Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Koolilaps G4 – tulemused

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Teema: G4 – tulemused

Postitas:
Kägu
  • Kuidas läks? Meil kutsed vestlusele kõigisse kolme, aga suurt lootust pole: e49, m78, f52, i68.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vestluse kutse 1.eelistuse kooli

e-74, m-55, fysa-29, inka-58

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu
  • Kuidas läks? Meil kutsed vestlusele kõigisse kolme, aga suurt lootust pole: e49, m78, f52, i68.

Oleneb, mis esimene eelistus on. Reaali ilmselt ei saa, kui 21kk esimene siis võiks lootust olla küll, matemaatika on ju suht OK, eesti keel nõrgavõitu, füüsika ja inglise keel olenevad ilmselt suunast ja koolist.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vestluse kutse 1.eelistuse kooli e-74, m-55, fysa-29, inka-58

Märkige suunad ka juurde, teemaalgataja lapsel oli ilmselgelt paremad tulemused, samas keelesuunda võib vast sellega ka saada.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Parandan:

• 1. eelistus<br style=”box-sizing: border-box;” />Tallinna 21. Kool: Multimeedia ja humanitaaria õppesuund

Sai kutse vestlusele

e-74, m-55, fysa-29, inka-58

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja: 1. gag reaal (arvuti), 2. 21kk reaal.

Aga 21 ei pidavat teise valiku omi kunagi võtma. Gag pidavat aga olema metsiku konkursiga.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Vabandust, aga tõsiselt küsin, kuidas kõigil nii madalad punktid…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Keskmised tulemused olid väga madalad, vähemalt nendel suundadel kuhu minu laps kandideeris.

0
0
Please wait...
Postitas:

Kui GAG reaal/arvuti esimene, siis peab vestlusel väga hea olema, et nende punktidega kutset saada, aga see pole võimatu. Eelmine aasta näiteks üks lapse sõber sai GAGi kutse (küll alles mais, kui RG olid ka kutsed välja saatnud ja suur rahvasteränne toimus) punktidega e62, m68, f66, i54 aga vestlus tal 88 punkti oli. Minu teada ta lõpuks kutsest keeldus ja seega järgmise kutse saanud kandidaadi punktid veel madalamad loogiliselt võttes olid. Enda poisil olid e49, m89, f82, i56, kuid vestlus 70 ning tema oli ootenimekirjas veel 12. mai. Ehk siis vestluse punktid on isegi määravamad kui testide punktid. Edasi ei tea, mis saanud oleks, sest lõpetasin protsessi jälgimise ära, kui teine laps ka soovitud kutse kätte sai, kuid ise arvan, et kui noorel nüüd kindel soov GAG saada, siis harjutage usinalt vestlust ja ärge praegu küll alla andke.

Vestluse punktid siis eelmine aasta vähemalt tulid kokku järgmistelt:

• 30% – 9. klassi hinnetelehe hinded ja hinnangud;
  • 35% – võõrkleene vestlus, sobivus õppesuunale ja silmaring;
  • 20% – saavutused ja tunnustused;
  • 15% – ühiskondlik aktiivsus.

Samas kui arvutite teema noort tõiselt huvitab siis MURG võib olla isegi parem valik, kui asukoht sobib. Seal IT valikut rohkem ja moodulite süsteem teeb ka asja paindlikumaks. Näiteks kui esimene aasta õpib noor progemist ja siis saab ise otsustada, kas jätkab progemise jätkukursusega või liigub hoopis näiteks küberkaitse radadele või kui avastab, et progemine pole nii tore, kui arvas, siis võib hoopis edasi ettevõtlust, arhitektuuri vmt proovida. Lisaks GAGis on 6 kursust arvutiõpetust gümnaasiumis, aga MURGis moodulitena saab valida 9 kursust kolme aasta jooksul + siis valikaineid juurde kui huvi on. Mul enda poiss tõsine IT huviline ja ta väga rahul praegu MURGis just IT mooduliga ja reaalainete tase ka täpselt paras talle seal reaalklassis.

