Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: G

Postitas:
Kägu

Tere

Millegipärast ei lase perekool lisada pealkirja.

Küsimus, kas kellegi on olnud kroonilist gastriiti, siis kuidas saite võitu?

Sain diagnoosi, oli kunagi helikobakter, mis raviti ära, kuid kõhuvalud tulid tagasi. Praeguseks olen 1.5 aastat olnud agoonias, valud ära ei lähe. Ometi näitas gastroskoopia vaid õrna muutust maos. Koguaeg on kõht turses, süües lähevad valud hullemaks. Ei tarbi gluteeni, see mõjus seedimisele raskelt. Samas ei aita ka gastriididieet, mitte midagi ei saa süüa. Paremaks ka ei lähe. Kogu see olukord mõjub vaimselt väga raskelt, olen koguaeg kurnatud, sest rahulikkiu perioodi lihtsalt polegi. Kurb on see, et ka happealandajad ei teinud midagi paremaks, proovitud omeprazoli, nexiumit ja pantroprazoli.

Kui kellelgi nõuandeid, siis need väga oodatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis arstid räägivad? Kas kõhust ulatraheli ja MRT uuring on tehtud? Minul kadus gastriit kui võtsin järgmisi tablette 1 kuu – 1 Elfimest ja 1 kuni 2 MEZYM 10 000.Hommikuti sõin ainult riisihelbe putru lisasin vähesel määral rosinaid,loobusin kohvist,jõin rohelist teed,lõunaks sõin keedetud kanafileed,kartuli ja juurviljaga(KÕIK TOIT PEAB olema keedetud) Lisaks tuunikala soolvees.Midagi haput ei tohi süüa.Värsketest puuviljadest sõin küpset pirni ja banaani.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan eelmisele kirjale veel seda võtsin ka C vitamiini tsingiga https://www.apotheka.ee/c-vita-tsink-narimistbl-n30-pmm0138766ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli aastaid peale söömist valud. põhjus selgus täiesti juhuslikult hoopis rinnavähi uuringu käigus: tuli välja et mul on söögitoru song.

Algul võtsin Renniet ja Omepit, need eriti ei aidanud, siis soovitas üks gastroentoroloog et kui omeprasool vahetada esomeprasooli vastu, siis on toime pikem ja võib ka mõne päeva isegi vahele jätta. nüüd võtangi juba mitu aastat igal hommikul ühe Elfimesti (sisaldab esomeprasooli) ja pean seda tegema kas oma elupäevade lõpuni (või minema songa opile)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida siis arstid räägivad? Kas kõhust ulatraheli ja MRT uuring on tehtud? Minul kadus gastriit kui võtsin järgmisi tablette 1 kuu – 1 Elfimest ja 1 kuni 2 MEZYM 10 000.Hommikuti sõin ainult riisihelbe putru lisasin vähesel määral rosinaid,loobusin kohvist,jõin rohelist teed,lõunaks sõin keedetud kanafileed,kartuli ja juurviljaga(KÕIK TOIT PEAB olema keedetud) Lisaks tuunikala soolvees.Midagi haput ei tohi süüa.Värsketest puuviljadest sõin küpset pirni ja banaani.

Arstid ei oskagi suurt kosta, on nõutud, kuna gastriit ei ole gastroskoopia põhjal äge. MRT tehtud, ootan koloskoopia uuringut.

Aitäh nõuannete eest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul oli aastaid peale söömist valud. põhjus selgus täiesti juhuslikult hoopis rinnavähi uuringu käigus: tuli välja et mul on söögitoru song.

Algul võtsin Renniet ja Omepit, need eriti ei aidanud, siis soovitas üks gastroentoroloog et kui omeprasool vahetada esomeprasooli vastu, siis on toime pikem ja võib ka mõne päeva isegi vahele jätta. nüüd võtangi juba mitu aastat igal hommikul ühe Elfimesti (sisaldab esomeprasooli) ja pean seda tegema kas oma elupäevade lõpuni (või minema songa opile)

Väga hea, et põhjus selgus. Ma loodan, et mrt või gastroskoopia käigus oleks selline leid nähtav olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Midagi haput ei tohi süüa.Värsketest puuviljadest sõin küpset pirni ja banaani.

Lisan eelmisele kirjale veel seda võtsin ka C vitamiini tsingiga

See hapu seal puuviljades ongi ju C-vitamiin. Kuidas siis tohtis seda lisaks võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea, et põhjus selgus. Ma loodan, et mrt või gastroskoopia käigus oleks selline leid nähtav olnud.

