Esileht Kodunurk Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?

Postitas:

Pliidid ei lenda õhku.

Saab ikka pliidiga ka õhku lennata, Tartu Annelinnas ei ole boilereid

https://www.postimees.ee/1951487/gaasiplahvatus-tartus-vigastas-nelja-inimest

Minul võib ju uus ja korras gaasiseade olla, aga see ei tähenda, et ka teistel majas samasugused oleks.

Meie kortermajade sisehoovis kuivatatakse nööridel pesu. Sageli näen kuidas vanainimene väänab pesust vett välja ja paneb siis hallikas kollaseks tõmbunud voodilina nöörile. Kui nad isegi pesu käsitsi pesevad, kuidas saaks arvata, et neil muud seadmed on uued ja korras?

+2
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tolles üürikas oli ka gaasiboiler, ma ei harjunudki iial ära sellega, et vesi läks kuidagi väga järsult hästi kuumaks.

millal sa seal üürikas elasid?

Ma pole küll algne vastaja, aga seal üürikas, kus ma 2017-2018 elasin oli Neva boiler seinal (täpset mudelit ei mäleta, aga pildi järgi ütleks et Neva 3216-01 moodi). Kuna varasem ja hilisem kogemus gaasiboileritega puudub, siis ei osanud arvata, et kaasaegsemad on mugavamad kasutada. Hea teada 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 21:20; 14.10 14:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, mõnes riigis on gaasivabu maju vaid käputäis(nt Holland), seal ei juhtu pidevalt midagi. Vähemalt ei ole kuulda olnud, et seal kuidagi palju õnnetusi kodudes oleks. Võib-olla on neil majapõlenguid ja gaasiõnnetusi Eestist vähemgi.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 19:57; 14.10 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pliidid ei lenda õhku.

Saab ikka pliidiga ka õhku lennata, Tartu Annelinnas ei ole boilereid

https://www.postimees.ee/1951487/gaasiplahvatus-tartus-vigastas-nelja-inimest

Minul võib ju uus ja korras gaasiseade olla, aga see ei tähenda, et ka teistel majas samasugused oleks.

Meie kortermajade sisehoovis kuivatatakse nööridel pesu. Sageli näen kuidas vanainimene väänab pesust vett välja ja paneb siis hallikas kollaseks tõmbunud voodilina nöörile. Kui nad isegi pesu käsitsi pesevad, kuidas saaks arvata, et neil muud seadmed on uued ja korras?

Siit ei loe välja, kas tegu oli ballooniga või gaasitrassiga. Kaldun arvama, et ballooniga ja sel juhul võis vabalt tegu olla ka selle vana punasega. Lätis neid vist siiani täidetakse. Selline balloon võib olla sul ükskõik millises majas naabril kodus, seda sa ei saa kuidagi teada.

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 18:40; 14.10 18:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis jutt see on? Olen eluaeg elanud gaasipliidiga ja pole mõttessegi tulnud, et see plahvatada võiks. Suuremal osal inimestest, keda ma tunnen, on gaasipliit. Praegu on mul oma majas gaasiboiler ja gaasiküte (ei ela Eestis). Mingit sisse-välja lülitamist pole vaja, kõik toimub automaatselt. Meie piirkonnas on peaaegu kõik majad gaasiküttega ja gaasitrassi puudumist loetakse pigem puuduseks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit ei loe välja, kas tegu oli ballooniga või gaasitrassiga. Kaldun arvama, et ballooniga ja sel juhul võis vabalt tegu olla ka selle vana punasega. Lätis neid vist siiani täidetakse. Selline balloon võib olla sul ükskõik millises majas naabril kodus, seda sa ei saa kuidagi teada.

See Annelinna lugu, see on ca 100 korteriga 5 kordne kortermaja ja hiljem kirjutati, et vanainimene jättis gaasi lahti, kui tuld süütas, siis korterisse kogunenud gaas plahvatas. Pliit loomulikult ei plahvata, vaid kööki/korterisse kogunenud gaas plahvatab. Piisab isegi elektrivalguse sisse lülitamisest

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit ei loe välja, kas tegu oli ballooniga või gaasitrassiga. Kaldun arvama, et ballooniga ja sel juhul võis vabalt tegu olla ka selle vana punasega. Lätis neid vist siiani täidetakse. Selline balloon võib olla sul ükskõik millises majas naabril kodus, seda sa ei saa kuidagi teada.