Endal mul igatahes väga hea meel, et alates eelmisest aastast IT huvilistele noortele Tallinnas rohkem valikut. Ja tundub, et vajadust oli, sest eelmine aasta valik IT ja robootika mooduli MURGis 70 noort. Järgmine sügis plaanis IKT moodulite arvu isegi suurendada, et pakkuda erineva huvi ja pädevustega noortele võimalust IKT teemadega tegeleda. Eks GAG ja Reaal IT suundade väga suur konkurss oli tingitud ka sellest, et IT huvi noorte seas kasvas, kuid gümnaasiumites nüüd väga ei pakutud seda asja mujal või siis koolide matemaatika riigieksami tulemused nii madalad olid, et tugeva reaali jaoks need koolid atraktiivsed polnud isegi siis kui midagi IT teemadel isegi õppekavas oli. Nüüd minu teada Saue RG-s ka G2 väga korralik progemise moodul valikus ja ka PERGis saab progemist moodulina võtta ja väga võimalik, et ka muudes riigigümnaasiumites vähemalt valikkursuste tasemel minu teada IT-d ikka pakutakse.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan põhjaliku vastuse eest. Me pigem siin Viimsi suunal, see on meil ka üks variant ja lootus, seal ka IT. Murgist olen kuulnud ainult head, aga jääb väga kaugeks.

Kõige närvesöövam on see pikk ootamise-teadmatuse periood.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Murgis tundub palju võimalusi ja õpetajad on põnevad, aga tuttava laps tahab kooli vahetada, sest lootis, et õppimisse suhtutakse seal tõsisemalt.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Murgis tundub palju võimalusi ja õpetajad on põnevad, aga tuttava laps tahab kooli vahetada, sest lootis, et õppimisse suhtutakse seal tõsisemalt.

See küll huvitav. Pole ise küll kuulnud, et liiga lihtne oleks – pigem hoolekogus palju energiat läinud teemadele, et kas ootused liiga kõrged ja hindamine liiga range. Muidugi reaalklassi ja tavaklassi tase ka erinev… Mul poisi matemaatika näiteks eelmine aasta G4 testis oli 89 ja plikal 69. Poiss nüüd MURGis reaalklassis ja ta mate seal 70-80% vahel ja kuskil klassi keskel oma tasemega. Plikal mate hinne 80-90% vahel tavaklassis ja pigem tublimate matemaatikute seas. Füüsikas ka poisil G4 tulemus 82, aga MURGis nüüd oma klassis füüsikas pigem nõrgemas pooles.

Ehk siis seda soovitaks küll, et kui noor on väga tugev reaalainetes ja HARTA RG testis mate tulemus üle 90% ja loodusainete tulemus üle 80%, siis kindlasti tasub vestlusel mainida kui huvi reaalklassi minna. Siis ei pea kartma, et koolis igav hakkaks 😉

Muidugi kui nüüd see tuttava laps spordiklassis käib, siis sellega küll veidi murelikke jutte kuulnud. Sealt ka kõige rohekm õpilasi lahkunud, kuid seni enamus seetõttu, et neile liiga raske tundus. See nelja aastase õppekava idee tegelikult põnev, kuid leida klassitäit sportlasi, kes ka laia matemaatikat naudivad on osutunud Tallinna suuruse linna juures veidi keeruliseks.

Tänan põhjaliku vastuse eest. Me pigem siin Viimsi suunal, see on meil ka üks variant ja lootus, seal ka IT. Murgist olen kuulnud ainult head, aga jääb väga kaugeks.

Kõige närvesöövam on see pikk ootamise-teadmatuse periood.

Jah – mäletan eelmisest kevadest seda ootamist ja see oli väga närvesööv. Ma ise hakkasin stressi blogipostitusega maandama ja tänu sellele ka täpselt tean, et meil läks täpselt 3 kuud sellest hetkest kui esimene kooliavaldus tehti kuni hetkeni, kui mõlemal lapsel soovitud koolikutse käes. Meil veel see jama oli, et testi tulemused igal pool väga head ja siis järjest vestlustel hakkas madalaid punkte tulema.

Aga kui teil Viimsi kant, siis Viimsi gümnaasium ju ka väga hea valik ja see nädal siis tasub HARTA RG näidisülesandeid usinalt läbi lahendada, et stressirohke ootamine produktiivseks tegevuseks muuta. Seal kõige keerulisem eelmine aasta oli see loodusainete pool ja seega tasub veidi korrata nii geograafiat, bioloogiat kui ka keemiat ning füüsikat.

