Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Folaat vs foolhape

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Folaat vs foolhape

Postitas:

Tere.:)
Kust ostate omale folaati? või enamus siiski võtab veel foolhapet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlasti võtab valdav enamus veel sedasama 2.80- Folica tablette ehk sünteetilist foolhapet. Folaati tellin iherb.comist. See info pole lihtsalt veel levinud folaadid on taimsed ühendid, foolhape on sünteetiline eelühend.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 09:28; 05.09 09:38; 14.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostsin Järve keskuse 2.korrusel olevast Eliksiir poest.
Koduleht eliksiir.ee
1000-ne ja 60 tabletti purgis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere! Kasutan teemat ära. Meil on käsil esimese lapse planeerimine. Lõpetasin pillid ja nüüd on beebil vaba voli tulla. Mis vahe on folaadil ja foolhappel? Lugesin, et juba planeerimise ajal peaks võtma rasedavitamine. Millised on parimad? Kas võetakse eraldi folaati/foolhapet ja eraldi veel mingeid vitamiine või on mingid head kompleksvitamiinid ka olemas kus kõik olemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solgar folaat 1000mg 60tbl Eliksiir.ee poes 32.-!
iherbis 11.- anna kannatust (no ok, postikulu max 4.- juurde, mul naitas see veel shipping saver ja postikuluta üleüldse). Oma raha peale vihane ma ka ei ole.

Kõikides (meie apteekides levinud) rasedate kompleksvitamiinides on sünteetiline foolhape, seda on küll ohtrasti seal. Mis on folaat ja mis on foolhape: http://toitumine.ee/energia-ja-toitainete-vajadused/vitamiinid/folaadid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 09:28; 05.09 09:38; 14.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Foolhape on jah sünteetiline ja ei pruugi üldse omastuda.
Folaati saab Spirulinast, nisuorasest või odaorasest, mis on eriti looduslik ja hästi omastatav kehale. Mina muid rasedusaegseid vitamiine ei võtagi. Spirulina katab kõik vajadused 🙂
Aga kui spirulinat võtta, siis eelistada mahe toodangut ja mitte hiina omi 😉
Tellisin iHerbist Hawaii Spirulina pulbri.
Eestis on ka muidugi neid, loodusperes ja eliksiiris.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 10:40; 13.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Spirulinaga ja muude pulbritega ei tohi kindlasti (mina ei soovitaks) raseduse korral jätkata, ei ole teada, kui palju raskemetalle täpselt sisaldab. Koik tooted, mis ostetud kuskilt spordi voi loodustarvete poest, ja on superfood nime all, on keelatud. Vähemalt siin kus ma elan, on tervishoiuministeerium nad ära keelanud.

Mina söön selliseid vitamiine, kus folaat ja foolhape molemad sees 400 +400, kokku 800 mikrogrammi. Vitamiinide infolehel kirjas, et sünteetilist foolhapet ei omasta täielikult nii umbes iga teine naine, selleks nad on sinna lisanud ka l-metyylfolaati (Metafolin), mis on organismile kergemini omastatavas vormis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 12:45; 14.09 11:32; 15.09 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raskmetalle sisaldavad hiinas toodetud odavad spirulina pulbrid. Tavapoodides ja ka näiteks bio4you ökopoes müüakse superfoodsi nime all spirulinat, mis on hiinakas. Neid kindlasti ei soovita tarvitada. Aga mahepõllumajandusest toodetud spirulina ei ole tervisele ohtlik. Spirulina on ju tavaline sini-rohevetikas, puhtal kujul ei sisalda see midagi halba meie kehale.

