Esileht Ajaviite- ja muud jutud Fotograafid ja hinnakiri

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Teema: Fotograafid ja hinnakiri

Postitas:
pyybeleht

Mõtlesin, et lähen ka see talv jõulupilte tegema, aga kui nägin mis need maksavad, siis jääb ära 😀

Sirvisin mõnda fotograafi, ( see kelle juures olen koguaeg käinud, on lapsepuhkusel)

30 minuti eest tahetakse saada juba 120 eurot, kui tahad veel privaatseid pilte , maksad veel 20 euri juurde. Ja selle raha eest saad sa 20!!! pildifaili.

Päriselt ka või?

Fotograafide hinnad on ikka kolmekordselt tõusnud. Mõni on olnud 2 kuud niiöelda fotograaf ja peab ennast tippfotograafiks ja no hindadest ma ei taha rääkidagi. Eelmine aasta jäi mul vahele aga üleelmine aasta käisin ma forograafi juures kes on tegutsenud 7 a ja 30 min hind oli 50€

Kas Teie külastate fotograafe? Kuidas hindadega rahul olete ?

+12
-17
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Mõtlesin, et lähen ka see talv jõulupilte tegema, aga kui nägin mis need maksavad, siis jääb ära 😀

Sirvisin mõnda fotograafi, ( see kelle juures olen koguaeg käinud, on lapsepuhkusel)

30 minuti eest tahetakse saada juba 120 eurot, kui tahad veel privaatseid pilte , maksad veel 20 euri juurde. Ja selle raha eest saad sa 20!!! pildifaili.

Päriselt ka või?

Fotograafide hinnad on ikka kolmekordselt tõusnud. Mõni on olnud 2 kuud niiöelda fotograaf ja peab ennast tippfotograafiks ja no hindadest ma ei taha rääkidagi. Eelmine aasta jäi mul vahele aga üleelmine aasta käisin ma forograafi juures kes on tegutsenud 7 a ja 30 min hind oli 50€

Fototehnika maksab, kogemused maksavad, arvutiprogrammid maksavad, inflatsioon paneb hindu tõstma kõiki, sest muidu kaotab mõtte üldse teenust pakkuda. Paku ise kõike hästi odavalt, vaata kas saad õnnelikuks.

120 eurolt peab riigile maksud maksma, kulud ka maha, kätte jääb mingi 40 eurot. Tasub siis võimelda üldse kui tegemist on ka teenuse, mitte liinitööga?

+9
-21
Please wait...

Postitas:
pyybeleht

Päriselt ka või?

Fototehnika maksab, kogemused maksavad, arvutiprogrammid maksavad, inflatsioon paneb hindu tõstma kõiki, sest muidu kaotab mõtte üldse teenust pakkuda. Paku ise kõike hästi odavalt, vaata kas saad õnnelikuks.

120 eurolt peab riigile maksud maksma, kulud ka maha, kätte jääb mingi 40 eurot. Tasub siis võimelda üldse kui tegemist on ka teenuse, mitte liinitööga?

Kogemused tõesti maksavad, 2 kuud ma küll kogemuseks ei loeks.

120 eurist kätte 40€. Ise ka usud või :D:D

Siis see kes pakkus 50€ temale jääb kätte 2.50 v 😀

+24
-6
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Päriselt ka või?

Mismõttes ise ka usud? Kui oled FIE ,teenid 120 eurot, siis 20% on tulumaks, 33% sotsmaks, siis photoshopi programm aastane kasutuslitsents oli 287 eurot aastas. Arvutit peaks ka omama, seegi maksab. Fototehnika maksab ka, kui liisitud, siis peaks maksma kuutasu. Selline peegelkaamera millega saaks teenust pakkuda, maksab ise juba 3000 eurot + veel objektiivid, statiiv, välgud. Selleks et sulle kvaliteetset pilti teha, tuleb fototehnikasse juba 5000-6000 eurot investeerida.

Hakka siis fotograafiks kui see nii tulus amet on.

+17
-21
Please wait...

Postitas:
pyybeleht

Päriselt ka või?