0
0
Please wait...
Postitas:

Ja ma pean kommenteerima, et see on Perekoolis väga veider süsteem, et peab ise linnukese iga kord eemaldama, kui tahad oma nimega kommenteerida. Ehk siis kogu see süsteem ise tekitab Kägusid juurde isegi kui ise ei taha/vaja seda anonüümsust :/

EDIT: Veel veidram see, et ma saan muuta seda postitust, mille ma nüüd oma nimega postitasin, kuid ei saa muuta postitust, millel ma unustasin selle linnukese “Käo” eest ära võtta. Kus siin see loogika on? Postitus on ju igal juhul mingu kontoga seotud?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui GAG reaal/arvuti esimene, siis peab vestlusel väga hea olema, et nende punktidega kutset saada, aga see pole võimatu. Eelmine aasta näiteks üks lapse sõber sai GAGi kutse (küll alles mais, kui RG olid ka kutsed välja saatnud ja suur rahvasteränne toimus) punktidega e62, m68, f66, i54 aga vestlus tal 88 punkti oli. Minu teada ta lõpuks kutsest keeldus ja seega järgmise kutse saanud kandidaadi punktid veel madalamad loogiliselt võttes olid. Enda poisil olid e49, m89, f82, i56, kuid vestlus 70 ning tema oli ootenimekirjas veel 12. mai. Ehk siis vestluse punktid on isegi määravamad kui testide punktid. Edasi ei tea, mis saanud oleks, sest lõpetasin protsessi jälgimise ära, kui teine laps ka soovitud kutse kätte sai, kuid ise arvan, et kui noorel nüüd kindel soov GAG saada, siis harjutage usinalt vestlust ja ärge praegu küll alla andke.

Vestluse punktid siis eelmine aasta vähemalt tulid kokku järgmistelt:

• 30% – 9. klassi hinnetelehe hinded ja hinnangud;
  • 35% – võõrkleene vestlus, sobivus õppesuunale ja silmaring;
  • 20% – saavutused ja tunnustused;
  • 15% – ühiskondlik aktiivsus.

Samas kui arvutite teema noort tõiselt huvitab siis MURG võib olla isegi parem valik, kui asukoht sobib. Seal IT valikut rohkem ja moodulite süsteem teeb ka asja paindlikumaks. Näiteks kui esimene aasta õpib noor progemist ja siis saab ise otsustada, kas jätkab progemise jätkukursusega või liigub hoopis näiteks küberkaitse radadele või kui avastab, et progemine pole nii tore, kui arvas, siis võib hoopis edasi ettevõtlust, arhitektuuri vmt proovida. Lisaks GAGis on 6 kursust arvutiõpetust gümnaasiumis, aga MURGis moodulitena saab valida 9 kursust kolme aasta jooksul + siis valikaineid juurde kui huvi on. Mul enda poiss tõsine IT huviline ja ta väga rahul praegu MURGis just IT mooduliga ja reaalainete tase ka täpselt paras talle seal reaalklassis.

Endal mul igatahes väga hea meel, et alates eelmisest aastast IT huvilistele noortele Tallinnas rohkem valikut. Ja tundub, et vajadust oli, sest eelmine aasta valik IT ja robootika mooduli MURGis 70 noort. Järgmine sügis plaanis IKT moodulite arvu isegi suurendada, et pakkuda erineva huvi ja pädevustega noortele võimalust IKT teemadega tegeleda. Eks GAG ja Reaal IT suundade väga suur konkurss oli tingitud ka sellest, et IT huvi noorte seas kasvas, kuid gümnaasiumites nüüd väga ei pakutud seda asja mujal või siis koolide matemaatika riigieksami tulemused nii madalad olid, et tugeva reaali jaoks need koolid atraktiivsed polnud isegi siis kui midagi IT teemadel isegi õppekavas oli. Nüüd minu teada Saue RG-s ka G2 väga korralik progemise moodul valikus ja ka PERGis saab progemist moodulina võtta ja väga võimalik, et ka muudes riigigümnaasiumites vähemalt valikkursuste tasemel minu teada IT-d ikka pakutakse.

