Esileht Pereelu ja suhted Film ” Võõrasema”

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Film ” Võõrasema”

Postitas:

Teema “Kärgpere puhkuse” all on vilgas arutelu ja seega tekkis küsimus, mis siis ikka on õige ja mis mitte, kui palju uus naine tohib laste elu korraldada. Vaatasin eile ETV pealt filmi “Võõrasema“, seal proovib uus naine Isabel olla kõigiti abiks laste kasvatamisel, aga ikka laste emale ei sobi. Lisaks tekitas film minus ka küsimuse, et kuidas lapsevanemad enne Isabeli hakkama said, tundus ju, et pereisa on tihti ärireisidel. Kes siis poole tööpäeva pealt lastele autoga järgi sõitis? Jackiet (laste ema) tööl ei käinud, peaks ju küll ise lastele iga kell järgi saama minna. Kui laste isa ei saa graafiku järgi lapsi kasvatada, kas siis peab uus naine laste kasvatamise üle võtma? Laste isa oli üsna tagaplaanil, kaks naist siis omavahel proovisid asju klaarida ja paika panna, kuidas lapsi kasvatada. Uued ja vanad naised, mis mõtted teis see film tekitas?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teema “Kärgpere puhkuse” all on vilgas arutelu ja seega tekkis küsimus, mis siis ikka on õige ja mis mitte, kui palju uus naine tohib laste elu korraldada. Vaatasin eile ETV pealt filmi “Võõrasema“, seal proovib uus naine Isabel olla kõigiti abiks laste kasvatamisel, aga ikka laste emale ei sobi. Lisaks tekitas film minus ka küsimuse, et kuidas lapsevanemad enne Isabeli hakkama said, tundus ju, et pereisa on tihti ärireisidel. Kes siis poole tööpäeva pealt lastele autoga järgi sõitis? Jackiet (laste ema) tööl ei käinud, peaks ju küll ise lastele iga kell järgi saama minna. Kui laste isa ei saa graafiku järgi lapsi kasvatada, kas siis peab uus naine laste kasvatamise üle võtma? Laste isa oli üsna tagaplaanil, kaks naist siis omavahel proovisid asju klaarida ja paika panna, kuidas lapsi kasvatada. Uued ja vanad naised, mis mõtted teis see film tekitas?

See on laste isa korraldada, mis ta pärast lahutus oma eluga teeb. Uus naine ei pea midagi, kui ta ise ei taha. Kui tahab, siis on see tema valik. Vastutavad ikkagi vanemad. Võiks ju ka küsida, et kui võõrasema asjatab lastega ja lastega midagi juhtub, kes vastutab? Kellel lasub vastutus laste heaolu eest?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaatasin eile ETV pealt filmi “Võõrasema“,

Keegi ei viitsi sama teha.
Kui sa ei oska oma propleemi kolme sõnaga kirja panna, siis jäädki hüüdjaks kõrbes.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina just praegu vaatasin ja see film tekitas minus mõtteid küll. Üks mõte oli sama mis sul, et kas laste isa ka üldse lastega tegeles? Perekoolis on ju ka kirjeldatud seda olukorda, peamiselt uute naiste poolt, et lastel on mingi kokkulepitud aeg isa juures olemiseks, aga tegeleb nendega sel ajal hoopis isa uus naine ja isa ise on kes teab kus, parimal juhul tööl.
Aga mis mind tõsiselt pahandas, oli selle vastiku puberteetikust plika käitumine. “Miks sa mu lillat pluusi ära ei pesnud?!” No mida?? Mina kärataks küll, et pese ise, vastik tänamatu plika! Ema oli seal filmis nagu teenindaja, olgu siis ema või see kasuemaks saav noorem naine. Igatahes sellist käitumist endaga ma ei taluks.
Lugesin just paar päeva tagasi Joanna Trollope raamatut “Mehed ja tütarlapsed”. Kui keegi on lugenud ja mäletab, seal on ema ja tütar, kelle nimi on Josephine, aga hüütakse Jossiks. Vaat sel Jossil ma oleks raamatu jooksul kere korduvalt kuumaks kütnud või vähemalt julmalt eiranud teda, karistanud kuidagi. Vanemad on siiski need, keda peab austama ja kelle sõna kuulama. Kui laps seda loomulikul teel ei tee, siis saab ta karistada.
Väga palju filme ja kirjastusteoseid on tänapäeval, mis propageerivad laste võimu vanemate üle. Vanemad on neis filmides nagu teenijad ja kui laps plärtsub, laseb vanem kõrvad lonti ja vabandab. Selle asemel, et laps millestki heast ilma jätta ja saata oma tuppa järele mõtlema.

