Esileht Ilu ja tervis Fitlapi tervislikkus

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Fitlapi tervislikkus

Postitas:
Kägu

Mul toitub üks pereliige Fitlapi järgi ja kui ma kõrvalt vaatan, siis isegi mina toitun tervislikumalt. Toidukogused on väga suured ja toidud ise on küsitavad. Kas need on üldse tasakaalus? Mingid võileivad, makaronid juustuga, magusad piimatooted jne. Inimene, kes enne üritas igatpidi suhkrutarbimist vältida, sööb nüüd hulganisti suhkrut omale sisse. Mis muljed teil sellest on?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Keegi käsib suhkrut süüa või? Mina ei söönud suhkrut enne ja ei söö ka Fitlapiga.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Millised need suhkruga piimatooted Fitlapil on? Tahaks ka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millised need suhkruga piimatooted Fitlapil on? Tahaks ka.

tunnen ka huvi. ise fitlapitanm, sellist asja leidnud veel kavast pole.
mind isegi ei huvita, kas ja kui palju, mida see sisaldab. kui saan alla võetud, siis kõik toimib.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma tõesti ei oska öelda, minul seda äppi pole. Külmkapp on täis tavalisi magusaid jogurteid, pudinguid, kohupiimasid, kohukesi, mida ma varem seal iialgi ei kohanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ja mida sina sööd, kui isegi sina tervislikumalt toitud?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Külmkapp on täis tavalisi magusaid jogurteid, pudinguid, kohupiimasid, kohukesi,

Järelikult ta ei järgi kava, lihtne. Mingid proteiinikohupiimad ja pudingid on lubatud, aga need on suhruasendajaga, vastikud. Kui ma Fitlapi kava tegin, ei tahtnud neid võltsmagusaga asju. Lihtne oli loobuda magusast, suhkrut ei panda mitte kuhugi.
Võileivad on lahja kanasingiga, makarone oli minul näiteks 28 spiraali, mine kööki ja vaata, kui suur (õigemini väike) see kogus on. Püüdsin alati teha toite, mida sai visuaalselt rohkem, muidu oli ikka väga nälg majas. Aga eks nälg peabki olema, kui tahad alla võtta.
Mina järgisin korralikult ja sain alla oma “viimased viis kilo”, mis teadupärast ongi kõige raskem. Sealsest blogist lugesin, kuidas inimesed kurtsid, et portsud on nii suured, et ei jõua ära süüa. Imestasin, sest mina oleks tegelikult rohkem tahtnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas need on üldse tasakaalus?

Mida sa tasakaalu all silmas pead?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Seal on erinevaid retsepte, mis lähtuvad põhimõttest, et inimene saaks kätte oma valgud, rasvad ja süsivesikud, kuid kindlasti mitte üleliia töödeldud kujul, vaid pigem puhtamast ja tervislikumast valikust (nt kaerahelbed, avokaado, juurviljad, lõhe, sealiha, kanaliha, oad, puuviljad, seemned, pähklid, kodujuust jne). Magusust lisatakse toitudele pigem puuviljadega. Toite on erinevaid, sh ka isetehtud jäätist jms, kuid kogused vastavuses sinu kaalu ja aktiivsusega. Palju on tavalisi toite, nt hommikuks omlett või praemuna singiga, putrusid eri viisil. Muud söögid tavalised praed näiteks sea- või kanalihaga. Suppe, snäkke jne. Igat toidukorda saab vahetada, st et ise valid, mida millal sööd – võid süüa ka õhtuks omletti kui soovid. Aga mingeid fabrikaate või maiustusi seal küll ei ole. Saab vahetada retseptides koostisosasid valikust, aga kuskil suhkrut küll ei ole, äärmisel juhul lubatakse lisada steviat.

Please wait...
Postitas:
Kägu

makarone oli minul näiteks 28 spiraali, mine kööki ja vaata, kui suur (õigemini väike) see kogus on.