Mismõttes ise ka usud? Kui oled FIE ,teenid 120 eurot, siis 20% on tulumaks, 33% sotsmaks, siis photoshopi programm aastane kasutuslitsents oli 287 eurot aastas. Arvutit peaks ka omama, seegi maksab. Fototehnika maksab ka, kui liisitud, siis peaks maksma kuutasu. Selline peegelkaamera millega saaks teenust pakkuda, maksab ise juba 3000 eurot + veel objektiivid, statiiv, välgud. Selleks et sulle kvaliteetset pilti teha, tuleb fototehnikasse juba 5000-6000 eurot investeerida.

Hakka siis fotograafiks kui see nii tulus amet on.

Siin teemades näha jah kui tark sa igalpool oled 😀 😀

+5
-9
Please wait...

Postitas:
piilur

mis te vaidlete? turg paneb nagunii asjad paika!

pole mina veel näinud OÜ-d ega FIE-d, kes nii usinasti makse maksaks nagu siin üks eelkirjutaja ette loeb:DD

+21
-3
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

pole mina veel näinud OÜ-d ega FIE-d, kes nii usinasti makse maksaks nagu siin üks eelkirjutaja ette loeb:DD

Vahet ei ole, ilma suure investeeringuta ei ole võimalik hea piltnik olla. Aga kuidagi tuleb see raha tagasi teenida, lisaks ka mingit kasu sellest saada. Mind paneb imestama see, kuidas te siin nii ettevõtlikuse kauged inimesed olete ja kõike taandate emotsioonile? Muidugi kindlasti ta ei maksa makse, sest teie ju ise siis ei maksa kui te enda järgi seda võtate.

Igal telefonil on kaamera, tehke oma pühade pildid ise, siis pole maksta ja neid mõttetuid teemasid luua.

+18
-14
Please wait...

Postitas:
Lepaleht29

Vahet ei ole, ilma suure investeeringuta ei ole võimalik hea piltnik olla. Aga kuidagi tuleb see raha tagasi teenida, lisaks ka mingit kasu sellest saada. Mind paneb imestama see, kuidas te siin nii ettevõtlikuse kauged inimesed olete ja kõike taandate emotsioonile? Muidugi kindlasti ta ei maksa makse, sest teie ju ise siis ei maksa kui te enda järgi seda võtate.

Igal telefonil on kaamera, tehke oma pühade pildid ise, siis pole maksta ja neid mõttetuid teemasid luua.

Mine hinga värsket õhku, ausalt!

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Loki

Nõustun, et rahakotile on tuntav, aga samas on ka aru saada.

Pildistamine ei ole see 30min pildistamise ajakulu.

Fototehnika maksab – seda peab ka uuendama, läheb rikki, kukub, saab niiskust jne.

Stuudio maksab, selle kujundamise ja hooldamise aeg maksab.

Pilditöötlus võtab rohkem aeg kui see 30min pildistamisele kulunud aeg.

Kui pildistamine on väljaspool stuudiot siis läheb ka sinna jõudmise aeg arvesse.

Osad pakuvad olemasolevaid riideid, nt lapseootuse puhul.

Kogemus maksab – maksad tulemuse eest, ehk selle eest kui palju inimene on juba vaeva näinud, õppinud, koolitanud – tema stiili eest.

Soodsalt saab pildi fotopunktis valgel taustal – passika.

Ise maksin ka just ettemaksu jõulupildamisele – 30min 100€. Annab tunda küll ja pani mõtlema, samas kui sellist summat välja käia siis ainult sellele kelle stiil tõesti meeldib.

Arve esitatakse firma alt – mis tähendab, et kui tahta endale palka välja maksta siis “riigile” läheb sealt korralikult.

Kui brutopalk on 1000€ siis tööandja kulu on 1338, millest kätte 871€. Tema peab palka makstes ka selle tööandjakulu tasuma. Selleks, et kuus nt 1000€ kätte saada võtab riik 561€ endale. Ning see on inimesele endale vaid palgaraha elamiseks. Nö eelmainitud tehnika, stuudiorendid jmt tahavad ka oma osa.

Ning pildistamine kestab ehk 30min, kuid samal ajal töötlusele läheb seal pärast 1 vähemalt otsa. Korraliku tegija juures ehk rohkemgi, mõni ehk lajatab jah kõik pildid mingi filtriga üle ja paar pisiparandust teeb ja arvab, et kerge raha. St tegelikult 30min “sinu aja” eest pildistamisel on ehk tegelik kulu temale u 2h.

