Esileht Ilu ja tervis Fluanxol ja sellest loobumine

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Fluanxol ja sellest loobumine

Postitas:
Kägu

Mulle hakkab tunduma, et mul on ravimist nimega Fluanxol sõltuvus tekkinud ja asi on ikka puhta hull. Olen seda võtnud mõned aastad. Umbes pooleteist aasta eest vahetas arst ravimit ja võtsin Fluanxoli asemel teist ravimit. Tulemuseks oli täielik huvi puudus mille iganes tegemise vastu, ma lihtsalt vegeteerisin päevast päeva. (No ok, kohusetunne ikka tööasju sundis tegema.) Arvasin, et seda põhjustab see uus ravim ja arstiga kokkuleppel hakkasin uuesti Fluanxoli võtma. Vähe aja pärast oli elu jälle normaalne, kõik enesetundega korras. Nüüd umbes paari kuu eest arvasime arstiga, et võiks üldse ravimitest loobuda  – ja seis on enamvähem sama, mis esimene kord Fluanxolist loobudes. Seda on isegi raske kirjeldada. Huvi puudus (mitte füüsiline väsimus) kõige vastu. Mille iganes tegemine on tohutu enda sundimine, täielik motivatsiooni puudus ükskõik mis vallas. Ehk siis hakkab tunduma, et Fluanxol on see, mis mind käimas hoiab. Ma ei ole sellest arstiga veel rääkinud, uurin hetkel siit – kas on veel keegi võtnud sama ravimit ja midagi sarnast kogenud? Ja kui on, siis kuidas sellest välja tulla? Eelmisel korral oli paus ju pool aastat (teist ravimit võttes), aga midagi ei muutunud. Huvi ja motivatsioonipuudus kestis edasi, peaks ju olema piisavalt pikk aeg, et ravimi mõjust üle saada?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitteüht antidepressanti või mõnda teist närvitabletti ei või ära jätta päeva pealt.Imelik et sinu arst seda ei tea või sa täielikult eirasid arsti soovitust.Sa pead hakkama seda Fluanxoli võtma ülepäeviti.Ja nii mitu kuud järjest ikka.Ehk siis ravimi annust saad hakkad järk järgult vähendama aeglases tempos.Minul kunagi tekitas AD päeva pealt ära jätmine unetust,sain ööse magada ainult 2 tundi ! Enne magasin 10 tundi ! See oli õudne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järelikult see ravim sobib Sulle ja see vahepealne ei sobinud. See hoiabki Sind käimas ehk deprekas pole ilmselt veel üle läinud.
Aga ära jätma peab tõesti väga pikkamööda, muidu on deprekas kohe tagasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitteüht antidepressanti või mõnda teist närvitabletti ei või ära jätta päeva pealt.Imelik et sinu arst seda ei tea või sa täielikult eirasid arsti soovitust.Sa pead hakkama seda Fluanxoli võtma ülepäeviti.Ja nii mitu kuud järjest ikka.Ehk siis ravimi annust saad hakkad järk järgult vähendama aeglases tempos.Minul kunagi tekitas AD päeva pealt ära jätmine unetust,sain ööse magada ainult 2 tundi ! Enne magasin 10 tundi ! See oli õudne.

Ot kus ja millises lauses ma rääkisin sellest, et lõpetasin päeva pealt. No ei näe ma ise sellist kohta? Ei, ma loobusin täpselt nii, nagu seda tehakse, järk-järgult vähendades. Mis mulle muret teeb, on muutused, mis on tekkinud paar nädalat peale täielikku lõpetamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitteüht antidepressanti või mõnda teist närvitabletti ei või ära jätta päeva pealt.Imelik et sinu arst seda ei tea või sa täielikult eirasid arsti soovitust.Sa pead hakkama seda Fluanxoli võtma ülepäeviti.Ja nii mitu kuud järjest ikka.Ehk siis ravimi annust saad hakkad järk järgult vähendama aeglases tempos.Minul kunagi tekitas AD päeva pealt ära jätmine unetust,sain ööse magada ainult 2 tundi ! Enne magasin 10 tundi ! See oli õudne.

Ot kus ja millises lauses ma rääkisin sellest, et lõpetasin päeva pealt. No ei näe ma ise sellist kohta? Ei, ma loobusin täpselt nii, nagu seda tehakse, järk-järgult vähendades. Mis mulle muret teeb, on muutused, mis on tekkinud paar nädalat peale täielikku lõpetamist.

Sul võib olla siis krooniline depressioon. Siis võetakse ravimit elu lõpuni.Samas AD on suhteliselt vähe toksiline ja kõrval nähte ei ole.Loomulikult määrab arst sinu ravi pikkuse, ma tõin lihtsalt 1 versiooni välja. Samas ma tean juhtumeid kus AD on võetud 5 aastat ja täiesti terveks saadud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see ravim töötab läbi dopamiini, siis on eriti keeruline võõrutada. Loe ja uuri dopamiini toimimise kohta ja mida ise teha saad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see ravim töötab läbi dopamiini, siis on eriti keeruline võõrutada. Loe ja uuri dopamiini toimimise kohta ja mida ise teha saad.

Jeesus, ma teemat tehes tegelikult ei uskunud, et siit mingit tarka nõu saan, lihtsalt olen üsna hädas. Aitäh Sulle! Aitäh tegelikult ikka teistele ka, kes kaasa mõtlesid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuna see ravim töötab läbi dopamiini, siis on eriti keeruline võõrutada. Loe ja uuri dopamiini toimimise kohta ja mida ise teha saad.

Jeesus, ma teemat tehes tegelikult ei uskunud, et siit mingit tarka nõu saan, lihtsalt olen üsna hädas. Aitäh Sulle! Aitäh tegelikult ikka teistele ka, kes kaasa mõtlesid.

Võta heaks 🙂 Kui inglise keel sobib, siis siit on väga hea alustada: https://hubermanlab.com/controlling-your-dopamine-for-motivation-focus-and-satisfaction/

Sealt leiad juba linke ka edasiseks kuulamiseks/lugemiseks. Loodan. et on abiks!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

120 aastat tagasi arstid ravisid patsiente kokaiiniga.Väga hästi mõjus närvidele.Muidugi tekkis kokaiinist hirmus sõltuvus.Ja asi keelati ära.Eks tõenäoliselt läheb nii ka AD tablettidega.Tekitavad jubedalt sõltuvust ja need keelatakse ära.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

120 aastat tagasi arstid ravisid patsiente kokaiiniga.Väga hästi mõjus närvidele.Muidugi tekkis kokaiinist hirmus sõltuvus.Ja asi keelati ära.Eks tõenäoliselt läheb nii ka AD tablettidega.Tekitavad jubedalt sõltuvust ja need keelatakse ära.

Ei tekita nad mingit sõltuvust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Ilu ja tervis Fluanxol ja sellest loobumine