Esileht Hobinurk Film “Talve”

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Film “Talve”

Postitas:

Masendav, üldse pole viitsitud vaeva näha ajastutruuduse loomisega. Inimene, kes mäletab nõukogude aega ja 90-ndaid, tahaks hüüda appi.

Majal on eterniitkatus, õuel on nõukaaegne plekkvann, toas on nõukaaegne plekkpliit, sööginõudeks on nõukaaegsed kristallnõud, mida võis leida igast sektsioonkapist, pliidi peal on kaasaegne pann ja moodne kohvikeetja…

 

+16
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 01.11 22:12; 01.11 22:25; 02.11 12:06;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Tootsi 2 last on ilma igasuguse seletuseta õhku haihtunud ja ärme räägi, et lõpplahendus on üsna ajuvaba, kuigi eks Tali-poiss oligi natuke lollakas unistaja, aga no et nii loll… Samas muidugi- võib-olla just tark, aga kuri, teadis kommude plaani ette ja mängis kommudele küüditamiseks selle talu oma rivaalile ja neiule, kes talle korvi andis?

+10
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et saksa okupatsiooni ajal toimus selline lõbus pidu. Inimesed on rõõmsad ja naeravad, kõik inimesed on riides väga uhkelt. Justkui sõda ei käikski.

Just äsja oli toimunud küüditamine. Saan aru, et ka Toots küüditati? Teele aga paneb pidu?

+8
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 01.11 22:12; 01.11 22:25; 02.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik, et saksa okupatsiooni ajal toimus selline lõbus pidu. Inimesed on rõõmsad ja naeravad, kõik inimesed on riides väga uhkelt. Justkui sõda ei käikski.

Just äsja oli toimunud küüditamine. Saan aru, et ka Toots küüditati? Teele aga paneb pidu?

Vene okupatsiooni ajal keegi ei naeratanud? Või ei käinud uhkelt riides? Või ei pidanud pidu?

Kõlab uskumatult aga inimene jääb ikka inimeseks ka seda sõja ajal.

+23
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene okupatsiooni ajal keegi ei naeratanud? Või ei käinud uhkelt riides? Või ei pidanud pidu? Kõlab uskumatult aga inimene jääb ikka inimeseks ka seda sõja ajal.

40-ndatel ja 50-ndatel vaevalt naerdi ja pidutseti. Palju inimesi oli sõjas tapetud, Stalini diktatuur jne. Isegi rääkida ei juletud, rääkimata naermisest ja oma jõukuse näitamisest.

Lisaks olid talud lammutatud, inimesed sunniti astuma kolhoosi, valitses nälg ja vaesus.

+6
-29
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 01.11 22:12; 01.11 22:25; 02.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind häiris noorema põlvkonna nimed. ei lähe Lutsu raamatute ega varasemate filmidega kokku

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguspool oli filmiga mitte haakuv muusika.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:43; 01.11 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

No saksa ajal polnud asjad veel nii hullud. Ja 50ndatel pidutseti vaatamata kõigele ikka küll. Mul on selle kohta fototõestused. Maal külas. Mitte ühtegi pilti sellest perioodist tõsiste ja masendunud nägudega noortest.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rohelised kummikud jalas!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.11 22:43; 01.11 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogu film tundus nagu mingitest tükkidest kokku pandud pusle.

Ja see kokkupanek oli väga konarlik. Mingit sujuvust filmis polnud.

Üritati küll mängida äratundmis rõõmu peale aga see eriti ei õnnestunud.

Kohati tundus võõras ja üldpildiga sobimatu muusika.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Masendav, üldse pole viitsitud vaeva näha ajastutruuduse loomisega. Inimene, kes mäletab nõukogude aega ja 90-ndaid, tahaks hüüda appi.

Majal on eterniitkatus, õuel on nõukaaegne plekkvann, toas on nõukaaegne plekkpliit, sööginõudeks on nõukaaegsed kristallnõud, mida võis leida igast sektsioonkapist, pliidi peal on kaasaegne pann ja moodne kohvikeetja…

Kus see kaasaegne pann ja veekeetja olid?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

40-ndatel ja 50-ndatel vaevalt naerdi ja pidutseti. Palju inimesi oli sõjas tapetud, Stalini diktatuur jne. Isegi rääkida ei juletud, rääkimata naermisest ja oma jõukuse näitamisest.

