Esileht Kodunurk Gaasiga kütjatele ?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )

Teema: Gaasiga kütjatele ?

Postitas:

Küsimus neile, kes oma kodu gaasiga kütavad: kui palju teie jaoks EG gaasihind tõusis ja kas olete kaalunud ka alternatiivseid pakkumisi, kui siis kellelt?

Ma ise vaatasin, et minu jaoks, kes ma kütan maja ja sooja vett gaasiga, oli hinnatõus ikka väga suur, tiba üle 50%. Selliste summade puhul tuleb ilmselt tõesti hakata teisi pakkumisi võtma.

+2
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Mul tõusis kuupmeetri hind 0,26lt 0,49le. See on ca 88%, seega peaaegu poole kallim, mõtlen alternatiividele. Talvel niigi 200 eurot küttearve, nüüd siis maksaks 400. Karm.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole teadet saanud EG-lt kuigi lepingus kirjas, et teatavad 1 kuu ette.

Sisse logides näitab endist hinda 0.265+km

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:52; 02.08 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise vaatasin, et minu jaoks, kes ma kütan maja ja sooja vett gaasiga, oli hinnatõus ikka väga suur, tiba üle 50%. Selliste summade puhul tuleb ilmselt tõesti hakata teisi pakkumisi võtma.

No kes see kütab gaasiga? Enamus gaasi tuleb Venemaalt, sinu raha läheb Putinile, kes kulutab raha sõjaväe moderniseerimisele, sõjavägi ründab Eestit ja tapab sind ning sinu lapsed.

Inimene ise maksab oma surmale peale?! Ukrainas on venelaste poolt algatatud sõjas tapetud ca 15000 inimest.

+2
-14
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 10:27; 02.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kes see kütab gaasiga? Enamus gaasi tuleb Venemaalt, sinu raha läheb Putinile, kes kulutab raha sõjaväe moderniseerimisele, sõjavägi ründab Eestit ja tapab sind ning sinu lapsed. Inimene ise maksab oma surmale peale?! Ukrainas on venelaste poolt algatatud sõjas tapetud ca 15000 inimest.

Millega sa siis kütad, elektriga?

 

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Millega sa siis kütad, elektriga?

Konkreetselt mina? Ma ei tea, mida mul ahju aetakse, kasutan kaugkütet. Kuid enamus kaugkütte operaatoreid on oma jaamad ringi ehitanud erinevate kütete kasutamise võimaluse peale ning kasutatakse ka Eestis toodetud kütust. Isegi prügi põletatakse.

Eramaja omanikul on valik muidugi piiratum, kuid kindlasti leiab alternatiivi Venemaa gaasile.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 10:27; 02.08 10:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Konkreetselt mina? Ma ei tea, mida mul ahju aetakse, kasutan kaugkütet. Kuid enamus kaugkütte operaatoreid on oma jaamad ringi ehitanud erinevate kütete kasutamise võimaluse peale ning kasutatakse ka Eestis toodetud kütust. Isegi prügi põletatakse. Eramaja omanikul on valik muidugi piiratum, kuid kindlasti leiab alternatiivi Venemaa gaasile.

Gaasiküte on siiani alati mõistlik valik olnud, mul on mõlemad eramajad oma gaasikatlaga.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt ei põe, sest meie asumi gaasitrass ei kuulu mitte Eesti Gaasile, vaid vaid ühele teisele gaasifirmale.

Kui gaasiarveid vaadata, siis tegelikult moodustab gaasi hind 49-54% arvest, lisanduvad aktsiisitasu, võrguteenuse tasu, lisaks ka käibemaks nii nende nimetatud maksude kui gaasi enda pealt.

+1
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 10:54; 02.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Absoluutselt ei põe, sest meie asumi gaasitrass ei kuulu mitte Eesti Gaasile, vaid vaid ühele teisele gaasifirmale.  Gaasi hind on meil muutumatu olnud 2018a novembrist peale.

Kuidas see gaasitrass siia puutub? Tõuseb gaasi hind, ja see ka Eesti Gaasil, mitte jaotusteenus.

