Esileht Pereelu ja suhted Funktsioneeriv alkohoolik? Ja laps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )

Teema: Funktsioneeriv alkohoolik? Ja laps

Postitas:

Tere!

Kuidas suhtuksite teie sellesse, kui teie lapse isa ei tunneta piire lapsega suhtlemisel/tegelemisel, kui ta on tarvitanud alkoholi? Näiteks ei tunneta ta, et teeb lapsele haiget kui tema varbaid või sõrmi liiga tugevalt tõmbab, mudib ning laps hakkab nutma. Ei mõista, et lapse tassimine, treppidest käimine teda süles hoides, õhku loopimine on ohtlik. Siinkohal ei räägi klaasist õllest, vaid kangest alkoholist, mida on tarvitatud suuremas koguses. Lapse isa muutub alkoholi tarbides eriti nõudlikkus lapse osas. Tahab teda enda kätte, ise tegeleda jne. Ei taju absoluutselt, et ohustab tema tervist. Samuti on ta mind korduvalt tõuganud kui mul on laps süles.
Tunnen, et tegu on funktsioneeriva alkohoolikuga, kes tööl suudab ära käia kuid peale seda vabal ajal on vabakava alkoholi tarvitamise osas. Enamasti on ta rohkem või vähem joobes.
Ähvardab pidevalt lapse ära võtta. Kas kellelgi on kogemusi taolise käitumisega isaga, kellele on kohus siiski andnud 50:50 õiguse lapsega olemiseks?
NB! Ei ole kibestunud, vihane. Olen kurb, hirmul ja õnnetu. Muretsen oma poja tuleviku, heaolu ja turvalisuse pärast..

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Samuti on ta mind korduvalt tõuganud kui mul on laps süles.

Misasja? Sellest peaksid tema endaga (kui leiad hetke, kus ta kaine on) ja mingi sotsiaaltöötajaga rääkima. See on ju otsene vägivald juba, kui me just mingist väiksest sõbralikust müksust ei räägi. Miks peaks keegi nii üldse tegema? Kindlasti pöördu sotsiaaltöötaja poole ja arutage läbi, milline on su olukord ja mida saaksid teha. Kui mees algatabki hooldusõiguse üle vaidluse, on sul ka ehk kasu sellest, kui asja ametlikuks teed.

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei räägi sõbralikust müksust. Olid ajad, kus ma poleks elus uskunud, et ta käe minu vastu tõstab. Paraku on aga näha, et läheb iga korraga julgemaks. Ma kardan, et ilma otseste tõenditeta ei usu mind keegi. Ilmselt peetakse kibestunud eksiks, kes tahab lapse ära võtta..
Ma tahaks tunda end turvaliselt ja ma ei taha lapse täisealiseks saamiseni muretseda, kas mu lapsega on kõik hästi, kas tal on turvaline või on ta kuskil küla peal isaga kaasas joomas ning koju jõudes peab ise vaatama kuidas magama jne saab.
Mul on hirm ja lootusetuse tunne..

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kuidas see asjasse puutub? See annab lapse isale õiguse käituda lapsega kuidas soovib? Teda ohtu seada?

+18
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole kordagi väitnud, et laps on ainult minu. Lõpeta palun kommenteerimine, sinult ei tule ainsatki asjalikku vastust.

+17
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps on samapalju mehe oma ning ei kuulu sulle ja sina teda pühast vaimust ei saanud.

Laps pole kellegi omand ja teda peab kaitsma sellise isiku eest, kes teda joobes olles ebaturvaliselt kohtleb.

+24
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 09:45; 10.06 11:56; 10.06 12:27; 11.06 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Okei, sellest saan aru, et sa ise elad vaimselt ning füüsiliselt ohtliku inimesega vabatahtlikult, aga sellest, et sa elad seal pinnal väikelapsega, kes ennast ise kaitsta ei suuda, seda ma ei mõista
Internet on täis telefoninumbreid kust abi saab. Võta kohaliku sotstöötajaga ühendust. Perekool ei aita sind, kui tugevalt joobes inimene lapsel jalad kõõlusest välja tõmbab

+10
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:45; 24.06 10:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõttetu on naist süüdistada teemal, et miks said lapse jne… laps on olemas, tagasi teda ei topi, nüüd tuleb midagi ette võtta.

Kontakteeru kas või mõne naiste tugikeskuse numbril, sa ei pea ootama, kuni sinikad paistavad. On sul lähedasi, kelle juurest ajutist peavarju leida ja tuge saada? Võta vastutus ja hakka tegutsema, su laps ja sina väärite seda.