+12
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 21:04; 14.04 23:27; 15.04 13:05; 15.04 17:16; 17.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on see film, kus noort naist mängis Julia Roberts ja eelmist naist Susan Sharandon? Ma kunagi olen seda näinud ja olin siis just n.ö. uue naise rollis. Tegeliku eluga see kokku ei läinud, kuigi jah mehe tütred olidki rohkem minuga ninapidi koos, kui isaga. Naistevärk ühe sõnaga. Ja mida oleksid 12 ja 14 a tüdruk isaga siis koos teinud, ikka rohkem minuga suhtlesid. Paar korda käisid kolmekesi reisil.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See film on 20 aastat tagasi tehtud. 20 aastat tagasi oli ka meil siin teine suhtumine sellesse, kes lastega tegelema peab. Lisaks vaatame me seda filmi enda kontekstist lähtuvalt. Aga seal maal on osa asju lihtsalt teisiti. Nagu see, et 12-aastane ei tule ise koolist koju. Meie jaoks on normaalsus, et lapsed on emaga kui isa töö tõttu nendega olla ei saa, aga seal maal võib filmis näidatu normaalsus olla.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on see, kus esimene naine lõpuks vähki suri ja leppisid enne seda suur ja õnnelik pere olema? Olen kunagi noorena näinud. Siis tundus põhiliselt see, kuidas surmahirm paneb asju teistmoodi nägema ja ümber hindama asju, mis alguses ehk nii head ei tundunudki, sest mingit vanade-uute naiste draamat mul peas siis polnud ega ole nüüdki (oi, kui palju oleks tsiviliseeritud eksnaise-uue naise käitumise ja laste pärast hakkamasaamise kohta õppida meie puhkuse-teema Plikatavatel Kägudel). Hea film, oli, isegi noore kogenematu aru kohta tundus mingi suur iva olema. Head näitlejad nagunii (Roberts ja Sarandon olid ise produtsendid ka, ju nad tahtsid iseendale just sellist filmi teha).
Kui ma seda kunagi nägin, siis vaatasin, kui hästi Susani tegelaskuju emana toime tuleb ja kuidas Robertsi oma õpib ka, mäletan et mõtlesin, et seal on paar head nippi emaksolemise kohta. Vaatangi nüüd uuesti 🙂 nüüd ehk jääb midagi kasutatavat meelde ka, oma lapsed just sellises vanuses!
Suurtes linnades ei saa lapsed kuni 12a ise koju tulla lihtsalt ohutuse pärast, see pole väikelinn, et kõnnid üle max 2 kaherealise tänava ja oledki kodus… eks neil ole oma kiiksud ka, see üksinda kodusolemise keeld kuni 14a jms. Elatisemaksmisest ärme üldse räägime… seal on see “peab säilima elustandard” ka eksnaise kohta, isegi kui ta tööl pole käinud, pead maksma elatist ka eksnaisele, lisaks lastele, peab tagama elukoha jne. sellepärast need eluaegsed homemaker naised tekivadki, kes pole päevagi elus tööl käinud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 21:57; 15.04 14:34; 17.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see on see, kus esimene naine lõpuks vähki suri ja leppisid enne seda suur ja õnnelik pere olema?

