Esileht Ilu ja tervis Flow protseduur KSA-s, kas läks pekki?

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Flow protseduur KSA-s, kas läks pekki?

Postitas:
Kägu

Mul oli natuke rohkem kui kuu aega tagasi silmaop, nüüd käisin kontrollis ja kaugele nägemine on u 65-70%. Tänaval saan hakkama, autoga õnneks ei ole vajadust sõita, aga heast nägemisest on asi muidugi kaugel. Lähedale vaatamine on väga häiritud – raamatut või ajalehte lugeda praktiliselt ei saa, tähed on udused. Arvutiga töötamine on samuti keeruline. Telefoniekraanilt midagi täpsemalt vaadates pean väga pingutama. Enne oli -7 ja lähedale nägemine ideaalne. Kuna töötan dokumentide ja arvutiga, olen siiani praktiliselt töövõimetu. Hakkab vaikselt paanika tekkima, kas midagi läks pekki? Viimastel nädalatel on stabiilselt udune olnud, eriti just lähedale vaatamine, ei ole tajunud, et vaikselt paremaks läheks nagu kontrollis kinnitati. Kellel on kogemusi, kas kellelgi on veel taastumine nii kaua aega võtnud ja lõpuks ikkagi korda saanud? Kas kellelgi on kogemust, et on pidanud hiljem midagi korrigeerima? Ühesõnaga kui kõik on korras, on asi lilleline, aga ootan nende kogemusi, kellel ei ole asi nii libedalt läinud.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

KSA-sse oled uuesti pöördunud? Tegemist on ju sinu silmadega. Aru ma ei saa miks otsitakse infot suvalisest foorumist, selle asemel et otse allikast küsida. Siin võidakse sulle kõikvõimalikku jama ajada ja lausa valetada kogemus alalt, mida rääkijal tegelikult pole. Igaüks saab end arstiks nimetada ja nii edasi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Opp ei läinud pekki, aga 100 % nägemist sa ei saanud. Silmad normaliseeruvad nii 5 kuu jooksul. Sul on ju järelkontrollid? Siis saate arstiga arutada, kas uus opp.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

KSA-sse oled uuesti pöördunud? Tegemist on ju sinu silmadega. Aru ma ei saa miks otsitakse infot suvalisest foorumist, selle asemel et otse allikast küsida. Siin võidakse sulle kõikvõimalikku jama ajada ja lausa valetada kogemus alalt, mida rääkijal tegelikult pole. Igaüks saab end arstiks nimetada ja nii edasi.

Ma alustasin ju juttu sellest, et tulin just järelkontrollist ja seal öeldi, et kõik on ok ja taastumine võtab minu puhul lihtsalt aega. Muidugi minu silmad ja minu mure. Aga ma ei ole optometrist. Selle pärast uuringi, kas kellelegi on sarnaseid kogemusi, et saada laiemat pilti.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selle protseduuriga minu teada ka võtab see normaliseerumine ja lõpptulemuse saabumine küllalt kaua aega. Kas operatsiooni eelselt ei olnud sellest juttu?
Samas ei tea, et lausa töövõimetu nii kaua ollakse. Kas sa rääkisid arstile kõik ära oma igapäeva tegemiste ja -nägemiste kohta, mitte lihtsalt ei lasknud temal mõõta ja vaadata oma asju seal? Kas arst teab, et oled nägemise tõttu töövõimetu, mingeid abivahendeid pole pakkuda ajutiselt?
(prillid vm)

