Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Folliikul ja suurus.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Folliikul ja suurus.

Postitas:

Olen küll triibupüüdjate teemas ja sinna kirjutasin ka, aga küsin oma küsimuse otse rasestumise teemas ka. Või noh mis küsimus see samas on, tahaks lihtsalt targematelt nõu ja infot. Kuna siin rohkem liikvel neid, kellel uh-ga foiliikulite (vabandan kui valesti kirjutan seda) suurust mõõdetud.

Olen nüüd veits uurinud selle kohta ise netist, aga palju asju segaseks jäänud. CD16 reedel 09.02 käisin arstil, hommikul oli ov test positiivne, arst vaatas ja ütles, et selleks ajaks on folliikul liiga väike, suurust oli umbes 10mm. Et peaks olema juba 20mm. Kui tõene see väide on? Samas mul näiteks keha märku ei andnud, et cd16 ov on, ainult positiivne ov test oli. Nagu teada on, siis võib ju ov mul täna, 11.02 cd18 ka olla. Õrn voolus on ka ja torge munasarjas.
Tegelt ei teagi mis tõestust ma tahan. Arst päris positiivne polnud. Aga kas võib see folliikul kasvada kahe päevaga nii suureks, et siiski on suuteline raseduseks arenema? Või jäi ta siiski liiga väikeseks? Kas mul siis ov see kuu ei toimugi? Peaks ta 20mm olema eks, aga mis ta minimaalne suurus olla võiks?
Kas sellise infoga võin juba eos oma selle kuu lootuse rasestuda maha matta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle järgi tundub tõesti, et natukene liiga väike. OV test võib positiivseks minna, aga see ei näita kas kindlasti OV toimub.
Kui pikk su tsükkel muidu on? Minul on näiteks 29 päeva ja OV on mitu kuud olnud CD16. Folliikul võib kasvada 1-3mm päevas, aga kas see garanteerib et et kasvab ja jõuab ka vabaneda, arvestades siis su tsüklit ka. Kas oled jätkanud OV testidega või käinud arsti juures kordus UH-s? Võib-olla toimub OV hiljem, siis on kaks võimalust – kas hiljem toimunud OV lükkab päevi edasi või jääb luteaalfaas lühikeseks (ei jõua korralikult pesastuda kui oleks edukas katse).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keskmiselt kasvab folliikul 2mm 66päevas ja minimaalne folliikuli läbimõõt iseenesliku ov jaoks on 18, pigem 20cm.
Kui pikk sul on muidu tsükkel? Kas see tsükkel oli tavaline, võiks ju arvata et cd 16 on ov juba olnud. Sul tõotab päris pikk tspkkel tulla, kui folliikul siiski kasvas küllat et ov toimuks või oli anovulatoorne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 17:22; 12.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsükkel on mul alati 31 päeva pikk. Ja nüüd neli kuud mis ma olen ov teste teinud, olen positiivse testi alati saanud üheksandal kuupäeval ja kümnendal kuupäeval on vähene voolus platsis. Ehk siis cd16 on test positiivne. Luteaalfaas lühikeseks ei jää, pigem on peale päevasid olev aeg lühem, sest päevad kestavad mul 7-8 päeva. Eks me nüüd arstiga uurime edasi, aga enne 9.märtsi ei saa miskit teha, siis mul alles uued uuringud. Vereproovid andsin ära, et vaadata kas hormoonid korras. Ov teste ma edasi ei tee samas tsükklis, sest kasutan digitaalset ja naerunägu püsib seal kaks päeva.
Aga kuidas selle folliikuliga veel on, et kui ta nüüd ei saavutanud oma õiget suurust õigeks ajaks ja näiteks praegu kasvab ikka ja vabaneb siis kui saavutab suuruse 20mm, et kuidas siis on, kas 100% lükkuvad päevad edasi, või hakkavad ikka õigel ajal? Seda ma saan aru, et kui ta liiga hilja vabaneb, et siis jääb luteaalfaas liiga lühikeseks ja rasesrumist nagunii ei toimu, aga kas on reegel see, et päevade algus edasi nihkub?