Jah, Fitlap ei keela suhkruid (süsivesikuid) täielikult. Aga süsivesikuallikana ei eelistata suhkrut, vaid ikka täisteratooteid, kaerajahu, puuvilju jms. ning nende kogused on piiratud – loogiline ka, kuidas muidu see kaalulangus tekida saaks, kui piiramatult süsivesikuid tarbitaks. Näit. smuutid tuleb kokku segada puuviljast, avokaadist, maapähklivõist vms., pannkookide retseptis võis magustajaks olla banaan, muffin koosnes näit. munast ja natukesest vaarikatest jne. Ilma magustamata piimatooteid (maisestamata jogurt, kohupiim jms.) oli mõnes retseptis kasutatud. Kui panna aga seadetesse, et ei talu piimavalku – siis piimatooteid ei pakuta.

Sealsest blogist lugesin, kuidas inimesed kurtsid, et portsud on nii suured, et ei jõua ära süüa. Imestasin, sest mina oleks tegelikult rohkem tahtnud.

Mina liitusin mõneks ajaks Fitlapiga, et saada lihtsasti valmistatavaid retsepti-ideesid. Sisestasin algkaaluks ja soovitud kaaluks sama numbri, st. et ma ei soovi oma kaalu muuta.

Päevane toidukogus oli, tõesti, ka minu jaoks suur – kui mina söön ÜHE lihaga/kalaga/kanaga prae päevas, siis Fitlap pakub sageli 3 lihaprae-taolist toitu päevas! Ja neljas söögikord (ise tead, kas hommik/lõuna/õhtu – söögikordade järjekorda saab vahetada) on siis mingi tervislik külm snäkk, omlett, puder, smuuti vms. Ning ühe prae kogus ei ole 3x väiksem minu 1 praest, vaid minu harjumuspärane praad on kõigest u. 1 + 0,5 kogust juurde…

Ei, aitäh, 3-e lihaprae järele päevas mul küll ei isuta ehk siis Fitlapi retsepte kasutasin, aga päevas soovitatud toidukogust ei järginud.

Aga eks inimesed ongi väga erineva isuga (mis ühe jaoks tundub vähe, tundub teise jaoks palju) – mis siin imestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sealsest blogist lugesin, kuidas inimesed kurtsid, et portsud on nii suured, et ei jõua ära süüa. Imestasin, sest mina oleks tegelikult rohkem tahtnud.

Mina liitusin mõneks ajaks Fitlapiga, et saada lihtsasti valmistatavaid retsepti-ideesid. Sisestasin algkaaluks ja soovitud kaaluks sama numbri, st. et ma ei soovi oma kaalu muuta.

Päevane toidukogus oli, tõesti, ka minu jaoks suur – kui mina söön ÜHE lihaga/kalaga/kanaga prae päevas, siis Fitlap pakub sageli 3 lihaprae-taolist toitu päevas! Ja neljas söögikord (ise tead, kas hommik/lõuna/õhtu – söögikordade järjekorda saab vahetada) on siis mingi tervislik külm snäkk, omlett, puder, smuuti vms. Ning ühe prae kogus ei ole 3x väiksem minu 1 praest, vaid minu harjumuspärane praad on kõigest u. 1 + 0,5 kogust juurde…

Ei, aitäh, 3-e lihaprae järele päevas mul küll ei isuta ehk siis Fitlapi retsepte kasutasin, aga päevas soovitatud toidukogust ei järginud.

Aga eks inimesed ongi väga erineva isuga (mis ühe jaoks tundub vähe, tundub teise jaoks palju) – mis siin imestada.

Mis puutub magusatesse piimatoodetesse, siis nende soovitamist küll ei mäleta. Ka külmad (“mitte-praad”) söögikorrad tuli ise kokku segada – näiteks smuutid avokaadost, toorkakaost, kookuspiimast, maapähklivõist vms., pannkookide retseptis võis magustajaks olla banaan, muffin koosnes näit. munast ja vaarikatest jne. Ilma magustamata piimatooteid (kohupiim jms.) oli mõnes retseptis kasutatud. Kui panna aga seadetesse, et ei talu piimavalku – siis piimatooteid ei pakuta ning kui “vegan”, siis hakkab ainult taimsest kraamist koosnevaid toite (liha pole, on oad/kikerherned) pakkuma.

