Esileht Tööelu, raha ja seadused. Finantsvabadus?

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Finantsvabadus?

Postitas:

Jalutasin täna kaubanduskeskuses perega ja ämm küsis ühe väga kalli poe kõrval, et millal meie saame nii rikkaks, et sinna poodi minna – ütlesin talle sellepeale, et mitte kunagi.

Nii, kui olin selle ära öelnud, läksin ise viha täis. Mismõttes mitte kunagi, mu elu ei ole läbi ja mul on kõik võimalused olemas, et ka “nii” rikkaks saada.

AGA – tunnen, et ei oska. Säästan igakuiselt u 300-400€, üks korter on välja üüritud ja teenib 650€ (maksab sisuliselt enda eluasemelaenu kinni). Üks lisateenistus on veel, mis toob sisse 200-700€/olenevalt kuust. Laenu pank rohkem ei anna (enda kodu + korter), kuna laenuvõime täis. Investeerimisega kursis ei ole ja kahjuks niiväga ei huvita ka. Tahaks heameelega veel osta kinnisvara, aga ärilaenude intressid alustavadele firmadele nii kõrged, et mitte kuidagi ei tundu kasumlik olevat. Kellegi teisele nimele ka laenu võtta ei ole. Võiks tegeleda ettevõtlusega, aga ei ole leidnud seda toodet või teenust, mida pakkuda. Käsitööd oskan teha, aga paarikümne euro eest kuus ei raatsi kogu aega selle alla panna.

Ehk siis täna on igasugune siht kadunud, mida ja kuidas edasi teha, et saavutada selline finantsvabadus, kus tööl käima ei peaks.

+4
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:17; 18.02 18:38;
To report this post you need to login first.

sinu probleem on suured kohustused – sääst + üüritulu annavad sulle 1000 eurot kuus, see on paljude jaoks juba pmt teatav finantsvabadus – võid peale paariaastast säästmist tööandja pikalt saata ning kenasti aastakese puhata.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 10:08; 18.02 13:23; 18.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sinna poodi minekuks müüakse pileteid või milles küsimus, et sa poodi MINNA ei saa?

Aga ma vastaksin ka kalli poe puhul tõenäoliselt kas “mitte kunagi” või “siis, kui siit midagi vaja läheb” (sõltuvalt sellest, mida ma selle kraami hinna ja kvaliteedi suhtest arvan) ja ei põeks esimesel juhul karvavõrdki.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kui rikas sa ka poleks, alati leidub mõni pood, mis jääb sinu jaoks liiga kalliks.

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ämmal õigus, sul pole vara vaid väga palju kohustusi.
Rohkem huvitab, mis poega on tegu.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:29; 18.02 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sinu probleem on suured kohustused – sääst + üüritulu annavad sulle 1000 eurot kuus, see on paljude jaoks juba pmt teatav finantsvabadus – võid peale paariaastast säästmist tööandja pikalt saata ning kenasti aastakese puhata.

ÜüriTULU ta ju ei saa – laekuv üür läheb pangalaenu katteks. Tulu korteri üürimiselt tekib siis, kui laen makstud saab.
Samuti ei saa säästmist finantsvabaduseks pidada. säästud tuleb investeerida ja investeeringutelt laekuv tulu oleks finantsvabadus.

Teemaaljataja suudaks olenevalt kuust investeerida kuni 1100 eurot (säästud+lisateenistus). Seda ei ole vähe. Selle rahaga saaksid nt vähendada omeasolevaid laenusi määrani kui pank jälle laenu annab ja saad järgmise korteri osta või siis mõelda nt väärtpaberitesse investeerimise peale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

no ta saab ju üüriTULU – maksab sellega teise elamise laenu kinni, aga see pole oluline, tulu on tulu.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 10:08; 18.02 13:23; 18.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalutasin täna kaubanduskeskuses perega ja ämm küsis ühe väga kalli poe kõrval, et millal meie saame nii rikkaks, et sinna poodi minna – ütlesin talle sellepeale, et mitte kunagi.

Nii, kui olin selle ära öelnud, läksin ise viha täis. Mismõttes mitte kunagi, mu elu ei ole läbi ja mul on kõik võimalused olemas, et ka “nii” rikkaks saada.

