit terranova easy ironit, mille rauasisaldus on 20 mg. Samal ajal, kui Retafer annab ühe tabletiga 100 mg. Nagu juba öeldud, siis raud tekitab ikka kõhukinnisust. Ei ole vahet, on see ökopoe raud või Retafer. Ja hemorroide tekitab ka kõhukinnisus, mitte ainult see üks, konkreetne, arstide poolt soovitatud rauapreparaat.

Nõgeli superrauas on 70 mg. Ja mingil põhjusel see mulle ei tekita kõhukinnisust. Teised rauapreparaadid on tekitanud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõhukinnisuse vältimiseks soovitavad arstid rauda võtta ülepäeviti. Siis püsib ka seedimine selle kõrvalt paigas.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pidin Retaferi kaks korda päevas ja kolm kuud jutti võtma. Ei läinud kõht kinni, aga jänkupabulad küll tulid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua see rauatableti ja hommikusöögi vahe peaks olema? Arst soovitas võtta hommikul, aga siis tuleks ilmselt üle 30 minuti oodata, kuni söön (must tee ja juustuvõileib).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua see rauatableti ja hommikusöögi vahe peaks olema? Arst soovitas võtta hommikul, aga siis tuleks ilmselt üle 30 minuti oodata, kuni söön (must tee ja juustuvõileib).

Mul kästi raud koos c-vitamiiniga võtta ning kohvi ja piimatoodetega vähemalt kaks tundi vahet hoida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on rauaga suhteliselt isiklik suhe. Hemoglobliin on mul alati väga eeskujulik olnud. Samamoodi nagu kõik muud vereanalüüsi näitajad. Olen palju lugenud teaduslike uurimusi sel teemal ja aru saanud, et osadel inimestel on küll hemoglobiin ilus, aga rauavarud organismis on siiski kriitiliselt madalad. Labori norm on vist 10, aga tegelikult loetakse ferritiini alla 50 kriitiliselt madalaks. Mõnede uurimuste kohaselt peaks tase olema isegi üle 75.

Ise võtan Bertil’s Kelasin rauda, 4 tabletti enne magama minekut (100 mg kokku). Kõhukinnisust pole põhjustanud, vastupidi, kõht käib ülihästi läbi, paremini kui enne raua võtmist. Minul aitas raua võtmine lahti saada migreenist, mille käest aastaid juba vaevelnud olin. Migreen esines kui ferritiini tase oli “kõigest” 39. Nüüd pole ammu isegi peavalupoega enam esinenud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on rauaga suhteliselt isiklik suhe. Hemoglobliin on mul alati väga eeskujulik olnud. Samamoodi nagu kõik muud vereanalüüsi näitajad. Olen palju lugenud teaduslike uurimusi sel teemal ja aru saanud, et osadel inimestel on küll hemoglobiin ilus, aga rauavarud organismis on siiski kriitiliselt madalad. Labori norm on vist 10, aga tegelikult loetakse ferritiini alla 50 kriitiliselt madalaks. Mõnede uurimuste kohaselt peaks tase olema isegi üle 75.

Ise võtan Bertil’s Kelasin rauda, 4 tabletti enne magama minekut (100 mg kokku). Kõhukinnisust pole põhjustanud, vastupidi, kõht käib ülihästi läbi, paremini kui enne raua võtmist. Minul aitas raua võtmine lahti saada migreenist, mille käest aastaid juba vaevelnud olin. Migreen esines kui ferritiini tase oli “kõigest” 39. Nüüd pole ammu isegi peavalupoega enam esinenud.

mina loodan oma rahutuid jalgu ohjeldada ferritiinitaset tõstes. Olen ka lugenud, et ferritiin sel juhul vähemalt 50 või isegi 75 peaks olema. Ka meie Eesti neuroloog Toomas Toomsoo soovitab ferritiini hoida üle 50.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see, kes kolm kuud Retaferi sõi. Mul oli ferritiin 3,3. Peale kolme kuud tõusis 61 peale.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen see, kes kolm kuud Retaferi sõi. Mul oli ferritiin 3,3. Peale kolme kuud tõusis 61 peale.

