Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Filtriteta väljaelamisteema kõigile, kes tunnevad, et on vaja!

Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )

Teema: Filtriteta väljaelamisteema kõigile, kes tunnevad, et on vaja!

Postitas:
Kägu

Tean, et beebitegu sõltub nii paljudest erinevatest asjadest, aga kas keegi ütleks, kui kõrged/madalad on minu võimalused IVFi õnnestumisel?

Näidud:

Vanus: 30a.

AMH: 10,07

Östradiool: 105

FSH: 3,7

 

(analüüsid tehtud mensese 2.-5. päeval)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see ivf seostuv on nii vaimselt kui ka füüsiliselt mega kurnav. Kõik see, kust kogu teekond alguse sai, on tagantjärgi meenutades niiiii ebaõiglane.. ma olen kogu oma elu olnud nii terve ja tugev tüdruk. Olnud väga vähe haige, mul on alati tervis, keha ja meel olnud super korras. Mul on parim kaaslane, oleme tõesti õnnelikus suhtes..
Ja siis ühel päeval, pärast mitmeid aastaid proovimist, ütleb naistearst, et “loomulikul teel sa lapsi ei saa..mingil põhjusel on su munajuhad kinni”     Kõik minu sees varises kokku…Mis naine ma olen? Ma ei saa loomulikul teel last, meditsiin peab meid aitama?!Ma ei saa näiteks ühel hommikul lihtsalt ärgata ja avastada, et mul on päevad ära jäänud, et võin olla rase.
Iga etapp ivf-s on niii planeeritud.. planeeritud arstivisiit, süstid, tabletid, munarakkude punktsioon, embrüo kasvatamine, siirdamine, rasedustest..  mitte , et planeerimine oleks halb, ei ole üldse. Aga see pole loomulik..ja see mind selle juures kurvastab. Ma ei saa olla loomulik naine..         Me ei ole sellest teekonnast kellelgi rääkinud ja nii palju on tundeid minu sees ja ERITI siis, kui mõni inimene veel küsitleb meid lapsesaamis teemadel “kunas pisipere tuleb?” , “kas ei saa hakkama?”, “mida te ootate?”               Pliiis olge inimesed, lubage meil see osa elust jätta isiklikuks, kasvatage enda mõistust ja inimlikkust!
Ma ei ole muidu suurem asi kurtja, aga ma tundsin täna, et tahan ja vajan.
Saame hakkama ja oleme tublid! ❤️

+14
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see ivf seostuv on nii vaimselt kui ka füüsiliselt mega kurnav.

Kurnav on ka pidev ajaplaneermine. Meeldetuletused, süstide tegemiseks ja tablettide võtmiseks. Võib juhtuda, et kui helistad arstile, siis samal päeval, 2-3 tunni jooksul tuleb anda vereproov, käia kohal või kutsutakse vastuvõtule kõige kiiremal tööpäeval. Alati tuleb arvestada ka ooteajaga. Põhimõtteliselt peab kogu ivf perioodil olema valmis kliinikusse sõitmiseks, et proovi anda või minna ultrahelisse kontrolli. Ühe täisringi puhul pole hullu, kui rohkem ringe, siis läheb keeruliseks. Eriti neil, kes peavad töölt spetsiaalselt paariks tunniks vabaks küsima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja siis ühel päeval, pärast mitmeid aastaid proovimist, ütleb naistearst, et “loomulikul teel sa lapsi ei saa..mingil põhjusel on su munajuhad kinni” Kõik minu sees varises kokku…Mis naine ma olen? Ma ei saa loomulikul teel last, meditsiin peab meid aitama?!Ma ei saa näiteks ühel hommikul lihtsalt ärgata ja avastada, et mul on päevad ära jäänud, et võin olla rase.

Iga etapp ivf-s on niii planeeritud.. planeeritud arstivisiit, süstid, tabletid, munarakkude punktsioon, embrüo kasvatamine, siirdamine, rasedustest.. mitte , et planeerimine oleks halb, ei ole üldse. Aga see pole loomulik..ja see mind selle juures kurvastab. Ma ei saa olla loomulik naine..