See Annelinna lugu, see on ca 100 korteriga 5 kordne kortermaja ja hiljem kirjutati, et vanainimene jättis gaasi lahti, kui tuld süütas, siis korterisse kogunenud gaas plahvatas. Pliit loomulikult ei plahvata, vaid kööki/korterisse kogunenud gaas plahvatab. Piisab isegi elektrivalguse sisse lülitamisest

Mu ämm unustas ka gaasipliidi tööle (poti tõstis maha, aga nuppu kinni ei keeranud, mingi pisike leek jäi), ise läks hoopis kodust ära. Kui mina juhuslikult kohale jõudsin, oli terve korter imelikku põlemislõhna täis. Keerasin gaasi kinni ja tuulutasin korteri.

Ostsime talle gaasianduri – umbes nagu suitsu- või vingugaasi andur, aga reageerib majapidamises kasutatavale gaasile (et kui kuskil on gaasileke, siis hakkab andur tööle). Kahjuks see talle ei meeldinud ja viskas selle ära. Vingugaasiandurit tal samuti pole – ütleb, et eluaeg ilma hakkama saanud ja saab ka edaspidi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 19:35; 14.10 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm unustas ka gaasipliidi tööle (poti tõstis maha, aga nuppu kinni ei keeranud, mingi pisike leek jäi), ise läks hoopis kodust ära. Kui mina juhuslikult kohale jõudsin, oli terve korter imelikku põlemislõhna täis. Keerasin gaasi kinni ja tuulutasin korteri.

sellise asja peale ei juhtu ju midagi, see on sama, nagu oleks mitu tundi sülti keetnud. see imelik põlemislõhn oli ilmselt sinu aju sünnitis.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.10 23:49; 14.10 12:37; 14.10 20:23; 15.10 17:50; 18.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siit ei loe välja, kas tegu oli ballooniga või gaasitrassiga. Kaldun arvama, et ballooniga ja sel juhul võis vabalt tegu olla ka selle vana punasega.

See on suur kortermaja ja seal on gaasitrass.

Mu ämm unustas ka gaasipliidi tööle (poti tõstis maha, aga nuppu kinni ei keeranud, mingi pisike leek jäi),

No siis polnud ju häda midagi – leek põles, gaas ei voolanud niisama tuppa.

Mina olen 23. eluaastani elanud balloonidega eramajades, 45. eluaastani  gaasitrassiga kortermajades (ainult pliit, mitte boiler).

Igapäevaselt  midagi ei kartnud. Aga kui lapsed kooliealiseks said, siis ostsin küll mikrolaineahju, et nad saaks süüa teha, keelasin algul 7-aastastel üksi kodus gaasipliiti kasutada. Hirm oli, et keerab ühe kraani lahti, tuld süüdatud ei saa, keerab teise lahti, unustab esimese kinni keerata. Või proovib seda esimest paar korda, põlema ei lähe, lööb käega ja unustabki. Meil oli sel ajal vana pliit kah, seal tuli tikuga toimetada, ei mingit nupuvajutust. Eks selliseid ole praegugi palju kasutuses, need ju suht igavesed, naljalt katki ei lähe, niisama uuema vastu vahetamiseks pole põhjust.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu ämm unustas ka gaasipliidi tööle (poti tõstis maha, aga nuppu kinni ei keeranud, mingi pisike leek jäi), ise läks hoopis kodust ära. Kui mina juhuslikult kohale jõudsin, oli terve korter imelikku põlemislõhna täis. Keerasin gaasi kinni ja tuulutasin korteri.

sellise asja peale ei juhtu ju midagi, see on sama, nagu oleks mitu tundi sülti keetnud. see imelik põlemislõhn oli ilmselt sinu aju sünnitis.

Kuna gaasiga elamises on korralik ventilatsioon ülioluline, aga temal pole aastaid enam ventilatsioonisüsteemi kontrollitud, siis ilmselt jäid mingid põlemisjäägid korterisse. Ta on maininud, et vanasti (st nõukaajal) puhastati ventsüsteemi regulaarselt, nüüd aga hoiab ühistu selle pealt kokku (mis on arusaadav, sest majas palju pensionäre ja tasuta ei tee keegi midagi). Korteris niigi halb õhuvahetus, veeboileri alt kustub tuli sageli ära. Praegu on ainus võimalus aknad lihtsalt lahti hoida, talvel külmaga aga nagu ei tahaks (tuba läheb külmaks). Vähese hapnikuga põlemisel tekib aga lõhnatu, nähtamatu ja surmav vingugaas, mis on tavalisest majapidamisgaasist ohtlikum (just seepärast, et inimene ei suuda seda oma nina abil tuvastada).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.10 19:35; 14.10 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pliidid ei lenda õhku.

