Esileht Kodunurk Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )

Teema: Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?

Postitas:

Küsimus inimestele, kes elavad gaasipliidiga kortermajas – kas tunnete vahel hirmu ka, et naaber võib unustada gaasi kinni keerata ja kogu elamine lendab vastu taevast?

Olen uue korteri otsinguil ja vähemalt Tallinnas on veel päris palju kortermaju, milles endiselt on gaasipliit.

+11
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus gaasipliite ei käi ju nii, et gaasi peab lahti-kinni keerama. Isegi pliidil on eletri süütaja. Ei mingit tikkudega jahtimist.

 

Elan juhtumisi sellises majas. Hirmu ei tunne.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et sa ajad siin asjad segamini. Pliidid ei lenda õhku. Probleemiks on pigem gaasiboilerid ja sedagi mitte õhku lendamise, vaid vingumürgituse tõttu ja esmajoones korterielanikele endile, mitte naabritele. Seda juhul, kui ventilatsioon on näiteks kinni keeratud ja vinguandurid puuduvad. Õhku on lennanud need punased gaasiballoonid, kuid tänapäeval Eestis neid enam ei müüda ja ballooni võib panna igasse korterisse või majja, kus gaasitrassi ei ole. Gaasitrassiga majades pole gaasiballoonid vajalikud.

+20
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 18:40; 14.10 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelt toiduhuvilised kasutavad pigem gaasipliite. Pidavat parem maitse olema lõpptulemusel.

Ma ei kardaks, sest palju selliseid friik-õnnetusi ikka juhtub? Võid sama hästi duši all surnuks kukkuda.

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 18:59; 13.10 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nagu eelmine kirjutas, gaasipliit (mitte nõukaaegne siis) ei kujuta endast ohtu. Tsentraalgaasiga ja gaasipliidiga korteris olen pikalt elanud. Ei olnud hirmus. Küll aga ei ostaks ma sellist korterit, kus on vee soojendamiseks gaasiboiler.

+20
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 19:00; 13.10 23:38; 20.10 21:29;
To report this post you need to login first.

Mina gaasiga majas elada ei tahaks ja sellisesse majja korterit ei ostaks. Eriti jubedad on need vanad kortermajad, hruštšovkad, kus gaasitorud ongi tihti vanast ajast vahetamata. Ebaturvaline.

Imestan, et ka paljudes uutes eramajades tahavad inimesed endale gaasikütet. Nii jube minu meelest, kui keldris on suur gaasikatel.

+15
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina gaasiga majas elada ei tahaks ja sellisesse majja korterit ei ostaks. Eriti jubedad on need vanad kortermajad, hruštšovkad, kus gaasitorud ongi tihti vanast ajast vahetamata. Ebaturvaline.

Imestan, et ka paljudes uutes eramajades tahavad inimesed endale gaasikütet. Nii jube minu meelest, kui keldris on suur gaasikatel.

Neid gaasitorusid käiakse regulaarselt kontrollimas. Ma ei tea, kas see on lausa seadusega ette nähtud, aga selles majas, kus mina elan(Mustamäe 9-kordne paneelikas) tehakse seda. On täiesti selline inspektor vastavast ettevõttest, kel on mõõteriist kaasas, millega kontrollib gaasitorusid, et kas kuskilt lekib ning kas ühendused vastavad normidele.

+15
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul isa elab ja ise olen seal ka üles kasvanud.  Ei tundu hirmus. Tal naabrid ka normaalsed. Vb kui mingi parm elaks ka, siis mõtleks teisiti

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:57; 14.10 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see mürgine gaas levib tõesti siis nii halvasti, et kortermaja seinad seda “kinni peavad”?

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:07; 13.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle, see gaas haiseb nii rõvedalt, et mingit lekkimise ja selle tagajärjel surnukslämbumise probleemi lihtsalt ei saa esineda. Juba esimene, kes haisu tunneb, läheb inspekteerima.

 

Nb! Mitte vingugaas, mis on gaasi mittetäieliku põlemise lõhnatu kõrvalsaadus vaid ikka torudest tulev lõhnastatud metaan, eksole.

+12
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:21; 15.10 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid gaasitorusid käiakse regulaarselt kontrollimas.