Oleneb inimesest, osad dramatiseerivad ka keisrilõike üle, et kuidas ma ikka ei saanud hakkama. Minul näiteks ei olnud oma kehale erilisi ootusi, kui on vaja meditsiini abi, siis on. Enne nagunii ei tea oma viljakuse kohta, kui olukord käes. Muidugi pole vaja üleliigseid protseduure, aga meie maailm on mitmes mõttes loomulikkusest väga kaugel. Paarsada aastat tagasi oleks me võibolla väikelapsena surnud nakkushaigustesse, mitte ei planeerinuks rasestumist. Mitteläbitav munajuha ei ole ju hinnang mulle kui inimesele, keegi ei kontrolli oma keha toimimist 100%.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne nagunii ei tea oma viljakuse kohta, kui olukord käes. keegi ei kontrolli oma keha toimimist 100%

Arvan ka, et keha pärast pole mõtet ennast süüdi tunda, sest keegi ei näe enda sisse ja ei tea võimalikest probleemidest enne, kui olukord käes. Teised võivad rääkida kogemustest ja soovitusi anda, aga inimesed teevad otsuseid ikka lähtuvalt enda valmisolekust. Kogu IVF protsessis on häiriv teadmatus, et kui pika ajakuluga arvestada, mida, millal edasi teha. Lihtsam on neil, kes esimese IVF-ga saavad kvaliteetsed rakud. Kui teha rohkem ringe, siis on parem enda jaoks läbi mõelda, kui kaua proovida ja millega edasi liikuda. Arstid võivad soovitada uuesti proovimist kuniks vanus lubab, aga tegelikult peab iga naine otsuse vastu võtma ise ja arvestama enda ja mehe vanusega, vereanalüüside tulemustega, punktsioonilt saadud rakkude kvaliteediga. Külmaringidega on lihtsam, kasutada ära kõik, mis alles, aga iga täisring tähendab vanemaid rakke ja väiksemat õnnestumisprotsenti.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule. See on kurb.  Mõtlesin täna sellele kaua. Ja see teeb nii kurvaks lihtsalt.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks.

Ilmselt on oluline roll inimeste elustiilil, keskkonnal ja toitumisel. Probleeme pole ainult naistel, vaid ka meestel. Paljudel on istuv eluviis, elatakse saastunud õhuga linnades, suurte magistraalide ääres, kus massiliselt autosid ja heitgaase ja süüakse ebatervislikku toitu, millest omakorda tekib ülekaal.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on oluline roll inimeste elustiilil, keskkonnal ja toitumisel. Probleeme pole ainult naistel, vaid ka meestel. Paljudel on istuv eluviis, elatakse saastunud õhuga linnades, suurte magistraalide ääres, kus massiliselt autosid ja heitgaase ja süüakse ebatervislikku toitu, millest omakorda tekib ülekaal.

 

Jaa, viljatus on ilmselt “mugava ja “hea elu” haigus”, kuulasin “it starts with the egg” podcasti ja kuna viljatus on seotud kõigega mis meid ümbritseb/mida sisse sööme/sissehingame… ntks mikroplastik, toksiinid, keemia ja ntks. iluprotseduurid –  kunstküüned, küünelakid, ripsmepikendused, nende liim jne..see kõik pärsib inimese viljakust. Vanasti ju selliseid asju polnud..

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks.

Ühiskonnas valitseb teadmatus ja suuremad kritiseerijad paistavad olevat mehed, kes ei tea viljatuse teemadest eriti midagi. Lugesin hiljuti kommentaare, kuidas üks noorem mees heitis ette, et miks üks tuntud naine sünnitas lapse 45-aastaselt. Teda paistis väga huvitavat teiste eraelu ja tohutult häirivat, et miks lapse tulevikule ei mõelda, mida laps ja teised eakaaslased arvavad, kui vanema emaga kooli läheb, miks on naine isekas jne.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ühiskonnas valitseb teadmatus ja suuremad kritiseerijad paistavad olevat mehed, kes ei tea viljatuse teemadest eriti midagi. Lugesin hiljuti kommentaare, kuidas üks noorem mees heitis ette, et miks üks tuntud naine sünnitas lapse 45-aastaselt. Teda paistis väga huvitavat teiste eraelu ja tohutult häirivat, et miks lapse tulevikule ei mõelda, mida laps ja teised eakaaslased arvavad, kui vanema emaga kooli läheb, miks on naine isekas jne.