Saab ikka pliidiga ka õhku lennata, Tartu Annelinnas ei ole boilereid

https://www.postimees.ee/1951487/gaasiplahvatus-tartus-vigastas-nelja-inimest

Minul võib ju uus ja korras gaasiseade olla, aga see ei tähenda, et ka teistel majas samasugused oleks.

Meie kortermajade sisehoovis kuivatatakse nööridel pesu. Sageli näen kuidas vanainimene väänab pesust vett välja ja paneb siis hallikas kollaseks tõmbunud voodilina nöörile. Kui nad isegi pesu käsitsi pesevad, kuidas saaks arvata, et neil muud seadmed on uued ja korras?

Pesu on hallikaskollane, sest ta ei raatsi 90 kraadiga valgendada ning tilgub, sest ta teab, et tsentrifuug rebib linadesse augud?

 

Aga – gaadipliidi suur miinus ongi põlemisel tekkiv roppus, mis ladestub eelkõige kubule, mingi jube rasvane soga. Täiesti usutav, et sellega mitte harjunud nina kohe ära tunneb kui pliit pikalt töös olnud ja vent kehv.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.10 20:21; 15.10 07:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähese hapnikuga põlemisel tekib aga lõhnatu, nähtamatu ja surmav vingugaas, mis on tavalisest majapidamisgaasist ohtlikum (just seepärast, et inimene ei suuda seda oma nina abil tuvastada).

Vingugaasiandur on gaasipliidiga majades KOHUSTUSLIK. Ehk muretseks selle siis oma ämmale ometi siin vingumise asemel?

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:48; 15.10 09:24; 19.10 21:04; 22.10 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vingugaasiandur on gaasipliidiga majades KOHUSTUSLIK.

kust sa võtad seda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.10 23:49; 14.10 12:37; 14.10 20:23; 15.10 17:50; 18.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kust sa võtad seda?

Delfist luges, kasvõi näiteks.

Valitsus võttis neljapäevasel istungil vastu tuleohutuse seaduse muutmise eelnõu, mis muudab vingugaasianduri alates 2022. aastast kõigis tahkeküttega ruumides. Praegu on vingugaasiandur kohustuslik ruumides, kuhu on paigaldatud gaasiseade.

12.12.2019, 13:33

PS: Need vanamemmed on ka mobiilita eluaeg hakkama saanud, aga neid nad toksivad nüüd küll üsna usinasti. Olgu siis nuti- või tavalised. Ja kui mõni gaasipliidiga “tark” täna teatab, et tema ei kasuta/ei hakka kasutama ja ei taha, siis on see lausa kuritegelikult loll jutt.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:15; 20.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähese hapnikuga põlemisel tekib aga lõhnatu, nähtamatu ja surmav vingugaas, mis on tavalisest majapidamisgaasist ohtlikum (just seepärast, et inimene ei suuda seda oma nina abil tuvastada).

Vingugaasiandur on gaasipliidiga majades KOHUSTUSLIK. Ehk muretseks selle siis oma ämmale ometi siin vingumise asemel?

See on valeinfo.

https://jarvateataja.postimees.ee/6850839/peatselt-kohustuslik-soovitused-kuidas-vingugaasiandurit-kasutada

Ehk siis, vingugaasiandur on kohustuslik ELUruumides, kus on paigaldatud KORSTNAGA ÜHENDATUD gaasiseade (gaasikatel või gaasiboiler).

Gaasipliit ei ole korstnaga ühendatud. Samuti, kui boiler või katel ei asu eluruumis, asub nt keldris, ei ole vingugaasiandur kohustuslik. Muidugi võib neid paigaldada 3 tükki iga meetri kohta, kui soovi on.

Gaasipliit aga sellesse ei puutu mitte vähimatki.

Nii tehti ka meie perele selgeks, kui vingigaasiandurid kohustulikuks muutusid teatud olukordades.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:44; 16.10 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veelgi enam, arvan, et vingugaasiandur on tunduvalt vajalikum ahiküttega majades, kus liiga varane siibri kinni keeramine võib ka õnnetuse kaela tuua.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:44; 16.10 12:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid gaasitorusid käiakse regulaarselt kontrollimas. Ma ei tea, kas see on lausa seadusega ette nähtud, aga selles majas, kus mina elan(Mustamäe 9-kordne paneelikas) tehakse seda. On täiesti selline inspektor vastavast ettevõttest, kel on mõõteriist kaasas, millega kontrollib gaasitorusid, et kas kuskilt lekib ning kas ühendused vastavad normidele.

Ma olen juba 11 aastat elanud gaasitorudega majas ja täpselt null korda on keegi mu torusid ja/või pliiti näha tahtnud.

