Esileht Tööelu, raha ja seadused. Firma ei ole pankrotis, kuid maksejõuetu

Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )

Teema: Firma ei ole pankrotis, kuid maksejõuetu

Postitas:

Kuidas käituda tööandjaga, kes firmat pankrotti ei anna, koondada mind ei taha, sest niikuinii pole raha koondamistasude maksmiseks, tööle on mul ka mõttetu minna, sest tean, et palka tal pole ju maksta – kuidas ja mida peaksin üldse ette võtma ja mis võimalused mul oleksid, kui ma ise tööandjale lahkumisavalduse annan?
Olen praegu lapsega kodus, laps on 1a7k, plaanisin kevadel tööle naasta:(

Mõtlen minna ja ennast töötuks registreerida, aga ma ei ole nt kindel, et tööandja isegi mingisugust töötuskindlustust on mul maksnud, kuna firma on niigi pikka aega pankroti äärel, isegi osaliselt palk saamata…
Suure riiuga ei taha ka lahkuda, sest tegemist on inimesega, kellel on minu töövaldkonnas omamoodi mõju, hakkab mind tagaselja mustama ja ei saa ka mujal tööd.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 22:36; 04.04 07:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise lahkuda ei maksa, jääd töötuskindlustushüvitiseta.

Katsu saada koondamine. Isegi kui jääd ilma 1k koondamisrahast tööandja poolt(tal pole maksta), saad korrektsed paberid ja Töötukassalt tkh: 100 p 50% ja edasi 40% oma keskmisest.
Loevad sul dekreedieelsed kuud, siis ilmselt tööandja töötuskindlustusmakse ju maksis.

Kui koondada ei taheta, oota.
Aega n ju lapse 3a saamiseni.
Kui tõesti pankrot, koondatakse ka lhp-l töötajad.

Olles lhp-l võid mujal vabalt tööd otsida ja töötada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aitäh, kohalik, info eest.

Töötuskindlustusmakse maksmises ei ole ma sugugi kindel, sest tean, et näiteks sots maksu ta ei maksnud, kuigi dekreedirahad jm sain – see vist ei sõltu otsesest laekumisest. Riigivõlg on firmal suur, samuti on vahepeal kontod arestitud, kuid tegutseb edasi (läks teise panka lihtsalt).

Oleksin ammu sealt firmast ära tulnud, kuid rasedane ei tahtnud mujale liikuda ning ei arvanud, et asi nii hulluks võib minna 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 22:36; 04.04 07:26;
To report this post you need to login first.
Näitan 3 postitust - vahemik 1 kuni 3 (kokku 3 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Firma ei ole pankrotis, kuid maksejõuetu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.