Kui õigesti mäletan (nüüd ei vaadanud), siis ta päris ära vist ei surnud seal? Oligi just veidi imelik, et suured hüvastijätukõned jne olid, aga filmis pärisema veel ei lahkunudki.
Mäletan, et omal ajal läks kõige rohkem hinge stseen Julia ja Susaniga, kus Julia ütleb, et kujutleb last aastate pärast tema pulmapäeval, kus ta aitab kleiti sättida mõeldes, et tütar näeb välja kaunim kui kunagi varem. Ja tema suurim hirm on, et tütar mõtleb sel hetkel “Oleks mu ema ometi siin!”
Susan: “Minu hirm on, et ta ei mõtle seda..”

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 15.04 08:34; 15.04 14:21; 15.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks ta ikka suri ära. See oli ju selge. Kõiki asju ei pea filmis ette nämmutama.
Eks see, et lapsed, ka juba 10+ vanuses lapsed, ei tohi ise koolist koju tulla ega vist ka üksi kodus olla paar tundi, tingib ka need suured “meeleheitel koduperenaisi” täis eeslinnad Ameerika linnade ümber. Üks vanematest peab pühenduma lastele ja ilmselt on see ka 21. sajandil valdavalt veel ema.
Ma ei tea, kas ma olen kohutavalt egoistlik inimene, aga mina mitte oma lihaste laste pärast küll oma karjäärist ei loobuks. Miks see Robertsi tegelaskuju seda tegi? Ma aitaks küll oma meest, kui mul parajasti midagi olulisemat teha pole. Aga kui valikus on oma karjääri edendamine või mehe minu suhtes vaenulike laste kantseldamine, siis on valik minu jaoks äärmiselt lihtne. Mehe ebameeldivad jõpsikad võivad kukele käia.
Ma loodan, et kui Ameerikas selline elukorraldus kehtib, siis ikka maksab ju mees naisele ka elatist pärast lahutust? Kui abielu ja laste saamine eeldab, et üks vanem oma karjääri üle parda viskab.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 21:04; 14.04 23:27; 15.04 13:05; 15.04 17:16; 17.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See vist ameeriklaste hirm. See pulmapäev. Ise tean üht ameeriklast, kelle eksnaine olevat öelnud, et poja pulmas tantsivad ikka koos. Et suurim hirm eksnaisel on see, kuidas poja pulmas traditsioone järgitakse. Mina pole kunagi mõelnudki oma poja pulma peale. Tänapäeva noori ei tea ju. Kas üldse abielluvad.

See on tõsi jah, et pulmad on neil big deal, aga antud stseenist ma sain nii aru, et mõeldi pigem sümbolina (oleks võinud ka mõni teine elusündmus mainitud olla) – need hetked elus, kus soovid, et su ema oleks seal. Ja kui võõrasema on nii omaks saanud, et tunnedki – ema on kohal.
Samas surevale pärisemale peaks see mõte ehk veidi lohutust pakkuma, teisalt jälle trööstitu ja kurb muidugi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 15.04 08:34; 15.04 14:21; 15.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See film tekitas kurbust. Hea oli see, et isa uus naine oli südamlik ja no hea inimene. Mõistsin ka eksnaise tundeid ja oli kahju, et tema oli lastega jäänud nagu üksi, mees oli väidetavalt üksjagu uusi otsonud ja leidnud nüüd uue elu ja naine lastega jäi kuskile kinni ja maha ja endiselt polnud isal lastele aega. Ja siis jäi naine haigeks ka veel.
Õnneks polnud mehe uus naine uss ega susija. Ega kullakaevaja. Pean seda heaks filmiks. Kuigi iga kord seda vaadates pärast olen natuke masendunud.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 11:02; 15.04 12:48; 15.04 13:14; 15.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea film ja Sarandonilt suurepärane näitlejatöö. Eriti eredalt on meeles koht, kui ta tahtis mehele vähist rääkida ja mees tuli oma abielu-uudisega. Iga tundevirve selles näos, kuidas ta oma asja alla surus ja…. väga hästi mängitud.

