Esileht Sünnitus Funktsionaalselt liiga väike vaagen

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Funktsionaalselt liiga väike vaagen

Postitas:

Kas kellelgi on olnud kogemusi sellega, et tehakse erakorraline keiser funktsionaalselt liiga väikese vaagna tõttu? Kas see on olnud takistuseks järgmise lapse sünnitamiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Funktsionaalselt kitsas vaagen (mis ei ole anatoomiliselt kitsas vaagen) on diagnoos, mis pannakse välja nö keisri põhjendamiseks. Et antud juhul, sellel sünnitusel lapse ja ema mõõdud ei sobinud, laps laskus vales asendis, väljutusperiood liiga pikk, laps ei nihkunud edasi, lapse toonid halvad vms iganes selle sünnitusega kaasnes. Teine samalaadne diagnoos on “sünnitegevuse nõrkus”.
Ja enamasti on ikka järgmine sünnitus lihtsam, kiirem ja edukam. Eriti adekvaatse toetuse korral, mispuhul soovitaks head ämmaemandat, aktiivsünnituseks ettevalmistust, doulat.
Aga olenevalt arstist, kelle juurde satud ja olenevalt Sinu enda suhtumisest võidakse ka soovitada järgnevat keisrit.
Samalaadse diagnoosiga on sünnitatud järgmine laps edukalt kodus. Praegu enam mitte, sest kodusünnitusi reguleerib seadusandlus ja keisrijärgsed sünnitused peaksid toimuma haiglas. Küll aga tean naist, kes pärast sama diagnoosi saamist esimesel sünnitusel (ei lõppenud keisriga, oli lihtsalt pikk, raske ja medikamentoosne), sünnitas järgmise lapse, 5 kg lapse probleemideta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mul lõppes esimene sünnitus ka erakorralise keisriga funktsionaalselt kitsa vaagna tõttu. Ma täpselt ei teagi, mis seal siis ei funktsioneerinud, aga järgmine laps (kes oli muuseas 200 g raskem kui esimene, üle 4 kg) sündis ilma igasuguste probleemideta, sünnituse pikkus oli kokku umbes kaks tundi.
Mulle jäi mulje, et kui ma oleksin teisel sünnitusel keisrit soovinud, siis oleksin ka ilma erilise kauplemiseta saanud. Aga minu kindlasse soovi ise sünnitada suhtuti samuti toetavalt, ehkki viimasel visiidil, kui tähtaeg juba peaaegu 2 nädalat üle oli, muutus arst veidi ebakindlamaks selles küsimuses, kuna eriti vist ei soovita sünnitust esile kutsuda, kui varem on keiser olnud. Õnneks hakkas laps enam-vähem viimasel hetkel ikka ise sündima.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ja enamasti on ikka järgmine sünnitus lihtsam, kiirem ja edukam.”
Kummaline lause. Sünnituse “edukuse” mõõdupuu võiks olla see, et sündis laps. Olgu siis loomulikult või keisriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olin ka just sünnitamas. Pressida lasti natuke üle tunni aja, kuni arstid said aru,et asi ei liigu edasi ja no ei saa seda peakest edasi surutud. Kirja läkski, et kitsas vaagen, aga erakorralise keisri käigus selgus, et nabanöör oli olnud liiga lühike. Naistearst ütles, et see ei tähenda midagi, järgmise võin sünnitada ikka ise kui takistusi pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Sünnitus Funktsionaalselt liiga väike vaagen

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.