+16
-2
Please wait...

Postitas:
monic77

Päriselt ka või?

Ammu mitte. Olen käinud siis võtetel, kui lapsed esimesse klassi läksid.

Kellele ma neid ilupilte tegelikult teen? Igapäevaselt on ju võimalus klõpsida ja tegelikult on neid olustik pilte hiljem huvitavam vaadata.

+15
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Nõustun, et rahakotile on tuntav, aga samas on ka aru saada.

Pildistamine ei ole see 30min pildistamise ajakulu.

Fototehnika maksab – seda peab ka uuendama, läheb rikki, kukub, saab niiskust jne.

Stuudio maksab, selle kujundamise ja hooldamise aeg maksab.

Pilditöötlus võtab rohkem aeg kui see 30min pildistamisele kulunud aeg.

Kui pildistamine on väljaspool stuudiot siis läheb ka sinna jõudmise aeg arvesse.

Osad pakuvad olemasolevaid riideid, nt lapseootuse puhul.

Kogemus maksab – maksad tulemuse eest, ehk selle eest kui palju inimene on juba vaeva näinud, õppinud, koolitanud – tema stiili eest.

Soodsalt saab pildi fotopunktis valgel taustal – passika.

Ise maksin ka just ettemaksu jõulupildamisele – 30min 100€. Annab tunda küll ja pani mõtlema, samas kui sellist summat välja käia siis ainult sellele kelle stiil tõesti meeldib.

Arve esitatakse firma alt – mis tähendab, et kui tahta endale palka välja maksta siis “riigile” läheb sealt korralikult.

Kui brutopalk on 1000€ siis tööandja kulu on 1338, millest kätte 871€. Tema peab palka makstes ka selle tööandjakulu tasuma. Selleks, et kuus nt 1000€ kätte saada võtab riik 561€ endale. Ning see on inimesele endale vaid palgaraha elamiseks. Nö eelmainitud tehnika, stuudiorendid jmt tahavad ka oma osa.

Ning pildistamine kestab ehk 30min, kuid samal ajal töötlusele läheb seal pärast 1 vähemalt otsa. Korraliku tegija juures ehk rohkemgi, mõni ehk lajatab jah kõik pildid mingi filtriga üle ja paar pisiparandust teeb ja arvab, et kerge raha. St tegelikult 30min “sinu aja” eest pildistamisel on ehk tegelik kulu temale u 2h.

Perekooli ärinaised sind küll ei usu, nagunii petad ja varastad 😀

+1
-4
Please wait...

Postitas:
grüüne

Mul tekkis küsimus, et mis on privaatne pilt?

Kas kui ei ole privaatne, siis keegi teine trügib pildile? 😀

Või siis kui ei ole privaatne, siis riputab fotograaf need pildid kogu ilmarahvale kuskile vaatamiseks ja kui sa seda ei taha, siis pead peale maksma?

Kumbki variant ei ole mu meelest vastuvõetav. See on ju elementaarne, et luba saamata ei levita kellegi perefotosid ja selleks ei pea inimene peale maksma ometi!

Vastuseks teemaalgataja küsimusele – ma ise ei käi guugeldatud fotograafide juures pildistamisseansse tegemas. Mul on tuttavad profifotograafid, nende juures olen ka käinud, sõbra hinnaga, enamasti nn bartertehinguna, et nemad pildistavad meie pere, mina neile jälle teen tasuta oma valdkonna teenust, käsi-peseb kätt. Aga ma ei ole iga-aastane fotosessiooni tegija. Eraldi tegime siis kui laps sai aastaseks, siis kui läks esimesse klassi. Igal aastal mingeid paraadfotosid ei tee, sest praegu on tõesti olukord selline, et iga telefoni küljes on kaamera ja pilte tuleb niigi väga palju. Tähtsama sündmuse puhul kindlasti mõni elukutseline fotograaf, sest õppinud inimese käe alt tulevad ikka hoopis teise kvaliteediga fotod, ka telefoniga tehtult on täiesti teine mõõde kui mingitel minu klõpsudel.

Soovitan enne fotograafi juurde minemist uurida nende tausta. Paljud ei olegi seda eriala õppinud vaid on lihtsalt mingi facebooki lehe püsti pannud ja on nüüd suured piltnikud.