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tegin ca 2a tagasi sama opi. Minul oli nägemine -6. Tööle sain minna kaks nädalat hiljem, aga siis ei olnud silmad veel ära paranenud täielikult. Kuu aja kontrollis ei olnud ka veel seda 120% mida nad lubasid, kuid kui 3kuu kontroll tuli siis oli kõik väga hästi ja on siiani.
Minule selgutati küll, et mida suurem miinus, seda kauem paraneb. Anna aega. Ja kui ca aasta pärast selgub, et siiski vaja kordusoppi, siis ju teevad nad selle tasut. Jah, paranemisaeg on, aga see on seda väärt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Infomaterjalides ja ka eelneval konsultatsioonil jääb kõlama, et taastumine on väga kiire ja valutu. Konsultatsioonis enne protseduuri veel uurisin ka, et kaua ma töölt eemal pean olema ja nad ütlesid, et kahest nädalast kindlasti piisab. Loomulikult on ühes kaasa antud infolehes välja toodud ka kõik maailma hädad, mis silmadega üldse juhtuda võivad. Kodulehel sellist infot üldse ei ole, seal jääb kõlama ikkagi see, et tegemist on lihtsa protseduuriga, paar päeva on pärast ebamugav ja siis on elu lill. Olengi hakanud mõtlema, et kas on olemas ka võimalus, et jääbki nii ja nad ütlevad, et aga me ju hoiatasime ja laiutavad käsi…? Peale protseduuri kõik korrad kui ma olen käinud, on ikka rahustatud, et see on normaalne ja pean ära kannatama. Aga olen nüüd mitmete tuttavatega ka rääkinud ja on selgunud, et päris mitmel oli protseduuri eelne ootus ja tegelikkus korralikult lahknevad. Kahju, et see nüüd jutuks tuli, mitte enne opi. Enamuse puhul ma ei teadnudki, et nad on ka selle opi teinud, see tuli jutuks kui nad mind ringi komberdamas nägid. Oleksin põhjalikumalt kaalunud, võib-olla teise aja valinud kui tööl nii pingeline pole või ehk üldse loobunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See on kõik vaht, mis pole oluline. Tähtis on konkreetselt, mida arstid praegu räägivad. Milline regressioon (kui üldse) sul täpsemalt on või hinnatakse olukorda siiski veel taastumiseks praegu? Millised (konkreetsed) tähtajad, kui peaks midagi otsustama (korrigeeriva op-i vm osas) jne
-7 on ikka üsna suur miinus, et korraga täppi saada. Mind opereeriti umbes samalt tasemelt ja läks vaja korrigeerivat operatsiooni väikse regressiooni tõttu, kahe protseduuri vahe oli pool aastat. See oli 8 aastat tagasi ja peale teist op-i jäi tulemus pidama ja siiani korras. Polnud päris FLOW küll.
Kuu aega on üsna vähe peale operatsiooni, arvata võib, et üsna varsti läheb oluliselt paremaks.
Jah, operatsioone tasuks ette võtta, kui muus elus vähem pingeline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma olin järgmine päev tööl ning mul on ainult arvutiga töö. Kahte nädalat haiguslehte ei kujuta küll ette. Jah, õhtul olid silmad väsinud ja tahsid sügada. Ju mõni on hellikum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Milline regressioon (kui üldse) sul täpsemalt on või hinnatakse olukorda siiski veel taastumiseks praegu? Millised (konkreetsed) tähtajad, kui peaks midagi otsustama (korrigeeriva op-i vm osas) jne

Hinnatakse, et praegu on veel taastumine.

Sellest ka see teema, et saada laiemat kogemust neilt, kellel on sarnane kogemus olnud. Et kuidas tegelikult protsess läks neil, kellel polnud valutu taastumine. Äri on äri ja kuigi kogu KSA teenindus on väga professionaalne olnud, on selle tagasi siiski ärilised huvid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa ajad paar asja segi.
Üksi arst ei saa sulle tagada perfektset tulemust. Isegi mitte head tulemust. See ei ole äri, see lihtsalt on nii.
Nad saavad lubada, et protsess on parima arstiteadusliku teadmise kohaselt tehtud. Ja kõik.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu töökaaslane tegi ka KSA-s ja tal oli sama jama, et veel kuu hiljemgi oli haiguslehel, sest lähedale ei näinud. Ta töötab teises esinduses ja ma ei tea, mis temast praeguseks on saanud, nüüd juba mitu kuud möödas. Kui mu laps Refocusesse konsultatsioonile läks, siis helistasin talle mitu korda, aga ta ei võtnud vastu ega helistanud tagasi. Minu lapsele öeldi Refocuses, et kordusoperatsiooni teha ei saaks, kui asi ei õnnestu, kas siis suure miinuse või millegi muu pärast. Tal silmad -9. Jäi prille edasi kandma.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Minu lapsele öeldi Refocuses, et kordusoperatsiooni teha ei saaks, kui asi ei õnnestu, kas siis suure miinuse või millegi muu pärast. Tal silmad -9. Jäi prille edasi kandma.

