Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Foolhape.

Postitas:

Kaua olete võtnud foolhapet?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Liisukas87 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kaua olete võtnud foolhapet?[/tsitaat]Tuleb võtta kuni 20 nädalani eks siis kuni 4 kuud saab täis:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtsin kuni 3 kuuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese trimestri lõpuni tuleb võtta kuu-paar enne rasedust kuni st 12n lõpuni. Selleks ajaks on loote neuraaltoru välja arenenud ja peamine põhjus, mis foolhapet tarvitada – neuraaltoru defekti oht – möödas.

Ise võtsin 14n, sest tablette oli veel pakis ja kuidas ma ikka \”raisku lasen\”.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 18:55; 06.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle ämmakas ütles ka, et tuleb võtta 12nda nädala lõpuni, et kui hiljem võtta, siis see pigem soodustab vähirakkude teket.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:03; 07.03 13:23; 07.03 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]et kui hiljem võtta, siis see pigem soodustab vähirakkude teket.[/tsitaat]
millises institutsioonis nii rumalad ämmakad paiknevad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 19:32; 07.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga enamus rasedate vitamiinidel ju foolhape sees. Mina olen neid võtnud peaaegu lõpuni.Mulle küll pole keegi sellist juttu ajanud, et ei tohiks enam pärast 12 ndl. võtta vitam., kus foolhape sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ei võtnudki…ämmakas isegi ei maininud seda kordagi ja ei maininud ka esimese raseduse ajal..seega vist ei olegi nii vajalik nagu rasedad räägivad! Olen käinud erinevate ämmaemandate j arstide juures oma kahe rasedusega kokku 🙂 Esimesel rasedusel oli 2 arsti ja 2 ämmakat ja teisel nüüd 2 arsti ja üks ämmakas 🙂
Lapsed on terved.
Selle raseduse alguses võtsin kuuri Eleviti, kehva enesetunde tõttu+ rauda hemoglobiini tõttu. Hetkel 32+ nädalat ja lõpetan teist Eleviti kuuri, kuna enesetunne oli kehv 🙂 Tõenäoliselt tuleb veel kuur rauda ka uuest nädalast 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Foolhape ei ole ohtlik teile, ma ei saa aru, kust selline jutt pärineb? Ma tarbin raseduse lõpuni mitmekordseid koguseid, 5 mg päevas (retseptiravim) kuna mu organism ei omanda foolhapet nii nagu vaja, uurisin ka nii arstilt kui geneetikult, kas kogused ei või minna liiga suureks kui söön neid kog raseduse ja mõelmad on vastanud eitavalt. Ehk siis pole kuidagi kahjulik teeile see mõnisada mikrogrammi mis sööte! Arst ja geneetik ühed tuntumad eestis, nii et pole niisama jutt!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui lähed ämmaka juurde u 8-9n rasedusega, siis ämmakas ei pruugigi enam foolhapet soovitada. Siis on selleks juba natuke hilja. Võtma peaks hakkama juba enna raseduse planeerimist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 18:55; 06.03 23:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll…… Kuidas selline asi on võimalik, kui kõik vitamiinid rasedatele sisaldavad foolhapet? Ei usu väga et neid, kes võttavad raseduse ajal vitamiine on vähe, siis oleks päris julm asi! Siis peaks sellest arstid ka teatama!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegu oli TÜ kliinikumiga. Foolhappega aga on nii, et eks selle uurimine veel käib. Kui näiteks panna google otsingusse folic acid and cancer, siis leiab seal palju vastukäivaid artikleid. Ühed ütlevad, et foolhape isegi vähendab vähiriski, teised aga toovad näited maadest, kus neuraaltoru defekti vähendamiseks pandi erinevatesse toitudesse foolhapet sisse (hommikusöögid, jahu, energiajoogid jms) ja sellest hetkest suurenes ka vähiesinemine antud riikides. Leiab uurimusi, mis ütlevad, et jah suurendab vähirakkude teket ja ka vastupidi. Seega minu järeldus siit on, et kuna maailma tipud ka veel ei tea, kui hea see foolhape täpselt on, siis on mõõdukus võtmesõnaks. Ei ole vaja seda liiga vähe võtta, aga ehk ka liigne tarvitamine pole kõige mõistlikum.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:03; 07.03 13:23; 07.03 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et kui google otsingusse panna cancer+misiganesasi siis saad alati tuhandeid vastuseid. Pole asja, mis tänapäeval \”teadlaste\” arvates ei või vähki tekitada. Nende teoreetikute kohaselt peaks terve inimkond juba vähi kätte surnud olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 19:32; 07.03 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga tegelt jõhkralt paljud ju surevadki. Mul enda suguvõsas on nt isa, vanaema ja vanaema vend selle käes vaevelnud. Rääkimata väga paljudest sõpradest/tuttavatest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 19:03; 07.03 13:23; 07.03 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parem mitte midagi mõelda ma arvan, ise samas seisus, ei teadnudki midagi enne kui juba 8+ näd käes ja huvitaval kombel ei teadnud ka teiste lastega midagi ja ükski arst pole midagi kostnud et peaks foolhapet sisse sööma, ainult siit perekoolist loengi nüüd ja ise ootan neljandat last. St ühegi lapsega siis pole foolhapet muginud ja täitsa vinged lapsed kõik:D. No varasemal ajal ei räägitud sest midagi ega manustatud kah mu meelest ja ega nii hulgem väärarengutega lapsi kah ole et ilma kuidagi ei saaks. Ehk siis ära muretse, kõik on hästi:).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.