Ma oma tuttavaid siin reklaamima ei hakka, tean, et neil on praegu tööd palju vähemalt aasta lõpuni.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
pyybeleht

Või siis kui ei ole privaatne, siis riputab fotograaf need pildid kogu ilmarahvale kuskile vaatamiseks ja kui sa seda ei taha, siis pead peale maksma?

Kumbki variant ei ole mu meelest vastuvõetav. See on ju elementaarne, et luba saamata ei levita kellegi perefotosid ja selleks ei pea inimene peale maksma ometi!

Vastuseks teemaalgataja küsimusele – ma ise ei käi guugeldatud fotograafide juures pildistamisseansse tegemas. Mul on tuttavad profifotograafid, nende juures olen ka käinud, sõbra hinnaga, enamasti nn bartertehinguna, et nemad pildistavad meie pere, mina neile jälle teen tasuta oma valdkonna teenust, käsi-peseb kätt. Aga ma ei ole iga-aastane fotosessiooni tegija. Eraldi tegime siis kui laps sai aastaseks, siis kui läks esimesse klassi. Igal aastal mingeid paraadfotosid ei tee, sest praegu on tõesti olukord selline, et iga telefoni küljes on kaamera ja pilte tuleb niigi väga palju. Tähtsama sündmuse puhul kindlasti mõni elukutseline fotograaf, sest õppinud inimese käe alt tulevad ikka hoopis teise kvaliteediga fotod, ka telefoniga tehtult on täiesti teine mõõde kui mingitel minu klõpsudel.

Soovitan enne fotograafi juurde minemist uurida nende tausta. Paljud ei olegi seda eriala õppinud vaid on lihtsalt mingi facebooki lehe püsti pannud ja on nüüd suured piltnikud.

Ma oma tuttavaid siin reklaamima ei hakka, tean, et neil on praegu tööd palju vähemalt aasta lõpuni.

Privaatpilt tähendabki seda, et maksad fotograafile peale ja ta ei riputa Su pilte instasse ja fb üles.

Kui Sul on tuttavatest fotograafid siis sa ju peaksid teadma, et tänapäeval PEAB PILTIDELE juurde maksma, kui tahad et muu ilmarahvas neid ei näeks. Nii kahjuks on

+3
-14
Please wait...

Postitas:
grüüne

Kui Sul on tuttavatest fotograafid siis sa ju peaksid teadma, et tänapäeval PEAB PILTIDELE juurde maksma, kui tahad et muu ilmarahvas neid ei näeks. Nii kahjuks on

Ei, mul vanakooli tuttavad, nemad alati viisakalt küsivad, kas fotograaf ise ka võib neid pilte avaldada näiteks oma sotsiaalmeedias. Küsivad seda ka kliendi käest. Ilmselt neil hinnad niigi piisavalt krõbedad ja maine piisav, et ei pea pildi privaatsena hoidmist lisateenusena pakkuma.  Noorema generatsiooni fotograafe ma palju ei tunne, vaid kaks on teretuttavad. Minu omad on juba pensionieelikud, armastavad pildistada kaameraga, mille sisse käib filmirull, kuigi digipilti teevad ka loomulikult.

Ma ei tea, minugi jaoks tundub kuidagi röövellik see, et kui ma läheks kuskile oma perepilti tegema, et siis ma pean eraldi peale maksma selle eest, et see fotograaf oma suva järgi mu perepilte ei levitaks.

Vanasti pandi avalikult vaatamiseks välja neid pilte, millele keegi järgi polnud tulnud. Kui olid mingid fotostuudiod a la Väravatornis Tallinnas või Teenindusmajas. Lapsena sai sela käidud, siis alati läksin kohe õigel ajal piltidele järele, et minu foto ei jõuaks kuskile nende näidiste stendile 😀

+11
0
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

No kuskohast noor fotograaf teenistust leiab kui midagi portfooliosse ei pane? Midagi peab teistele näitama ja koguaeg peab olema uut materjali, muidu jääb ta moest maha ja keegi ei telligi teenust. Tänapäeval peab väga palju end haipima, muidu ei ole sa mitte keegi.

+3
-10
Please wait...

Postitas:
grüüne

No kuskohast noor fotograaf teenistust leiab kui midagi protfoolisse ei pane?

