Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Foolhapet ei võeta peale 12 nädalat

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Foolhapet ei võeta peale 12 nädalat

Postitas:

Oskab keegi meenutada, mis põhjusel.
Kas need organid olid 3 kuuga välja arenenud, milleks konkreetselt foolhapet vaja oli enne 12ndl ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:04; 08.09 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan foolhapet ja pakil on kirjas, et alates raseduse planeerimisest kuni imetamise lõpuni. Kust pärineb info, et peale 12 nädalat enam ei pea võtma?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtan Elevit vitamiine, kus foolhape sees. Võtsin terve esimese raseduse ajal ja nüüd plaanin ka kogu teise raseduse aeg võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise küsin, ise vastan siis, sest sain vastuse ja seda on mainitud kõikjal, et esimene trimester ikka võetakse lisaks:

“Kuna neuraaltoru, millest hiljem moodustub meie närvisüsteem, sulgub varases raseduse alguses (2-5 rasedusnädalal), siis soovitatakse foolhapet 500 %g 6 nädalat enne rasestumist ja kuni 12 rasedusnädalani.” http://www.kelluke.ee/artiklid/foolhape/hadavajalik-foolhape/

siin foorumis teine kommenteerija näiteks:
http://www.perekool.ee/index.php?id=55691&class=forum_schnell&action=view_post&post=8270653

Postitas: Kägu (27+1) | 18/08/2011 19:12

Mina võtsin kuni 12. nädalani ainult foolhapet. Nüüd paar päeva tagasi hakkasin võtma magneesiumit, muid vitamiine ei võta.

Postitas: Kägu | 18/08/2011 18:03

Kas arst siis ise ei soovitanud ega öelnud midagi?

Mina võtsin mõned esimesed nädalad Pregnacare-i aga 8. nädalal ämmaemandaga rääkides otsustasime, et ei ole vaja. Kõik analüüsid korras, toitumine on mitmekesine. Mina seega ei soovita neid multivitamiine, vaid lihtsalt foolhapet, mida võetakse tavaliselt 12. nädalani. Mõni võtab ka terve raseduse ja näiteks imetamise ajal. Kõik vitamiinid ei sobi ka kõigile ja leida tuleb siis endale sobiv.

Mina võtsin kogu esimese trimestri foolhapet. Siis hakkasin võtma magneesiumi, D vitamiini ja kord nädalas ka B-vitamiini. Paaril korral on arst mulle ka raua tabletid välja kirjutanud (Hemoglobiin u 105)

Aga sain veel vastuseks – Inimlapse organid moodustuvad raseduse esimese 12 nädala vältel. Raseduse edenedes organsüsteemid üksnes täiustuvad ehk küpsevad.
Edaspidi tuleb lihtsalt süüa täisväärtuslikku toitu ja edaspidise vajaliku koguse saab juba toidust.

Aus olla mu geneetik ütles mulle ka kunagi, et jäta 12 nädalast foolhape ära, pole enam vaja lisaks võtta eraldi. Toidust saab vajaliku, kui ikka puu-ja juurvilju ka süüa.

Vitamiinide müüjad võivad pakkidele kirjutada mida iganes, et kaup müüks.
Näiteks on üldvitamiinides sees koos raud, magneesium ja kaltsium, tegelikult on üldteada, et raud ei imendu iialgi koos kaltsiumi ja magneesiumiga, vaid võetakse täiesti eraldi aegadel.
Kus on siis loogika, et teised asjad seal imenduvad mis teineteist segavad ?
Äri on äri

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.09 11:04; 08.09 12:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võtta võib foolhapet ikka, kui leiad, et vajalik on. Aga kuna 12n alates pole enam hädapärast vaja loote seisukohast, siis võib ka mitte võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minule ütles arst, aug lõpus, et nüüd võib ka odavamat multivitamiini võtta. See siis minu turgutamiseks eelkõige. Nädalaid oli siis 20+

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Foolhapet ei võeta peale 12 nädalat

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.