Esileht Kodunurk Gaasipliidi lahti ühendamine.

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Gaasipliidi lahti ühendamine.

Postitas:
Kägu

Viskan gaasipliidi välja.  Gaasipliit on ühendatud tsentraalgaasi toru külge,  mis mul köögist läbi jookseb. Kui ma ühendan lahti ta sealt küljest,  kas ma peaksin kutsuma gaasimeistri,  kes ühenduskohale mingi tropi ette paneb.  Ühenduskohas on muidugi ka kraan,  mille saab kinni panna aga ma ei tea,  kui turvaline see kraan on?  Mõistlikum oleks vist see osa torust täiesti sulgeda?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tsentraalgaas on ohtlik ja mürgine, seega pigem kutsuks mingi asjapulga, kes tegeleb.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viskan gaasipliidi välja. Gaasipliit on ühendatud tsentraalgaasi toru külge, mis mul köögist läbi jookseb. Kui ma ühendan lahti ta sealt küljest, kas ma peaksin kutsuma gaasimeistri, kes ühenduskohale mingi tropi ette paneb. Ühenduskohas on muidugi ka kraan, mille saab kinni panna aga ma ei tea, kui turvaline see kraan on? Mõistlikum oleks vist see osa torust täiesti sulgeda?

Loomulikult!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ikka asjapulka on vaja jah, kirjutab akti ka välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui plaanis gaasipliidi kasutamine lõpetada, siis tuleb kutsuda gaasitööde õigusega meistrimees, kes ühenduse sulgeb vastava otsakorgiga ja vajadusel ka plommib ning vormistab ka paberi gaasi sulgemise kohta (selle esitad korteriühistule, et sulle enam gaasi tarbimise eest arvet ei esitataks).

 

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul soe vesi käib ka läbi gaasiboileri.  Nõukaajast juba toru köögis seina peal,  kuhu on ühendatud gaasiboiler ja pliidi küljest läheb ka voolik selle toru külge.  Enne pliidi voolikut on sulgemiskraan ka pliidivoolikule.  Ma saan pm gaasi sulgeda eraldi nii pliidile kui ka boilerile ja siis on ka veel eraldi terve süsteemi sulgemise kraan olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul soe vesi käib ka läbi gaasiboileri. Nõukaajast juba toru köögis seina peal, kuhu on ühendatud gaasiboiler ja pliidi küljest läheb ka voolik selle toru külge. Enne pliidi voolikut on sulgemiskraan ka pliidivoolikule. Ma saan pm gaasi sulgeda eraldi nii pliidile kui ka boilerile ja siis on ka veel eraldi terve süsteemi sulgemise kraan olemas.

Sellised sulgemiskraanid on kõigil. See ei tähenda veel, et lihtsalt selle kraani sulgemisest piisab, et pliit turvaliselt lahti ühendada. Vastupidi, see on ohtlik. Kujuta nüüd ette, et pliiti pole ja keegi keerab kraani lahti.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma saan pm gaasi sulgeda eraldi nii pliidile kui ka boilerile ja siis on ka veel eraldi terve süsteemi sulgemise kraan olemas.

Gaasiga on see asi, et kui sa hakkad pliiti vahetama ja tahad kippuda ka toru kallale, sealt mingi jupi küljest ära võtta, siis seda sa ise teha ei tohi, selleks pead kutsuma spetsialisti, kes selle toru ise eemaldab, kinni paneb sealt kus vaja ja annab ka dokumendi selle kohta, kannab ka kuskile registrisse, et nii, selles majapidamises enam gaasipliiti ei ole.

See on vajalik ka sulle endale, sest kui peaks tekkima mingi jama, kus mängus on kellegi elu ja tervis või saab vara kahjustatud ja mängu tuleks kindlustus, siis kindlustus ei maksa sulle midagi, kui sa oled ise kuskil gaasitoru surkinud või elektrijuhtmeid vahetanud nii et sellest ametlikku märki maha pole jäänud, et on üle vaadatud ja kõik korras.

Ära seda toru sealt ise kruttima hakka.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega seoses meenus mulle, kuidas müüsin oma elektripliiti. Oli miski vanemat tüüpi pliit, millel ei olnud otsas tavalist tööstusvoolu pistikut vaid juhtmed olid kuidagi otse pistikusse ühendatud.

Ostjaks oli noor tibi. Helistas ja ütles, et tuleb järele. Igaks juhuks küsisin, et kas on ikka keegi kaasas, kes jaksab pliiti tassida ja oskab selle ka lahti ühendada. Vastuseks sain, et see pole probleem – küll me kahepeale – kaks (50-kilost naist) selle tema autosse tassime.

Tegemist oli suure ja väga raske pliidiga. Ja nagu öeldud, siis ei piirdunud asi vaid sellega, et tõmbad seinast välja ja läksime…. Lõpuks selgus, et elekter oli vaja välja lülitada ja juhtmed pistikust eraldada. Lõpuks tassisid kaks meest selle ähkides autosse.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasitöid tohivad teostada vaid vastava litsentsiga ettevõtted!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasitöid tohivad teostada vaid vastava litsentsiga ettevõtted!

Ja ma lihtsalt ei leia sellist litsentsiga ettevõtet. Gaspre jms tegelevad ainult hoolduste ja paigaldustega. Ja google otsing otsib vaid autogaasiga tegelevaid firmasid. Help!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Gaasitöid tohivad teostada vaid vastava litsentsiga ettevõtted!

Ja ma lihtsalt ei leia sellist litsentsiga ettevõtet. Gaspre jms tegelevad ainult hoolduste ja paigaldustega. Ja google otsing otsib vaid autogaasiga tegelevaid firmasid. Help!

No ilmselgelt tuleb seesama paigaldusega tegelev spetsialist sulle koju ka vastupidist teenust osutama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee pilt olukorrast ja kirjelda, mida soovid. Gaspre teeb selle ka ära, ei tea kui pikk järjekord on küll praegu. Lihtsalt keeratavat kraani kindlasti jätta ei või ( kuigi ajutiselt kuni ootad aega, saab ehk jätta), otsa tuleb panna pime vms et keegi kogemata või nalja pärast ei saaks seda keerata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ma lihtsalt ei leia sellist litsentsiga ettevõtet. Gaspre jms tegelevad ainult hoolduste ja paigaldustega.

Kas sa tugined ainult guugeldamisele või oled nende firmadega ka ise suhelnud? Mul oli eelmisel suvel vaja üht teenust, mida ükski firma oma kodulehel ei kirjeldanud. Lõpuks kirjutasin reede hilisõhtul suvalisele firmale, kes vähemalt pakkus mingitki analoogset teenust minu maakonnas. Et ehk nad vähemalt teaksid kedagi soovitada, keda otsinguga ei leia. Ja oh seda üllatust – laupäeval juhtusin paar minutit enne kümmet kirjakasti vaatama – hommikul kell 6 oli kirjutatud, et teevad ära ja kui sobib, töötaja sõidab välja kell 10. Pärast juttu ajades selgus, et tegelikult osutavad kõik firmad seda teenust ka, aga kuna seda läheb vaja harva ja pole põhiline, siis ei pea vist keegi vajalikuks seda eraldi välja tuua, reklaamivad põhitegevusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Kodunurk Gaasipliidi lahti ühendamine.