Vaat, ongi otsuse koht. Mina nt oleks hea meelega jäänud -1-1,5 peale peale esimest operatsiooni, isegi kui poleks kordusop-i saanud teha. -7 (rääkimata -9) pealt vahe ikka mäekõrgune.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vaat, ongi otsuse koht. Mina nt oleks hea meelega jäänud -1-1,5 peale peale esimest operatsiooni, isegi kui poleks kordusop-i saanud teha. -7 (rääkimata -9) pealt vahe ikka mäekõrgune.

No väike miinus ei ole ju ainus lõikusega kaasnev ebameeldivus. On veel võimalikud kaugnägelikkuse teke, kuiva silma sündroom, halod pimeduses ja peavalud. Kõiki neid koos tuleb kaaluda, mitte võrrelda ainult -9-t -1-ga!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu lapsele öeldi Refocuses, et kordusoperatsiooni teha ei saaks, kui asi ei õnnestu, kas siis suure miinuse või millegi muu pärast. Tal silmad -9. Jäi prille edasi kandma.

Nagu laps oleks valinud siis miinus 9 ja miinus 1 vahel! Talle öeldigi konkreetselt, et tema silmade puhul kordusoperatsiooni teha ei saa ning on oht halode tekkeks. Sinu targutamine ei ole teemakohane!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Iga operatsiooniga kaasneb risk, sellega peab arvestama enne opile minekut ja hiljem leppima, kui tekivad probleemid. Mina läheksin teise silmaarsti juurde konsultatsiooni. Maksad uuringute eest ja saad adekvaatse ülevaate. Üldiselt need keskused kipuvad probleeme eirama ja klientide kaebusi tagasi lükkama rahustades, et taastub ja paraneb ja andke aega. Ja siis kui aeg on kulunud, selgub, et enam ei annagi midagi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Talle öeldigi konkreetselt, et tema silmade puhul kordusoperatsiooni teha ei saa ning on oht halode tekkeks. Sinu targutamine ei ole teemakohane!

Eks ma võtan jah oma mätta otsast, kuna kogemus olemas. Kahju, et mõjus targutamisena. Aga sa ei öelnud ka enne, et oli kõrgendatud risk halodeks – nii suure miinuse puhul võib tavapärane olla, et kordusoppi ei saa teha, kuna sarvkest liiga õhuke esimese op-i järel ja tulemus lihtsalt see, et päris 0-i ei saa.
Loomulikult tuleb arvestada op-i üle otsustamisel kõiki riske ja eriti veel neid, mis konkreetsete silmade omapära tõttu kõrgemad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki tehti üle ja läks juba plussi? See muidugi eriti nutune, eriti hiljem, kui pluss vanusega juurde tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on -1,75. Kas nii väikse miinuse puhul on üldse mõtet seda riski võtta? Kaalun juba pikemat aega.

Please wait...
Postitas:
Kägu

– 1,75 on ideaalne nägemine, et 40+ vanuses ei peaks prille kasutama. kindlasti pole mõtet selliseid silmi korrigeerida, et siis hakata varem plussprille kandma (nendega harjub inimene palju raskemalt kui miinusega). Miinus hakkab vananedes taanduma kui pluss tekkima hakkab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

– 1,75 on ideaalne nägemine, et 40+ vanuses ei peaks prille kasutama. kindlasti pole mõtet selliseid silmi korrigeerida, et siis hakata varem plussprille kandma (nendega harjub inimene palju raskemalt kui miinusega). Miinus hakkab vananedes taanduma kui pluss tekkima hakkab.

Kui vanalt miinus taanduma hakkab? Ma saan kohe 46, siiani pole midagi taandunud. Parem silm on -5,5 ja vasak -4.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul on -1,75. Kas nii väikse miinuse puhul on üldse mõtet seda riski võtta? Kaalun juba pikemat aega.

muidugi on mõtet, see on just parasjagu selline miinus, mis hästi elamast takistab.

