Esileht Kodunurk Gaasipliit – kui suur on gaasikulu?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Gaasipliit – kui suur on gaasikulu?

Postitas:

Mul oli gaasipliit viimati lapsena maal elades, nüüd uues korteris, kuhu kolimas olen, on jälle, ehk pean hakkama gaasi ostma.
Vaatan, et majapidamisgaasi balloonid on erineva suurusega. Mul pole aimugi, kui kauaks võiks nt 11kg või 17kg balloonist pliidile jätkuda? St kulub see mul kuu, kahe, poole aasta või aastaga? Tean, et täpselt keegi vastata ei oska, aga mul pole mingit ettekujutust.

Tegu on väikese kahese pliidiga, elan üksi, süüa enam-vähem iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks plastist ballooni (komposiit vist on õige nimi), see on kergem tassida, kuigi taara on pisut kallim.
Aga kas 15kg või 21kg tassida, mingi vahe ikka on. Reduktori ja vooliku pead ka ostma, kui praegu pole.
Vahetada on lihtne.

See 10kg kestab päris pikalt. Ikka 4-6 kuud; keegi muidugi ei tea, kui palju sa seal kokkad.
Aga raudreegel on see, et otsa saab ta alati kas reede õhtul või pühapäeva varahommikul. Õnneks saab neid 24h ka.
Auto peab sul olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:12; 10.10 08:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui ma väike olin, oli meil gaasipliit. peres 5 inimest. vahetasime ballooni ca poole aasta tagant.

praegu ämmal gaasipliit. ca pooltel päevadel aastas teeb süüa gaasiga, pooltel puupliidil. elab üksi. viimati pidime talle balooni tellima vast 2a tagasi vist. nii et ülksikul inimesel läheb vast 1 balloon 3a peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ca 17 kg nö veneaegne pidas vastu ca pool aastat, aga tugi oli puupliidilt. Sügise kanti hoidiseid tehes osteti (toodi, panid 3 rubla kilekotti) tagavaraks alati üks või kaks ballooni lisaks.
Nüüd suvekodus 11kg balloon. Kah hoidised peamiselt ja episoodiliselt söök, aga siiski ühe aastakäigu pidas vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See 21 kg vana balloon (ametlikult enam ei täideta) peab vastu u. 10 kuud korralikku kasutust. Kui on kes tassib tuleks võtta maksimaalse suurusega, sest kes viitsib nii tihti vahetada. Kui tahad kokku hoida, ära keera täitsa lahti gaasipliidi ees olevast väiksest nupust, vaid jäta võimalikult väikese leegiga asendisse või sellest järgmisesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad kokku hoida, ära keera täitsa lahti gaasipliidi ees olevast väiksest nupust, vaid jäta võimalikult väikese leegiga asendisse või sellest järgmisesse.

Mismoodi see pensinäride nõukaaegne “nipp” kokku aitab hoida?
Kui 1L vee keemaajamiseks on vaja teatud kogus soojust, siis nii on, koonerdada füüsika vasttu ei anna.
Kui soojendad aeglasemalt (sinu mõistes hoiad kokku) läheb lihtsalt poole rohkem aega ja lõppkokkuvõttes sama kogus gaasi.
Aga oma aega raiskad kauem.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:12; 10.10 08:09;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Gaasipliit – kui suur on gaasikulu?