Ka toit saab väga palju aidata. Näiteks cronomeetris saab jälgida, kas kõik vajalikud vitamiinid saad toidust kätte. Minul tavaliselt lõi folaadi 100 % täis hommikuse rohelise smuutiga 😀

Mina igaljuhul eelistan looduslikul kujul folaati (ja teisi vitamiine) tarbida (toidu kujul), kui laboris kunstlikult välja töötletud vitamiini tabletti 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 10:40; 13.09 21:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raskmetalle sisaldavad hiinas toodetud odavad spirulina pulbrid. Tavapoodides ja ka näiteks bio4you ökopoes müüakse superfoodsi nime all spirulinat, mis on hiinakas. Neid kindlasti ei soovita tarvitada. Aga mahepõllumajandusest toodetud spirulina ei ole tervisele ohtlik. Spirulina on ju tavaline sini-rohevetikas, puhtal kujul ei sisalda see midagi halba meie kehale.

Ka toit saab väga palju aidata. Näiteks cronomeetris saab jälgida, kas kõik vajalikud vitamiinid saad toidust kätte. Minul tavaliselt lõi folaadi 100 % täis hommikuse rohelise smuutiga ????

Mina igaljuhul eelistan looduslikul kujul folaati (ja teisi vitamiine) tarbida (toidu kujul), kui laboris kunstlikult välja töötletud vitamiini tabletti ????

Paraku, folaadi puhul (toidust) see ei ole nii lihtne. Kui sa arvad, et sa saad 400 mikrogrammi kätte hommikuse rohelise smuutiga, siis sa eksid. Peaksid tarbima vähemalt topelt koguses (800 mikrogrammi) folaatti toidust päevas ja palvetama, et pool sellest kätte saada. Maks töötleb toidust saadavat folaatti samamoodi nagu kunstlikku foolhapet, konverteerib l-metüülfolaadi vormi, ja molemal juhul läheb umbes pool kuhugile kaotsi. Sellest on internetis juttu küll ja küll. Miks muidu soovitatakse rasedatele votta kunstlikult juurde? Mitte ilmaasjata ju. Metafolin ja Quaterfolic purgist on juba sellises vormis, nagu alles peale maksas töötlemist folaat toidust ja kusntlik foolhape saavad olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 12:45; 14.09 11:32; 15.09 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule arst kirjutas kangema foolhape Folvaren kui kellegil soov annan?jäta meil

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Folverlan on selle nimi- seda hobuselaksu 5000 mikrogrammi/tbl (vrd tavaannus 400-800 mikrogrammi) sünteetilist foolhapet peab võtma ainult erijuhtudel, ega ilmaasjata pole see retseptiravim! Nt teatud (vähi)ravimite kõrvaltoimete vähendamiseks, kui on diagnoositud suur defitsiit või imendumishäire jne. See teema on just ju sellest, et sünteetiline foolhape ei ole folaadi täielik ega hea aseaine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.09 09:28; 05.09 09:38; 14.09 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te sööte, et oma foolhappe koguse ainult toidust kätte saate? Enda meelest toitun küll mitmekesiselt ja tervislikult, aga kuidagi ei taha see vajalik kogus ilma tabletita täis tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millist folaati sealt iherbist tellite? Seal ka nii palju folate kui folic acid preparaate. Ja kas 1000mg pole liiga suur kogus päevas võtmiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Solgaril on hea kvaliteedi ja hinna suhe (Metafolin). https://fi.iherb.com/pr/Solgar-Folate-As-Metafolin-800-mcg-100-Tablets/13961 800 mikrogrammi päevas on piisav. FoolHAPET ei tohiks ule 400 mikrogrammi votta, juhul kui arst pole suurema koguse välja kirjutanud. Kuna foolaat ei imendu maksa, siis seda saab tarvitada natuke suuremas koguses. 1000 on ilmselt juba liig, kui niikuinii toituda enam-vähem tervislikult.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.09 12:45; 14.09 11:32; 15.09 21:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna ostsin Solgar Folate 400-se purgi, 800 tundus liiga “kange”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kasutasin Solgari folate 800seid. Foolhapet küll ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Folaat vs foolhape

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.