Ei tea kas torusid kontrollitakse, nõukaajal käidi pliite kontrollimas, tänapäeval ei huvita nende seisukord kedagi. Usun, et paljudel vanainimestel on veel nõukaaegsed.

https://www.postimees.ee/1951487/gaasiplahvatus-tartus-vigastas-nelja-inimest

Kahjuks Tallinnas on väga palju gaasiga kortermaju.

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: left;”>Aetakse segamini 2 erinevat gaasiga seotud ohtu. Üks on gaasiboilerist/gaasikatlast vingugaas ja teine on plahvatusoht kui kuskil leke. Eestis seni olnud rohkem vingugaasiga seotud õnnetusi. Samas gaasiplahvatuse korral kuskil 9 korruselise alumises korteris võib hävida terve püstak.</p>
Kontroll on aga kaugeltki mitte piisav.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin aastakese üürikorteris, kus olid nii gaasipliit (veneaegne) ja gaasiboiler.

Gaasipliit ei olnud minu jaoks väga hirmus, aga vot seda boilerit kartsin küll. Mitu korda juhtus duši all olles, et leek kustus, soe vesi kadus ära ja pidin tilkuvana kööki boileri juurde tormama, et seda uuesti käivitada. Väga tüütu oli ka kiireks kätepesuks või tassi loputamiseks seda sisse lülitada. Lisaks sellele oli veetemperatuuri parajaks timmimine paras teadus, pidevalt kõikus pesemise ajal külma ja tulise vahel, väga nõme oli.

Pliidiga oli õnneks vähem muresid, aga paranoia jäi ikka, et äkki jätsin gaasikraani lahti, kui pliidil tule kinni keerasin vms.

Õnneks enam seal ei ela ja ei ostaks omale kunagi sellist gaasiseadmetega eluaset

 

+11
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 21:20; 14.10 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kodus gaasipliit. Spetsiaalselt otsisin sellist elamist, kus oleks just gaasipliit.

Ei see pliit või gaas midagi hullu tee, ma ka alguses veidike kartsin seda gaasivärki, aga siis enne oma kodu ostmist sattusin üürikasse, kus oli gaasipliit ja siis enam tagasi elektripliidi juurde minna ei tahtnud.

Palju sõltub majanaabritest. Kui sul on naabriks mõni suitsetav joodik, kes koniga magama jääb, siis see jääb magama ükskõik missuguses majas, kas gaasiga või ilma. Nii et selles suhtes on sul õigus, et kartma pead pigem inimesi, kui gaasi ennast.

Aga veeboiler on mul elektriga. Gaasiboiler ei meeldi ka mulle eriti. Pealegi, see ei tööta nagunii kui elektrit ei ole. Uuemad gaasiboilerid siiski on ikka turvalised, pole mõtet eriti karta, et kui elekter ära läheb siis sul tuba gaasi täis imbub. gaas on ju ka lõhnastatud, et sa tunneksid, kui mingi jama on.

Vingugaas aga on omaette ooper. selleks sa pead jälgima, et ventilatsioon oleks korras (nendes kohtades, kus sul see gaasiboiler asub.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 22:16; 14.10 09:29; 14.10 13:40; 20.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas gaasiga veeboileri suurim puudus ongi see ebamugavus (eelpool kirjeldatud situatsioon, et leek kustub keset duši ära) või veel midagi? Ise pole kumbagi kasutanud, aga mind huvitab, et miks siin nii mitmed ütlevad, et gaasipliit võib olla, aga gaasiga veeboiler ei?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:07; 13.10 22:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on gaas, naabritel on gaas ja siis on veel kõigil ahjud ka, mida saab unustada järelvalveta ja võivad põlema minna, ei, mina üldse ei põe, aga ärevik oleks vist juba surnud….

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on korteris gaasiboiler. hetkel on see elamispind küll juba kuuendat aasta välja üüritud, kuna elan mujal.
selle viie aasta jooksul, mil ma selle seadmega nö koos elasin, oli probleeme 2 korda. need olid lihtsasti lahendatavad: pidin seda rõhunuppu näppima, kuni rõhk õige tasemeni tõusis. mingit hirmu ei tekitanud.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 18:59; 13.10 22:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle, see gaas haiseb nii rõvedalt, et mingit lekkimise ja selle tagajärjel surnukslämbumise probleemi lihtsalt ei saa esineda. Juba esimene, kes haisu tunneb, läheb inspekteerima.

