Esileht Ajaviite- ja muud jutud Filmikunst ja duublid

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Filmikunst ja duublid

Postitas:
Kägu

Filmi tegemine on teatavasti keeruline töö ja kallis lõbu aga kas keegi selle valdkonna asjatundja oskab võhikule selgeks teha, miks mingist olukorrast on vaja teha 10 või 20 duublit? Ehk siis tervest päevatööst jõuab filmi vaid klipp, nii 10 sekundit?
Ma saan aru, kui välitingimustes ilm muutub või on tegu mingi keerulise võitlusstseeniga aga lihtsalt, näitlikustamiseks: juhtusin vaatama filmi 1944 võtteid, mis olid Pika Hermanni ees kui filmiti punaarmeelaste jõudmist Taliinna. Vaatasin seda pealt mitu tundi, selle ajal tehti täpselt samast situatsioonist (et sõdurid marsivad umbes 10 meetrit torni ees ) terve hunnik duubleid, millest loetud sekundid ka filmi jõudsid.
Aga millest ma aru ei saanud, on see, et miks selle peale terve päev kulus? Ehk nii palju katseid.
Igaks juhuks rõhutan, et tegu pole kriitikaga, lihtsalt ei tunne valdkonda piisavalt ja huvitab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
nyah nyah

Ei ole ka spets, kord elus filmis taustal taielnud, aga isegi valel hetkel päikese ette liikunud pilv on duubel kolm. Või jääb kaadrisse midagi mittevajalikku, olgu see lennuk või mikrofon. Või, vastupidi, kõik nagu olex, aga vot see miski on puudu. Või tuleb rezhissööril rabav idee, kuidas tegelikult peax tegema. Või läheb mõnel näitlejal miski sassi, massistseenides juhtub eriti sageli. Või on kaamera vale nurga all või grimm laiali või kostyymid lagunevad koost. Ega enam ole viimse millimeetrini arvel olnud filmilindi ajastu. Duubel kolmkymmend, palun.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks tehakse samast stseenist palju erinevaid plaane – vaata, mitu erinevad plaani sa ühes stseenis keskmiselt filmis näed. Juba tavalises stseenis, kus kaks inimest juttu räägivad on mõlema jutustaja suured plaanid, üldplaan, keskplaan, lisaks veel erinevaid detaile emotsioonide lisamiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks tehakse samast stseenist palju erinevaid plaane – vaata, mitu erinevad plaani sa ühes stseenis keskmiselt filmis näed.

Ok. Aga ma olen alati arvanud, et selleks pole vaja kümme kordust teha – pigem nii, et mõni kaamera võtab üldpilti, keegi jälle nägu jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Lisaks tehakse samast stseenist palju erinevaid plaane – vaata, mitu erinevad plaani sa ühes stseenis keskmiselt filmis näed.

Ok. Aga ma olen alati arvanud, et selleks pole vaja kümme kordust teha – pigem nii, et mõni kaamera võtab üldpilti, keegi jälle nägu jne.

Ja siis üldpildil on näha seda kaamerameest, kes nägu võtab, nii või?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

. Aga ma olen alati arvanud, et selleks pole vaja kümme kordust teha – pigem nii, et mõni kaamera võtab üldpilti, keegi jälle nägu jne.

Ega filmitegemine pole telesaade, kus on mitu kaamerat korraga ja puldis režissöör määrab, milline pilt hetkel eetrisse läheb. Filmi tehakse korraga ühe kaameraga, filmitaksegi erineva nurga alt. Duubleid tehakse ka seetõttu, et näitleja mängib iga kord pisut erinevalt ja alles montaaži saab öelda, milline duubel on sobivaim, sest siis on sul seda kõrvutada ka teiste kaadritega ja iga vähimgi nüanss loeb.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõik see kaamera ja kaameramees jne tahab ka raha saada ja mitte vähe. Ega siis need kõik tasuta piiramatu ajaga käes pole. See raha tahetakse omakorda sinu käest pärast tagasi saada, aga sina sunnik ei taha anda! Seega tehakse majanduslikult ja kunstiliselt parimat lahendust.

0
0
Please wait...

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Filmikunst ja duublid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.