Ei kujuta ette, kui palju Eesti Gaasilt üldse gaasi ostetakse-ise läksin juba aastaid tagasi, gaasituru avanedes mujale üle, sest EG hind ei olnud mõistlik. Kuna suurtarbijana oleks ma neile atraktiivne, siis sellest hoolimata ei ole nad suutnud mulle aastate jooksul paremat hinda pakkuda.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas see gaasitrass siia puutub? Tõuseb gaasi hind, ja see ka Eesti Gaasil, mitte jaotusteenus.

tarbijale esitab arve ikka see gaasifirma, kelle trass sinu tänaval on.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 10:54; 02.08 12:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõusis kuupmeetri hind 0,26lt 0,49le. See on ca 88%, seega peaaegu poole kallim, mõtlen alternatiividele. Talvel niigi 200 eurot küttearve, nüüd siis maksaks 400. Karm.

Mulle tuli EG-lt kiri, et edaspidi on minu gaasi hind 0,6. EE kirjutas, et nemad pakuvad 0,45. Mis need teised on üldse, kust pakkumisi küsida?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tarbijale esitab arve ikka see gaasifirma, kelle trass sinu tänaval on. see, et eesti gaasil on selline nimi, ei anna talle õigust teiste gaasfirmade trasside otsas olevatele klientidele lambist arveid saatma hakata. meie trassiomanik pole veel hinnatõusust mingeid teateid saatnud. isegi kui saadaks, peab ta eelnevalt mitu kuud ette hoiatama. seda pole veel tehtud. varem on ta seda teinud 3 kuud ette.

Ahh?

Trassi eest esitab jah arveid see, kelle trass. See hind ei tõusegi ja pole üldse teemaks.

Tõuseb gaasi hind ja sellel pole trassiomanikuga mingit pistmist, vaid sellega, kellega sa gaasiostu lepingu oled sõlminud.

Mul on Eesti Gaasi trass, ega ma Eesti Gaasilt seepärast gaasi ei osta!

Ka elektritrass on Eesti Energiaga seotud, ega ma elektrit seepärast nendelt siis osta.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahh?

Trassi eest esitab jah arveid see, kelle trass. See hind ei tõusegi ja pole üldse teemaks.

Tõuseb gaasi hind ja sellel pole trassiomanikuga mingit pistmist, vaid sellega, kellega sa gaasiostu lepingu oled sõlminud.

Mul on Eesti Gaasi trass, ega ma Eesti Gaasilt seepärast gaasi ei osta!

Ka elektritrass on Eesti Energiaga seotud, ega ma elektrit seepärast nendelt siis osta.

Aga sa ürita siis  Saaremaal elades nt Tarbegaasilt gaasi osta, kuigi nende trassid on vaid Pärnus  ja Tallinnas/Harjumaal mõnes üksikus piirkonnas.

Analoogselt ei saa sulle ka Telia kiudoptilise valguskaabliga  internetti pakkuda, kui elad piirkonnas, kus nende telefoniliine pole iial ehitatud.

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 14:33; 02.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ürita siis  Saaremaal elades nt Tarbegaasilt gaasi osta, kuigi nende trassid on vaid Pärnus  ja Tallinnas/Harjumaal mõnes üksikus piirkonnas. Nad on üsna odava hinnaga, aga pakuvad oma gaasi vaid neis piirkondades, kus nende trass on. Sama on paljude teiste gaasifirmadega. Analoogselt ei saa sulle ka Telia kiudoptilise valguskaabliga  internetti pakkuda, kui elad piirkonnas, kus nende telefoniliine pole iial ehitatud.

Selle üle polegi ju praegu vaidlust. Üks kägu lihtsalt väidab, et ta ostab gaasi võrguteenuse pakkujalt. See ei ole eriti usutav. Ma ei tea, kas ühelgi gaasimüüjal peale Eesti Gaasi üldse oma trasse on?

Mul on Nõmmel võrk Tallinngaasi oma ja gaas ise tuleb Eesti Gaasist. Tallinngaas on võrguettevõte, mitte gaasimüüja ehk siis ma ei saa neilt gaasi osta. Elektriturul tuleb asjad lahus hoida, kas gaasiturul on sama nõue, seda ma ei tea. Ilmselt siiski mitte, muidu ei saaks Eesti Gaas pakkuda smaegselt nii võrguteenust kui ka gaasi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga sa ürita siis  Saaremaal elades nt Tarbegaasilt gaasi osta, kuigi nende trassid on vaid Pärnus  ja Tallinnas/Harjumaal mõnes üksikus piirkonnas. Nad on üsna odava hinnaga, aga pakuvad oma gaasi vaid neis piirkondades, kus nende trass on. Sama on paljude teiste gaasifirmadega. Analoogselt ei saa sulle ka Telia kiudoptilise valguskaabliga  internetti pakkuda, kui elad piirkonnas, kus nende telefoniliine pole iial ehitatud.