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:47; 20.10 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen juba 11 aastat elanud gaasitorudega majas ja täpselt null korda on keegi mu torusid ja/või pliiti näha tahtnud.

ilmselt teie ühistu siis võtab külmalt asja.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 13.10 23:49; 14.10 12:37; 14.10 20:23; 15.10 17:50; 18.10 14:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ühistu koosolekul asi üles, küsi, millal gaasitorustikku ja -seadmeid viimati inspekteeriti ja nõua näha akti. Igas normaalses ühistus ikka korraldatakse neid inspekteerimisi, igal aastal pole vaja, aga mingi akt võiks olla küll (11 aastat ilma kontrollimata küll olla ei tohi).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:48; 15.10 09:24; 19.10 21:04; 22.10 15:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võta ühistu koosolekul asi üles, küsi, millal gaasitorustikku ja -seadmeid viimati inspekteeriti ja nõua näha akti. Igas normaalses ühistus ikka korraldatakse neid inspekteerimisi, igal aastal pole vaja, aga mingi akt võiks olla küll (11 aastat ilma kontrollimata küll olla ei tohi).

Jah, ja kui need inspektorid käivad ja kontrollivad torud üle, siis kõik see, mis jääb elaniku korterisse sisse, on tema enda asi parandada. Nii et see inspekteerimise akt iseenesest ei muuda midagi, kui korteris elab vaene pensionär, kes ei taha lekkiva gaasitoru parandamisest midagi kuulda.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 13.10 22:16; 14.10 09:29; 14.10 13:40; 20.10 09:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, ja kui need inspektorid käivad ja kontrollivad torud üle, siis kõik see, mis jääb elaniku korterisse sisse, on tema enda asi parandada.

Paraku nii on.
Meil koridoris vahetas ühistu ammu kogu gaasitorustiku välja, uued läikivad kollased kraanid, gaasimõõtja jne, ilmselt ka kontrollitakse igal aastal see üle, aga see, mis korteritesse jääb, on oma teha.
Ja oma kontrollida.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.10 12:15; 20.10 10:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldkoosolek oli viimati kolm aastat tagasi. Krediidiinfo andmetel on ühistu likvideerimisel. Pole väga pöörduda kellegi poole.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.10 12:47; 20.10 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tallinnas on kuskil piirkonnas ainult elektripliitidega nõukaaegseid maju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.10 20:31; 13.10 23:04; 13.10 23:38; 14.10 14:03; 14.10 19:18; 20.10 21:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tallinnas on kuskil piirkonnas ainult elektripliitidega nõukaaegseid maju?

Kas uuemate mägede – Õismäe ja Lasnamäe – majad ei ole mitte ainult elektripliitidega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.10 19:00; 13.10 23:38; 20.10 21:29;
To report this post you need to login first.

No meil Mustamäel gaasipliit ja ühistu tellib mingi ajavahemiku tagant nö. gaasikontrolli ja kontrolliti küll korteris sees olevad ühendused ka üle.

Ei usu mina, et kui sellele pensionärile öeldakse, et tema korteris gaas lekib, et siis too külma kõhuga seda eirab. Vanainimesed tavaliselt väga muretsejad ja tahavad, et asjad korras oleks. No vähemalt meie majja küll sellised pensionärid sattunud 🙂 Pluss ka ühistu on ometi huvitatud, et majas kõik korras ja aitab ehk omalt poolt nõu ja jõuga. Kui pole selline ühistu, siis korteriomanikud, vaadake endale näkku- kas koosolekutest osa võtate…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil käib ka gaasifirma kõik korterid läbi (kuhu sisse lastakse, sest tänapäeval küll vägisi ei saa, nagu nõuka-ajal). Aga enamus inimesi on ise eluliselt huvitatud, et neil saaks ka sees käidud (eriti üürikorterite omanikud). Leitud puuduste kohta kirjutatakse akt ja siis korteriomanik ise (või ühistu abiga) leiab gaasifirma, kel on õigus parandada. Reeglina gaasil mingit hullu parandamist vajavat ei ole, leitakse kohti, kust veidi gaasi pihkab, siis tihendatakse need kohad ja ongi korras. Mõni vahetab asja käigus ka mõõturi või kraanid ära või paneb lisakraani, kust gaas sulgeda vms. Kui korteris sees oleval tsentraaltorul on puudusi, siis selle osa kuludest kannab ühistu.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.10 10:48; 15.10 09:24; 19.10 21:04; 22.10 15:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Kodunurk Gaasipliidiga kortermaja – kas on hirmus?