Väga vabandan, et tüütud küsimused, aga nii kaua beebit oodanud ja soovinud(nagu paljud siin), et lihtsalt jalad lõi alt see arsti visiit ja see foliikuli teema 🙁 et noh pean enda rahustuseks neid küsimusi küsima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa ütled,et oled kaua triipe oodanud-kas ov stimuleerivaid ravimeid pole mäãratud? Letrosooli või midagi muud? See võib follikleid kasvatada, kui ainult selles probleem on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:16; 12.02 09:54; 12.02 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks nii kaua veel pole, et ravimid saaks 🙁 alustasin augustis, siis arst ütles, et uh kõik ok ja vereproov oli korras, tookord ei määratud erinevaid hormoone veres, tavaline üldpilt oli. Nüüd läksingi tagasi, sest no endale tundus, et ei ole kõik päris ok. Hakkasin kahtlema ov toimumises, sest seda nn munavalge voolust mul ei ole ja põhimõtteliselt puudub voolus. Tean muidugi, et ega see voolus pole esmatähtis, aga kahtlus oli ikka. Ja mu enda arst oli puhkusel, aga samas see teine arst kohe saatis vereproovile, et erinevaid hormoone määrata ja siis kilpnäärme uh tuleb ka. Ja lohutaski, et kui selgub, et ov ikka korralikult ei toimu, et siis tänapäeva meditsiin on nii arenenud, et selle jaoks on rohtu. Ja nüüd ma siis ootan, vereproovi vastuseid ja uh aega ja muud selle ajaga teha ei oska, kui siis perekoolis asja uurida 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud muidugi muigavad selle peale sarkastiliselt nüüd järgmise soovituse peale. Mul on olnud aastaid probleemid folliikuli küpsemisega ja viimasel ajal ka ov-toimumisega üldse (stimulatsioonid ravimitega on tulutult tehtud) ja kui sul arstini niikuinii tarka pole teha, siis joo salvei ja kortslehe teed. Googelda ingl. k lehti, seal on juhiseid, kuidas ja kui palju. Salveid enne ov-d, kortslehte võib kogu aeg. Mina võtan lisaks ka kuningakepiõli ja inositooli. Ma tean, et see ei pruugi ravimtaimedest olla, kuid oleks suur kokkusattumine: sellel tsüklil voila, mul suur foliikel ja paraja paksusega emaka limaskest platsis (viimasega mul kogu aeg jama, et liiga õhuke). Raseduse kohta ma veel ei tea aga seda ilusat ov-pilti UH-s polnud ammu näinud enam, kuigi söödud siin igasugu ravimeid.
Halba see teejoomine niikuinii ei tee, seega miks mitte proovida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:16; 12.02 09:54; 12.02 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei vaidle vastu, ravimtaimed võivad aidata, ainult 1 väike märkus: kortslehte on parem juua siiski tsükli I poolel, päevade algusest kuni ovulatsioonini. Sama kehtib salvei kohta, neid ei jooda luteaalfaasi ajal, eriti salvei (ja paljud muud naisteravimtaimed, ingver, rosmariin jms) võivad põhjustada emaka kokkutõmbeid ja teoreetiliselt põhjustada (loodetava) värske raseduse katkemist.
Enne päevi alates ovst võib juua nt vaarikaleheteed (ma ei teagi, kas seda eesti apteekides on, pole meil populaarne, välismaal küll). Petersell 6eldakse et on päevadele kasulik, aga kuna ma kunagi üritasin juua hästi palju peterselliteed päevad esilekutsumiseks ja sain 40 kraadise palavikuga põiepõletikuhoo (kuigi petersell peaks olema just eriti põletikuvastane), siis ei julge soovitada. Ravimtaimedel on ka oma toime täiesti olemas ja nende valesti tarvitamine ei pruugi sugugi ohutu olla.
http://www.onlulu.com/ten-home-remedies-to-naturally-regulate-period/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.02 17:22; 12.02 10:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina see teejooja kägu.

Vaarikelehed läksid mul meelest, neid joon ka. Eesti apteekides ilusasti saada:)
Guugeldades leiab annuste ja aegade kohta palju infot, saidid tunduvad täiesti usaldusväärsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.02 21:16; 12.02 09:54; 12.02 11:58;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Folliikul ja suurus.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.