Aga Kakumäe õnnetus? Alati vist ei haise ega hüüa tulles?

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mõni aasta tagasi Põhja-Tallinnas mitte ridamisi gaasiboileri vinguga õnnetusi ei olnud?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mustamäe vanemates kortermajades on igal pool gaasipliidid, tuhandetes korterites. Mitu neist on õhku lennanud või kas terve linnaosa lõdiseb hirmust?

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga Kakumäe õnnetus? Alati vist ei haise ega hüüa tulles?

Kas seal ei olnud mitte vingugaasis asi? See gaas, mida majapidamises kasutatakse, on lõhnastatud, selle leket ei ole võimalik mitte tunda. Aga vingugaas on lõhnatu.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kle, see gaas haiseb nii rõvedalt, et mingit lekkimise ja selle tagajärjel surnukslämbumise probleemi lihtsalt ei saa esineda. Juba esimene, kes haisu tunneb, läheb inspekteerima.

Aga Kakumäe õnnetus? Alati vist ei haise ega hüüa tulles?

Kas mõni aasta tagasi Põhja-Tallinnas mitte ridamisi gaasiboileri vinguga õnnetusi ei olnud?

Nende õnnetuste põhjuseks oli vingugaas. Vingugaas on lõhnatu ja tekib mittetäielikul põlemisel.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 19:00; 13.10 23:38; 20.10 21:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://www.ohtuleht.ee/224387/gaasiboiler-suutas-kortermaja

http://www.pealinn.ee/tallinn/vingugaasileke-seadis-kolme-tallinlase-elu-ohtu-n237089

https://www.ohtuleht.ee/910239/pereema-oudsed-hetked-tulin-vannist-valja-ja-karjusin-aknad-lahti-meil-on-gaasiavarii

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas gaasiga veeboileri suurim puudus ongi see ebamugavus (eelpool kirjeldatud situatsioon, et leek kustub keset duši ära) või veel midagi? Ise pole kumbagi kasutanud, aga mind huvitab, et miks siin nii mitmed ütlevad, et gaasipliit võib olla, aga gaasiga veeboiler ei?

kaasaegsed gaasiboilerid on täisautomaatsed, seal ei ole vaja poole dušivõtmise pealt süütamas käia.

kui ei ole tehtud isetegvust ja seadet hooldatakse nõuetekohaselt, ei ole gaasiboiler mingil moel ohtlik. oskamatu inimese kätes on ahjuküte märksa ohtlikum.

me liitusime maja ehitades gaasitrassiga, on gaasipliit ja gaasikatel. jah, selle ruumi  uks, kus gaasikatel on, peab käima sissepoole lahti, aga muid erilisi nõudeid küll ei olnud. ventilatsiooni ei tohi muidugi omapäi näppida, kui ei tea, mida teed (seetõttu juhtus ka kakumäe õnnetus).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.10 23:49; 14.10 12:37; 14.10 20:23; 15.10 17:50; 18.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja pole vist suurem asi söögitegija.

Ma ise olin sunnitud elamise vahetama korterisse, kus gaasi ei ole- ongi elektripliit. Sellega mässa palju tahad, nüüd juba harjunud ka, aga ikka pole tulemus see, mis gaasiga.

Kui kokasaateid vaatad, paljudel seal elektri- või induktsioonpliit on? Ikka võimalikult elaval tulel tehakse süüa.

Hirmust- enne kukuvad rõdud ja laed alla või tekib lühis vanades elektrijuhtmetes, kui gaas plahvatama hakkab.  Selleks peavad ikka väga erilised tingimused olema. Sama hästi võiks karta ka auto õhku lendamist väiksema kõksu puhul. Noh, nagu filmides on.

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Plahvatusohtu pliidi puhul ei pelga tõesti. See gaas haiseb ja kohe on tunda, kui kellelgi lekib.