Mnjaa. Kas postitan sulle oma vanemate noorusaegseid pilte pidulaudadest, tantsust ja rõõmsatest noortest?  Või räägin tantsupidudest, mida mu vanavanem Siberis aitas korraldada? Inimesed vajavad rõõmu ja naeru igal ajal – ja eriti just raskel ajal. Ei jaksa keegi aastakümneid nukrutseda. Inimene leiab viisi, kuidas rõõmus olla ja rõõmu väljendada. Igal ajal. Ka mustad orjad Ameerika lõunaosariikides lõid peresid ja said lapsi, armusid, seksisid ja naersid. Küllap olid omad naeruhetked ka Auschwitzis ja Gulagis.

Masendav, üldse pole viitsitud vaeva näha ajastutruuduse loomisega. Inimene, kes mäletab nõukogude aega ja 90-ndaid, tahaks hüüda appi.

Hüüa siis. Aga minu jaoks algab film ikka sisust ja näitlejatest, mitte vannist ja pannist. Jah, ega see mingi süvafilm ei ole, aga potentsiaali kultusfilmiks saada on tal küllaga.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin kõik neli filmi siis korraga ära. Ja no see viimane oli ikka teiste hale vari. Meil on väga palju selliseid näitlejaid, kes sobivad teatrisse, aga mitte filmi. Ma ei saa aru, kuidas tegijad ise seda ei näe. Filmis ei tohi üle mängida! Mulle üldse ei meeldinud ja ilmselt teist korda enam ei vaataks.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õukaaegsed kristallnõud, mida võis leida igast sektsioonkapist,

Meie kodus ei olnud ühtegi kristallist nõud. Olid ikka kallid, sellepärast.
Filmi pole veel vaadanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüüa siis. Aga minu jaoks algab film ikka sisust ja näitlejatest, mitte vannist ja pannist. Jah, ega see mingi süvafilm ei ole, aga potentsiaali kultusfilmiks saada on tal küllaga.

Sisu puudus pea täielikult. Näitlejaid ei kommenteeri.

Vanasti ei olnud pannidel plastmassist käepidet!

 

No see on ju tõsiselt koomiline, kui teed või viina joodi sellisest klaasist:

https://www.osta.ee/noukoguaegsed-26-tk-joogiklaasid-126404618.html

 

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.11 21:45; 01.11 22:12; 01.11 22:25; 02.11 12:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hüüa siis. Aga minu jaoks algab film ikka sisust ja näitlejatest, mitte vannist ja pannist. Jah, ega see mingi süvafilm ei ole, aga potentsiaali kultusfilmiks saada on tal küllaga.

Sisu puudus pea täielikult. Näitlejaid ei kommenteeri.

Vanasti ei olnud pannidel plastmassist käepidet!

No see on ju tõsiselt koomiline, kui teed või viina joodi sellisest klaasist:

https://www.osta.ee/noukoguaegsed-26-tk-joogiklaasid-126404618.html

analoogseid klaase oli täiesti olemas juba 30ndatel. küll väheke massiivsemad. mu vanaema puhvetkapis sellised täitsa olemas. vanaema vanus on 98 aastat.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Majal on eterniitkatus

Ma olen näinud eterniidi reklaami 1938. aasta ajakirjas. Nii et teoreetiliselt võis olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

endisel Tõnissoni maja katusel paistis eespool ruberoid, aga kaugemale jäämale osale oleks nagu kaasaegne roheline koormakile katusele tõmmatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundus, et kogu filmi eesmärk oli varasemastes mänginud osalised korraks kokku tuua. Ei avaldanud erilist muljet. Kõige kehvem osatäitja oli Tootsi poeg, hulluläige silmis ja keksis ringi, rohkem nagu Kiire poega oleks mänginud või ära pööranud Katku Villut. Üks kummaline jant, mida teist korda vaatama ei kipu.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käisin talvel kinos vaatamas. Eks see üks meelelahutuslik jant ole, aga samas korra vaadata kõlbas ikka. Noor Toots oli väheke üle vindi küll. Detailide peale mul (õnneks) nii head silma pole, et oleks kaasaegseid nõusid või ehitusmaterjale märganud. Suvine Eesti loodus on see-eest alati ilus laialt ekraanilt vaadata. Suvine Eestimaa oli ka Tõe ja õiguse puhul üks parimaid osatäitmisi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noor Toots oli tõesti liiga üle vindi, aga üldiselt mulle täitsa meeldis.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle Tootsi poja osatäitja ka esiti ei meeldinud, aga mida edasi, seda sümpaatsemaks sai 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kõige kehvem osatäitja oli Tootsi poeg, hulluläige silmis ja keksis ringi, rohkem nagu Kiire poega oleks mänginud või ära pööranud Katku Villut.

😀 😀 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Hobinurk Film “Talve”