Esileht Tööelu, raha ja seadused. FIE või OÜ?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: FIE või OÜ?

Postitas:

Tere,
Kui tegelen kunsti/meelelahutusäriga, kus pakun nö. “teenust” ja soovin võimalust klientidele arveid esitada, siis kellena te soovitaksite ennast registreerida FIE või OÜ-na? See oleks puhtalt minu põhitöö kõrvalt s.t et olen tööl mõlemaga nii töölepingu kui ka käsunduslepinguga ja maksan makse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu eest makse tasutakse, siis pole vahet. Soovitan mõelda ka usaldusühingu peale, kui sul kedagi usaldusosanikuks võtta on. Odavam asutada ja aastaaruande kohustust ei ole.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:07; 30.10 19:32; 30.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tutvusringkonnas need, kelle põhitöö peamiselt ongi meelelahutusäris, teevad seda OÜ (või osad ka MTÜ alt, ärge küsige, kas loogiline).

Ise tegelesin ka meelelahutusäriga põhitöö kõrvalt ja olin FIE. Kui jäin LHP-le, siis peatasin oma tegevuse tähtajaliselt, sest nagunii mõnda aega ei plaaninud asjaga tegeleda lapse kõrvalt. Aga peatamine oli tähtajaline, mille ma muidugi unustasin ja üks hetk oli maksunõue postkastis, kui polnud veel tööle naasnud 😀 Õnneks oli summa väike ja kuna selleks ajaks teadsin, et enam nii aktiivselt ei viitis tegeleda asjaga, lõpetasin registreeringu

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu eest makse tasutakse, siis pole vahet.

On küll vahet. FIE peab kogu kasumi pealt maksma tööjõumaksud (veidi üle 40%); OÜ saab osa või kõik kasumist dividendidena välja võtta ja maksta vaid tulumaksu.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 15:56; 30.10 19:49;
To report this post you need to login first.

Kui sinu eest makse tasutakse, siis pole vahet. Soovitan mõelda ka usaldusühingu peale, kui sul kedagi usaldusosanikuks võtta on. Odavam asutada ja aastaaruande kohustust ei ole.

on see 190 eurot siis mingi eriline kallis hind?
Oma elu raamatupidaja-elu jooksul olen kokku puutunud vaid ühe usaldusühinguga. Miks peaks kasumit teeniv ettevõte selline imeasi olema?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu eest makse tasutakse, siis pole vahet. Soovitan mõelda ka usaldusühingu peale, kui sul kedagi usaldusosanikuks võtta on. Odavam asutada ja aastaaruande kohustust ei ole.

on see 190 eurot siis mingi eriline kallis hind?

Oma elu raamatupidaja-elu jooksul olen kokku puutunud vaid ühe usaldusühinguga. Miks peaks kasumit teeniv ettevõte selline imeasi olema?

Usaldusühing on täpselt samasugune ettevõtlusvorm, millega kasumit teenida. Miks ma pean mingeid aastaaruandeid vorpima ja maksma 190 eur riigilõivu, kui ma võin 13 maksta? See, et sina oled vaid ühega kokku puutunud, ei thenda, et neid ei eksisteeriks või ei suudaks edukad olla. Mul on 3 usaldusühingut erinevates valdkondades, kõik täiesti edukad ja kasumlikud. On väga suuri ettevõtjaid Eestis, kes on registreeriud ualdusühinguna. Do your homework. Ja eks lollidelt tulebki raha ära võtta loe: 3*190 eur vs 3*13 eur.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:07; 30.10 19:32; 30.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sinu eest makse tasutakse, siis pole vahet.

On küll vahet. FIE peab kogu kasumi pealt maksma tööjõumaksud (veidi üle 40%); OÜ saab osa või kõik kasumist dividendidena välja võtta ja maksta vaid tulumaksu.

Loogiline, et pead, kui sa võtad raha isiklikku kasutusse. See on sinu töötasu! Sellelt peab alati makse maksma, olenemata ettevõtlusvormist. Läbi erikonto asju ajades saab ka maksustamist edasi lükata. Ja kui sa tõesti arvad, et maksuamet lubab sul naglalt maksta dividende vaid ja endale tötöasu/juh.liime tasu vms ei pea maksma ning nendelt sh tööjõumakse, siis sa eksid. Ehk siis – ära levita eksitavat infot.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 30.10 15:07; 30.10 19:32; 30.10 19:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sulle ettevõtluskonto ei sobiks? Sinu arvele saadetakse raha, maksuamet võtab sealt automaatselt 20% maha, ei mingit raamatupidamist. Teenus osutatud, maksud makstud. Sobib inimestele, kes põhitöö kõrvalt lisa teenivad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sulle ettevõtluskonto ei sobiks? Sinu arvele saadetakse raha, maksuamet võtab sealt automaatselt 20% maha, ei mingit raamatupidamist. Teenus osutatud, maksud makstud. Sobib inimestele, kes põhitöö kõrvalt lisa teenivad.

Kahjuks ei ole see mõistlik variant siis, kui arveldad juriidiliste isikutega. Kui vaid eraisikutega, siis on tõenäoliselt kõige soodsam variant, v.a. siis, kui ettevõtluskulud väga suured on.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.10 15:56; 30.10 19:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sulle ettevõtluskonto ei sobiks? Sinu arvele saadetakse raha, maksuamet võtab sealt automaatselt 20% maha, ei mingit raamatupidamist. Teenus osutatud, maksud makstud. Sobib inimestele, kes põhitöö kõrvalt lisa teenivad.

Ettevõtluskontolane ei saa ju arveid esitada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega sulle ettevõtluskonto ei sobiks? Sinu arvele saadetakse raha, maksuamet võtab sealt automaatselt 20% maha, ei mingit raamatupidamist. Teenus osutatud, maksud makstud. Sobib inimestele, kes põhitöö kõrvalt lisa teenivad.

Ettevõtluskontolane ei saa ju arveid esitada.

Ega pole ju oluline, mis vormis dokument vormistatakse – ei pea ju arve olema, leping sobib ka ettevõttele kuludokumendiks. Pigem on probleem selles, et ettevõtluskonto puhul ei saa kulusid maha arvata ja teenuse puhul peab teenust ostev ettevõte veel tulumaksu ka maksma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. FIE või OÜ?