On väga rahulolevaid kundesid, kes heameelega lubavad oma pilte jagada. Mina olen lubanud jagada osasid pilte näiteks. Mitte kõiki, aga olen valinud välja mõne foto, et näe seda ja seda võid jagada. Samamoodi teevad ka mitmed teised kliendid. Pluss siis see, kui pildistatakse avaliku elu tegelasi, nende käest ei pea eraldi luba küsima, eriti kui fotod ongi nagunii tehtud mõne meediaväljaande tellimisel. Nii saabki portfooliosse pilte.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Loki

No kuskohast noor fotograaf teenistust leiab kui midagi portfooliosse ei pane?

Minu kogemus ütleb, et tehaksegi ka spetsiaalselt eritingimusi (soodsam hind või üldse tasuta pildid) kui fotograaf tahab harjutada või on tema idee mille teostamiseks siis inimest otsib, et just portfoolios näidata ja õppida.

Aga vaikimisi minu teada ei pane ükski fotograaf pilte avalikult üles, ikka peab luba olema. Päris nii ei ole, et kui kokku ei lepi, maksad kellelegi raha ja siis leiad pildid. Minu teada teevad ka kogenenumad fotograafid lausa lepinguid – eks siis seal ole ka kirjas.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Mätas

No aga pane valged sokid jalga ja valge tsärk selga ja las naabrimutt klõpsutab su telefoniga pilte teha.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Christal

Päriselt ka või?

Sa oled loll või? Tänu sinusugustele jumbadele saabki seitse nahka koorida. Seni kuni maksate, seni nad ka küsivad aina rohkem ja rohkem.

Fototehnika maksab tõesti. Siiani pole neist ühtegi profikaameraga näinud. Juuksur töövahendid maksavad ka, ikka ei küsi ta 120 euri tunnist

+11
-7
Please wait...

Postitas:
Loki

Fototehnika maksab tõesti. Siiani pole neist ühtegi profikaameraga näinud. Juuksur töövahendid maksavad ka, ikka ei küsi ta 120 euri tunnist

Kas juuksur teeb tööd pärast seda kui klient on lahkunud? Sh suurema ajakuluga kui pildistamiseks kulunud aeg?

Miks minnakse 120€/h fotograafi juurde, kel isegi profivahendeid pole. Sellise hinnaga minnakse ikka selle juurde kelle töö meeldib ja rahule jäädakse – st lisaks tehnikale peab olema ka silma ja oskust. Sh kui on silm ja oskus ei ole tõesti vaja alati ülimat profitehnikat (kõike saab ka laenutada).

Kusjuures 120€ kord juuksuri juures on täesti reaalne kui teha suurem stiilimuutus – lõikus, värv jne. Ning just nimelt – sellist summat makstakse peamiselt oskuste eest – et lähed ja saad 100% kindel olla, et ka rahule jääd.

+11
-3
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Päriselt ka või?

Sa oled loll või? Tänu sinusugustele jumbadele saabki seitse nahka koorida. Seni kuni maksate, seni nad ka küsivad aina rohkem ja rohkem.

Sa ei tee ilmselt vahetki kaameratel. Pole 20a jooksul näinud fotograafi, kel poleks profikaamera kasutusel. Teine variant, et käid mingite eriti rotikate juures, kes pole sedagi veel soetada jõudnud.

Minu juuksur umbes sinnakanti (ja vahel rohkem) küsib, kuigi töö ei võta koos ootamisega mille ajal ta saab teenindada teist klienti, üle 1-1,5h. Fotograafil kulub ühe tunnise sessiooni peale 3-5h ja varustus on kordades kallim.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
ttriinu

Igasugu pere-ja pulmafotograafe on ülearugi, aga kui otsida head toodete fotograafi, siis ei ole kedagi võtta. Ma tegelen riietega ja mu praegune partner Soomest otsib head tootefotograafi kolmandat aastat. Hind ei määra midagi, on juhtunud, et mida kallim seda halvem, aga head tegijat on väga raske leida.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
kaiekast

Igasugu pere-ja pulmafotograafe on ülearugi, aga kui otsida head toodete fotograafi, siis ei ole kedagi võtta. Ma tegelen riietega ja mu praegune partner Soomest otsib head tootefotograafi kolmandat aastat. Hind ei määra midagi, on juhtunud, et mida kallim seda halvem, aga head tegijat on väga raske leida.