Sa üldse aru saad, millest jutt on või niisama võtad sõna?

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selle üle polegi ju praegu vaidlust. Üks kägu lihtsalt väidab, et ta ostab gaasi võrguteenuse pakkujalt. See ei ole eriti usutav. Ma ei tea, kas ühelgi gaasimüüjal peale Eesti Gaasi üldse oma trasse on?

Mul on Nõmmel võrk Tallinngaasi oma ja gaas ise tuleb Eesti Gaasist. Tallinngaas on võrguettevõte, mitte gaasimüüja ehk siis ma ei saa neilt gaasi osta. Elektriturul tuleb asjad lahus hoida, kas gaasiturul on sama nõue, seda ma ei tea. Ilmselt siiski mitte, muidu ei saaks Eesti Gaas pakkuda smaegselt nii võrguteenust kui ka gaasi.

Mina ostan nii gaasi kui võrguteenust Tarbegaasilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 14:33; 02.08 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan nii gaasi kui võrguteenust Tarbegaasilt. (Tln Veerenni piirkond)

No ja siis? Samahästi võid seda Alexelalt või Eesti Gaasilt osta, kui soovid. Sellest on jutt.

Mina elan Põhja-Tallinnas ning ei näe põhjust, miks ma ei saaks Tarbegaasilt soovi korral osta(mis sest, et neil siin trassi ei ole). Sama võib teha ka Saaremaal elav inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 02.08 10:31; 02.08 10:50; 02.08 11:01; 02.08 13:07; 02.08 14:48; 02.08 15:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tõusis kuupmeetri hind 0,26lt 0,49le. See on ca 88%, seega peaaegu poole kallim, mõtlen alternatiividele. Talvel niigi 200 eurot küttearve, nüüd siis maksaks 400. Karm.

Mulle tuli EG-lt kiri, et edaspidi on minu gaasi hind 0,6. EE kirjutas, et nemad pakuvad 0,45. Mis need teised on üldse, kust pakkumisi küsida?

Gaasihind.ee

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.08 09:52; 02.08 20:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Korteris oma gaasikatel. 70 ruutu. Kõige külmemal kuul arve 51 eurot ja suvel kui ainult vett soojendab siis 9 eurot. Hinnatõusust anti teada 1 kuu ette. Ma arvan, et gaas siiski mõistlik väljaminek.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tõusis kuupmeetri hind 0,26lt 0,49le. See on ca 88%, seega peaaegu poole kallim

Ja tõuseb veelgi. 1. novembrist 0,49lt 0,66le ja kirjas oli, et eeloleval talvel võib hind veelgi tõusta. Tohutu hinnatõus, kes praegu maksavad gaasikütte eest nt 120 eurot, hakkavad maksma üle 300 euro ja kes nt 160 eurot, peavad maksma üle 400 jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me kaalusime ka gaasikütet, kui maja ehitasime – aga siis lubas Eesti Energia, et elekter on kõige odavam kütteliik (24 aastat tagasi) ja ehitasime maja elektriküttele. Jumal tänatud, et me 5 aastat tagasi õhk-vesi-soojuspumba panime, muidu maksaks haigeks nagu teie oma gaasi eest.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Osades korter- ja eramajades ongi ainult gaasiküte. Kui köetavat pinda on palju, vähemalt 200 m2 ja kellel siiani olid talvised arved ca 200 eurot, siis varsti hakkaks gaasiküte maksma 500 eurot ja hinnatõus on ikka metsikult suur.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil gaasitrass tänaval, aga majja ei tule. Kütame diisliga ja viimased aastad just väga õnnelikud pole (kütteõli aktsiisivabastus kaotati juba üsna mitu aastat tagasi), aastas kulub ca 3000 liitrit (korrutage umbes 1,4ga või mis see diisli hind praegu on, umbes sama mis bensu hind tanklates). Kui siiani tundus, et maksame kordades rohkem kui gaasiga maksaks (katla ümberehituse kulusid arvestamata), siis praegu on vist hinnad umbes samale tasemele jõudnud. Oleme ka paar korda õhksoojuspumpa kaalunud, aga tasuvusaeg + ümberehituskulud pole siiani piisavalt ahvatlevad tundunud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleme ka paar korda õhksoojuspumpa kaalunud, aga tasuvusaeg + ümberehituskulud pole siiani piisavalt ahvatlevad tundunud.