AGA – tunnen, et ei oska. Säästan igakuiselt u 300-400€, üks korter on välja üüritud ja teenib 650€ (maksab sisuliselt enda eluasemelaenu kinni). Üks lisateenistus on veel, mis toob sisse 200-700€/olenevalt kuust. Laenu pank rohkem ei anna (enda kodu + korter), kuna laenuvõime täis. Investeerimisega kursis ei ole ja kahjuks niiväga ei huvita ka. Tahaks heameelega veel osta kinnisvara, aga ärilaenude intressid alustavadele firmadele nii kõrged, et mitte kuidagi ei tundu kasumlik olevat. Kellegi teisele nimele ka laenu võtta ei ole. Võiks tegeleda ettevõtlusega, aga ei ole leidnud seda toodet või teenust, mida pakkuda. Käsitööd oskan teha, aga paarikümne euro eest kuus ei raatsi kogu aega selle alla panna.

Ehk siis täna on igasugune siht kadunud, mida ja kuidas edasi teha, et saavutada selline finantsvabadus, kus tööl käima ei peaks.

Kahjuks sinu puhul jääb ainult üks, praktiliselt olematu võimalus ja see on jackpot mõne miljonitesse küündiva võidu võimalusega lotos. Ilma geniaalse äridee ja selle rakendamisoskuseta pole finantsvabadus võimalik.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 13:27; 18.02 13:33; 18.02 17:04; 18.02 17:08; 19.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ükskõik kui rikas sa ka poleks, alati leidub mõni pood, mis jääb sinu jaoks liiga kalliks.

See küll paika ei pea. Miljardäridele ei ole küll ükski pood liiga kallis. See, kas teemaalgataja miljarditeni küündiks, pole antud väite puhul oluline.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 13:27; 18.02 13:33; 18.02 17:04; 18.02 17:08; 19.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sinu reaktsioonist ma loen välja, et tõenäoliselt mitte kunagi ei saa sa finantsiliselt vabaks. No mõtle, alati on asju, mis sind vihaseks ajavad, kuhu sa minna ei saa, mida sa osta ei jõua jne. See on paraku ka suure osa jõukate inimeste karistus – nad tegelikult elavad rohkem köidikuis, kui vaesed.

Teisalt on inimesed, kellel on täiesti suva mingist poest – miks peaks olema mingi eesmärk kuhugi poodi saada? Ja nemad saavutavad mingil hetkel ka finantsilise vabaduse, ehk siis kõik päriselt eluks vajalik on olemas ja muu ongi see mis nende ja vabaduse vahel seisis.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks tunnen end piisavalt finantsvabana, et kallisse poodi minna. Üuriobjektid müüsin maha ja hetkel puudub passiivne tulu, aga no mis siis. Kogumisel ka mõtet ei näe, eriti mitte väikeste summade kogumisel. Vahest on suuremad sissetulekud, vahest väiksemad, aga tunnen end täiesti vabalt ja ostan, mida tahan.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:50; 18.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantsvabadus on see kui midagi enam pole vaja osta. Siis pole ka teenistuse suurus oluline. Täiesti kohustustevaba.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantsvabadus on see kui midagi enam pole vaja osta. Siis pole ka teenistuse suurus oluline. Täiesti kohustustevaba.

Sa oled finantsvabadusest küll täiesti valesti aru saanud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 11:29; 18.02 16:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantsvabadus on see kui midagi enam pole vaja osta. Siis pole ka teenistuse suurus oluline. Täiesti kohustustevaba.

Siis kui pärast surma inglina ringi hõljud või?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:55; 18.02 21:18; 19.02 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Finantsvabadus on see kui midagi enam pole vaja osta. Siis pole ka teenistuse suurus oluline. Täiesti kohustustevaba.

Mis mõttes? Et elad elu lõpuni ainult õhust ja armastusest? Et ostad kohe finantsvabaduse saabudes igaks juhuks mitu paljude tubadega maja, juhuks kui peaksid mitu korda elu jooksul pere looma ja seal juures igasse perre ka trobikonna lapsi soetama?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 13:27; 18.02 13:33; 18.02 17:04; 18.02 17:08; 19.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks tunnen end piisavalt finantsvabana, et kallisse poodi minna. Üuriobjektid müüsin maha ja hetkel puudub passiivne tulu, aga no mis siis. Kogumisel ka mõtet ei näe, eriti mitte väikeste summade kogumisel. Vahest on suuremad sissetulekud, vahest väiksemad, aga tunnen end täiesti vabalt ja ostan, mida tahan.

