Esileht Lapse ootamine Film: mürgine ilu

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Film: mürgine ilu

Postitas:

Tere. Ei taha hirmutada, aga täna õhtul on ETV2-s film kosmeetikatööstuse pahupoolest.
Lihtsalt mõtlen, et lapseootuse aeg oleks eriti selline aeg, kus erinevate ainetega kokkupuudet tasuks vähendada. Ma ei mõtle, et iga meikimine või kreem oleks halb, aga vähem on vast parem.

Moekunsti kuu toob koostöös moefilmide festivaliga MoeKunstiKino ETV2 ekraanile taas tunnustatud moefilmid, mis avavad vaatajatele moetööstuse mitmetahulist maailma.
Esimese filmina on 1. detsembril kavas “Mürgine ilu” (“Toxic Beauty”).
Phyllis Ellise dokumentaalfilm toob esile kosmeetikatööstuse pahupoole. Igal hommikul pritsime ja määrime endale peale üle saja erineva kemikaali, kuid näiteks Põhja-Ameerika kosmeetikatööstuselt ei nõuta tõestust selle kohta, et koostisained on ohutud, enne kui need jõuavad poeriiulitele. 2018. aastal läbi viidud uuring seostas rinnavähi teket erinevate igapäevaste hügieenitoodete kasutamisega. Kosmeetika- ja hügieenitoodetes sisalduvaid kemikaale on seostatud ka mitmete teiste tervisemurede tekkimisega. Pilt kosmeetikatööstusest ei ole ilus.
Filmis vastavad tippteadlased üle maailma vastavad küsimusele, kas kosmeetika- ja hügieenitooted teevad meid haigeks?

https://www.facebook.com/events/412472973259980/

https://etv2.err.ee/1160936/murgine-ilu

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub väga põnev ja silmiavav film olevat!

Kindlasti tasub kõikidel seda vaadata! Olenemata lapseootusest.

Sest tervena tahame me ju kõik pikalt elada!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan info eest! Kindlasti vaatan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:26; 02.12 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis muljeid see film tekitas?  Õnneks, meil siin vist beebipuudrit väga ei kasutata. Vähemalt pole seda ise kunagi kasutanud ja ei tea ka, et keegi kasutaks.  J&J beebiõli oli meil küll kunagi populaarne, õnneks selle kahjulikus on ka tänaseks välja tulnud.

Igatahes mina vaatan kõik oma tooted kullipilguga üle, eriti need mida ka lapsed kasutavad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.12 18:26; 02.12 12:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Super, et selline film on tehtud!

Ise analüüsisin just hiljuti kogu oma kosmeetika ja praakisin kõik mürgine välja ja ostsin asemele puhtamad tooted. Ühtegi silikooni, parabeeni, ja muud jama ma enam ei aktsepteeri. Hullumaja ju määrida iga päev endale kreemi näkku lootes, et see teeb ilusaks, aga see sisaldab dimetikooni ja muud õudsat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 14:05; 03.12 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas beebipuudril mingi ohutu alternatiiv ka on? Ma ise ei kasuta, aga mees ei ole nõus loobuma, sest pidi aluspükste sees oleva naha meeldivalt higivabana hoidma.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Super, et selline film on tehtud!

Ise analüüsisin just hiljuti kogu oma kosmeetika ja praakisin kõik mürgine välja ja ostsin asemele puhtamad tooted. Ühtegi silikooni, parabeeni, ja muud jama ma enam ei aktsepteeri. Hullumaja ju määrida iga päev endale kreemi näkku lootes, et see teeb ilusaks, aga see sisaldab dimetikooni ja muud õudsat.

Parabeenidest ma saan aru, aga miks sa kosmeetikatoodetes kasutatavaid silikoone kahjulikuks pead?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas beebipuudril mingi ohutu alternatiiv ka on? Ma ise ei kasuta, aga mees ei ole nõus loobuma, sest pidi aluspükste sees oleva naha meeldivalt higivabana hoidma.

Tärklis.
Oota mida, mees kasutab endal?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas beebipuudril mingi ohutu alternatiiv ka on? Ma ise ei kasuta, aga mees ei ole nõus loobuma, sest pidi aluspükste sees oleva naha meeldivalt higivabana hoidma.