Mis ümberehituskuludest ja tasuvusajast sa räägid?! Õhksoojuspumba saad 1000 euroga kätte ja mehed löövad selle sul lihtsalt välja seina külge või maaraami peale, teine osa sisse ja ongi olemas. Ma just lasin paigaldada.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õhksoojuspumba saad 1000 euroga kätte ja mehed löövad selle sul lihtsalt välja seina külge või maaraami peale, teine osa sisse ja ongi olemas. Ma just lasin paigaldada.

Kuidas see nii odav siis oli. Mul läks minu arust 7000 eurot ja sedagi 5 aastat tagasi. Aga juba siis vaatasin, et gaasiarved on üle mõistuse ja olen väga rõõmus, et õhksoojuspumba lasin panna. Selle ainuke puudus on, et väga külmaga ta ei küta ära, aga seda tuli viie aasta jooksul alles eelmisel aastal esimest korda ette. Siis lülitasin gaasi nädalaks sisse, arve oli 75 eurot selle aja eest. Jube hind. Ma ei kujuta ette, palju mu 200 ruuduse maja kütmine veel uute hindadega maksma läheks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks on õhk-soojuspump, selle saab 1000 kätte ja puhub sooja õhku tuppa. Meil on õhk-vesi-soojuspump ja pandud põrandaküte – see võtab küll õuest energia, kütab paaki ja sellega tube – selle ehitus läks meil ca 10 000 eurot.  Aga elektriarved on palju väiksemad, lisaks ei pea midagi tegema, ise kütab ja toad on soojad.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lasen praegu korterisse panna õhksoojuspumba, see läheb maksma veidi üle 2000€. Teisest firmast samasuguse pumba hinnapakkumine oli 4000€. Siseosasid on kaks, eks see teeb hinna kallimaks. Igal pool ei saa nii hakkama, et võtad kõige odavama ühe laealuse siseosaga. Mul on siseosad hoopis põrandal (ongi selline mudel).

Aga eks see tõsi on, et küttele ja küttesüsteemidele kulub palju raha, ja mis iganes variant kellelgi praegu kodus on, ikka on kallis.

Mul on korteris ka ahi olemas, aga ka küttepuud aasta-aastalt kogu aeg kallinevad.

Soojuspumba lasen nüüd paigaldada, sest mitmed suved on olnud rõvedalt palavad ja päris pikalt palavad, nii et kui suvel seda pumpa konditsioneerina saab kasutada, siis see suureks abiks, et mitte leitsakus hulluks minna. Talvel jällegi ei ole kogu aeg kodus, siis on ainult ahjuküte kehv variant. Oleksin saanud endale ka gaasikütte paigaldada, aga kuna sellega mulle teadaolevalt suvel jahutada ei saa, siis jäi seekord elektriga pump võitjaks.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga elektriarved on palju väiksemad, lisaks ei pea midagi tegema, ise kütab ja toad on soojad.

Kõik süsteemi on ju tänapäeval sellised, et midagi ei pea tegema. Mul on konditsioneer ka õhk-soojuspumba pealt, ilma selleta ei kujuta üldse enam elu ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga elektriarved on palju väiksemad, lisaks ei pea midagi tegema, ise kütab ja toad on soojad.

Kõik süsteemi on ju tänapäeval sellised, et midagi ei pea tegema. Mul on konditsioneer ka õhk-soojuspumba pealt, ilma selleta ei kujuta üldse enam elu ette.

Kes kütab pelletiga/puudega – siis ikka  telli ja tassi neid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga elektriarved on palju väiksemad, lisaks ei pea midagi tegema, ise kütab ja toad on soojad.

Kõik süsteemi on ju tänapäeval sellised, et midagi ei pea tegema. Mul on konditsioneer ka õhk-soojuspumba pealt, ilma selleta ei kujuta üldse enam elu ette.

Kes kütab pelletiga/puudega – siis ikka telli ja tassi neid.

Su kaldkriips paneb praegu võrreldamatud asjad ühte patta. Pelleti mahutit täidad max kord nädalas, puudega kütad iga päev.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 62 )


Esileht Kodunurk Gaasiga kütjatele ?