No põhimõtteliselt oli tal ju õigus.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No põhimõtteliselt oli tal ju õigus.

Kui naisel pole varem õnnestunud last saada, siis pole mingi noormees ütleja, millal on õige aeg. Kui noormehel endal oleks probleem, siis teeks ta kõik selleks, et laps saada. Tegelikult häiris teda kõik muu, peale vanuse, aga läbi eraelu torkimise tahtis ülbitseda ja ära panna.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No põhimõtteliselt oli tal ju õigus.

Kuidas rasestumisega seotud teema sind puudutab?

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on oluline roll inimeste elustiilil, keskkonnal ja toitumisel. Probleeme pole ainult naistel, vaid ka meestel. Paljudel on istuv eluviis, elatakse saastunud õhuga linnades, suurte magistraalide ääres, kus massiliselt autosid ja heitgaase ja süüakse ebatervislikku toitu, millest omakorda tekib ülekaal.

Täpselt nii, aga kõik ei saa sellest aru või ei taha tunnistada.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see ivf seostuv on nii vaimselt kui ka füüsiliselt mega kurnav. Kõik see, kust kogu teekond alguse sai, on tagantjärgi meenutades niiiii ebaõiglane.. ma olen kogu oma elu olnud nii terve ja tugev tüdruk. Olnud väga vähe haige, mul on alati tervis, keha ja meel olnud super korras. Mul on parim kaaslane, oleme tõesti õnnelikus suhtes..

Ja siis ühel päeval, pärast mitmeid aastaid proovimist, ütleb naistearst, et “loomulikul teel sa lapsi ei saa..mingil põhjusel on su munajuhad kinni” Kõik minu sees varises kokku…Mis naine ma olen? Ma ei saa loomulikul teel last, meditsiin peab meid aitama?!Ma ei saa näiteks ühel hommikul lihtsalt ärgata ja avastada, et mul on päevad ära jäänud, et võin olla rase.

Iga etapp ivf-s on niii planeeritud.. planeeritud arstivisiit, süstid, tabletid, munarakkude punktsioon, embrüo kasvatamine, siirdamine, rasedustest.. mitte , et planeerimine oleks halb, ei ole üldse. Aga see pole loomulik..ja see mind selle juures kurvastab. Ma ei saa olla loomulik naine.. Me ei ole sellest teekonnast kellelgi rääkinud ja nii palju on tundeid minu sees ja ERITI siis, kui mõni inimene veel küsitleb meid lapsesaamis teemadel “kunas pisipere tuleb?” , “kas ei saa hakkama?”, “mida te ootate?” Pliiis olge inimesed, lubage meil see osa elust jätta isiklikuks, kasvatage enda mõistust ja inimlikkust!

Ma ei ole muidu suurem asi kurtja, aga ma tundsin täna, et tahan ja vajan.

Saame hakkama ja oleme tublid! ❤️

Sinu mõtteid lugedes tundsin ära enda. Mul on olnud 9 aasta jooksul 3 emakavälist rasedust. Viimase rasedusega eemaldati viimane munajuha ja sellega leppimine oli karm, ühel ajal leinad loodet ja seda, et ei saa enam spontaanselt rasestuda. See mõte oli alguses nii häiriv. Aga natuke elu üle järgi mõeldes jõudsin mõistmisele et, saan nüüd ise kontrollida, millal soovin rasestuda, ma ei pea enam läbi elama ühtegi laparoskoopiat, ma ei pea kunagi hakkama beebipille võtma või spiraali paigaldama. IVFi rajale minnes saan oma keha ette valmistada, tervislikumalt elada, tublimalt trenni teha, ei pea iga kuu teste tegema ja mõtlema, et äkki nüüd, ei pea OV jälgima ja seksi ajastama (see on korralik turn off) ja palju muud, positiivseid pooli mida leidsin kogu selle negatiivse pasarahe kõrval. Lisaks sain Ivfiga kapi munarakk täis ja saan ka äkki hilises 30ndas oma nooremaid rakke “ahju” panna ja terveid lapsi sünnitada.