Siin varasemate kommentaaride kohta – tütar ju oli teismeline, kelle turvaline kodu oli temalt küsimata ära lammutatud, isa uus pruut viis kaugemale tema õrna lootuse, et vanemad võiks ära leppida…. eks sealt see jäme käitumine tuli, laps ei oska oma tundeid õigesti väljendada.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 11:41; 15.04 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli see pigem harilik-pigem-hea film, mitte tohutult hea film. Ameerikalik klišeelisus rikkus palju ära, nagu ikka. Kõik oli ju nii ette aimatav ja teada.

Mis teemaalgataja küsimusse puutub, siis paraku ega kärgperes polegi häid lahendusi, alati jäävad võimumängud ja emotsioonid argielu mõjutama või mõnel juhul lausa juhtima. Ma ei saanud filmist aru, miks lapsed isa juures elasid, mitte oma emaga? Emal oli ju ka suur maja. Minu arust päriselus need asjad nii ei kujune, et kui lastel on hea ema olemas, siis nad peavad elama peres, kus oma isal pole aega ja võõrasema kasvatab. Ja ma ei kiida üldse heaks sellist elukorraldust, kus lapsi erinevate perede vahel solgutatakse. Lapsed elagu ühes kodus, üks vanem on pidevalt olemas, teine käib vahetevahel külas või viib last kuhugi, kutsub teinekord külla, mitte aga et kolm päeva siin ja kolm seal. Nii ei saagi ükski kasvatamine probleemideta kulgeda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 12:27; 15.04 13:02; 15.04 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 4- liikmeline pere, kummalgi üks laps eelmisest abielust. Üks laps elab meiega, teine püsivalt oma teise vanemaga. Nii minu kui mu mehe jaoks on partneri laps pereliige. Absoluutne grammipealne võrdsus ei ole võimalik, aga kui üks saab kallimad saapad, saab ka teine, kui käime poes ja koduselav laps ostab oma koerale maiustusi, võib tahtmise korral paki kassimaiust võtta ka mujal elav laps. Me võtame seda nii, et me oleme 4- liikmeline pere, kelle üks liige elab eemal.
Jah, on teemasid, milles nt mina mehe lapse puhul olen kõrvaltvaataja, ütlen oma arvamuse, kui küsitakse, kuid otsused teevad lapse lihased vanemad. Ja on reeglid, mis kehtivad mõlemale meie kodus, sest need on meie kodu reeglid, isegi kui põhikodus on mõnevõrra teisti.
See eeldab kuue täiskasvanu head ja kohati ka pimesi usaldavat läbisaamist ning on keeruline, kuid tehtav, kui võttagi kohe alguses eesmärgiks.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud filmist aru, miks lapsed isa juures elasid, mitte oma emaga? Emal oli ju ka suur maja.

Aga lapsed ju ei elanudki isa juures. Nad käisid seal külas ja neid kordi ka näitas ju. Ja sellest oli ka näha, et siis isa uus naine oligi lastega, kuna isal polnud aega. Seda aega, mil lapsed sinna pidiki elama minema(kui laste ema enam pole) filmis ei näidatud, sellest oli vaid juttu olnud neil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 11:02; 15.04 12:48; 15.04 13:14; 15.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saanud filmist aru, miks lapsed isa juures elasid, mitte oma emaga? Emal oli ju ka suur maja.

Aga lapsed ju ei elanudki isa juures. Nad käisid seal külas ja neid kordi ka näitas ju. Ja sellest oli ka näha, et siis isa uus naine oligi lastega, kuna isal polnud aega. Seda aega, mil lapsed sinna pidiki elama minema(kui laste ema enam pole) filmis ei näidatud, sellest oli vaid juttu olnud neil.