+17
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub et kui saadakse kokku, siis paljud paarid lõbutsevad ja pidutsevad koos. Koos alkoga. Ja kuni pole lapsi, siis on nagu romantiline istuda veiniga ja koos. Nii on raske aru saada kas tegemist on üldse joodikuga või romantikuga.ikka see Hea Vein ja olete nagu parim paar.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:53; 10.06 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan soovituste eest tegutseda. Ütlen siinkohal, et seda juba teen. Olen juba eelmisel aastal suhelnud ka advokaadiga ning tugevalt jäi kõlama soovitus, et oleks asitõendeid. Mis puutub lastekaitsetöötajasse, siis väike osa minust kardab, et ta poleks objektiivne. Sest lapse isaga on tal varasemaid positiivseid kokkupuuteid.

Kokkuvõttes on mu teemaalgatuse eesmärk selgitada välja, kas ma puhun asja suuremaks kui on, või tegelikult ongi see ohtlik ja vale käitumine.

Koos me varasemalt joonud ei ole romantiliselt veini, laps oli mõlema soovitud. Inimene lihtsalt on muutunud.

+2
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veinis pole romantikat, parima paari teeb muu, kui alkohol.

Mulle meeldiks ka nii mõelda. Aga lugege või siit. Alko on populaarne. Kallima kaisus, koos hea veiniga. Diivanil keras koos hea veini ja raamatuga.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 09:53; 10.06 10:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda. Pole ju nii pikk jutt. Pärast tehakse mitu mõttetut postitust selle kohta, kuidas naine pole ära läinud mehe juurest.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 10:12; 10.06 11:23; 10.06 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda.

Ära seleta.

Teemaalgatusest on selgelt aru saada, et mehe puhul on tegu vägivaldse inimese ja lisaks veel ka alkohoolikuga.
Kes lisaks füüsilisele vägivallale on veel ka vaimselt vägivaldne. (“ma võtan lapse ära” jne bla bla.)
Ja naine isegi usub juba seda lolli juttu kuna ajud on nii ära pestud.
Selge see, et siit veel sammuke edasi ja hakkab juba ise kodus peksa saama.

Sinu postitus on veel kõige mõttetum, sest selge on see, et tuleb esimesel võimalusel lahku minna, mitte “mehega rääkida, et ära palun enam joo või palun ära last joogise peaga kiusa”

Aga ilmselt on siingi, nagu alati sellistel puhkudel, küsimus kinnisvaras.
Kui on vägivaldur või joodik oma majas peremees, siis uuritakse, kas saab teda muuta ja kui ei ole peremees, siis visatakse ta lihtviisil välja.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:07; 10.06 14:11; 10.06 16:25; 10.06 18:26; 11.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda.

Ära seleta.

Teemaalgatusest on selgelt aru saada, et mehe puhul on tegu vägivaldse inimese ja lisaks veel ka alkohoolikuga.

Kes lisaks füüsilisele vägivallale on veel ka vaimselt vägivaldne. (“ma võtan lapse ära” jne bla bla.)

Ja naine isegi usub juba seda lolli juttu kuna ajud on nii ära pestud.

Selge see, et siit veel sammuke edasi ja hakkab juba ise kodus peksa saama.

Sinu postitus on veel kõige mõttetum, sest selge on see, et tuleb esimesel võimalusel lahku minna, mitte “mehega rääkida, et ära palun enam joo või palun ära last joogise peaga kiusa”

Aga ilmselt on siingi, nagu alati sellistel puhkudel, küsimus kinnisvaras.

Kui on vägivaldur või joodik oma majas peremees, siis uuritakse, kas saab teda muuta ja kui ei ole peremees, siis visatakse ta lihtviisil välja.

Täitsa sooda. Palun õpi lugema, või on siin mingi loetavast aru saamise häirega tegu? Teemaalgataja on mehest JUBA LAHKU LÄINUD, kohus on hoolduskorraks määranud pool ja pool.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 10:12; 10.06 11:23; 10.06 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda.

Ära seleta.

Teemaalgatusest on selgelt aru saada, et mehe puhul on tegu vägivaldse inimese ja lisaks veel ka alkohoolikuga.

Kes lisaks füüsilisele vägivallale on veel ka vaimselt vägivaldne. (“ma võtan lapse ära” jne bla bla.)

Ja naine isegi usub juba seda lolli juttu kuna ajud on nii ära pestud.