 

Aga muidugi annan endale aru, et minu puhul oli tegu ainult munajuhade probleemiga ja esimese lühikese ringiga õnnestus ka rasestuda. Need mõtted ei toeta naisi, kellel ebaõnnestunud IVF seljataga rohkem kui ettegi oskan  kujutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ilmselt on oluline roll inimeste elustiilil, keskkonnal ja toitumisel. Probleeme pole ainult naistel, vaid ka meestel. Paljudel on istuv eluviis, elatakse saastunud õhuga linnades, suurte magistraalide ääres, kus massiliselt autosid ja heitgaase ja süüakse ebatervislikku toitu, millest omakorda tekib ülekaal.

Jaa, viljatus on ilmselt “mugava ja “hea elu” haigus”, kuulasin “it starts with the egg” podcasti ja kuna viljatus on seotud kõigega mis meid ümbritseb/mida sisse sööme/sissehingame… ntks mikroplastik, toksiinid, keemia ja ntks. iluprotseduurid – kunstküüned, küünelakid, ripsmepikendused, nende liim jne..see kõik pärsib inimese viljakust. Vanasti ju selliseid asju polnud..

Huvitav, miks on siis minu varases lapsepõlves mälestused väga paljudest vanapaaridest kellel ei olnud lapsi või kasvatasid oma paljulapselise sugulase lapsi. Vaevalt neil beebipillid olid.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, sinu vastust lugedes tundsin ennast kuidagi paremini.. see osa, et sa oled leidnud ka positiivseid külgi selle juures..nii tubli!  Seda peaksime kõik endale kuidagi sisendama või nagu sellest protseduurist mõtlema. Selle tõttu tunnen mina praegu, et pean ka ise olema positiivsem ja leidma ka häid asju selle negatiivse kõrvalt.
Selle teekonna juures on väga tähtis ju, et “vaimne  mina” on terve.
Mul on väga hea meel, et Sul õnnestus rasestuda❤️

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei pea iga kuu teste tegema ja mõtlema, et äkki nüüd, ei pea OV jälgima ja seksi ajastama (see on korralik turn off) ja palju muud, positiivseid pooli mida leidsin kogu selle negatiivse pasarahe kõrval

See ‘negatiivne pasarahe’ on tegelikult olla terve normaalne kahe funktsioneeriva munajuhaga naine. Miks nimetad terveid naisi ja nende elu ‘pasaraheks’? Kibestumisest?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei pea iga kuu teste tegema ja mõtlema, et äkki nüüd, ei pea OV jälgima ja seksi ajastama (see on korralik turn off) ja palju muud, positiivseid pooli mida leidsin kogu selle negatiivse pasarahe kõrval

See ‘negatiivne pasarahe’ on tegelikult olla terve normaalne kahe funktsioneeriva munajuhaga naine. Miks nimetad terveid naisi ja nende elu ‘pasaraheks’? Kibestumisest?

Mina saan aru, et ta peab silmas kõike seda jama, mis talle on osaks saanud. Mitte teisi naisi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei pea iga kuu teste tegema ja mõtlema, et äkki nüüd, ei pea OV jälgima ja seksi ajastama (see on korralik turn off) ja palju muud, positiivseid pooli mida leidsin kogu selle negatiivse pasarahe kõrval

See ‘negatiivne pasarahe’ on tegelikult olla terve normaalne kahe funktsioneeriva munajuhaga naine. Miks nimetad terveid naisi ja nende elu ‘pasaraheks’? Kibestumisest?

Mina saan aru, et ta peab silmas kõike seda jama, mis talle on osaks saanud. Mitte teisi naisi.