Sa oled ilmselt lastetu?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 13:27; 18.02 13:33; 18.02 17:04; 18.02 17:08; 19.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni kallite poodide ukse taga vihkastamas või piidlemas käid ei ole seda vabadust tulemas. Sul on liiga suured väljaminekud! 600 üüritulu ja veel paarsada lisaotsa peaks tegelikult katma enamiku kohustuslikest kuludes ja sa peaksid olema juba üsna vaba.
kui tahad miljardäriks saada, siis pead väga edukaks ettevõtjaks saama, kuni sul on üks üürikas ja üks kõrvaltulu pead leppima sellega et su väljaminekutes on viga.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks tunnen end piisavalt finantsvabana, et kallisse poodi minna. Üuriobjektid müüsin maha ja hetkel puudub passiivne tulu, aga no mis siis. Kogumisel ka mõtet ei näe, eriti mitte väikeste summade kogumisel. Vahest on suuremad sissetulekud, vahest väiksemad, aga tunnen end täiesti vabalt ja ostan, mida tahan.

miks sa üüriobjektid maha müüsid? ostsid midagi muud tulutoovat asemele?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:36; 19.02 18:03;
To report this post you need to login first.

Mina näiteks tunnen end piisavalt finantsvabana, et kallisse poodi minna. Üuriobjektid müüsin maha ja hetkel puudub passiivne tulu, aga no mis siis. Kogumisel ka mõtet ei näe, eriti mitte väikeste summade kogumisel. Vahest on suuremad sissetulekud, vahest väiksemad, aga tunnen end täiesti vabalt ja ostan, mida tahan.

Sa oled ilmselt lastetu?

ei pea ju lastetu olema, võivad olla täiskasvanud, ise toime tulevad lapsed inimesel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 10:08; 18.02 13:23; 18.02 18:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuni kallite poodide ukse taga vihkastamas või piidlemas käid ei ole seda vabadust tulemas. Sul on liiga suured väljaminekud! 600 üüritulu ja veel paarsada lisaotsa peaks tegelikult katma enamiku kohustuslikest kuludes ja sa peaksid olema juba üsna vaba.

kui tahad miljardäriks saada, siis pead väga edukaks ettevõtjaks saama, kuni sul on üks üürikas ja üks kõrvaltulu pead leppima sellega et su väljaminekutes on viga.

600+lisatulu peaks katma kohustused – ja kui katabki, siis olen vaba. Jah, katabki elamiskulud ja söögikulud ära, aga kuidas ma vaba olen, kui mingeid lisakulutusi ikka teha ei saa?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 23:17; 18.02 18:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks tunnen end piisavalt finantsvabana, et kallisse poodi minna. Üuriobjektid müüsin maha ja hetkel puudub passiivne tulu, aga no mis siis. Kogumisel ka mõtet ei näe, eriti mitte väikeste summade kogumisel. Vahest on suuremad sissetulekud, vahest väiksemad, aga tunnen end täiesti vabalt ja ostan, mida tahan.

miks sa üüriobjektid maha müüsid? ostsid midagi muud tulutoovat asemele?

Sest eelistasin vabadust finantsvabadusele. Ei viitsinud enam üürnikega tegeleda. Mõtlesin, et arendan parem oma ettevõtet. Iga asi tahab energiat ja tahtsin tegeleda ainult ühe asjaga. Ei kahetse. Olen üle saanud vajadusest, et elu peab olema kindlustatud. Pigem tegelen millegagi, mis ennast paelub. Siis ei ole kaotada midagi, kogu aeg, mis sellega tegeled, on hästi kasutatud aeg. Aga üüriobjektidega tegelemine tundus olevat raisatud aeg, kuigi tulu sest oli, ei nautinud ma protsessi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:50; 18.02 19:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

üldiselt inimesed, kes saavutavad finantsvabaduse on jätkuvakt säästlikud ja põhimõtteliselt ei roni poodi, kus müükse mõttetult ülehinnatud kaupa.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga üüriobjektidega tegelemine tundus olevat raisatud aeg, kuigi tulu sest oli, ei nautinud ma protsessi.

Minul tegeleb üürnikega maakler ja tegelemise maksavad üürnikud kinni. Ma ei ole üle 5 aasta enam korterite asukoha linnaski käinud.

Teemaalgataja, mis riigis ja millise kaubaga see imepood küll on?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:55; 18.02 21:18; 19.02 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hea oleks, kui sa saaksid majanduslikult sõltumatumaks, aga unustaksid ära sellised nn poed ja taolise ellusuhtumise. Ämma enam vist ei muuda, ta nii vanaks elanud.
Natuke ärritav on mõelda, et inimesed unistavad, et saaks nii ja nii rikkaks, siis saaks ülehinnatud mingit kaupa osta ja osta ja osta. Muidugi mingid konkreetsed unistused ja soovid on ja jäävad seoses elustiili ja võimalustega. Näiteks mis just igal see on. Kes unistab nooruse kuldsõrmusest, aga ei saa, aga siis keskeas avaneb uusi võimalusi ja ostabki.
kuid kui inimesel laekub iga kuu sissetulekuid näiteks keskmise palga ulatuses, sisi on päris palju neid, kes ongi võimelised sellega koju jääma ja enda jaoks elama hakkama. Mis tähendab muidugi kindlaid valikuid ja pire, peaasi on aga rahulolu vabadusest. Ka 1000 euroga on võimalik jääda praegu koju, kui see jääb sulle kasutamiseks, mitte laenude alla. Kuid kui inimene tahab elada üle võimete, siis sellest muidugiei piisa. Suhtumises on asi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid kui inimesel laekub iga kuu sissetulekuid näiteks keskmise palga ulatuses, sisi on päris palju neid, kes ongi võimelised sellega koju jääma ja enda jaoks elama hakkama. Mis tähendab muidugi kindlaid valikuid ja pire, peaasi on aga rahulolu vabadusest. Ka 1000 euroga on võimalik jääda praegu koju, kui see jääb sulle kasutamiseks, mitte laenude alla. Kuid kui inimene tahab elada üle võimete, siis sellest muidugiei piisa. Suhtumises on asi.

Lösutate kodus ja igavusest kummutate pudelit? Nii see FB Eestlaste Kolmnurk laieneb jah. Ega lapsedki enam kooli viitsi minna.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.02 16:55; 18.02 21:18; 19.02 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid kui inimesel laekub iga kuu sissetulekuid näiteks keskmise palga ulatuses, sisi on päris palju neid, kes ongi võimelised sellega koju jääma ja enda jaoks elama hakkama. Mis tähendab muidugi kindlaid valikuid ja pire, peaasi on aga rahulolu vabadusest. Ka 1000 euroga on võimalik jääda praegu koju, kui see jääb sulle kasutamiseks, mitte laenude alla. Kuid kui inimene tahab elada üle võimete, siis sellest muidugiei piisa. Suhtumises on asi.

Lösutate kodus ja igavusest kummutate pudelit? Nii see FB Eestlaste Kolmnurk laieneb jah. Ega lapsedki enam kooli viitsi minna.

Ma vaatan, et sulle ei anna rahu, et mõned võivad vabalt keskmise sissetuleku eest kodus “diivanil lösutada” ega pea pidevalt muretsema, aga sina pead sama summa saamiseks iga päev rasket tööd rügama. irw

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.02 13:27; 18.02 13:33; 18.02 17:04; 18.02 17:08; 19.02 15:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuid kui inimesel laekub iga kuu sissetulekuid näiteks keskmise palga ulatuses, sisi on päris palju neid, kes ongi võimelised sellega koju jääma ja enda jaoks elama hakkama. Mis tähendab muidugi kindlaid valikuid ja pire, peaasi on aga rahulolu vabadusest. Ka 1000 euroga on võimalik jääda praegu koju, kui see jääb sulle kasutamiseks, mitte laenude alla. Kuid kui inimene tahab elada üle võimete, siis sellest muidugiei piisa. Suhtumises on asi.

Lösutate kodus ja igavusest kummutate pudelit? Nii see FB Eestlaste Kolmnurk laieneb jah. Ega lapsedki enam kooli viitsi minna.

Ma vaatan, et sulle ei anna rahu, et mõned võivad vabalt keskmise sissetuleku eest kodus “diivanil lösutada” ega pea pidevalt muretsema, aga sina pead sama summa saamiseks iga päev rasket tööd rügama. irw

kusjuures ma võiks ka vabalt hommikust õhtuni kodus lösutada, passiivset tulu iga kuu 2000-2500 EUR aga ei raatsi. selle asemel käin iga päev trennis, tegelen oma äriga ja vahest lösutan diivanil ja joon veini :))

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 17:36; 19.02 18:03;
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Finantsvabadus?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.