Esileht Sünnitus fillmist 40+2; üks küsimus, kes juba näinud

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: fillmist 40+2; üks küsimus, kes juba näinud

Postitas:

Kas filmis on ka mingeid selliseid teemasi ja nõuandeid, mis sünnituse käigus kasuks tulevad – soovitavad asendid, hingamine jms.

Treilerist jäi mulje, et ongi vaidlemine kas sünnitada kodus või haiglas 🙁
Plaan oli vaatama minna, aga kui ongi ainult 2 poole vaheline vaidlus, siis selleks küll aega ei raiskaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu jaoks see küll mõtetu vaidlus ei olnud, pigem huvitav filosofeerimine teemal, kus kuidas ja miks just nii eesti naised sünnitada eelistavad.
otseselt õppefilm see muidugi ei ole, aga kellel huvi sünnitust sügavuti mõista, siis väga soovitan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 19:23; 14.05 21:51; 15.05 11:07; 15.05 16:37; 22.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei olnud selliseid nõuandeid, aga ma ikkagi soovitan vaatama minna! Väga mõnus huumor oli. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eks see oli selline naer läbi pisarate – paras tragikomöödia meie sünnitusabist ja suhtumistest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 19:23; 14.05 21:51; 15.05 11:07; 15.05 16:37; 22.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ok. Aitäh kõigile!

(Minu tähelepanu äratas seal treileris üks onu, kes arvas, et kodus sünnitamine on kuritegu. Noh, mis sellisest piiratud inimesest vaadata ja veel raha eest 😀 Mul on vaid hea meel, et ta meie kohalikus haiglas ei ole 🙂 )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]789456 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu tähelepanu äratas seal treileris üks onu, kes arvas, et kodus sünnitamine on kuritegu. Noh, mis sellisest piiratud inimesest vaadata ja veel raha eest 😀 Mul on vaid hea meel, et ta meie kohalikus haiglas ei ole :)[/tsitaat]
see oli ka minu jaoks üks häirivamaid ja üllatavamaid kohti filmis, eriti arvestades, et ta paljude naiste jaoks peaarstina autoriteet on. aga mees ütles seepeale rahustavalt – tal ju ehe müügimehe jutt, milles enamasti pooltõed valitsevad 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 19:23; 14.05 21:51; 15.05 11:07; 15.05 16:37; 22.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei poolda kodusünnitust, kuna iial ei tea keegi ette, kuidas sünnitus kulgeb. Kas läheb see kiirelt või vaevarikkalt. Kas tõesti on nii paljud oma ja lapse eluga riskides valmis kodus sünnitama?
Seega toetan igati arstide arvamusi, kes seal treileris oma arvamusi esitasid, et kodusünnitus ei ole õige valik.
Jah, paljudel on nende õnneks kerged sünnitused. Kuid paljudel oleneb ka lapse või ema ellujäämise küsimus just vajaliku arstiabi olemasolu.
Olen 4 last sünnitanud. 3 loomulikul teel ja 1 keisrilõikega. Viimane kolmas loomulikul teel sündinud laps suri, kuna jäi sünnitusteedesse kinni. Oleks see toimunud kodus, siis oleksin ka mina surnud ja 2 last oleks pidanud emata üles kasvama.
Seega soovitan ikka tõsiselt omale selgeks teha, millised riskid Te omale võtate, kui kodus sünnitada soovite.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 11:51; 17.05 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen 4 last sünnitanud. 3 loomulikul teel ja 1 keisrilõikega. Viimane kolmas loomulikul teel sündinud laps suri, kuna jäi sünnitusteedesse kinni. Oleks see toimunud kodus, siis oleksin ka mina surnud[/tsitaat]
sa ei saa mitte kunagi teada, kuidas oleksid lõppenud su keisri ja surnud lapsega sünnitused, kui oleksid end põhjalikult ette valmistanud kodus sünnitamiseks. ka see on fakt.
soovitan minna filmi vaatama, see aitab veidigi mõista sünnituse tegelikku olemust ja eri valikute tagamaid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 19:23; 14.05 21:51; 15.05 11:07; 15.05 16:37; 22.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sa ei saa mitte kunagi teada, kuidas oleksid lõppenud su keisri ja surnud lapsega sünnitused, kui oleksid end põhjalikult ette valmistanud kodus sünnitamiseks. ka see on fakt.
soovitan minna filmi vaatama, see aitab veidigi mõista sünnituse tegelikku olemust ja eri valikute tagamaid.[/tsitaat]

Vabandust, aga kas Sa reaalselt ka mõistad, mida suust välja ajad? Tegemist ilmselt väga noore algajaga, kes pooldab nn ürgset loomulikkust.
Ja seda filmi ei lähe kohe kindlasti vaatama, kuna tean omast kogemusest, et minu arvamust see film ei muuda ja mul on siiralt hea meel, kui naistel, kes kodus sünnitavad, lõppeb kõik hästi ja õnnelikult. Ja tunnen kaasa neile, kellel see nii hästi ei lõppe. See film propageerib ju ainult kodusünnitust. Tutvustavas osas on ka näha, et halbu juhtumisi seal ju välja ei tooda.