Sama siin, ma sain ka aru, et ta nimetas teda tabanud jama pasraheks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ei pea iga kuu teste tegema ja mõtlema, et äkki nüüd, ei pea OV jälgima ja seksi ajastama (see on korralik turn off) ja palju muud, positiivseid pooli mida leidsin kogu selle negatiivse pasarahe kõrval

See ‘negatiivne pasarahe’ on tegelikult olla terve normaalne kahe funktsioneeriva munajuhaga naine. Miks nimetad terveid naisi ja nende elu ‘pasaraheks’? Kibestumisest?

Isver, kuidas niimoodi seda võtsid. Muidugi mõtlen pasarahe all seda, et 9a last soovinud ja ainult jamad ning kõikide valatud pisarate juures natukenegi positiivseid pooli leidnud. Kõik mulle kallid naised on terved ja toimivate munajuhaga, üks sõbranna lubas ühe terve mulle anda kui saaks, nii et ei ma ei ole kibestunud ja pean naisi imeliseks olevusteks, sind ka????

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule. See on kurb. Mõtlesin täna sellele kaua. Ja see teeb nii kurvaks lihtsalt.

Paljuski võib olla ka seotud moega. Ma ikka hirmuga vaatan neid noori naisi, kes pakasega lühikese seelikuga käivad. Kui mina olin väike, räägiti palju sellest, et naine ei tohi alakeha külmetada. Aga tänapäeva noored – kuidas saab siis pikka sooja jopet kanda, kui poisid vaatavad vms.

Mul oli kunagi treener, kes tegeles noorena suusatamisega. Tema ei saanudki lapsi, ütles, et oli munajuhad ära külmetanud ja muid võimalusi tol ajal ei olnud. Manitses pidevalt kõiki oma õpetatavaid korralikult riidesse panema ja korrutas seda päevast päeva, et naine ei tohi külmetada, kui lapsi tahab.

Kindlasti ma ei ütle, et kõik need noored ongi end ära külmetanud, aga selle jutuga tuli lihtsalt see meelde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule. See on kurb. Mõtlesin täna sellele kaua. Ja see teeb nii kurvaks lihtsalt.

Suhtled ilmselt vales seltskonnas kui selline mulje jäänud on

Mina tean just risti vastupidi nii palju noori, kes planeerivadki esimese lapse juba 18-22 eluaasta vahele ja see õnnestub üldiselt ühe-kahe-kolme kuuga ja ilma ovulatsiooniaega või teste jälgimata. Pigem on noortel lastetuse põhjuseks kõik need varases teismeeas läbi elatud söömishäired ja depressioonid või vegan-öko-gluteenivaba jms “elustiilid”, alkohol, narkootikumid, e-sigaretid, mokatubakas ja mida kõike veel. Polegi enam ühtegi 12-aastast, kes poleks a la kanepit tõmmanud.
Mind pole kunagi mõnuained huvitanud aga siiski saan tuua enda kohta näite, et trennis pole ka kunagi käinud, dieete ei pea, käin ringi jope eest lahti ja lõhkised teksad jalas, toiduainete koostist ei loe, elukaaslane on täpselt samasugune laiskloom nagu mina ning vaatamata sellele ootame veel viimaseid nädalaid teise beebi sündi, pole veel isegi 22. Järelikult on mõlema suguvõsa poolt kaasa antud head geenid. Kui vaimne ja füüsiline klapp ka olemas on, siis polegi muud vaja kui tegutseda. Mina ei usu, et kõigil neil noortel naistel ja meestel on midagi meditsiiniliselt paigast ära. Tänapäeval kirjutatakse igaühele ilma põhjuseta peotäite viisi tablette ja süste, selle asemel, et päris probleem leida ja lahendada 🙂

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule. See on kurb. Mõtlesin täna sellele kaua. Ja see teeb nii kurvaks lihtsalt.