Tärklis.

Oota mida, mees kasutab endal?

Kokkadel on selline väljend nagu “siil”. Püksid hõõruvad higi toimel naha maha. Osad kasutavad sellepärast küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:06; 05.12 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Super, et selline film on tehtud!

Ise analüüsisin just hiljuti kogu oma kosmeetika ja praakisin kõik mürgine välja ja ostsin asemele puhtamad tooted. Ühtegi silikooni, parabeeni, ja muud jama ma enam ei aktsepteeri. Hullumaja ju määrida iga päev endale kreemi näkku lootes, et see teeb ilusaks, aga see sisaldab dimetikooni ja muud õudsat.

Parabeenidest ma saan aru, aga miks sa kosmeetikatoodetes kasutatavaid silikoone kahjulikuks pead?

 

See on pikk jutt, aga võid ise lugeda siit ja sealt, nt

https://elu5.ee/tervist-kahjustavad-koostisosad-sinu-igapaevases-kosmeetikas/

 

Silikoon ei lase nahal uueneda ja ükski hea kasulik asi, mis võib sisalduda kreemis ei jõuagi sisse. Silikooniga kreemid siluvadki kortse, aga tegelikult vanandavad nahka ja efekt kestab nii kaua kui kasutad seda kreemi. See ummistab su nägu ja teeb veel hunnik halba.

Kui ma hakkasin kosmeetikat analüüsima, tulid ihukarvad püsti! Tihti lallid kreemid koosnevad vaid mürkidest, nafta toodetest. Enam ma ei osta ühtegi asja enne kui tsekkan netis koostisosi. Ja ongi puhtad tooted täiesti olemas ja isegi odavamad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 14:05; 03.12 13:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal hommikul pritsime ja määrime endale peale üle saja erineva kemikaali

Mina vist olen erand. Ma ei kasuta kosmeetikat juba 7a. Kui, siis max 3-4x aastas.
Lõhnaõli ma lihtsalt unustan lasta. Mul ei ole isegi harjumust iga hommik higipulka määrida. Teen seda alles siis, kui haisu tunnen(pesen, ja panen). On kotis kaasas.
Näokreemiks on mul 99% Holika Aloe vera geel. Kiidan sajaga. Ainuke kemikaal, mida määrin on kehakreemid/võid. Ma armastan kuuma vanni/ dušši ja peale seda kreemitan ennast The Body Shop kehavõietega.

Aga nõustun sellega, et dokumentaal on hea. Etv2 pealt tuleb üldse väga väärtuslikku kraami.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga meeldis. Aga eks mõtlema pani seegi, et seal teadlane ütles, et isegi tema ei suuda oma lapsi kaitsta. Aga eks saame veidi paremaid valikuid teha. Mõtlen ka nüüd veidi rohkem, et mida  kasutan ja kas on vaja iga päev midagi kasutada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nahapleegitajate kasutamist näitaval maakaardil filmis läks ühena esimestest nö märgituks eesti… Ot, kas meil tõesti kasutatakse massiliselt pleegitajaid? Ma arvasin, et me oleme nii valged ja pigem see solaariumi- ja ülepäevitajaterahvas

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.12 13:06; 05.12 17:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin ka saate ära ja pani ikka mõtlema küll. Minu noorus möödus nõuka ajal, kus kosmeetikat eriti ei olnudki ja oli ka suht keemiavaba. Õnneks ei olek seda beebipuudrit kunagi kasutanud v.a. sai natuke lastele pandud, aga väga lühikese aja.

Aga äkki paneksite siia tooteid, mis on teil ülevaadatud ja mis on ohutud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imestasin ka, et miks Baltimaad on pandud kui suurte nahapleegitajate nimekirja

Mina kasutan:Keha pesu, hooldus:Weleda, Dr. Hauschka, meikimiseks:Jane Iredale, pesupulbriks: Biovegan

kuid kasutan ka vähesel määral Natura Siberica tooteid

 

Nurme kosmeetika minu üllatuseks ei olegi nii looduslik

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Lapse ootamine Film: mürgine ilu