Esileht Veebikonstaabel FEST turvahoidik – ohtlik?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: FEST turvahoidik – ohtlik?

Postitas:
Kägu

Lugesin sellest alafoorumist teemat turvatoolide kohta ja tahtsin küsida, miks on FEST-turvahoidik ohtlik. Nimelt olen juba mitu korda mõelnud, et peaksin need hoidikud oma kahele pojale ostma (taksosõitudeks või muudeks juhtudeks, kus ei saa kasutada oma toole, mis on oma autos olemas). Nüüd hakkasin kahtlema. Kas keegi selgitaks, miks on FESTiga ohtlikum kui lihtsalt turvavööga, kui lapsed on 100 cm ja 120 cm pikad (kaal 16kg ja 22 kg)?

Teine küsimus, mis tekkis eelmist teemat lugedes: kuidas on võimalik toolile peale vaadates öelda selle \”säilivusaega\” või kuidas saaks politsei seda kontrollida? Ma ise tean, millal ma olen turvavarustuse ostnud (uuena), aga kuidas seda teaks politsei?

Ja kolmas asi veel. Keegi kirjutas, et katkist turvatooli võiks müüa vaid märkega \”kasutamine turvatoolina omal vastutusel\”. Tegelikult peaks ikkagi müüma märkega \”turvatoolina kasutamine pole lubatud\”.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: FEST turvahoidik – ohtlik?

aga palun
http://www.tarbija24.ee/863370/turvahoidik-fest-on-vaikelaste-kinnitamiseks-ohtlik/

lisaks kuskil kommentaariumis jagati kogemusi, kus see trukk olevat üldse küljest ära tulnud…mõelda, mis siis avariiolukorras sellest üldse kasu on? selleks ju meil, lõppude lõpuks, üldse see turvavarustus on, et avariist võimalikult tervena välja tulla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Maarja

RE: FEST turvahoidik – ohtlik?

Säilivusaega näitab turvatooli sertifikaadile vastavuse number. Kuna sertifikaate muudetakse, siis vanale sertifikaadile vastavaid mudeleid enam kasutada ei tohi. Samas on nende kontrollimine üsna keeruline politsei mõistes, sest üldiselt on sertifikaadi tähised plastmassosal või põhjas ja on üpris tülikas kodanikule paluda tal laps turvatoolist välja tõsta ja turvatool politseinike kätte anda. Kujutan ette, et seda tehakse vaid juhul, kui on ilmselgelt näha, et turvatool võib olla liiga vana või veider.

Müümisele ei saa meie ettekirjutusi teha, kuna meie riigis võib peaaaegu et kõike müüa(mis pole keelatud ega ebaseaduslik). Samas võiks kuulutuses olla märgitud põhjus (või seda võiks siis ostja ise küsida), miks turvatooli/hälli müüakse. Kui see on osalenud kokkupõrkes, kus kiirused olid kasvõi ainult 10km/h, siis see turvatool kuulub mahakandmisele, ka siis, kui ühtegi vigastust sellel näha pole. Pigem soovitaksin osta turvatoole/hälle tuttavatelt inimestelt, kelle kohta on teada, et nende turvaiste/tool pole üheskis avariis osalenud, sest neti teel võõrastelt tellides ei saa kuna 100% kauba kvaliteedis kindel olla, kuid nii tähtsas küsimuses peaks olema vähemalt 110% kindel, et tool last kaitseb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

RE: FEST turvahoidik – ohtlik?

Fest ei vasta EL nõuetele ja katsed näitavad, et see on lausa ohtlik lapsele http://www.unece.org/fileadmin/DAM/trans/doc/2011/wp29grsp/GRSP-50-09e.pdf
kahjuks jätkuvalt ei taha meie vastavate ametite ametnikud sellest midagi teada ja midagi laste turvalisuse nimel teha. neid lihtsalt ei huvita see teema.

0
0
Please wait...

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Veebikonstaabel FEST turvahoidik – ohtlik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.