Suhtled ilmselt vales seltskonnas kui selline mulje jäänud on

Mina tean just risti vastupidi nii palju noori, kes planeerivadki esimese lapse juba 18-22 eluaasta vahele ja see õnnestub üldiselt ühe-kahe-kolme kuuga ja ilma ovulatsiooniaega või teste jälgimata. Pigem on noortel lastetuse põhjuseks kõik need varases teismeeas läbi elatud söömishäired ja depressioonid või vegan-öko-gluteenivaba jms “elustiilid”, alkohol, narkootikumid, e-sigaretid, mokatubakas ja mida kõike veel. Polegi enam ühtegi 12-aastast, kes poleks a la kanepit tõmmanud.

Mind pole kunagi mõnuained huvitanud aga siiski saan tuua enda kohta näite, et trennis pole ka kunagi käinud, dieete ei pea, käin ringi jope eest lahti ja lõhkised teksad jalas, toiduainete koostist ei loe, elukaaslane on täpselt samasugune laiskloom nagu mina ning vaatamata sellele ootame veel viimaseid nädalaid teise beebi sündi, pole veel isegi 22. Järelikult on mõlema suguvõsa poolt kaasa antud head geenid. Kui vaimne ja füüsiline klapp ka olemas on, siis polegi muud vaja kui tegutseda. Mina ei usu, et kõigil neil noortel naistel ja meestel on midagi meditsiiniliselt paigast ära. Tänapäeval kirjutatakse igaühele ilma põhjuseta peotäite viisi tablette ja süste, selle asemel, et päris probleem leida ja lahendada ????

Ja kuidas sa seda teismeeas põetud depressiooni täpsemalt tagantjärgi ravid?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu see rasestumisteemaline foorumi alajaotus ajab pesueht masendusse. Ja ega siin see ju lõpe. Järgmiseks klõpsud lahti raseduse alajaotuse – sama õudukas. Lühendid, müstilised arusaamatud protseduurid, ebaõnn, uus ring. Ja siis lapse alajaotus. Probleem, probleem, probleem. Muidugi ma saan aru, et kui probleemi pole, siis pole ka vajadust väga kirjutada ja nõu küsida. Aga ikkagi. Hirmuäratav on see lastega seotud maailm. Kui päris lapsi poleks oma silmaga näinud, siis julgeks ainult kõike kõige halvemat oodata nendega seoses.

Nojah, anonüümsesse foorumisse tullaksegi kirjutama oma muresid ja küsimusi. Kui tahad lugeda inimeste probleemidest, siis tuled siia. Kui tahad näha, kuidas kõigil koguaeg kõik juba hästi on, siis suhtled päriselus. 🙂 Foorum on siin täis alla 30a viljatuid, kes ivf ringe teevad, aga päriselus ei kohta ühtegi sellist – kõik lastetud paarid on ikka alati nii õnnelikud ja ei tahagi praegu lapsi jne. Samalaadne fenomen on ka lapsekasvatuse ja pereelu rubriikides.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule. See on kurb. Mõtlesin täna sellele kaua. Ja see teeb nii kurvaks lihtsalt.

Suhtled ilmselt vales seltskonnas kui selline mulje jäänud on

Mina tean just risti vastupidi nii palju noori, kes planeerivadki esimese lapse juba 18-22 eluaasta vahele ja see õnnestub üldiselt ühe-kahe-kolme kuuga ja ilma ovulatsiooniaega või teste jälgimata. Pigem on noortel lastetuse põhjuseks kõik need varases teismeeas läbi elatud söömishäired ja depressioonid või vegan-öko-gluteenivaba jms “elustiilid”, alkohol, narkootikumid, e-sigaretid, mokatubakas ja mida kõike veel. Polegi enam ühtegi 12-aastast, kes poleks a la kanepit tõmmanud.

Mind pole kunagi mõnuained huvitanud aga siiski saan tuua enda kohta näite, et trennis pole ka kunagi käinud, dieete ei pea, käin ringi jope eest lahti ja lõhkised teksad jalas, toiduainete koostist ei loe, elukaaslane on täpselt samasugune laiskloom nagu mina ning vaatamata sellele ootame veel viimaseid nädalaid teise beebi sündi, pole veel isegi 22. Järelikult on mõlema suguvõsa poolt kaasa antud head geenid. Kui vaimne ja füüsiline klapp ka olemas on, siis polegi muud vaja kui tegutseda. Mina ei usu, et kõigil neil noortel naistel ja meestel on midagi meditsiiniliselt paigast ära. Tänapäeval kirjutatakse igaühele ilma põhjuseta peotäite viisi tablette ja süste, selle asemel, et päris probleem leida ja lahendada ????

