Esileht Lapse ootamine FIE/ettevõtluskonto

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: FIE/ettevõtluskonto

Postitas:
Kägu

Tere!

Kas on kellegil kogemust/täpsemat infot, kuidas on raseduse/dekreedi/lapsehoolduspuhkuse ajal FIE olemine? Põhitöö olemas. On see lubatud? Mõjutab see toetusi kuidagi?

Sama küsimus ka ettevõtluskonto kohta.

Ei tea mida teha raseduse/lapsega kodus olemise ajal, kas on mõtet enda asju põhitöö kõrvalt ajada üht või teistpidi või ei?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Rasedus ei sega töötamast ega FIE olemast kuidagi st lubatud loomulikult.

Isegi kui näiteks ühel töökohal töötada ei tohi (rasedale keelatud) ja oled haiguslehel “üleviimine kergemale tööle” siis kui teine töö(n FIE-na tehtav) sobib rasedale, võid teha. Tihti on kasulikki teha pisut tööd kui olla 100% kodus (haiguslehel maksab Haigekassa 70% eelmise aasta keskmisest, kui pisutki töötad, maksab nii, et tööl saadu +Haigekassa komp. on 100% eelmise aasta keskmisest).

Rsp(nn dekreedi) ajal ei tohi töötada st selle perioodi eest saada töist tulu e siis kui FIE-na midagi saad selle 140 p ajal, siis kas eelmise perioodi eest kätte või jätad arve esitamise pärast rsp lõppu.

Lapsehoolduspuhkusel olles võib loomulikult FIE-na jätkata (nagu ka mitme töökoha puhul olla ühes kohas lhp-l ja teises töötada…või olles nn põhitöökohalt lhp-l leida muu töö ja seal töötada). Samas tasub kaaluda, kas sel on mõtet st maksta makse. Võid ka FIE-na tegevuse peatada kui maksud on suuremad kui saadav kasu sellest tegevusest.

Kui töötad v jätkad FIE-na siis ainus, mida pead teadma, et VH saamise ajal hakatakse VH vähendama(selle kuu eest VH), kui sa ühes kuus  teenid rohkem kui pool <span style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;”>, kui pool hüvitise ülempiiri, mis 2021a on 1910,77 eurot ja 2022.a 2021,54 eurot.</span> <span style=”font-family: Tahoma, Verdana, Segoe, sans-serif; font-size: 14px;”> Alla selle teenides/kuus ei ole vaja teatada ja miski ei vähene.</span>

0
0
Please wait...

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Lapse ootamine FIE/ettevõtluskonto