Selge see, et siit veel sammuke edasi ja hakkab juba ise kodus peksa saama.

Sinu postitus on veel kõige mõttetum, sest selge on see, et tuleb esimesel võimalusel lahku minna, mitte “mehega rääkida, et ära palun enam joo või palun ära last joogise peaga kiusa”

Aga ilmselt on siingi, nagu alati sellistel puhkudel, küsimus kinnisvaras.

Kui on vägivaldur või joodik oma majas peremees, siis uuritakse, kas saab teda muuta ja kui ei ole peremees, siis visatakse ta lihtviisil välja.

Täitsa sooda. Palun õpi lugema, või on siin mingi loetavast aru saamise häirega tegu? Teemaalgataja on mehest JUBA LAHKU LÄINUD, kohus on hoolduskorraks määranud pool ja pool.

Ise oled sa sooda, teemaalgataja POLE MEHEST LAHKU LÄINUD (ja elu on näidanud, et enamus ei lähe ka) ja vist ei hooma, et elab koos vägivaldse alkohoolikuga. Kui ta aru saaks sellest, siis ei teeks ta teemasid “kuidas suhtute teie sellesse”, vaid oleks ammu oma poega üritanud vägivaldse isa käest päästa ja ära kolinud.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 11:34; 10.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased kaks eksivad mõlemad. Esiteks, mul on oma laenuvaba elukoht täiesti olemas. Teiseks, asi pole veel kohtus. Ütlen veelkord – minu eesmärk oli aru saada, kas tegelikult ongi lastega tegelemine joogise peaga meie riigis norm ja tavaline ning mina olen paanitsev kanaema, või tegelikult ongi asi mitte okei.

Justnimelt seetõttu, et austan fakti et tegu on lapse isaga ning ei soovi asjatult liiga talle teha. Siiski siit kumab läbi kinnitus minu arvamusele – ei ole okei.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda.

Ära seleta.

Teemaalgatusest on selgelt aru saada, et mehe puhul on tegu vägivaldse inimese ja lisaks veel ka alkohoolikuga.

Kes lisaks füüsilisele vägivallale on veel ka vaimselt vägivaldne. (“ma võtan lapse ära” jne bla bla.)

Ja naine isegi usub juba seda lolli juttu kuna ajud on nii ära pestud.

Selge see, et siit veel sammuke edasi ja hakkab juba ise kodus peksa saama.

Sinu postitus on veel kõige mõttetum, sest selge on see, et tuleb esimesel võimalusel lahku minna, mitte “mehega rääkida, et ära palun enam joo või palun ära last joogise peaga kiusa”

Aga ilmselt on siingi, nagu alati sellistel puhkudel, küsimus kinnisvaras.

Kui on vägivaldur või joodik oma majas peremees, siis uuritakse, kas saab teda muuta ja kui ei ole peremees, siis visatakse ta lihtviisil välja.

Täitsa sooda. Palun õpi lugema, või on siin mingi loetavast aru saamise häirega tegu? Teemaalgataja on mehest JUBA LAHKU LÄINUD, kohus on hoolduskorraks määranud pool ja pool.

Las ma arvan, su haridustasemeks on kolm klassi külakooli või kuidas muidu sa seletad, et ei suudad lausetest seda välja lugeda, mida seal üteldud pole?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitu inimest siin pole viitsinud teemaalgatust läbi lugeda.

Ära seleta.

Teemaalgatusest on selgelt aru saada, et mehe puhul on tegu vägivaldse inimese ja lisaks veel ka alkohoolikuga.

Kes lisaks füüsilisele vägivallale on veel ka vaimselt vägivaldne. (“ma võtan lapse ära” jne bla bla.)

Ja naine isegi usub juba seda lolli juttu kuna ajud on nii ära pestud.

Selge see, et siit veel sammuke edasi ja hakkab juba ise kodus peksa saama.

Sinu postitus on veel kõige mõttetum, sest selge on see, et tuleb esimesel võimalusel lahku minna, mitte “mehega rääkida, et ära palun enam joo või palun ära last joogise peaga kiusa”

Aga ilmselt on siingi, nagu alati sellistel puhkudel, küsimus kinnisvaras.

Kui on vägivaldur või joodik oma majas peremees, siis uuritakse, kas saab teda muuta ja kui ei ole peremees, siis visatakse ta lihtviisil välja.