Et on kohe massiliselt naisi, kes planeerivad raseduse 18-aastaselt? Ilmselt liigun ise vales seltskonnas, aga sellises vanuses on minu tutvusringkonnas olid ja on küll inimestel alles kooli- ja eneseteostuse soovid. Jah, mõni üksik jääb tõesti kogemata nii varakult rasedaks, aga tänapäeval küll enamus nii noorelt rasedust ei planeeri. Võib-olla see on mingi teise eesti teema, enamus minu tutvusringkonnast on enne kõrghariduse omandanud, (veidi) tööl käinud ja alles siis hakkab mõtlema laste saamisele.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Henry VIII oli ametlikult 6 naist ja 3 last, kellest 2 täiskasvsnuks said. Ju tõmbasid ka tema naised kanepit ja tormasid ringi lühikeses seelikus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui 1992. aastal olid esmasünnitaja ja korduvsünnitaja keskmine vanus vastavalt 22,7 ja 28,3 aastat, siis 2021. aastal olid need vastavalt 29,0 ja 32,9 aastat. Alates 1992 aastast on sünnituste arv enim tõusnud 30–34 aastaste naiste hulgas ning langenud vanuserühmas 20–24 eluaastat”. Selline on statistika.

Mina kuulun ka siia statistikasse. Olen 29. aastane, seni karjäärile keskendunud, sporti teinud, reisinud ja ausalt öeldes kuni 27. aastaseni absoluutselt ei soovinudki last, polnud minu jaoks. Igasugused tited ja lapsed tekitasid pigem vastumeelsust. Nüüd ilmselt bioloogiline kell hakkas lööma ja ega ei tule kohe sõrmenipsu peale. Aga küll tuleb.

Mind hämmastab et 20+ naised käivad juba viljatusravil. Ja suur hulk 20-35 a. proovinud aastaid lapsi saada. See tundub mulle nii arusaamatu ja tekitab küsimusi kes või mis on teinud naised viljatuks. Olin siin foorumis 17 aastat tagasi ja ausalt sel ajal sellist hullust polnud. Samuti polnud ka 11 aastat tagasi. Nüüd on iga kolmas naine arsti juures sest lapsed ei tule” – Ilmselt 17. aastat tagasi ei olnud inimestel ka nii mugav elu, et käia perefoorumis oma rasestumisprobleemidest jahvatamas. Ühiskond oli teistsugune, mitte nii avatud. Meditsiin on ka arenenud ja inimesed on ka ise teadlikumaks muutunud  – selle asemel, et hambad ristis oodata ja loota, võetakse midagi ette, otsitakse ja küsitakse abi. Selle asemel, et siin parastada, et nii paljud käivad siin foorumis vestlemas, võiks õnnelik olla, et inimesed oma vahetuid kogemusi jagavad.

Foorum on siin täis alla 30a viljatuid, kes ivf ringe teevad, aga päriselus ei kohta ühtegi sellist – kõik lastetud paarid on ikka alati nii õnnelikud ja ei tahagi praegu lapsi jne” – Aga ongi ju nii. Mina ei lähe ka kuskile avalikult kuulutama oma tervisemuredest, veel enam selles kontekstis, et tahaks hullult lapsi aga ups, ma ei saa. Ei ole ma mingi blogger, vlogger ega ka jalgpalluri naine. Ja oma tutvusringkonnast tean ka vaid ühte inimest, kes on IVF teekonnal käinud, korduvad katsed, ja lõpuks õnnestus ka rasedaks jääda, aga see inimene on minu sõbranna sõbranna ehk isiklikult ma teda ei teagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 31 kuni 57 (kokku 57 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Filtriteta väljaelamisteema kõigile, kes tunnevad, et on vaja!