Sinu väärastunud lauseehitust on raske ja häiriv lugeda. Kuidas küll on võimalik nii kohutava eesti keelega saada TÜ-st doktorikraadi? Nojah, TÜ-s on ju hetkel oluline vaid õige maailmavaade, kvaliteet on teisejärguline.

Tõesti, kui tahad olla mingi arvamusliider, siis tee oma jube eesti keel korda!!!

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Sa viimane postitaja paned oma vihapurskega teemast mööda.

0
0
Please wait...
Postitas:
Sinu väärastunud lauseehitust on raske ja häiriv lugeda. Kuidas küll on võimalik nii kohutava eesti keelega saada TÜ-st doktorikraadi? Nojah, TÜ-s on ju hetkel oluline vaid õige maailmavaade, kvaliteet on teisejärguline.

Tõesti, kui tahad olla mingi arvamusliider, siis tee oma jube eesti keel korda!!!

Peab vist midagi isiklikku olema! Sellist sapipritsi pole ammu näinud. Hommikused rohud võtmata?

Ps! Olen kohe rõõmsalt mitteKägu, sest siis ei saa jääda võimalust nagu ma kuidagi midagi isiklikult võtaksin?

Piinlik lihtsalt!

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tütrel esta 70, mata 89, fysa 65, inka 78, sai kutse vestlusele: gag, reaal, tik, kandideeris bio suunale, tikis eesti keeelsele õppesuunale.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui hale vabandus!

Kohutav eesti keel on iga kell ja iga hetk teemasse.

Või on see teemasse ainult mitteeestlaste puhul. Oma doktorid võivad vabalt pudrutada nii, nagu sülg suhu toob. Samas, mida oodatagi meie “liiderlikelt” ja “osavõtlikelt” TÜ doktoritelt…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu
  1. Sa viimane postitaja paned oma vihapurskega teemast mööda.

Kui hale vabandus!

Või on see teemasse ainult mitteeestlaste puhul. Oma doktorid võivad vabalt pudrutada nii, nagu sülg suhu toob. Samas, mida oodatagi meie “liiderlikelt” ja “osavõtlikelt” TÜ doktoritelt…

Ma arvan, et ega see spetsialisti juurde saamine nüüd nii võimatu ka pole. Kuhugi saaksid ju ikka pöörduda, et abi saada?

0
0
Please wait...
Postitas:

Tahtsin ka mitteanonüümselt kommida, unustasin “linnukese” eest võtmata. Aga päriselt G4 teemas pole mõtet isiklikuks minna.

Võimalik, et kadedus viib katuse ära…

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin on mõned suisa soodad. Tuled vestlema ja mingi segopää tekitab ikka tunde, et teema pole oluline, saaks ainult hinge sitt***

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Tütrel esta 70, mata 89, fysa 65, inka 78, sai kutse vestlusele: gag, reaal, tik, kandideeris bio suunale, tikis eesti keeelsele õppesuunale.

Mis asi on Reaalis ja TIK-s bio suund, vabandust? Mu omad lapsed neid koolides, seal pole “bio” suunda.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ses mõttes ei pane, et need häirivalt viggased postitused ongi selles teemas. Mind ka häirisid, valus lugeda.

Taru Ülikool jäta aga heaga rahule! See on endiselt Eesti parim kõrgkool  ja maailma edetabelis ka muljetavaldaval kohal.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

“Valusast õigekirjast” rohkem häiris mind teemaalgataja “meietamine”. Põhikooli lõpetav teismeline on piisavalt vana, et meietamine võiks juba kauges minevikus olla. Ega lapsevanem neid teste teinud.

Tütre tulemused (ümardatatult): eesti keel 75%, matemaatika 95%, füüsika 85%, inglise keel 80%. Huvipakkuvatest koolidest kutsed olemas.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Ses mõttes ei pane, et need häirivalt viggased postitused ongi selles teemas. Mind ka häirisid, valus lugeda.

Taru Ülikool jäta aga heaga rahule! See on endiselt Eesti parim kõrgkool ja maailma edetabelis ka muljetavaldaval kohal.

Miks see parim kõrgkool siis massiliselt eesti keele puudelisi doktorante väljutab?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu
  1. Sa viimane postitaja paned oma vihapurskega teemast mööda.