See kolm lihapraadi ilmselt on seetõttu, et Fitlapil tegelikult on hunnik retsepte, mida siis 4 toidukorra vahel vahetada (viimane retsept on lihtsalt pool kogusest) ja äpp ilmselt ise ei reguleeri seda, millist sööki milliseks toidukorraks süüa. Seega vahel on hea panna oma lemmikud või salvestatud retseptid valikusse või uuendada retsepti seniks kuni midagi meeldivat tuleb või siis koostisosa järgi otsida.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis puutub magusatesse piimatoodetesse, siis nende soovitamist küll ei mäleta. Ka külmad (“mitte-praad”) söögikorrad tuli ise kokku segada – näiteks smuutid avokaadost, toorkakaost, kookuspiimast, maapähklivõist vms., pannkookide retseptis võis magustajaks olla banaan, muffin koosnes näit. munast ja vaarikatest jne. Ilma magustamata piimatooteid (kohupiim jms.) oli mõnes retseptis kasutatud. Kui panna aga seadetesse, et ei talu piimavalku – siis piimatooteid ei pakuta ning kui “vegan”, siis hakkab ainult taimsest kraamist koosnevaid toite (liha pole, on oad/kikerherned) pakkuma.

See kolm lihapraadi ilmselt on seetõttu, et Fitlapil tegelikult on hunnik retsepte, mida siis 4 toidukorra vahel vahetada (viimane retsept on lihtsalt pool kogusest) ja äpp ilmselt ise ei reguleeri seda, millist sööki milliseks toidukorraks süüa. Seega vahel on hea panna oma lemmikud või salvestatud retseptid valikusse või uuendada retsepti seniks kuni midagi meeldivat tuleb või siis koostisosa järgi otsida.

Ilmselt siis jah.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ning ühe prae kogus ei ole 3x väiksem minu 1 praest, vaid minu harjumuspärane praad on kõigest u. 1 + 0,5 kogust juurde…

Ei saanud sellest rehkendusest aru 🙂
Aga kirjelda, milline on sinu harjumuspärane praad (ilma selle Fitlapita)
Kui palju millist liha ja mis veel lisaks on? Kas valmistad selle ise?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Need toidud, mida FL automaatselt pakub, on täiesti juhuslikud, äpi autorid on seda ise öelnud. Mulle on äpp 4x päevas smuutit ka pakkunud. Las pakub, mida tahab, ma asendan ikka sellega, millega ise tahan.

Aga teema autorile, need toidud pole küll FL kavas, ilmselt olete üksteisest mööda rääkinud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Siis on selge, võib-olla on need patupäevadeks ostetud vmt. Pole tahtnud küsida ka – hea, et üldse inimene end käsile on võtnud. Lihtsalt oma peas mõtlesin, et kas tõesti sellise menüü eest ollakse nõus maksma, mis ei tundunud piisavalt tervislik olevat. Nüüd on müsteerium lahendatud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Fitlap ei ole tervislik, sest menüü pakub mitu korda päevas liha ja piimatooteid. Tekib valgu ja küllastunud rasva liig. Palun ärge tõmmake võrdusmärki fitlapi ja tervisliku toitumise vahele.

Kui soovitud kaal on saavutatud, soovitan pöörduda toitumisnõustaja poole, kes menüü üle vaatab. Sellest on väga palju räägitud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui soovitud kaal on saavutatud, soovitan pöörduda toitumisnõustaja poole, kes menüü üle vaatab. Sellest on väga palju räägitud.

Neid toitumisnõustajaid on ka igasuguseid ja millegipärast igaüks arvab, et ainult tema nõuanded on õiged, nagu sinagi näid arvavat. Ma ei tea ühtki teist teemat, kus igaüks on enda arust asjatundja, samas teooriaid on seinast seina. Kindlasti on Fitlap tervislikum, kui on keskmise inimese toidulaud. Kui sinul on uskumus, et liha on väga halb, on võimalik ka taimetoitu süüa. Kui arvad, et piimatooted on kurjast, ära söö neid. Fitlapi raames on võimalik kõiki selliseid eelistusi arvestada.

Please wait...
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Esileht Ilu ja tervis Fitlapi tervislikkus