Ega jah sünnituse tegelikku olemust ei teagi veel naine kes on 2 last juba sünnitanud ja loodab, et saab ka 3 lapsega hakkama. Aga näe, oleks saanud, kui poleks takistust ette tulnud.
4 laps keisriga – et kodus keiser? Selle kohta kasutaks kohe Ansipi kurikuulsat lauset \”Tule taevas appi!\” 🙂

Ja selgitasin oma postituses, et kodus sünnitada soovijad peaksid hoolega mõtlema, kui oma valiku kodusünnituse kasuks teevad. Sest on ohte, et kõik ei lähe nii ilusti ja roosiliselt. Sellepärast ka ilmselt arstid olid vastu, et teadvustada naistele, et kui – toonitan KUI – peaks midagi juhtuma, siis haiglas oleks abi kutsumine kiirem ja lähemal.

Tänapäeval on sünntiusmajades sünnitustoad hubasemad. Arvestatakse ka sünnitaja soove rohkem, kui varem. Miks riskida lapse või oma eluga kodus sünnitades?

Kodus sünnitamine eeldaks kindlasti teatuid arvestusi – haiglasse jõudmise tee ei tohiks olla liiga pikk. Seega haigla peaks olema võimlaikult lähedal, et vajadusel abi anda. Loomulikult võiks kohal olla ka vastavate abivahenditega ämmaemand jne jne. Peab omale teadvustama, et kui oled kodus sünnitamise valinud, siis on see ikka suuremate riskidega, kui haiglas sünnitamine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.05 11:51; 17.05 11:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin filmi vaatamas ja mitte oma arvamuse muutmiseks vaid lihtsalt for fun:). Ja kohe kindlasti ei propageeri see film kodusünnitust, peategelanegi maandub lõpuks haiglasse sünnitama (no nii ongi, et kui pole filmi näinud, siis ei saa arvustada ka ega targutada millest see film ikka on…). Sisaldab erinevaid mõtisklusi ja kogemuste jagamisi ja parajalt huumorit, väga lõbus koht oli kui peategelane helistas 42. nädalal valveämmakale, et kas sünnitama võib tulla jne:D ja toru teises otsas oli selline ehe konkreetne provva a la Salme mutt:D. Täitsa tore film:).

(Ei kavatsenud enne ega kavatse ka nüüd kodus sünnitada, tahaks ikka rahu ja vaikust ja keskendumist, mitte ringisebivaid lapsi ja haukuvat koera jms:D, abikäed ka võiks olla seina taga olemas:) )

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Film oli tõesti nauditav. Aga kodus sünnitajad on julged naised, mina nii julge ei ole ja lähen haiglasse 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

A mida sa nende asendite ja hingamise kohta teada tahaksid saada? Päris huvitav on sind sellises teemas kohata. Hoian pöialt, kuidas iganes sa ka ei otsustaks.

/Filmi pole kahjuks näinud, kuigi huvi on. Aga no ei jõua, lihtsalt ei jõua. Äkki kunagi hiljem õnnestub./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh sulle 🙂
Tore sinus ka kuulda 🙂

Mida teada tahaksin – ega isegi tea. Hoian lihtsalt kõrvad lahti, kui kusagil mingi info liigub; äkist tuleb midagi uut ka 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sa ei saa mitte kunagi teada, kuidas oleksid lõppenud su keisri ja surnud lapsega sünnitused, kui oleksid end põhjalikult ette valmistanud kodus sünnitamiseks. ka see on fakt.
soovitan minna filmi vaatama, see aitab veidigi mõista sünnituse tegelikku olemust ja eri valikute tagamaid.[/tsitaat]

4 last ilmale toonud naine ilmselt pisut jagab sünnituse \”tegelikust olemusest\”. Talle enda harimise õpetamine on nagu tiba suureline sõnavõtt?

Mul omal on kolm, kõik väga ilusti loomulikult sündinud, kõik haiglas. Aga tutvusringkonnas on ikka ka mõned väga karmid elupäästvad keisrid ja surnultsünnid olnud, seetõttu ei sünnitaks ealeski kodus ja ei soovitaks seda kellelegi. Kui kõik läheb hästi, on tore, aga kas läheb, seda ju ette ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma tean, et saan miinuseid ning mind peetakse kitsarinnaliseks aga ei suuda ka vastu panna 🙂
Miks sellel 7-lapse emal ei võinud rinnahoidjat olla – et kui lähed ikka juba metsa elama ja saad pesakonna, siis enda välimuse eest hoolitsemine kaob kohe otseloomulikult ära!? Rinnad vööni ja nii olgugi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Miks sellel 7-lapse emal ei võinud rinnahoidjat olla – et kui lähed ikka juba metsa elama ja saad pesakonna, siis enda välimuse eest hoolitsemine kaob kohe otseloomulikult ära!? Rinnad vööni ja nii olgugi…[/tsitaat]
mis rinnad? mis rinnahoidja? 😀
ma olen küll hoolitsetud välimuse poolt, aga mitte midagi sellist ei jäänud silma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.05 19:23; 14.05 21:51; 15.05 11:07; 15.05 16:37; 22.05 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma nüüd mõtlen, siis oli filmis küll selline metshaldjas:D, kes elas looduses kuskil ja põnne sebis majas ringi ja partii oli no siuke rippasendis sviitri all, tõenäoliselt peetakse teda silmas. Ma arvan, et ta peaks rinnahoidjat liiga ahistavaks vms. Loodusrahvad ei kandnud ju rinnahoidjaid või üldse mitte midagi:D, loomulikkus ennekõike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Sünnitus fillmist 40+2; üks küsimus, kes juba näinud

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.