Võtan siis retaferi ülejärgmisena plaani, kui muu ei mõju. Mul perearst seda ei soovitanud, ütles, et kõige rohkem sellega seedeprobleeme, aga kui raudbisglütsinaat enam ei toimi, siis ei jää vist muud üle.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma sain nüüd 3x  tilgutiga rauda. Paar nädalat möödas. Paar esimest päeva oli halb olla – käed kohutavalt valutasid ja iiveldas. Aga nüüd tunnen küll rohkem energiat – ma kõnnin rohkem jala ja ei kuku peale tööpäeva magama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võtan siis retaferi ülejärgmisena plaani, kui muu ei mõju. Mul perearst seda ei soovitanud, ütles, et kõige rohkem sellega seedeprobleeme, aga kui raudbisglütsinaat enam ei toimi, siis ei jää vist muud üle.

Panin tähele, et kui võtsin Retaferi koos mingi C-vitamiinise söögiga (nt mõni puuvili), siis ei tekkinud kõhukinnisust. Samuti soovitatakse Retaferi võtta üle päeva 1 tablett ja mitte rohkem ning mitte sagedamini.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nogel mul kõhukinnisust ei tekitanud, Retafer  küll. Lisaks tõstis Nogel rauavarusid kiiremini. Minu arst soovitab ise Nogelit alates sellest ajast kui need müüki tulid, ju seal mingi põhjus on, miks ta käsi kohe Retaferi ei jookse kirjutama, kuigi olen väga kimpus olnud rauavarudega hoolimata C-vitamiiniga koos võtmisele ja muudele soovitustele. Üks, mida veel soovitatakse, on Solgari Gentle Iron, mida varem sai vaid Iherb.com’st tellida, aga nüüd ehk keegi juba müüb ka Eestis. Süüdistamine müümises kui inimesed head asja kiidavad, on sama hea kui kõiki Retaferi soovitajaid maaletoojateks sildistada.

+2
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

https://nogelorganics.com/meie-lugu/

Pildilt vaatab vast tüüpiline, keskmine perekooli kasutaja.

Jään selle arvamuse juurde, et keegi teeb siin oma ettevõtmisele kõva reklaami. Ja minu teada ei ole see perekoolis lubatud.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, miks mõni kägu arvab, et inimesed ei võiks tooteid kiita ka lihtsalt hea kasutajakogemuse pärast. Aga Nõgel hetkel küll reklaami ei vaja, kuna nende tooteid pole võimalik osta. Laost otsas. Helistasin lausa just Biomarketisse, öeldi, et ei ole ja lähiajal pole tulemas, mingid tooraine probleemid tootjal. Aga mind ärgitas see teema ka asjaga tegelema, kuna värskes analüüsis ferritini tase normi alumises piiris, aga uurin lisa siinse info põhjal – ehk tõesti nagu D-vitamiinigagi, et normide piirmäärad on madalamad, kui arstid tegelikult vajalikuks peavad. Aneemia meil peres sage probleem. Siiani olen kuuridena tavalist nõgest kasutanud, smuuti sees või lapsele jahvatan pudru sisse, Ja kui nüüd Nõgel kunagi taas tootmist jätkeb, siis proovin need ära. Nõgest pole kogu aeg võtta ja retaferi enam ei kasuta kindlasti. Ja pean seda väga heaks informatsiooniks, mida tervise foorumist just ootan. Kes näeb siin reklaami, see peab enda prbleemiga ise tegelema, et igal pool tonti näeb.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis kui hemoglobiin on liiga kõrge? Punavereliblede keskarv ka koos leukotsüütidega. Küll sutsu üle viitearvude aga pidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis kui hemoglobiin on liiga kõrge? Punavereliblede keskarv ka koos leukotsüütidega. Küll sutsu üle viitearvude aga pidevalt.

Mine doonoriks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis kui hemoglobiin on liiga kõrge? Punavereliblede keskarv ka koos leukotsüütidega. Küll sutsu üle viitearvude aga pidevalt.

Mine doonoriks.

Ei saa minna kahjuks. Mul on autoimmuunhaigis, mis ei luba minna. Aga samas selle haigisega seoses arstid neid veidi viltuseid näite probleemiks ei pea. Normaalsete näitudega ma ka doonoriks ei sobi ????.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis kui hemoglobiin on liiga kõrge? Punavereliblede keskarv ka koos leukotsüütidega. Küll sutsu üle viitearvude aga pidevalt.

Mine doonoriks.