Mina küll usun.
Mees võib taotleda 50/50 hooldusõigust, suure tõenäosusega selle saada ka.
Ja see on täiesti jabur, millisele käitumisele võidaks kohtus läbi sõrmede vaadata lehvitades võrdsete vanemate loosungit. Päris ära last muidugi ei võeta, aga arvestatava tõenäosusega peab ema pärast pidevalt südant väristama, et mis olukorras laps küll on. Emal, jah, on kogemus, et isa on kohati ebaadekvaatne või lausa ohtlik, ametnikud üldiselt reageerivad sellele, kui lapsega midagi reaalselt ON juhtunud, mitte lihtsalt ema hirmule.
Kilgata siin, et miks juba ära ei ole läinud lollnaine, on lihtsalt südametu. Isegi, kui emal ON kuhugi minna, on edaspidi üks argumentidest laste elukoha määramiseks nende senine harjumuspärane elukoht.
Mida ma siis soovitaks? Lõpetada vägivaldne suhe kohe kindlasti, kõigest hoolimata, sest pidevalt vägivaldses keskkonnas elamine on lapse jaoks kõige halvem variant. Aga nimetada naist tema täiesti põhjendatud hirmude pärast ajupestuks on lihtsalt julm ja rumal.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 11:37; 10.06 11:54; 10.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased kaks eksivad mõlemad. Esiteks, mul on oma laenuvaba elukoht täiesti olemas. Teiseks, asi pole veel kohtus. Ütlen veelkord – minu eesmärk oli aru saada, kas tegelikult ongi lastega tegelemine joogise peaga meie riigis norm ja tavaline ning mina olen paanitsev kanaema, või tegelikult ongi asi mitte okei.

Justnimelt seetõttu, et austan fakti et tegu on lapse isaga ning ei soovi asjatult liiga talle teha. Siiski siit kumab läbi kinnitus minu arvamusele – ei ole okei.

Mida me eksime? Et sa elad koos selle mehega? Elad ju! Ilmselt jagad ka voodit ja kõike muud. Mis vahet seal on mis elukoht sul olemas on, sinna sa pole ju kolinud.
Aga jah, nagu oligi arvata, siis tulidki kinnitust saama, et see on okei. Jah, sinu ja lapse peksmine on okei. Joomine on okei. Rahul?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 11:34; 10.06 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siin teemaalgataja muret, et kui asi kohtusse jõuab ja lapse isa 50:50 hooldust nõuab,siis see pole lapse huvides,kui isa kogu tööl mitteoldud aja joobes on. Ka mina ei usaldaks sellisele last. Aga suure ringi küsimus oleks, kuidas seda joobesolekut kohtule`tõestada? Soetada koju alkomeeter ja igalõhtul kasutada?vist ei läheks läbi, aga kuidas veel – ise olen sama teemaga hädas. Küll natuke teine olukord – iga kord,kui lapsed isa juurde luban, siis on lapsed seal omapäi ja isa joob sõpradega. Enamasti nad ei tahagi sinna minna. Aga kui julgeksin elatist küsida kohtus,s iis nõuaks ta kindlasti 50:50hooldust, tegelt on ta kogu aeg lubanud mult lapsed hoopis ära võtta, aga see tal kindlasti läbi ei lähe. Aga kuidas tõestada inimese alkoholismi, seda ma senini pole välja nuputanud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näen siin teemaalgataja muret, et kui asi kohtusse jõuab ja lapse isa 50:50 hooldust nõuab,siis see pole lapse huvides,kui isa kogu tööl mitteoldud aja joobes on. Ka mina ei usaldaks sellisele last. Aga suure ringi küsimus oleks, kuidas seda joobesolekut kohtule`tõestada? Soetada koju alkomeeter ja igalõhtul kasutada?vist ei läheks läbi, aga kuidas veel – ise olen sama teemaga hädas. Küll natuke teine olukord – iga kord,kui lapsed isa juurde luban, siis on lapsed seal omapäi ja isa joob sõpradega. Enamasti nad ei tahagi sinna minna. Aga kui julgeksin elatist küsida kohtus,s iis nõuaks ta kindlasti 50:50hooldust, tegelt on ta kogu aeg lubanud mult lapsed hoopis ära võtta, aga see tal kindlasti läbi ei lähe. Aga kuidas tõestada inimese alkoholismi, seda ma senini pole välja nuputanud.