See torudes olev gaas ju otseselt ei plahvata, plahvatab gaasi ja õhu kindel segu – seega kui mõni laseb korteri täis visiseda, kõik aknad suletud ja ventilatsioon ka pooleldi kinni ning siis tikku tõmbab – no siis lööb tema korteril aknad eest.

Meil majas nt põles üks korter ikka täiesti mustaks seest, aga gaasitoruga ei juhtunud midagi ja kuskil ei plahvatanud midagi.

Päästjad lülitasid kohale jõudes elektri ja gaasi küll välja korteris, aga nende tulekuni ju põles lahtise leegiga.

Gaasiboileri puhul on ohuks vingugaas.  Nüüdseks on vist kohustuslik gaasiboilerite puhul paigaldada vingugaasi andurid?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas gaasiga veeboileri suurim puudus ongi see ebamugavus

Mul tolles üürikas oli ka gaasiboiler, ma ei harjunudki iial ära sellega, et vesi läks kuidagi väga järsult hästi kuumaks. Alguses ei olnud eiolnud, siis oli niisugune, et võtab karva lahti. Elektriboileriga saab vee temperatuuri niimoodi reguleerida, et see ei  lähe mingist temperatuurist kuumemaks. Mul see gaasiboiler mis seal oli, lihtsalt tulistas julmalt kuuma vett. Aasta aega nõkerdasin sellega, ikka ei saanud korralikult selgeks. Neid kuumaehmatusi ikka jagus 😀 Võimalik, et minu enda viga, aga oma päris koju tõesti võtsin hoopis elektriboileri. ma ei tea, kas gaasiboileriga üldse saab seda veekraani või dušši jõudvat kuumavee temperatuuri kuidagi reguleerida. See, mis seal oli, see oli küll päris hull.

Ükskord seal üürikas oli mul ka mingi poolepäevane elektrikatkestus keset talve ja kuigi seal olid ka radiaatorid gaasiküttel, siis need lakkasid kohe töötamast, kui elektrit polnud. Õnneks oli mul seal ka kamin, sai vanamoodsa lõkke üles teha.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 22:16; 14.10 09:29; 14.10 13:40; 20.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeva gaasiboilerid on turbiinsüütega, ehk vesi ise süütab gaasi, pole vaja ei patareisid (eelmise põlvkonna gaasiboilerid süttisid patareitoite abil), ammugi mitte tikuga süütamist (sellised boilerid olid 40+ aastat tagasi, kas tõesti kellelgi on veel sellised??). Olen ise elanud eluaeg gaasiboileriga ja gaasipliidiga korteris ja see, mis 50 aastat tagasi oli, on ikka enneminevik. Siis tuli tõesti tikkudega süüdata ja mässata ja juhtus ka õnnetusi iga-aastasest kohustuslikust kontrollist hoolimata. Tänapäeval seda ohtu praktiliselt pole, kui ainult tõesti, et mõnes korteris võib veel olla üle 50 aasta vanune boiler, aga see tundub üsna uskumatu, sest nende boilerite eluiga lihtsalt polnud nii pikk.

Küll aga on olnud juhuseid, kus gaasiboileri tõttu on surnud vannis viibiv inimene, aga seda alati vaid juhul, kui vanem boiler asub vannitoas (see võiks küll olla keelatud), sest vannis soojas muutub inimene uimasemaks ega pruugi kohe märgata probleemi, aga ka see on tänapäeva (ja eelmise põlvkonnagi) boilerite puhul väistatud (nagu öeldud, need süttivad veejoa või patareide toimel ja kustuvad automaatselt ise kohe, kui veekraan kinni keerata).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:48; 15.10 09:24; 19.10 21:04; 22.10 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tolles üürikas oli ka gaasiboiler, ma ei harjunudki iial ära sellega, et vesi läks kuidagi väga järsult hästi kuumaks.

millal sa seal üürikas elasid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.10 23:49; 14.10 12:37; 14.10 20:23; 15.10 17:50; 18.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

millal sa seal üürikas elasid?

2006. ei olnud nõukaaegne boiler, mingi moodsam värk, ilmselt 90ndate toodang. Tootjaks Junkers (mäletan, sest guugeldasin seda isegi, et leida kasutusjuhendit)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 22:16; 14.10 09:29; 14.10 13:40; 20.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 56 )


Esileht Kodunurk Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?