Esileht Ilu ja tervis Fibromüalgia

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Fibromüalgia

Postitas:

Sooviksin teada, kes põevad haigust fibromüalgiat ja on lapseootel olnud?
Kuidas rasedus kulges, mis vaevused, abi?
Ja kuidas sünnitus kulges?
Ise esmarase. Haigust põdenud ca 10 aastat. Valud on väljakannatamatud. Füsioterapeudi juures käia ei saa, kuna naistearst keelas ära, on esinenud verejookse.
Aga samas sünnituse osas ei osanud arvata, kas jaksan loomulikult sünnitada.
Ei saa ujumas käia, võimelda, joogat teha. Nullseis iga asjaga. Kardan, et 9 kuuga muutuvad mu lihased nii nõrgaks, et sünnitustoas lihtsalt ei saa hakkama.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 03.12 18:32; 10.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind rasedus aitas. Ma ise oletan, et ilmselt on “abi” minigst rasedushormoonist ja valud kadusid. Nüüd on viimase lapse sünnist kohe-kohe 3 aastat ja hakkab tunduma, et vaikselt ronib kõik see jama tagasi …

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kas fibromüalgia on haigus, kus inimene tunneb valusid, millele meditsiinilist seletust ei ole? Mina liigun ilmselt ka selle diagnoosi suunas, seat arstid ei oska minuga midagi peale hakata. Ise olen siiski seisukohal, et igal valul peab mingi põhjus olema.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on peas.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhjus on peas.

Just, täitsa nõus.
Ise olen selle haigusega lõpparve teinud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ja nii lihtsalt saabki teemaalgataja vastused? Põhjus peas ja elu nagu lill?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 03.12 18:32; 10.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ja nii lihtsalt saabki teemaalgataja vastused? Põhjus peas ja elu nagu lill?

Jah, sest fibromüalgia ei ole päris (orgaaniline) haigus.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ja nii lihtsalt saabki teemaalgataja vastused? Põhjus peas ja elu nagu lill?

Jah, sest fibromüalgia ei ole päris (orgaaniline) haigus.

Täpsustaksin: fibromüalgia valul ei ole tõesti orgaanilist põhjust, seega ei anna ta märku mingist haiguslikust muutusest lihastes. Lihased on täiesti terved. See aga ei tähenda nagu see valu oleks väljamõeldud, ei, see valu on ikka reaalne. Ise olen fibromüalgiast vabanenud, see tähendab pikaajalist tööd iseendaga ja eeskätt endale kinnitamist, et minu valu ei ole seotud mingi vigastusega, see valu ei kujuta endast mingit ohtu mulle ja ma ei jäta selle valu pärast mitte midagi tegemata ega loobu füüsilisest aktiivsusest. Piltlikult: aju tekitab selle valu, et tõmmata su tähelepanu kõrvale mingilt psühholoogilist stressi põhjustavalt asjaolult sinu elus. Kui sa saad aru, et põhjus on psüühikas, mitte lihastes ja võtad vastu otsuse, et ei lase oma ajul ennast rohkem “tüssata”, siis hakkab see valu vaikselt taanduma. Minu jaoks oli võtmetegur liikuda ja liigutada valust hoolimata. Niisiis – kui günekoloog sulle ujumist või jalutamist ära pole keelanud, siis mõtle vähem oma halvale enesetundele ja rohkem toredale kogemusele, mis sind lapsesaamise näol varsti ees ootab ja vähemalt kõnni regulaarselt. Aga lihaseid on tõesti vaja toonuses hoida, et loomulikult sünnitamine oleks lihtne. Füsioterapeutidel on lihaste kohta üks hea ütlus “use it, or lose it” (“kasuta või kaota”), see on tõsine asi. Bioloogid seletavad seda niimoodi, et lihasmassi alalhoidmine on bioloogilise organismi jaoks väga energiamahukas ülesanne ja lihtsalt ilma põhjuseta pole kehal mõtet sellist “muidusööjat” nagu kasutamata lihased on, üleval pidada, see on looduse vaatevinklist täielik raiskamine.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Kõige hullem ongi praegu see, et füüsilised pingustused on keelatud (arsti poolt, hoida rasedust). Sellepärast ma muretsengi, et kuidas sünnitustoas tagada, et kõik kulgeks normipäraselt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.12 23:25; 03.12 18:32; 10.12 22:22;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Fibromüalgia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.