Üks asi on tõestamine. Teine küsimus on, kuivõrd seda ÜLDSE argumendina arvestataks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 11:37; 10.06 11:54; 10.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimased kaks eksivad mõlemad. Esiteks, mul on oma laenuvaba elukoht täiesti olemas. Teiseks, asi pole veel kohtus. Ütlen veelkord – minu eesmärk oli aru saada, kas tegelikult ongi lastega tegelemine joogise peaga meie riigis norm ja tavaline ning mina olen paanitsev kanaema, või tegelikult ongi asi mitte okei.

Justnimelt seetõttu, et austan fakti et tegu on lapse isaga ning ei soovi asjatult liiga talle teha. Siiski siit kumab läbi kinnitus minu arvamusele – ei ole okei.

Kas siis sellist asja peab üldse küsima. Lapse ohtu seadmine pole mitte kunagi ok, olgu või kaine peaga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 09:45; 10.06 11:56; 10.06 12:27; 11.06 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses seda 50:50 juttu ei olnud teemaalgatuses.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:17; 23.06 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga suure ringi küsimus oleks, kuidas seda joobesolekut kohtule`tõestada? Soetada koju alkomeeter ja igalõhtul kasutada?

Võib ju teha mobiiliga videosid, kuidas isa lapsega käitub. Joove on ka ju näha.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.06 09:45; 10.06 11:56; 10.06 12:27; 11.06 13:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ütlen veelkord – minu eesmärk oli aru saada, kas tegelikult ongi lastega tegelemine joogise peaga meie riigis norm ja tavaline ning mina olen paanitsev kanaema, või tegelikult ongi asi mitte okei.

Loomulikult EI ole see okei.

Ma tahaks tunda end turvaliselt ja ma ei taha lapse täisealiseks saamiseni muretseda, kas mu lapsega on kõik hästi, kas tal on turvaline või on ta kuskil küla peal isaga kaasas joomas ning koju jõudes peab ise vaatama kuidas magama jne saab.

Kuni jätkad kooselu selle mehega, ei saa sa kunagi nii tunda.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.06 12:35; 11.06 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses seda 50:50 juttu ei olnud teemaalgatuses.

Mina pole teema algataja algset postitust muutnud. Kõik on algusest peale kirjas olnud.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt 10.06 09:02; 10.06 09:29; 10.06 09:35; 10.06 09:42; 10.06 09:59; 10.06 11:35; 10.06 12:35; 10.06 20:31; 11.06 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuses on ka imelik rääkida ‘lapse ära võtmisest’, kui jutt on jagatud hoolduse määramise ohust. See ei ole ju sama mis ‘ära võtmine’? Mingis teises perekooli teemas oli samuti juttu sama asja puhul ‘ära võtmisest’.
Mitte et isegi jagatud hoolduse andmine joodikule oleks ok.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 10:12; 10.06 11:23; 10.06 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuses on ka imelik rääkida ‘lapse ära võtmisest’, kui jutt on jagatud hoolduse määramise ohust.

Kommentaar eemaldatud.
3.2. Vältida tuleb pahatahtliku ja halvustava arutelu algatamist ning jätkamist.
Perekooli Moderaator

+6
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:07; 10.06 14:11; 10.06 16:25; 10.06 18:26; 11.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatuses on ka imelik rääkida ‘lapse ära võtmisest’, kui jutt on jagatud hoolduse määramise ohust.

Kommentaar eemaldatud.

Juhtumeid määratud suhtluskorraga tean umbes kümmet. Nende hulgas on päris koledaid perevägivallaga seotud juhtumeid, kus üks pool kasutab last kiusamiseks.
Seda, et kohus võib vaadata isa ebaadekvaatsele käitumisele läbi sõrmede, tean omast käest.

Me ei räägi olukorrast, et keegi lapse täielikult käest võtab.
Olukordi, kus ema on sunnitud rutiinselt viima ja jätma last isa juurde, kes on end pidevalt ebaadekvaatsena näidanud – selliseid juhtumeid on küll ja küll.

“Kullakesed…” – kui üleolev kõnepruuk. Miks?

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 11:37; 10.06 11:54; 10.06 14:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei räägi olukorrast, et keegi lapse täielikult käest võtab.

Me räägime sellest, et seda pole olnud.
Ja see, kui sa oma Stjopa juurde last pead viima, see pole praegu oluline.

Tee parem oma teema siia perekooli ja … saad samamoodi peksa.
Nagu need kõik perekoolikad – teematajad. Ja ülejäänutel on lahe.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 10.06 11:07; 10.06 14:11; 10.06 16:25; 10.06 18:26; 11.06 10:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 50 )


Esileht Pereelu ja suhted Funktsioneeriv alkohoolik? Ja laps