Esileht Koolilaps Foobiad 14a. lapsel

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Foobiad 14a. lapsel

Postitas:
Kägu

Tere

14a. lapsel on tekkinud foobiad, mis on hakanud tema elu segama. Kõige hullem ja raskem tema jaoks on võõrastega suhtlemine (kaupluses, kohvikus, juuksuris, koolis, raamatukogus jne. väikeste lastega suhtlemisel pereüritustel, kus rohkem rahvast, lapsi jne.). Teatud olukorras tekitab see paanikahäired, nt ühel pereüritusel ütles temast noorem sugulane talle halvasti, koolis pidi ootamatult klassi ees vastama ja ta ei osanud, tal oli piinlik). Tal on foobia veel igasuguste jämedate voolikute peale, need tekitavad sellist hirmu, et hakkab värisema. Oleme  lapsega palju rääkinud, ta ise sooviks ka kuhugi pöörduda. Samas kardab, et ei suuda võõra arstiga suhelda, kardab, et saab paanikahoo.

Kellel on kogemusi enda või lapse foobiatega, mis aitaks, kuhu pöörduda? Kahjuks perearst läks just puhkusele, ei saa ka tema juurde minna. Või siis lükata edasi kuni pereast tagasi. Perearsti ta ei karda ja julgeks suhelda.

Aitäh!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearstil asendajat pole?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Perearstil asendajat pole?

Lugesid ka, mida kirjutati võõra arsti kohta?

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki talle sobiks alustuseks mingi e-nõustamine?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki sotsiaalfoobia? Ma leidsin oma teismelisele noore arsti.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt pole see alati kõige mõistlikum

aga mina tegelesin oma lapse foobiaga ise.

Rääkisime sellest, et ta kardab, mida ta tunneb kui kardab ja et see on OK, et ta kardab. Selgitasin siis rahulikult, et absoluutselt kõik inimesed kardavad midagi. Kasvõi natuke ja alateadlikult. Kartmine on täiesti OK, ebamugavustunne on ka täiesti OK. Mis ei ole OK, on see, kui ta selle kartusega n.ö ei tegele ja kui see hakkab tema elu segama. Selgitasin ka, et foobiate puhul on ka see jama, et need hakkavad kuhjuma ehk nad lähevad hullemaks ja lõpuks tuleb neid vaid ainult juurde. Alguses kardad klassi ees rääkida, siis üldse rääkida ja lõpuks ei julge üldse koduuksest välja minna.

Kui selle paika panime, siis hakkasime koos foobiaga tegelema. Kusagil kord kahe nädala jooksul üritasime siis hirmu tegeva situatsiooniga n.ö kohaneda. Olin juures ja rahustasin ning kui väga hirmus hakkas, siis lõpetasime kohe ära ehk enam ei torkinud. Selgitasin, enne rahulikult, kui kaugele läheme. Iga kord hiljem korraks ka rääkisime, kui kaugele ta jõudis.

Näiteks kui voolikut kardab, siis alguses jälgid koos lapsega voolikut teisest aia otsast. 5 päeva pärast natuke lähemalt, siis veel lähemalt ja lõpuks päris jalgade juurest.

Võtab aega aga saab asja. Meil läks vist kusagil 1,5 aastat enne kui  lapse foobia enam ei takistanud elu. Ebamugavustunne ja ettevaatlikus on tal asjaga siiani aga kenasti elab üle ja kasutades käed enam higiseks ei lähe.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ma ei jääks perearsti ootama, sest perearst nagunii selliste asjadega aidata ei oska ja suunab edasi psühholoogi juurde. Samas psühholoogi juurde saamiseks pole üldse saatekirja vaja ja saad ise oma lapsele aja kirja panna, aga tõenäoliselt on järjekorrad väga pikad. Nii et pane parem tasulise psühholoogi juurde aeg ja perearstilt ürita hiljem välja kaubelda selline saatekiri, millega saab 10 korda tasuliste juures soodsama hinnaga käia.

Selle esimese korra võõra arsti juurde teraapiasse mineku peab peab laps lihtsalt hakkama saama, pole midagi teha – õnneks järgmine kord on juba lihtsam. Kindlasti vali aga arsti hoolega ja loe tervisetrendist kommentaare.

Kas voolikuid kardab sellepärast, et need meenutavad madusid? Või madusid ta ei karda, ainult voolikuid?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastajatele! Madusid ei karda, laps ise ütles, et kardab voolikuid lasteaiast saadik, kui nägi seal kuskil keldriruumis voolikuid hunnikus maas (liikumistundi minnes möödusid sellest ruumist) aga suur hirm lõi alles nüüd välja. Hirmu tekitab see mõte, et seal sees voolab vesi, samas vett üldse ei karda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere, kas oleksid nõus jagama selle arsti nime? Kui siin on üldse lubatud selline nime jagamine. Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki sotsiaalfoobia? Ma leidsin oma teismelisele noore arsti.

Tere, kas oleksid nõus jagama selle arsti nime? Kui siin on üldse lubatud selline nime jagamine. Aitäh!

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kui võõrast kardab, siis käibki seal nii kaua, kuni ära harjub.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

B.Mööl, aga ma pole päris kindel, mis ta vanuse alampiir on.

+1
0
Please wait...

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Esileht Koolilaps Foobiad 14a. lapsel