See  oligi MRT, kuigi algne uurimiseesmärk oli hoopis vähki taga otsida, aga lisaks leiti ka palju muud huvitavat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on tegemist Crohni tõvega.Soolte uuring näitab ära selle.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üle aastakümne atroofiline gastriit.

St et diagnoosis on vaja täpsutada, milline mao osa on nn haige.

Atroofilise gastiidiga, st et magu on nn kokku kuivanud teatud osas (atrofeerunud), ei ole vöimalik maohappe piisav tootmine. Seega koik need maohappe tootmist pärssivad ravimid – omeprazol, esomeprazol vms – on just need, mida ei peaks vôtma.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on üle aastakümne atroofiline gastriit.

St et diagnoosis on vaja täpsutada, milline mao osa on nn haige.

Atroofilise gastiidiga, st et magu on nn kokku kuivanud teatud osas (atrofeerunud), ei ole vöimalik maohappe piisav tootmine. Seega koik need maohappe tootmist pärssivad ravimid – omeprazol, esomeprazol vms – on just need, mida ei peaks vôtma.

Kas sa üldse loed mida TA kirjutab? TA ju selgelt kirjutas et magu on korras.Gastroskoopia oli korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere

Millegipärast ei lase perekool lisada pealkirja.

Küsimus, kas kellegi on olnud kroonilist gastriiti, siis kuidas saite võitu?

Sain diagnoosi, oli kunagi helikobakter, mis raviti ära, kuid kõhuvalud tulid tagasi. Praeguseks olen 1.5 aastat olnud agoonias, valud ära ei lähe. Ometi näitas gastroskoopia vaid õrna muutust maos. Koguaeg on kõht turses, süües lähevad valud hullemaks. Ei tarbi gluteeni, see mõjus seedimisele raskelt. Samas ei aita ka gastriididieet, mitte midagi ei saa süüa. Paremaks ka ei lähe. Kogu see olukord mõjub vaimselt väga raskelt, olen koguaeg kurnatud, sest rahulikkiu perioodi lihtsalt polegi. Kurb on see, et ka happealandajad ei teinud midagi paremaks, proovitud omeprazoli, nexiumit ja pantroprazoli.

Kui kellelgi nõuandeid, siis need väga oodatud.

kui muutused on minimaalsed ja gastriididieet ega gastriidirohud ei aita, miks sa siis arvad, et tegu üldse gastriidiga? ma sain kroonilise gastriidi diagnoosi hoopis muul põhjusel tehtud maouuringu käigus enam kui 10 a tagasi, mingeid rohtusid võtnud pole, kõht ka ei valuta.

helikobakter võib peale ravi tagasi ka tulla, see on ju nö mustade käte bakter. kõhuvalu see ei peaks küll iseenesest tekitama, pigem maohaavu jms ja need siis valutavad, aga neid sul ju pole.

proovi gastroloogi juurde saada, saab teha rohkem uuringuid kui perearst. gluteeni ei talu/tarbi, aga laktoosi? paljudel tekitab laktoos kõhuvalu ja -puhitust

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on tegemist Crohni tõvega.Soolte uuring näitab ära selle.

Ja kuidas see diagnoos nii kindel?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

paljudel tekitab laktoos kõhuvalu ja -puhitust

Fruktoos on samuti üks kahtlusalustest.

Nende asjade puhul on tuvastamine õnneks üsnagi lihtne: tuleb need paariks nädalaks ühekaupa menüüst elimineerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on tegemist Crohni tõvega.Soolte uuring näitab ära selle.

Uuring tehtud, ei olnud mingit Crohni tõbe. Seda ei peetud võimalikuks ka pärast mrt uuringut.

Aga kuna midagi ei leitud, siis tagasi alguspunktis. Kõik testid korras, aga tervis ei ole korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõenäoliselt on tegemist Crohni tõvega.Soolte uuring näitab ära selle.

Uuring tehtud, ei olnud mingit Crohni tõbe. Seda ei peetud võimalikuks ka pärast mrt uuringut.

Aga kuna midagi ei leitud, siis tagasi alguspunktis. Kõik testid korras, aga tervis ei ole korras.

Jäta prooviks piimatooted ka välja. Minul laktoositalumatust testide põhjal ei ole, aga süüa saan ainult laktoosivabu piimatooteid, siis on kõik korras. Nii kui tavalisi söön on kohe kõhuvalu ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )