Esileht Tööelu, raha ja seadused. FIE tulud ja maksud

Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )

Teema: FIE tulud ja maksud

Postitas:

Tere!

Küsimus selline.

Plaanis on osta Fie nimel auto. Olemas osa summast EVAT toetusena. Kui nüüd abikaasa kannab minu kontole ülejäänud summa so 5500€, kas seda loetakse minu tuluks ja mul tuleb maksta tulumaksu selle pealt. Olemas 2 tavalist kontot pangas, millest ühele olen andnud nimetuse Fie konto. Selle konto alt peaksin ka auto soetama.

Alustava ettevõtjana on reaalselt tulud muidu olematud. ( 5 kuu peale 300€) Olen esitanud ka Evat kasutamise aruande.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei saa aru, miks on vaja seda autot just 100% FIEna soetada,

mõistlikum on  kas X % FIEna ja Y % eraisikuna (siis  saad Y% ulatuses ka isiklikeks sõitudeks kasutada), või üldse eraisikuna osta, kuid X% eraisikuna kasutusel ja Y% FIEna.

Antud olukorras ostaks ise nii, et FIE osa see toetus ja ülejäänud isiklik vara. Autot (ja ka muud vara) on täiesti võimalik nii osta, et raha tuleb mitmelt eri kontolt (me ise ostsime mehega nii omale nii auto, et kumbki maksis pool, kumbki tegi poole summa ulatuses ülekande oma pangakontolt autofirmale)

kui FIE % on nt x%, siis on FIEl võimalik kanda absoluutselt kõikidest aasta jooksul tekkivatest auto kuludest (bensiin, remont, varuosad, hooldus, kindlustused jne) x% kuludesse ja ükski ametnik ei kontrolli, kas sa sõidad sellega eraisikuna ikka täpselt 100-X% või natuke rohkem.

Aga kui auto on 100% FIE vara, siis ära loodagi abikaasat ega lapsi sellega sõidutada ega autoga turule või maale vanaema juurde sõita. ainult töösõitudeks ja kogu lugu. muul ajal olgu sinu “kontori “ettte pargitud. Või kui sõidad niisama, on see “erisoodustus” ja pead maksma riigile lisamakse.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 2 postitust - vahemik 1 kuni 2 (kokku 2 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. FIE tulud ja maksud