Kui hale vabandus!

Ma arvan, et ega see spetsialisti juurde saamine nüüd nii võimatu ka pole. Kuhugi saaksid ju ikka pöörduda, et abi saada?

Ikka on peegel katkine, kui sealt viltune nägu vastu vaatab?

Abi peaksid otsima eelkõige keelepuudelised “arvamusliidrid”, mitte need, kes keelepuudele viitavad.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No see tundub küll pigem mingi linnalegendi moodi olevat. Mu laps läks MURGi küll tavalisest äärelinnakoolist, aga põhikooli lõputunnistusel oli vaid kaks nelja. Nüüd on tema õpimaht ja -tempo ikka märkimisväärselt tõusnud. Matemaatika, eesti keel ja keemia on eriti krõbedad, peab ikka pingutama, et tulemust üle 80% saada. Kohati mulle vanemana tundub, et äkki pingutatakse üle hindeliste tööde hulga ja raskusastmega, aga no ega ma ei oska ju hinnata, milline oli minu lapse põhikooli tase. Lõpueksamid samas olid tal kõik üle 85%.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Poiss nüüd MURGis reaalklassis ja ta mate seal 70-80% vahel ja kuskil klassi keskel oma tasemega. Plikal mate hinne 80-90% vahel tavaklassis ja pigem tublimate matemaatikute seas.

Ma arvasin, et kõigil on lai matemaatika. Kas seal reaalklassis saavad sellele veel midagi lisaks? Või kuidas sellest tavaklassi ja reaalklassi erinevusest aru saama peaks?

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

No see tundub küll pigem mingi linnalegendi moodi olevat. Mu laps läks MURGi küll tavalisest äärelinnakoolist, aga põhikooli lõputunnistusel oli vaid kaks nelja. Nüüd on tema õpimaht ja -tempo ikka märkimisväärselt tõusnud. Matemaatika, eesti keel ja keemia on eriti krõbedad, peab ikka pingutama, et tulemust üle 80% saada. Kohati mulle vanemana tundub, et äkki pingutatakse üle hindeliste tööde hulga ja raskusastmega, aga no ega ma ei oska ju hinnata, milline oli minu lapse põhikooli tase. Lõpueksamid samas olid tal kõik üle 85%.

Siin ongi koolide erinevus. Suvalises äärelinna koolis võis ta sul viieline olla, aga ju MURG endise kooliga tugevam kool ja peab hullult pingutama.

Mul vastupidine näide. Poja klassist Reaalis üks tema sõpradest kahjuks ei pääsenud oma kooli gümnaasiumi ja läks Murgi. Kuna noored suhtlevad edasi, siis tean, et selle lapse jaoks on MURG täispuhkekodu, nii lõdvad normid, reaalained pidid üldse olema põhikooli tasemel, mitte mingit arengut tema jaoks. Kõik on nii lihtne ja ta siiralt on seejuures ise õnnetu.

Nii et väga palju sõltub, kust taustast see laps sinna MURGi jõuab.

0
0
Please wait...
Postitas:
Kägu

Siin ongi koolide erinevus. Suvalises äärelinna koolis võis ta sul viieline olla, aga ju MURG endise kooliga tugevam kool ja peab hullult pingutama.

Mul vastupidine näide. Poja klassist Reaalis üks tema sõpradest kahjuks ei pääsenud oma kooli gümnaasiumi ja läks Murgi. Kuna noored suhtlevad edasi, siis tean, et selle lapse jaoks on MURG täispuhkekodu, nii lõdvad normid, reaalained pidid üldse olema põhikooli tasemel, mitte mingit arengut tema jaoks. Kõik on nii lihtne ja ta siiralt on seejuures ise õnnetu.

Nii et väga palju sõltub, kust taustast see laps sinna MURGi jõuab.

Ma soovitaks Sul veidi allikakriitiline olla- kuidas saab gümnaasiumis põhikooli tase olla? St et nad läbivad 10. klassis 7.-9. klassi teemasid või? Ma seda küll hästi ei usu, õppekava peab ju järgima. Või siis reaalkool õpetab juba 7.-9. klassile gümnaasiumi laia matemaatikat? No vbl tõesti…

0
0
Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 77 )

Esileht Koolilaps G4 – tulemused