Esileht Koolilaps G4/G5

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: G4/G5

Postitas:
Kägu

Tere! Hakkasin vaikselt huvi pärast uurima Tallinna koolide teemat ning jäi silma, et igal pool on kasutusel G4. Millest see tuleb? Ise olen lõpetanud TIKi (15a tagasi) ja vanasti nimetati seda G5. Ametlikult oli 5 kesklinna kooli (TIK, Reaal, TPL, 21, VHK), mitteametlikult levis legend, et need on koolid, mis Tallinna linnakaardil asuvad ruudus G5. Meil olid ühisüritused, võistlused, peod jne. Kas keegi oskab öelda millal ja miks see G4-ks muutus, või on G5 ka ikkagi olemas ja G4 on mingi muu asi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tere! Hakkasin vaikselt huvi pärast uurima Tallinna koolide teemat ning jäi silma, et igal pool on kasutusel G4. Millest see tuleb? Ise olen lõpetanud TIKi (15a tagasi) ja vanasti nimetati seda G5. Ametlikult oli 5 kesklinna kooli (TIK, Reaal, TPL, 21, VHK), mitteametlikult levis legend, et need on koolid, mis Tallinna linnakaardil asuvad ruudus G5. Meil olid ühisüritused, võistlused, peod jne. Kas keegi oskab öelda millal ja miks see G4-ks muutus, või on G5 ka ikkagi olemas ja G4 on mingi muu asi?

G4 on seepärast, et katsed korraldavad koos 4, mitte 5 kooli – Reaal, TIK, 21. ja GAG. See on konkreetne mõõde. G5 tähendus on ilmselt ebakonkreetsem, sest sinugi loetelust oli väljas GAG, mis on küll kindlalt kesklinna koolide hulgas olnud juba aastakümneid. Arvan, et VHK pole kunagi kuulunud G5 hulka, aga võin eksida.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Praegusel ajal on G5: GAG, TIK, 21., Reaal ja TPL.
Ühised katsed (G4): kõik eelnevad välja arvatud TPL.
VHK pole minu meelest sinna seltskonda kuulunud.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://et.m.wikipedia.org/wiki/G5_(Eesti_organisatsioon)
Jah, ka Wiki ütleb, et G5 on GAG, TIK, TPL, Reaal ja 21.Kool.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata kui naljakas 😀 võib-olla oli siis tõesti juba ka minu kooliajal nii; millegipärast käisime toona palju VHK-ga läbi, klassist läksid ka paljud sinna. Aga tõesti, GAG pidi ka olema.

 

aga tänan g4 selgituse eest, nüüd tean, et see on ühiste katsete põhjal!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õppisin nõuka ajal praeguses GAGis. Ja Reaal oli meile konkurent igal alal. 21 kk ei olnud üldse pildil.
Siiani ma ei saa aru, miks osad Reaalile lähemal elavad lapsed GAGis õppisid.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õppisin nõuka ajal praeguses GAGis. Ja Reaal oli meile konkurent igal alal. 21 kk ei olnud üldse pildil.

Siiani ma ei saa aru, miks osad Reaalile lähemal elavad lapsed GAGis õppisid.

… ja mina õppisin nõuka ajal Reaalis ja no ei ole midagi head meenutada sellest koolist 🙁 eks palju oleneb klassijuhatajast ja konkreetse klassi kollektiivist. mul ei vedanud ei ühe ega teisega …

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õppisin nõuka ajal praeguses GAGis. Ja Reaal oli meile konkurent igal alal.

Mis alasid sa mõtled? Tollal oli Tallinnas ainult üks eliitkool, tegelikult, tollane 7. KK, nüüdne TIK. GAG ja Reaal ehk 1. ja 2. KK olid tugevad koolid, aga erikallakut tervel koolil ei olnud (1. KK olid vist prantsuse keele klassid) ja katseid minu teada ka sisse saamisel ei tehtud.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina õppisin nõuka ajal praeguses GAGis. Ja Reaal oli meile konkurent igal alal.

Mis alasid sa mõtled? Tollal oli Tallinnas ainult üks eliitkool, tegelikult, tollane 7. KK, nüüdne TIK. GAG ja Reaal ehk 1. ja 2. KK olid tugevad koolid, aga erikallakut tervel koolil ei olnud (1. KK olid vist prantsuse keele klassid) ja katseid minu teada ka sisse saamisel ei tehtud.

Sport, olümpiaadid jne

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Koolilaps G4/G5