Okei, siis oligi neil see eriti nõme eluviis, kus lapsed peavad pidevalt kodu vahetama. Siin pole küsimus mitte selles, kas ja kuidas ema ja võõrasema omavahel kasvatamist peaks jagama, vaid selles, et kogu süsteem on vale, juba juurtest peale.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 12:27; 15.04 13:02; 15.04 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti nõme oli see seetõttu, et ema ju tööl ei käinud, oli jäänud koduseks laste sündides. Kui vanemad on jaganud laste elukoha võrdselt, et pool aega ühe, pool aega teise juures, siis võiks ka mõlemad vanemad poole kohaga tööl käia.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 21:04; 14.04 23:27; 15.04 13:05; 15.04 17:16; 17.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti nõme oli see seetõttu, et ema ju tööl ei käinud, oli jäänud koduseks laste sündides. Kui vanemad on jaganud laste elukoha võrdselt, et pool aega ühe, pool aega teise juures, siis võiks ka mõlemad vanemad poole kohaga tööl käia.

Mitu korda filmi vaadanuna saan jälle öelda, et lapsed elasid emaga, aga isal käisid nad külas. Ja mitte ei elanud seal isegi mitte veerandit aega. Seal lihtsalt näitas neid kordi põhjalikult, kui nad seal olid, kuna filmi nimi oli võõrasema ja seal oli ette nähtud näidata võõrasema rolli lastega. Sest isal ei olnud laste jaoks aega ei laste emaga kooselades ega jätkuvalt ka uue naisega koos elades ja nii näitaski võõrasema rolli kordadel, kui lapsed nö isaga koosolemise ajal seal olid.
Kui laste emal avastati vähk, siis paratamatult olid lapsed sunnitud isa juures sel ajal olema, kui ema arstide juures oli.
See, et ema tööl ei käinud, on siin juba läbi lahatud. 20 a tagasi film, ameerika reeglid, ja täielikult, isegi liialdatult ülehoolitsev, ameerika võtmes musterema, kelle oma elu isiklik puudub ja ta ei istu nutikas ega löö aega surnuks vaid tegutseb kogu aeg ja ongi superperenaine. Ja on kogu aeg asendanud ka isa. Alates iga asja küpsetamisest, kuni kõige korraldamise ja kõige õmblemiseni välja.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 11:02; 15.04 12:48; 15.04 13:14; 15.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, siis oligi neil see eriti nõme eluviis, kus lapsed peavad pidevalt kodu vahetama. Siin pole küsimus mitte selles, kas ja kuidas ema ja võõrasema omavahel kasvatamist peaks jagama, vaid selles, et kogu süsteem on vale, juba juurtest peale.

Mis mõttes nõme? Öeldud ju juba, et lapsed elasidki ema juures, kus oli neil peamine kodu, käies vahel isal külas. See oli ju sinu arvates just parim variant.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 15.04 08:34; 15.04 14:21; 15.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, siis oligi neil see eriti nõme eluviis, kus lapsed peavad pidevalt kodu vahetama. Siin pole küsimus mitte selles, kas ja kuidas ema ja võõrasema omavahel kasvatamist peaks jagama, vaid selles, et kogu süsteem on vale, juba juurtest peale.

Kõik sõltub ikkagi konkreetsetest inimestest. Minu poeg valis ise kahes kohas elamise (nädal + nädal süsteem) ning meil selline korraldus toimib juba ligi 10 aastat. Nii isa kui ema juures on oma tuba oma asjadega ning kodu vahetades võtab kaasa ainult kooliasjad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 11:41; 15.04 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed elasid ema juures majas, käisid isal külas, nädalavahetused, nädal jms, neil olid seal oma toad.
Ja uus naine ei jäänud koju, vaid lasti lahti, sest ta käis kogu aeg lastel järel jms, selle tõttu tema fotograafitöö kannatas.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 21:57; 15.04 14:34; 17.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, siis oligi neil see eriti nõme eluviis, kus lapsed peavad pidevalt kodu vahetama. Siin pole küsimus mitte selles, kas ja kuidas ema ja võõrasema omavahel kasvatamist peaks jagama, vaid selles, et kogu süsteem on vale, juba juurtest peale.

Mis mõttes nõme? Öeldud ju juba, et lapsed elasidki ema juures, kus oli neil peamine kodu, käies vahel isal külas. See oli ju sinu arvates just parim variant.

Sa ütlesid seda ju alles peale minu postitust 🙂

Kõik sõltub ikkagi konkreetsetest inimestest. Minu poeg valis ise kahes kohas elamise (nädal + nädal süsteem) ning meil selline korraldus toimib juba ligi 10 aastat. Nii isa kui ema juures on oma tuba oma asjadega ning kodu vahetades võtab kaasa ainult kooliasjad.

Ta võis selle valida, siit ei järeldu, et see talle kõige parem variant on.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 12:27; 15.04 13:02; 15.04 15:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ütlesid seda ju alles peale minu postitust ????

Mina seda ei öelnud üldse, aga see selleks.

SINA vastasid inimesele (tsiteerides teda), kes selgitas, et lapsed elasid ema juures ja käisid isal vaid külas – “Siis oligi neil see eriti nõme eluviis”

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.04 22:07; 15.04 08:34; 15.04 14:21; 15.04 16:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenus veel üks mõte seda filmi vaadates. Et kui ilusad kodud seal ikka mõlemal perel olid, nii emal kui isal. Ja ometi lapsed, vähemalt see tütar, pirtsutavad ja pahurdavad, leiavad põhjust õiendada. Ma ei ole ise ka vaene, aga noh sellised majad, ja veel nii isal kui emal, on Eestis ikka vaid väga rikastel. Tuli pähe mõte, mis tundega võivad selliseid filme, kus näitab sellist elustandardit kui tavalist, vaadata Kolmanda Maailma riikide inimesed? Huvitav, kas mõni India või Nigeeria tüdruk mõtleb seda filmi vaadates ka, et sellel pirtsakal tüdrukul on kõik olemas, miks ta küll õnnelik pole?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 21:04; 14.04 23:27; 15.04 13:05; 15.04 17:16; 17.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates nii ameerikalik film kui vähegi olla saab. Ma olen aru saanud, et ameerikas lapsi kasvatatakse teist moodi ja vanem peab last vati sees hoidma. Kõik lapsega seonduv on tohutult oluline ja iga kurjustamine on kuritegu.

Jah, nii on, kõik lastega seonduv on tohutult oluline. Aga nii hea on seepärast lastega Ameerikas näiteks reisida. Pole iialgi kuskil maailmanurgas sellist lapsesõbralikkust kohanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meenus veel üks mõte seda filmi vaadates. Et kui ilusad kodud seal ikka mõlemal perel olid, nii emal kui isal. Ja ometi lapsed, vähemalt see tütar, pirtsutavad ja pahurdavad, leiavad põhjust õiendada. Ma ei ole ise ka vaene, aga noh sellised majad, ja veel nii isal kui emal, on Eestis ikka vaid väga rikastel. Tuli pähe mõte, mis tundega võivad selliseid filme, kus näitab sellist elustandardit kui tavalist, vaadata Kolmanda Maailma riikide inimesed? Huvitav, kas mõni India või Nigeeria tüdruk mõtleb seda filmi vaadates ka, et sellel pirtsakal tüdrukul on kõik olemas, miks ta küll õnnelik pole?

Tütar oli teismeline, ameerika nn jah vati sees hoitud keskkonnas. Pealekauba lahutatud vanemate laps, kes ei tahtnud ega saanud aru, miks vanemad ei võiks koos elada ja miks isal see uus on. Nagu ikka ju, see on isegi mõistetav. Sealne elustandard oligi nendel peredel selles filmis selline ja see polnud filmis teemaks ega sisuks, et kas meil on söögiraha ja kui palju igaks päevaks seda on ja kas saame lastele uued joped osta talveks või ei.
Kuigi ka sellised peresid on(ma ei tea, palju ameerikas neid on ka). Ja
kui vaatad olgu või vapraid ja ilusaid või ma ei tea mida, siis seal ka ei räägita olmeasju selleiselt nagu meie oleme harjunud, vaid ongi ju suhtehullused, osad justkui välja imetud, sest olmeasju seal ei näidatagi.
Kui palju Indias või mujale just selliseid filme vaesemad inimesed näevad, ka ei tea.
Teiste elu vaadates jääb nii mõndagi segaseks nagunii.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 11:02; 15.04 12:48; 15.04 13:14; 15.04 18:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks oli see pigem harilik-pigem-hea film, mitte tohutult hea film. Ameerikalik klišeelisus rikkus palju ära, nagu ikka. Kõik oli ju nii ette aimatav ja teada.

Mis teemaalgataja küsimusse puutub, siis paraku ega kärgperes polegi häid lahendusi, alati jäävad võimumängud ja emotsioonid argielu mõjutama või mõnel juhul lausa juhtima. Ma ei saanud filmist aru, miks lapsed isa juures elasid, mitte oma emaga? Emal oli ju ka suur maja. Minu arust päriselus need asjad nii ei kujune, et kui lastel on hea ema olemas, siis nad peavad elama peres, kus oma isal pole aega ja võõrasema kasvatab. Ja ma ei kiida üldse heaks sellist elukorraldust, kus lapsi erinevate perede vahel solgutatakse. Lapsed elagu ühes kodus, üks vanem on pidevalt olemas, teine käib vahetevahel külas või viib last kuhugi, kutsub teinekord külla, mitte aga et kolm päeva siin ja kolm seal. Nii ei saagi ükski kasvatamine probleemideta kulgeda.

Lapsed jäid oma koju elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin ka tol korral seda filmi vaatama ja panin teleka kinni, kui uus naine pidi need lapsed oma töö juurde tassima. Minul tekkis selles kohas lühis. Miks on kõrvaline inimene kohustatud oma töö laste pärast häiresse ajama, samas kui lastel on isa. Et kus on isa kohustused? Miks isa töö oli tähtsam, kuhu lapsi võtta polnud sobilik, aga oma uuele naisele võib tööle kaasa panna oma pudinaid küll. Ja et naine sellega leppis. Et nii vähe ühele mehele ongi väärt naine ja lapsed, vahet pole, kas uued või vanad. Ühesõnaga, see käis mulle nii palju pinda, et igasugune huvi filmi edasi vaadata kadus.

Mul endal pole lastel nn uusi emasid ja ise ka pole pidanud kellegi lastele uus ema olema, aga seda enam oleks sellele isale vastu kõrvu tahtnud anda.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks natuke oli see ka, et ema tahtis ise olla asendamatu üliema. Nagu ta ise ka lõpus ütles, et isa oli hea isa, aga tema ise ka ei andnud võimalust seda näidata mehel. See oli küll natuke liiga lahkesti öeldud, sest ma arvasin ka seda meest suht rongaisaks, kes lasi naistel lastega jagada ja ise vahtis mujal. Samas oligi see mees meie “edukas ja abitsioonikas” mees, kelle najal need eksnaine, lasoed ja uus naine (kolis tema poole, mehel suured maja ja korter, aga teenis ise ka hästi) ka elasid- seda päris kodus istudes ei saavuta ka. Esimene naine ei olnud ka klassikaline “homemaker” ehk eluaegne ülalpeetav, tal oli kirjastusetöö enne laste sündi, 11a oli kodune olnud ja loobunud tööst laste sünniga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.04 21:57; 15.04 14:34; 17.04 22:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samas oligi see mees meie “edukas ja abitsioonikas” mees, kelle najal need eksnaine, lasoed ja uus naine (kolis tema poole, suured maja ja korter) ka elasid- seda päris kodus istudes ei saavuta ka.

Esimene naine, laste ema, oli ajakirjanik, kes laste sündides loobus tööst.
Teine naine, see uus võõrasema, oli filmi järgi edukas moefotograaf. Temale ei saa küll kuidagi süüks panna mehe najal elamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 14.04 21:04; 14.04 23:27; 15.04 13:05; 15.04 17:16; 17.04 22:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Pereelu ja suhted Film ” Võõrasema”

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.