Please wait...
Postitas:
Kägu

järjekordne müüdilevitaja, ei kao see miinus vananedes kuhugi, vähemalt mitte kõigil, plussprillid tulevad veel lisaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui vanalt miinus taanduma hakkab? Ma saan kohe 46, siiani pole midagi taandunud. Parem silm on -5,5 ja vasak -4.

Ma olen 50 – nüüd on nii, et ilma prillideta ei näe kaugele, aga prillidega ei näe enam lähedale. Midagi kuskile ei taandu, juurde tuleb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miinus ära ei kaogi, lihtsalt läheb enamusel vananedes väiksemaks. Pluss on ühes skaala otsas ja miinus teises. Ideaalse nägemisega inimestel tuleb vananedes suurem plussprill, lühinägevatel enamasti tekib pluss hiljem ja numbriliselt väiksem. Muidugi on erandeid ka, aga enamusel ikka miinus väheneb vanaduses. Ülearune oleks muidugi oodata, et -5 või -10 kuhugi ära kaoks, kui inimene 45 saab..

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina olen 53 ja üle 30 aasta väikest miinust. Viimases nägemiskontrollis ütles arst, et mul on lähedale vaadates ideaalne nägemine, parem enam olla ei saagi. Tema ütles, et võimalik et väike miinus kuigipalju aitab, aga rohkem sõltub silmalihastest ja palju nad tööd teevad. Sealjuures arvuti ja tv kahjustavad silmi, aga seda teavad niigi kõik. Olen eluaeg palju lugemisega silmi treeninud, ilmselt see siis on mind prillidest ehk säästnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Äkki tehti üle ja läks juba plussi? See muidugi eriti nutune, eriti hiljem, kui pluss vanusega juurde tuleb.

Nii vist ongi. Kaugele nägemine on nüüdseks enam-vähem normis, aga lähedale (eriti väikest kirja või täpsust nõudvaid asju) nägemine on endiselt vga häiritud. Ootan veel 6-kuu kontrolli ära, mis on õige pea ja siis ilmselt prille ostma. Suhtumine oli viimases kontrollis selline, et mis siis ikka, läks siis niimoodi. Päris kindlasti ei räägitud mulle enne opi sellest, et lähedale nägemine võib häiritud saada. Mainiti seda, et miinust ei pruugi päris nulli saada ja seda on hiljem võimalus uuesti korrigeerida. Ja kuiva silma niisutamise vajadusest, halost jms. Need olid teadlikud riskid, mida olin valmis võtma. Keegi, kes on hiljuti KSA-s protseduuri eelses kontrollis käinud, kas teile räägiti võimalusest, et lähedale nägemini on edaspidi hägune?

Hoiatuseks teistele peaksin sellest ilmselt võimalikult laialt rääkima, sest internet on üle ujutatud nn edulugudest. Tuttavatega rääkides olen kuulnud päris palju mitte-edulugusid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mu mehel läks aasta aega, enne kui kõik paika läks ja lähedale-kaugele nägemine normi sai. Silmatilgad on nüüd igapäevased kaaslased, aga see on väike hind.
Ma loodan, et sul on lihtsalt taastumine pikem. Mul on paar sõbrannat ka selle protseduuri teinud, ühel taastus paari nädalaga, teisel 4 kuuga. Nagu siit lugeda saad, siis on ka ühe päevaga taastujaid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tegin, oli vist – 1,2 ja peale oppi sain tasuks lugemisprillid ehk siis lähedale nägemine hakkas järjest halvenema. Tegin vanuses 40 ja mulle opi eelses konusltatsioonis öeldi, et vanus on selline,et millalgi tuleb +. Noh see pluss tuli suht kohe peale oppi. Seega mina vahetasin kaugele vaatamise prillid lugemsiprillide vastu, prillivaba elu oli ehk aasta kui sedagi.
Samas ma otseselt ei kahetse, mulle meeldib kaugele näha ilma prillideta, härib, et hämaras ei nähe lugeda.

Please wait...
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Esileht Ilu ja tervis Flow protseduur KSA-s, kas läks pekki?