Pulmafotograafe on tõesti palju, aga häid pulmafotograafe eriti ei ole. Ma just otsisin ja päris raske oli.
Hinna koha pealt ma ei vingu. Kui ma tahan midagi olulist jäädvustada, siis ma olen nõus ka maksma.
Niisama ma jõulupilte ei tee, mulle need ei meeldi.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
järv

Nii paljudel täpselt sama käekiri – mingi kollane preset piltidele peale visatud. Kallist kaamerast ei ole palju kasu, kui selle kõiki võimalusi käsitleda ei oska ja pildistatakse ainult iphone võimekuse tasemel ja tagatipuks pannakse mingi instagrami filtri kvaliteediga preset peale. Nad võiks vabalt oma tööd teha iphonega, aga siis vist hakkaks piinlik raha küsida, seega on parem kui ikka korralik kaamera nö aksessuaariks on. Parem on profipilte lasta teha välismaal reiside ajal – päriselt profid fotograafid, erinevate käekirjadega, ja hind ainult natuke Eesti omadest kõrgem. Muideks pildile ilusaid realistlikke toone töödelda on palju raskem kui kõik ühtlaselt kollaseks teha.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
saskia2

Päriselt ka või?

Ei külasta, pole kunagi külastanud ja ei plaani ka:) milleks?!

Rahamuresid pole.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
saskia2

Privaatpilt tähendabki seda, et maksad fotograafile peale ja ta ei riputa Su pilte instasse ja fb üles.

See ei ole nii. Avalikuks ylesriputamiseks on vaja sinu luba, vastupidi. Kui tahad olla see loll, kes selle elementaarse seaduspügala täitmise eest juurde maksab, lase edasi oma imetabase tegija juures.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

…Muideks pildile ilusaid realistlikke toone töödelda on palju raskem kui kõik ühtlaselt kollaseks teha.

Kus see loogika on? Elutruud värvid ei nõua kaamerast importides üldse mingit preseti, kuna fotod tulevadki juba sellisena kui fotograaf vähegi kaameraseadmed paika on sättinud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Christal

Profid ei viitsi klõpsutada, sest neid puusalt tulistajaid on kui seeni peale vihma. Normaslseid praktil pole ja pole see peale piltide tegemise järeltöö midagi nii vaevaline.

Tänapäeval muide teeb hea telefonikaamera juba sama töö. Sa võid osta ka 100 000 eest tehnikat, aga kui sa pilti teha ei oska, siis on see kasutu. Perepiltide jaoks pole profitehnika just vajalik.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
grüüne

Sa võid osta ka 100 000 eest tehnikat, aga kui sa pilti teha ei oska, siis on see kasutu. Perepiltide jaoks pole profitehnika just vajalik.

Olen nõus, et kui pilti teha ei oska, siis ei oska, olgu see kaamera kui imeline tahes, samas profifotograaf teeb ka telefoniga sellise pildi valmis, et inimesed ahhetavad. Aga eks neid telefonipiltegi nad siiski veidi oma arvutis enne mudivad. Üks asi on see, et saada hea kaader, aga sellega on alles vaid pool tööd tehtud.

Mulo n ka üks tuttav hobifotograaf, tema teeb looduspilte ja on väga uhke selle üle, et iial ei kasuta mingit fototöötlust. Mina salamisi arvan, et tegelikult võiks siis ka töötlust tegema õppida. Tal on kauneid loodusfotosid, aga ütleme, et Ingmar Muusikusele ei pääse siiski lähedalegi. Ega ta ka ei pretendeeri.

+3
0
Please wait...

Postitas:
anonymous

No päris nii ikka ei saa, et võtad kaamerast faili, nagu ta on, ja töötlema ei pea. Või jah, saab, kui pildistad JPG-s ja oled rahul selle versiooniga, mida kaamera pakub. Enamus fotograafe pildistab siiski RAW-faile ja kes on näinud RAW-e, see teab, et need on töötlemata kujul üsna plassid ja elutud. Toored, nagu nimigi ütleb. Inimsilmale elutruud valmispilti peab sealt siiski oskama välja võluda ja selleks kulub oma aeg.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 44 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Fotograafid ja hinnakiri