Ei aita alati. Olen doonor juba 20 a. Mul ka kõrge hemoglobiin, kõrgeim näit oli 186 g/l. Soovitati rohkem vett juua, loobuda punasest lihast (olen nagunii 90% ulatuses taimetoitlane ja punast liha ei söö kunagi), ei suitseta (metahemoglobiin), ei matka ega suusata kõrgmäestikus. Organismi omapära. Olen terve ja teen tervisesporti. Ei oskagi enam midagi ise teha. Ilmselt peale koroona lõppu lähen lõpuks arsti juurde.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, miks mõni kägu arvab, et inimesed ei võiks tooteid kiita ka lihtsalt hea kasutajakogemuse pärast. Aga Nõgel hetkel küll reklaami ei vaja, kuna nende tooteid pole võimalik osta. Laost otsas. Helistasin lausa just Biomarketisse, öeldi, et ei ole ja lähiajal pole tulemas, mingid tooraine probleemid tootjal. Aga mind ärgitas see teema ka asjaga tegelema, kuna värskes analüüsis ferritini tase normi alumises piiris, aga uurin lisa siinse info põhjal – ehk tõesti nagu D-vitamiinigagi, et normide piirmäärad on madalamad, kui arstid tegelikult vajalikuks peavad. Aneemia meil peres sage probleem. Siiani olen kuuridena tavalist nõgest kasutanud, smuuti sees või lapsele jahvatan pudru sisse, Ja kui nüüd Nõgel kunagi taas tootmist jätkeb, siis proovin need ära. Nõgest pole kogu aeg võtta ja retaferi enam ei kasuta kindlasti. Ja pean seda väga heaks informatsiooniks, mida tervise foorumist just ootan. Kes näeb siin reklaami, see peab enda prbleemiga ise tegelema, et igal pool tonti näeb.

Nõgeli FB leht ütleb, et novembrist taas saadaval. Oli mingi tootmise jama. Aga mina sain Nõgeli kohta infi (“reklaami”) samuti siit foorumist ja olen kägudele väga tänulik.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Mulle tehti vereproov viimati vist mingi paar aastat tagasi. Lihtsalt lähete perearsti juurde ja palute vereproovi teha?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Mulle tehti vereproov viimati vist mingi paar aastat tagasi. Lihtsalt lähete perearsti juurde ja palute vereproovi teha?

Just, kord-kaks aastas D-vitamiin, raud, veresuhkur jms elementaarne. Minu perearst nt ütleb, et annaksin talle lihtsalt meiliga teada, kui taas vaja analüüsi, teeb digisaatekirja laborisse ja lähen endale sobival ajal vereproovi andma. Tulemusi anaüüsime samuti meili teel, samuti saab neid ise digiloost vaadata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Mulle tehti vereproov viimati vist mingi paar aastat tagasi. Lihtsalt lähete perearsti juurde ja palute vereproovi teha?

Mina läksin ühe teise terviseprobleemiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus te üldse teate oma näite? Mulle tehti vereproov viimati vist mingi paar aastat tagasi. Lihtsalt lähete perearsti juurde ja palute vereproovi teha?

Hemoglobiin määratakse kui doonorina verd annan. Ferritiini näitu lasin testida Synlabis oma raha eest, kuna mu perearst väidab, et kui hemoglobiin normis või sootuks kõrge, on kõik kõige paremas korras. Reaalselt oli ferritiin 4, enne kui rauatablette võtma hakkasin.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida teha siis kui hemoglobiin on liiga kõrge? Punavereliblede keskarv ka koos leukotsüütidega. Küll sutsu üle viitearvude aga pidevalt.

Mine doonoriks.

Ei aita alati. Olen doonor juba 20 a. Mul ka kõrge hemoglobiin, kõrgeim näit oli 186 g/l. Soovitati rohkem vett juua, loobuda punasest lihast (olen nagunii 90% ulatuses taimetoitlane ja punast liha ei söö kunagi), ei suitseta (metahemoglobiin), ei matka ega suusata kõrgmäestikus. Organismi omapära. Olen terve ja teen tervisesporti. Ei oskagi enam midagi ise teha. Ilmselt peale koroona lõppu lähen lõpuks arsti juurde.

Hakka maratonijooksjaks. Mind ravis aastatepikkune pikamaajooksuharrastus koheselt igasugustest normaalsetest hemoglobiininäitudest ära 😉

Kestvussport on eriti naistel tuntud rauataseme langetaja. Teisalt kõrge hemoglobiinitase annab hea eelduse pikaks vastupidavuseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Ilu ja tervis Ferritiin. Kuidas tõsta?